Jsem přestěhovaná na web Úspěšná mrcha. Navštivte mě =)

Postřehy

Ticking noise

2. října 2010 v 20:41 | sussanah
Už nějaký ten pátek znám tohle video. A dneska jsem si na něj vzpomněla, když jsem koukla do programu a uviděla, že od osmy budou dávat Harryho Pottera. "Snape, Snape, Severus Snape..."

Natalie Imbrulia: Torn + mim

21. září 2010 v 17:55 | sussanah
Na té sobotní akci hráli kromě starých vypalovaček i novější kusy. Všichni jsme svorně trsali, ale když došlo na Natalii, trsali jsme jen dva. Řekla jsem si, že někde bude asi chyba. A pak mě napadlo kde. Oni by totiž trsali dál, kdybysme my nezačali jinak.

Simon´s cat

17. září 2010 v 23:50 | sussanah
Muž byl dnes na školení v Praze. Nechtělo se mu tam, ale když se vrátil domů a seznámil mě s tím, co mu tam řekli, byli jsme oba rádi, že jel.
Školitel má doma dvě kočky. A doporučil všem účastníkům, aby si na TyTubě našli videa "Simon´s cat". Je to luxusní záležitost!
Všechna videa jsou skvělá, ale mě nejvíc dostalo video s papundeklovou krabicí =D

Relaxační plyšáci

16. září 2010 v 23:17 | sussanah
Kdo sem kliknul, určitě je má rád =)
Tenhle článek píšu hlavně kvůli plyšákům v depresi. Zaslouží si naši pozornost a hlavně pomoc!
Když jsem viděla ovci Dolly málem jsem pukla smíchy a ona má chudák zatím rozdvojenou osobnost. Měla bych se stydět... Ale ono to prostě nejde! Však se podívejte sami!
Nebo želva s depresí. Krokodýl s panickou hrůzou z vody.

Hrdý Budžes

14. září 2010 v 21:06 | sussanah
"No, to by mi totiž mohli řikat třeba Ty Brďo! a to by mi taky nepomohlo..."
Hrdý Budžes je naprosto luxusní záležitost a kdo nezná, měl by to co nejrychleji napravit. Existuje kniha a divadelní představení. Knihu mám a znám, ale Bára Hrzánová v roli malé Helenky Frajštajnové je nepřekonatelná. Celé představení je víceméně její monolog. No a že to teda stojí za to!
Hrozně ráda používám její hlášky. Blbé je, že kdo to nezná, většinou nepochopí. Je to stejná potíž, jako s Cimrmanem. Ale my nemáme psy. Vy to chápete?

Pomalá akrobacie

9. září 2010 v 23:02 | sussanah
Už ani nevim, kdy byl poslední díl Talentmanie. Já se na ní totiž nekoukám, sleduju to druhý. No, ten večer jsem prostě přišla k našim do obyváku a taťka byl uplně u vytržení a ptal se, jestli jsem viděla tu pomalou akrobacii. Samozřejmě, že ne. Ale docela mě to mrzelo, takový věci se mi většinou líbí. A většinou taky lituju, že jsem se na něco takovýho nedala, když jsem byla malá. Teď už je totiž dost pozdě, řekla bych.
BTW, viděli jste někdy nějakej kroužek, kde by se to dalo naučit? Já teda ne. Ani nevim, kam bych měla jít, kdybych se to chtěla naučit.

Two voices

3. září 2010 v 21:59 | sussanah
K večeru jsem začala propadat nudě z toho, že zase nejde nic v televizi. Nakonec jsem se rozhodla pro Talentmanii, přestože osobně víc fandim druhýmu týmu. Nicméně jsem nakonec byla moc ráda, protože tam vystupovaly dvě naprosto bombastický ženský. Říkají si Two voices a mě nenapadlo nic lepšího, než je projet gůglem.
A ono mi něco vyjelo! Hned prvním odkazem byla jejich domovská webovka -
Kdo se nedíval, tak zpívaly toto. Jejich vlastní text k Šavlovýmu tanci od Chačaturjana.
Jsem naprosto unešená. Je to přesně ten typ hudby, kterej se mi fakt moc líbí =)

Momentka pátá - Obálky

27. srpna 2010 v 18:53 | sussanah
Asi každý si někdy místo dárku naprosto mimo mísu přál radši peníze. No ale říct si o peníze je docela hloupé... My jsme to ale vyřešili. Místo o peníze si říkáme o obálky. Samozřejmě s nějakým finančním obnosem. Nejlépe když je to přivázané k nugátové bonboniéře =)
Babička mi tuhle volala. Hovořili jsme o všem možném. Pak jsem si vzpomněla na geokešink a že budu mít svátek a vánoce. Tak jsem babičce řekla, že mám novej koníček a že mi nemusí vymýšlet dárky, že budou stačit obálky... Big mistake...

