Jsem přestěhovaná na web Úspěšná mrcha. Navštivte mě =)

Téma týdne

Nová sklenice

3. ledna 2016 v 20:33 | sussanah
Loni jsem zkusila sklenicovej projekt. Jde o to, že každý den napíšete na lísteček něco, co vám ten den udělalo radost. Moc mi to nešlo. Zvládla jsem jen 74 lístečků a přihodila jsem k tomu 5 pět vstupenek. To nejsou ani tři měsíce... A letos jsem se rozhodla zkusit to znova =D

Múza

30. prosince 2013 v 13:48 | sussanah
Škoda, že se nedá článek zařadit do více rubrik. Hodil by se mi i do povídek =) Ale z náhlého popudu ji chci dát sem.

2013 ve slovech a fotkách

28. prosince 2013 v 19:12 | sussanah
Na začátku letošního roku jsem byla přesunuta z malé pobočky do nové mamutí budovy naší knihovny. Na jednu stranu bylo fajn být tam od samého začátku. Rozhodovat (nebo se na rozhodování aspoň podílet) o tom, co kde bude. Mít to srovnání prazdné půjčovny s utěšeně naplněnou... =)

Já radši dabing

14. listopadu 2013 v 22:23 | sussanah
Jestli dabing, nebo titulky, to pro mě není těžká otázka. Vždycky dabing. Až na pár výjimek =)

Kam na rande?

10. listopadu 2013 v 15:42 | sussanah
Tak a je to tady. Dostávám svému slovu a píšu na zajímavé téma týdne. Je to sice už pár let, co jsem byla na nějakém pravém randeti, ale myslím, že si pořád dokážu vybrat, kam jít.

Konec prokrastinace

20. října 2013 v 11:03 | sussanah
Pamatuju si ještě na tu dobu (zhruba před dvěma měsící), kdy jsem vůbec nevěděla, co slovo prokrastinace znamená. Inkriminovaný stav jsem považovala prostě za lenost. A kdo taky ne? Podle mě jde pořád o lenost, jen je hezky pojmenovaná. Nicméně. I tak jsem si pořídila knížku Konec prokrastinace od Petra Ludwiga.

Čím jsem starší, tím je to horší

7. května 2013 v 16:20 | sussanah
Když jsem byla malá, přišlo mi jako celá věčnost vydržet od začátku školy do Vánoc. Od Vánoc do Silvestra. Od Silvestra do mých narozenin v únoru. A od nich pak do konce školního roku. Naopak prázdniny byly hnedka v čoudeli...

Chaurolllllrola

6. května 2013 v 10:24 | sussanah
Čti [čaurolrola]. A kdo to je? Dívka velice krásná a velice smutná, protože si nemůže najít chlapa. Žádný se neodváží ji oslovit, protože neumí vyslovit její šílený jméno. A když nějakého osloví sama, končí u představování. Než vysloví svoje jméno, tak je přejde zájem... Smutné...

Bretagne

17. března 2013 v 15:44 | sussanah
Přesně tam bych chěla žít. Nemám vybrané konkrétní místo. Ale ta zem mě prostě fascinuje =) Lidi jsou tam hrozně milí. V krámech mají dobré jídlo, obzvláště sýry, creperky, rajčátka, bagety... Ale možná, že to není surovinama, možná je to jen tím, kde to jíme. Když si v malém zapadlém koloniálku koupíte čerstvou bagetu, balíček kozího sýru a misku cherry rajčátek a jdete si to sníst na skalnaté pobřeží, tak chutná všechno jinak. Trochu i proto, že oceán vám všechno neustále dosoluje =) Vítr vám cuchá vlasy a kolem se motají rackové, kteří čekají, že jim hodíte zbytek bagety.

eM, Žet a ostaní a hrozivé NIC

16. prosince 2012 v 18:42 | sussanah
Jsou tu s námi od nepaměti. Možná ještě o trochu déle. Narodili se v okamžiku, kdy si první tvor po probuzení uvědomil, že se mu v noci něco "zdálo".

Ale já vážně věřím na víly

23. září 2012 v 21:58 | sussanah
Když jsem si u Sikara na FB přečetla, jaké máme téma týdne (no ano, na blog se už tak často a tak pečlivě nedívám), byla jsem docela potěšená. Víly jsou prostě moje.