Francie - kamenné stavbičky

13. srpna 2010 v 10:03 | sussanah
Jak jsem slíbila, něco málo o Francii =)
Všimli jste si někdy kamenných městeček v Krkonoších? Ne? Tak až tam někdy budete, tak se schválně koukejte kolem sebe a určitě aspoň jedno uvidíte.
A ve Francii jich je taky dost. Městečka jsme viděli dvě, ale osamělých věžiček bylo dost. Možná i proto, že jsme je také stavěli =)

Momentka čtvrtá - Opravdová mrtvola!

11. srpna 2010 v 9:51 | sussanah
Kamarád studuje historii a právě teď má praxi. Jeho praxe spočívá ve vykopávání mrtvol na náměstí. Kdysi tam kolem kostela býval hřbitov.
Když jsem šla dneska na jízdu, mimochodem docela mi to šlo, tak jsem si říkala, že bych ho mohla potkat. Ale nepotkala. To až cestou zpět. Lezl zrovna z jedné díry a nesl si polévkovou lžíci. Pochválila jsem mu jeho náčiní a on pravil, že má ještě kávovou.
"Chceš to vidět?"
"Jasně!"

Instantní perla

4. srpna 2010 v 10:16 | sussanah
Možná, že instantní není zrovna nejlepší slovo, ale jiné mě nenapadá.
Byla to první věc, kterou jsem si ve Francii koupila. Před lety jsem to viděla v televizi a jak jsem to zblejskla naživo, už jsem to nedala z ruky =)
Pak jsem to dva dny vozila v autě a přála si černou perlu. To mi nakonec nevyšlo, ale i tak jsem velmi spokojená.
Jak to vypadalo ještě zabalené?

Trois matelots du port de Brest

4. srpna 2010 v 9:20 | sussanah
Jak jsem slíbila, bude článek o Francii. Ale tenhle to není! =D

Momentka třetí - Neboj

25. července 2010 v 12:54 | sussanah
Když na rozptylu prababičky a pradědečka mluvil děda, jejich syn, řekl, že by si určitě přáli, abychom na ně nevzpomínali jenom o dušičkách. Ale taky jindy během roku.
Chtěla jsem se usmát a říct, že stejně nevím, kdy jsou. Ale mlčela jsem. Místo toho mě totiž napadlo něco lepšího. Nebudu na ně vzpomínat o dušičkách. Budu na ně vzpomínat pořád.
Na babičku vždycky, když se mi do rukou dostane nová bankovka. Taková ta, co nemá ještě žádný ohnutý roh a není vůbec pomačkaná. Právě takové, snad čerstvě vytištěné bankovky nám babička dávala ke všem možným příležitostem. Vždycky úplně nové. A k nim třeba kapesníky. V mém současném zaměstnání se k takovým bankovkám dostanu alespoň jednou do týdne.
A děda? Na toho vzpomínám při bouřkách. Když jsem byla malá, nosil mě na koni a spolu se mnou vykřikoval: "Strejda Hromburác!" Bouřky jsem se nikdy nebála. Krom chvílích v lese... =) Dodnes bouřku miluju. Sice už dlouho nebyla, ale nedávno hřmělo!
Takže dědo, nemusíš se bát, že bych si vzpomněla jenom o dušičkách. Já totiž vážně nevím, kdy jsou =)

Momentka druhá - Bo

9. července 2010 v 10:35 | sussanah
Rozhovor maminky a asi tak tříletého chlapečka.
"Ty chceš čůrat?"
"Jo."
"Ale vždyť jsme teď byli. Tak chceš kakat?"
"Bo."
"Takže čůrat?"
"Jo."
"Ty si ze mě děláš srandu?"
"Jo."
Nakonec utekli kakat =D
Dodatek - pak se vrátili a chlapeček se velmi smál a byl spokojený =D

Momentka první - Vir Elvis

3. července 2010 v 12:22 | sussanah
"Ale až pojedeme, tak si budeme pouštět i nějakýho Elvise, viď?"
"Hmmm..."
"Já si ho na tu flešku klidně nahraju i sama."
"No ale hudbu vybírá řidič."
To mě skoro rozesmutnilo... Pak mě ale něco napadlo.
"No tak já ho našoupu do všech složek, abys to nemohl vyfiltrovat!"
Zasmál se. I já.
"Takže vir Elvis?"
"Jo. Vir Elvis."
A tak se taky stalo. Nohavica. Elvis. Wohnouti. Elvis. Xindl. Elvis.
A smáli jsme se celou cestu.

Momentka

12. června 2010 v 16:16 | sussanah
=)
Sedím v práci. Jsou to tři hodiny od zavírací doby. Je sobota odpoledne. Počasí akorát k vodě... No hnus. Koná se tu kurz vinutých perlí. Byla jsem na něm loni a kdyby mi tak neprovětral peněženku, šla bych zmova. Ale v říjnu bude kurz pro pokročilé, tak tam asi budu taky. Je to naprosto bombová záležitost. Miluju pohled na sklo rozžhavené do oranžova. Sice se u toho člověk dost zapotí, ale ten výsledek stojí za to =)

Zbraně zabíjejí (?)

18. května 2010 v 9:10 | sussanah
Už jste to taky slyšeli? Já jo. Ale po pravdě, moc tomu nevěřím. Shodou náhod a okolností a konstelace hvězd jsem našla skupinu lidí, která tomu taky nevěří. Ale pro jistotu se rozhodli, že budou zbraně hlídat. Jenže je to dost náročný úkol, zbraně jsou velmi záludné. Proto vytvořili tuto webovou stránku, kde můžeme hlídat všichni! Já hlídám =) Co vy?

Elvis - That´s the way is it

18. května 2010 v 7:41 | sussanah
Zmiňovala jsem se, že jsem si minulý pátek přivezla z Prahy dokumentární film o Elvisovi. Česky by se to jmenovalo Takoví jsme byli. Prý =)
Film byl krásně levňoučký, když vezmu v potaz, že jsem asi před deseti lety platila téměř desetinásobek za Elvis - Aloha from Hawai... Ale to už je život.
Samozřejmě to není dabované, ale pouze s titulkama. No řekněte, nechali byste nějakýho budku, aby daboval Elvise?! O_o Já teda ne! =)
Dokument je z roku 1970 a zachycuje Elvisovo čtyřtýdenní vystupování v hotelu International v Las Vegas. Jsou tam záběry ze zkoušek, z nahrávání, ze samotných vystoupení. Je tam spousta známých písniček, i některé méně známé. Mě se ten film líbil už poprvé v tom kině. Placku jsem přejela už třikrát...
Jo a ještě něco, je to natočený sedm let před Elvisovou smrtí (údajnou), ale už tady je vidět, jak se občas tváří dost unaveně... =´( Ale stále neztrácí dobrou náladu a vtipkuje dokonce při konzertech =)

Stahovák: Vrána

18. května 2010 v 7:25 | sussanah
Už asi půl hodiny sedím v práci, ale otvírat budu až dvě. Takže se samozřejmě trochu nudím a probírám se Stahovákem. Některý videa jsou nechutný, některý děsivý... Ale tohle, které vám sem dávám, je naprosto neuvěřitelné. Teda, já už slyšela o tom, že vrány jsou inteligentní, ale to, co tahle vrána udělá ke konci videa, bych teda fakt nečekala. Myslela jsem, že prostě bude tak dlouho šťourat, až vyšťourá. Nakonec je vůbec s podivem, že má šťourátko. Ale tahle vrána jde ještě dál!
Nebudu prozrazovat, koukněte sami =) A pak se taky koukněte SEM, je to odkaz na stahovák, k té vráně je tam ještě jedno video s jinou vránou a jinym problémem. Stejně hustý, jako tohle! =)

Nejlepší televizní reklamy

16. května 2010 v 13:57 | sussanah
Na internetu jsem našla reklamu, která je bezkonkurenčně nejlepší, jakou jsem za poslední dobu viděla. Má výbornej děj a k němu naprosto suprově pasující hudbu. To se v reklamách moc často nevidí.
Vlastně, současné reklamy skoro nenávidím. Jsou dementní, dělají z lidí hlupáky a tak kolem dokola. Pamatuju si ještě dvě reklamy, které byli pěkné. Jedna byla na myčku na nádobí, jak tam ten chlapeček ostatním chlapečkům myčkoval trojkolky a vybíral za to penízky. A druhá je samozřejmě vánoční Kofolové: "Nene, já nemusím, já už ho vidím!" =D
Reklama v cč je na čedar a není pro slabé nátury...