Monte Walsh

21. listopadu 2011 v 15:35 | sussanah
Monte Walsh, snad jeho jménu píšu správně, je hrdina z knihy Muž se srdcem kovboje. Myslím, že jsem se tu o ní už zmiňovala. Četla jsem ji už před řadou let, hrubý odhad je deset. Tehdy mě docela sebrala. Nedávno jsem to zkoušela znova, ale když vím, jak to končí, tak mě ani neotřelé obraty a přirovnání nepřimějí, abych četla dál. Zkončila jsem na páté stránce.
Spoilerovat vám nebudu. Řeknu jen, že je to opravdu silný příběh. Napsal ho Jack Schaefer a v originále se kniha jmenuje Monte Walsh, u nás Muž se srdcem kovboje.

Různé reality

14. srpna 2011 v 19:20 | sussanah
Znovu jsem se rozhodla využít Téma týdne k tomu, abych vám předložila svůj pohled na věc. Jde znovu o emaily. Znovu o klub. Ale tentokrát naposledy. Začala jsem zhurta, snad trochu filozoficky. I když kdo ví, co to slovo vlastně přesně znamená. Podstatné je, k čemu se chci dobrat. Snad budete mít dost síly sledovat mé myšlenkové pochody. A až si všimnete kurzívových uvozovek, tak to jsou citace z mailů pana SR. A jestli to bude někde znít jinak, než jako urážka, tak je jen moje chyba, že jsem to svým kontextem zmírnila. Protože to rozhodně urážky jsou. Jsou to urážky nás, kteří si blogem vytvářejí přijatelnější verzi reality.

Špatná reklama pro Blog.cz

1. srpna 2011 v 9:23 | sussanah
Možná tušíte, o čem budu psát. Možná s tím máte sami problémy. Ano. Jde o neustálé "změny k lepšímu".
Není to tak dávno, co nešlo komentovat. Pamatujete? Vyplnění součet je nesprávný! Nojo vlastně, ono je to tu zase...
Potom jsme tu měli úpravy Galerie, což se rovnalo nemožnosti vkládat obrázky. Úpravy vkládání videa a flesh animací, zase spojené s nefunkčností dané služby. Změny v možnostech vlastních dizajnů (co transparentní barva, máte ji někdo?). A mohla bych pokračovat dál.

Moje oblíbené

2. července 2011 v 13:30 | sussanah
Řekněme hned v úvodu, že tohle bude takový seznam. Vyberu do něj seriály, které si sama ráda pouštím (i několikrát dokola) a které se nebojím doporučit.
Nebude to podle oblíbenosti, ale podle paměti =)

Můj bůh jménem Bob

26. června 2011 v 23:40 | sussanah
Bála jsem se, že to nestihnu, ale nakonec ano! Článek na pěkné téma týdne =)
Chtěla jsem vás poslat na web knihakouzel.cz, ale zdá se, že už nefunguje =( a přitom jsem se na něj koukala před týdnem. Ale snad to je jen vypršená lhůta hostingu a kniha kouzel se zase vrátí.
No a teď k názvu článku. Před lety jsem dělala v čajovně a měli jsme tam i ezoterický koutek. Taroty, vykládací karty, křišťály a tak. Neodolala jsem a pořídila jsem si Andělské karty a ještě Hovory s Bobem. A taky egyptské taroty (ty už nemám, dala jsem je kamarádce) a taroty lásky. A tím to všechno začalo =)

Zatmění měsíce

14. června 2011 v 15:21 | sussanah
Možná jste si všimli, že když se děje něco zajímavého na naší obloze, napíšu vám o tom. Teď mě napadá jenom článek o velkém měsíci, ale myslím, že tu bylo i něco o slunci.
I tenhle článek bude o aktuálním dění na naší obloze a to dokonce hodně aktuální! Zítra večer nás čeká velké zatmění měsíce, které od nás bude krásně vidět. A i když nebude zrovna vymetýno, měli bychom mít možnost se pokochat tmou =D
Informaci jsem zjitila odtud, ale na webu http://www.shadowandsubstance.com/ je ta animace větší a je tam ještě k zatmění slunce, které teprve bude.
Doufám, že na to nezapomenu =)

Stroje času

12. června 2011 v 22:56 | sussanah
"Každý máme své stroje času. Ty, které nás posílají do minulosti jsou naše vzpomínky. A ty, které nás posílají do budoucnosti, jsou naše sny."