Múza

29. dubna 2010 v 22:35 | sussanah
Když jsem asi před dvěma hodinama byla ve vaně, napadlo mě spousta věcí, který bych mohla napsat do školy. Tak to ještě dělám... Ale musím se s vámi podělit o jednu básničku. Když jsem chodila na základku, dostala jsem od kamarádky A6 bloček, do kterýho jsem si měla zapisovat básničky. Svoje i cizí. Moje vám psát nebudu. Dám vám sem básničku od Tomáše Pektora. Jmenuje se Vražedná. A je super! =D A proč jsem se do bločku vůbec koukala? No protože na mě vypadnul, když jsem tahala knihu o češtině =)
Až si básničku přečtete, tak dobrou noc. Nebo ráno. Nebo chuť! =D

Leonard Cohen - Hallelujah

21. dubna 2010 v 7:50 | sussanah
Záznam živáku v Copenhagenu roku 2008. Nemám tušení, kde to je a místy to ruší diváci. Je to ale nejlepší nahrávka týhle super písničky =) Vždycky si vzpomenu, jak jsme na ni vymýšleli tanec do vystoupení... =)
Bylo to první vystoupení, které jsme měli pod palcem my mladší. Tanec jsem vymýšlela hlavně já. Nakonec se mi to podařilo docela obstojně a musím si ho pochválit. Bohužel asi není nikde natočený. No. Možná bohudík =D
Vzpomínám, jak při prvním vystoupení, možná při druhém, se stala taková zvláštní věc. Naplánovala jsem do tance asi pět kroků rovně, kdy já couvám a partner jde za mnou. Nebo spíš jde a já couvu před ním, ale na tom nesejde. Měla jsem na sobě svoje renesanční šaty a ony jsou trochu delší, než jsem počítala. Prostě jak jsem couvala, tak najednou necouvu, ale stojim. A ještě před tím jsem zaslechla ten nechvalně známý zvuk trhané látky. Byla to jen vteřinka. Drželi jsme se za ruce a vyděšeně si hleděli do očí. Taky jen vteřinku. Ani hudba nám neutekla. Pokračovali jsme v klidu dál a nakonec jsme si i zasloužili potlesk =)
Možná tu vteřinu zpracuju do nějaký literárnější formy, zatím nevím =)

Howl´s moving castle

6. dubna 2010 v 16:15 | sussanah
Fantasy, které mě chytlo za srdce. Přesně si pamatuju ten den, kdy jsem ho viděla poprvé. Byl podzim, přítel byl v práci a já byla doma jen s pejskem. Protože se normálně na takové filmy nekoukám, počítala jsem s tím, že jenom zapnu nahrávání a půjdeme venčit. Jenže...

Nejlepší volba! =)

23. března 2010 v 20:50 | sussanah
Matěj Stropnický
Tak, trvalo mi to přesně týden, než jsem si uvědomila, proč je mi Matěj Stropnický tak moc sympatický. Ale nakonec mi to docvaklo. Ani nevím, kdy přesně.
Představte si ho v bílé, rozhalené košili, černých přiléhavých kalhotách a se sotva viditelnou jizvou nad levým obočím. Je lehce průsvitný a sametovým hlasem říká: "Jaký jsi měla den, querida?"
Nojo... Je to von... Jesse de Silva!!! =)
Kdo nečetl Mediátora, zřejmě mé pobláznění nepochopí. Ale ze všech možnejch fanouškovskejch tipů, je ten můj určitě nejlepší =D A já bych si tak ráda střihla Sussanah.
A taky jsem na sebe děsně pyšná, že jsem si vzpomněla na to jeho španělský slůvko, aniž bych se musela podívat do knížky =)
Tak co, souhlasíte se mnou, že je na to úplně suprovej? =)
No a když mám takovou inspiraci, je dost pravděpodobné, že se tu objeví povídka na tohle téma ;)

Máj...

17. března 2010 v 8:31 | sussanah
Včera jsem se zúčastnila semináře o Máchovi. A nestačila jsem se divit. Promítali nám i zredukovaný film Máj od F. A. Brabce z roku 2008. Prvním překvapením byli Support Lesbians.


1. Máj

Dracula

11. března 2010 v 21:37 | sussanah
Tak tohle je sestřih z našeho vystoupení v Itálii. Bylo to někdy v květnu 2009. Přesný datum už si nevzpomenu. Vystoupení mělo suprovou atmosféru a všechno se nám podařilo, jak jsme chtěli. Tak se kochněte pohledem na náš trailer a litujte, že to nikdy neuvidíte na živo. Máme totiž ve skupině zvrácenou touhu dělat pro každou příležitost speciální vystoupení. No a pro tohle není v naší republice vhodný kostel. Takže poprvý a naposledy... =)

Septimus rules!