Tohle je můj oblíbený citát, ale bohužel nevím, od koho je. Nicméně se sem pěkně hodí. Mám pocit, že by se sem hodila i zmínka o mailu do budoucnosti, ale o tom už jsem tu mluvila myslím dost. Pojďme se podívat na ten citát. V poslední době mám pocit, že trávím moc času v minulosti. Ale tohle nemá být o mě, že ne =)

Minulost -> Přítomnost -> Budoucnost

25. května 2011 v 10:33 | sussanah


O minulosti jsem tu taky napsala pár řádků, ale až na výjimky je to něco, k čemu se nechci moc vracet. Jistě. Mám pár vzpomínek, které si hlídám a jsem za ně ráda, ale žít se jimi nedá.
Žít se musí přítomností a doufáním v budoucnost.

Všechno, co mám

31. března 2011 v 16:53 | sussanah
Zní to jako klišé, ale technicky vzato... Je to holt pravda. Samozřejmě rodiče jsem si neobjednávala z éšopu, ale skoro všechno ostatní jo =D
Začnu tak nějak od začátku. Přibližně dobou před šesti lety. To jsem byla čerstvě po maturitě a roupama jsem nevěděla, co dělat. Brouzdala jsem po netu a našla inzerát, že se hledá holka do šermířský skupiny. O šermu jsem tenkrát věděla velký prd a stejně jsem se přihlásila. Do týdne jsem začala jezdit na tréninky. Bylo to fajn. Spontální a fajn =)

Osudový hrdina

27. února 2011 v 21:57 | sussanah
Tákže, článek je přiřazen k tématu týdne, ale vy si takové téma týdne nepamatujete? No ano. Z Blog.cz si ho ani pamatovat nemůžete (pokud se tak nestane někdy v budoucnu), tohle téma týdně bylo vyhlášeno Klubem Snílků =) Téma týdne zní přesně "Osudový hrdina", řekla jsem si, že tak nazvu i článek. Nakonec proč ne.
Rozhodla jsem se pojmout to trochu netradičně. Snad =D

Světsky Emancipovaný Xylofon

26. února 2011 v 12:28 | sussanah

Už dlouho jsem si na tédna týdne nic nenapsala. Ne, že bych neměla co říct, ale prostě na to nějak nedošlo. A protože mezi všemi možnými změnami na Blog.cz nebyla funkce přiřazování článků k tématu týdne i po jeho uzavření, holt to nechám být.
Ale vzhledem k tomu, že sex je něco, co je prostě součástí každého života (i když někdy jen jeho počátku), tak si taky přiložím polínko.

Ty moje

2. prosince 2010 v 18:45 | sussanah
Když jsem si přečetla, jaké je Téma týdne, byla jsem dost potěšená.
Nejdřív jsem si řekla: "To je jasné, napíšu o Cyranovi!" Ale pak jsem se zamyslela. On přece není jediný, kterého mám ráda. Je tu ještě Monte Walsh, Jesse de Silva, Shane, Malý Princ... Je jich víc, ale tihle mě uchvátili.
A to tolik, že vás zahltím jejich vynášením do nebes! =D (Následující text bude obsahovat spoilery)

Moji největší přátelé

13. listopadu 2010 v 9:14 | sussanah
Dlouho jsem si říkala, že na tohle téma nebudu psát. Ale pak mě napadlo, že bych přece jen mohla.
Lidští přátelé jsou nestálí, sem tam nespolehliví a rozhodně ne věční.
Zvířecí přátelé, to je jiná =)
Dodnes si pamatuju svoje první morče =D
A přestože už někteří z vás tato videa znají, stejně je sem dám znovu. Jsem na ně totiž pyšná =)

Pomníčky

16. října 2010 v 12:36 | sussanah
Téma týdne sice zní Hřbitov, ale já si myslím, že bychom neměli opomíjet ani toto.
Stačí vám jediná cesta městem a uvidíte alespoň jeden.
Každé ráno cestou do práce (z vesnice do města po státní silnici) jedeme kolem tří křížků. Jeden jsem vám vyfotila. Kvalita fotky nic moc, ale řekla bych, že dostačující. Tenhle křížek je na křižovatce. Každý druhý týden ho někdo přijede opečovat. Na druhé straně křižovatky je taky jeden. Je prostý dřevěný a je u něj pneumatika z motorky. Tou cestou jezdíme už dva roky. Za celou tu dobu u něj nikdo nezapálil svíčku.

Jak ho vidím

4. října 2010 v 12:08 | sussanah
Jako něco, co není jen nutné, ale i krásné.
vzpomínám, že podzim býval mým hodně oblíbeným časem. Hlavně kvůli těm barvám. A mlhám, které se každé ráno vznášely nad zemí. A taky pro tu vůni. Zetlelé listí. Mokrá hlína. A vůni znásobenou sluncem. To jsem i teď schopná se zastavit a čuchat. A čuchat. A čuchat. A nastavit tvář slunci. Zavřít oči. Kochat se tím.

Sni svůj sen

16. září 2010 v 18:59 | sussanah
Řekne se to snadno, co?
Já třeba mám spoustu snů. Podívat se do Sekvojovýho národního parku  v USA. Nebo třeba na tu pláž, kde natáčeli Vražedný pobřeží. Nejlíp kdyby tam byl i Nick Slaughter =)
Napsat pořádnej bestseller. Stát se nejlepší švadlenou se specializací na historický kostýmy. Zažít stav beztíže.
A tak bych mohla pokračovat dál.

Moje poprvé

10. září 2010 v 0:09 | sussanah
Už je to dýl, co jsem napsala článek s tímhle názvem. Vlastně už je to několik let. Na mém blogu ho najdete ZDE. Dokonce se zadařilo a je to první článek v rubrice Povídky =)
Většinou mám na blogu akorát čas oběhnout svoje SB a napsat nějaký ten článek. Dnes se mi ale poštěstilo přečíst si moc krásný článek na téma týdne a to tady http://hauvinek.blog.cz/1009/hledani-druheho-poprve. Myslim, že byste si ho taky měli přečíst.

Bouřka

6. září 2010 v 16:43 | sussanah
Tentokrát jsem to téma týdne chtěla vzít za trochu jinej konec.
Nechtěla jsem jenom psát o tom, jak bouřku miluju. Ale ono to asi jinak nejde. Miluju jí.
Ten nabitý vzduch těsně před tím, než přijde.

Být sám...

17. srpna 2010 v 21:58 | sussanah
Téma týdne, které mě možná trochu děsí...
Ve fantasy knihách mě ze všech magických předmětů vždycky nejvíc zajímali ty, které člověku dokážou ukázat to, čeho se nejvíc bojí. Hady. Pavouky. Tmu. A tak dál. Hrozně jsem chtěla vědět, co bych tam viděla já. Pavouci jsou odporní, ale když je nejhůř, dokážu se jich zbavit sama. A tak je to asi se vším. Některé věci jsou odporné a nechutné, ale dokážu se s nimi vypořádat. Ať už se ctí, nebo bez ní.
Tak čeho se nejvíc bojím?

Upíři? Ano! Ale trochu jinak

13. srpna 2010 v 12:37 | sussanah
Tohle je téma týdne, které by možná stálo za pár vět.
Na začátek je třeba připomenout, že upíři tu byli dávno před Cullenovými. Nic proti nim, samozřejmě. Celá sága se mi líbí a nechci ji nijak hanit. Jen chci připomenout i ostatní upíry. Někteří mě děsí dodnes. No a to je možná ten rozdíl... Bojí se snad někdo z vás Edwarda? Ne. Spíš po něm toužíme. (Pánové prominou, že se obracím na ženy, ale jistě musíte přiznat, že Rosalie a Alice jsou taky kočky a nebojíte se jich. Co? =)
Ale na ty děsivé upíry nesmíme zapomenout. Nebo se naštvou a podají si nás O_o

Závodní tancování

10. května 2010 v 8:38 | sussanah
Před dávnými a dávnými časy, v předaleké galaxii... Jsem začala se svým tehdejším přítelem chodit do tanečních. Po tanečních byla vyhlášená taneční soutěž absolventů. Můj táta ve vlastní předaleké galaxii závodně tancoval, tak nás přihlásil a připravoval. Vždycky jsme kvůli tomu vystěhovali obývák a já jsem dokonce oželela lyžák. Ne, že bych o něj byla stála. Pak přišel den soutěže. Dopoledne byla vyřazovací kola a semifinále. Večer byl ples a jeho součástí bylo finále.
 
 

Reklama