10. března 2010 v 19:52 | sussanah
V tomhle článku si budete moct pustit písničku Septimus ze soundtracku k filmu Stardust, neboli Hvězdný prach. Je to moc krásnej film a kdo nezná knihu, určitě si ho užije. Tímto trochu ironickým tvrzením nechci film nikterak schazovat, to rozhodně ne. Třeba kapitán Shakespeare je výborná postavička, která se v knize vůbec nevyskytuje!
A když už je řeč o knize, napsal ji Neil Gaiman a je taky suprová. Ze začátku nebylo lehký se do ní začíst, ale pak mě úplně pohltila. A i v ní se vyskytují postavy, které zase nejsou ve filmu. Je to hlavně tím, že v knize Tristan putoval za Hvězdou několik dní, kdežto ve filmu tam byl za vteřinku. No a na tý cestě prostě musel pár lidí potkat...
Abych to shrnula. Film výbornej. Kniha výborná. Ale nesrovnávat! =)
A teď tu písničku:

Tajemství nesmrtelných / Tuck everlasting

21. února 2010 v 23:08 | sussanah
Je to už pár let, co jsem poprvé viděla film Tajemství nesmrtelných. Děsně mě to sebralo. Jesse se mi líbil, melodie mi zněla v hlavě ještě několik dní... A na konci jsem se neubránila slzám...
Rozhodně doporučuju, abyste si tenhle film pohlídali, je to sice romantická slaďárna, ale má myšlenku a ta myšlenka je dost drsná...

Abyste si ho mohli kdyžtak najít, tak tady jsou nějaká fakta

Tajemství nesmrtelných (Tuck Everlasting)
USA, 2002, 88 min

Režie: Jay Russell
Hrají: Alexis Bledel (Winnie), William Hurt (táta Tuck), Sissy Spacek (máma Tucková), Jonathan Jackson (Jesse), Scott Bairstow, Ben Kingsley, Amy Irving, Victor Garber, Elisabeth Shue, Robert Logan


více v cč

Malování pravou mozkovou hemisférou

14. února 2010 v 19:50 | sussanah
Když jsem si četla novou Enigmu, zaujal mě článek o kreslení pravou mozkovou hemisférou. Článek tvrdil, že touto metodou se z každého člověka za pouhé dva dny stane výborný malíř.
Velmi mě to zaujalo, protože sama moc kreslit neumím a někdy se taková schopnost docela hodí. Zvlášť, když si chci navrhovat šaty. Sice je v hlavě vidím, ale nedokážu je hodit na papír. Navíc podle toho článku je aktivace pravé mozkové hemisféry dobrá i pro ostatní tvořivé aktivity =)
Stránku jsem našla podle jména lektorky (Pavla Korpášová) a velmi se mi zalíbila. Doufám, že se v nejbližší době na nějaký její víkendový kurz dostanu.

Anjel strážnej

9. února 2010 v 23:35 | sussanah
Tak a máme tu další upozornění na výbornou stránku.
Jde o internetovej komix o strážnym anjelovi, kterej přišel o křídla a musí na zemi čekat, dokud mu nenarostou nový. Což může trvat 500 až 1000 let. Společnost mu dělá bezhlavá jeptiška Máří, Bůh "Božka" a kostliví bratři.
Je pravda, že některé stripy nejsou zrovna duchaplný a některý jsou opravdu mimo, ale nadpoloviční většina je výborná!
Dávám sem (ten vlevo) jeden upravenej, kterej se v téhle podobě prý jeden čas objevoval po Praze. Jinak byla ta větička roztažená do tří okýnek.
V cč budou dva stripy, které mě vždycky pobaví. Jasně, že nemám ráda jen tyhle dva, ale řekla jsem si, že jich sem víc dávat nebudu, jen si to pěkně prolistujte =) Musí ale říct, že nejlepší jsou v první stovce, pak je to trochu slabší, ale když vydržíte, zase se to rozjede. V některých stripech anjel vypadá jinak a moc se mi nelíbí, ale hlášky jsou dobrý, tak ho toleruju.
A abych nezapomněla na to nejdůležitější. Odkaz na Anjela. TADY! Je dost pravděpodobné, že vás ho nehodí na historicky první strip, ale spíš někam dozadu, tak se nelekejte a klikněte na 1 =)
Tak a teď se podívejte na tu ochutnávku a pak na celej komix, je sice trochu goth a tak, ale aspoň někomu se snad líbit bude. A jestli jo, napište to do komentů! =)

Nechutně drahé šperky, které mě nutí utrácet!

23. ledna 2010 v 21:40 | sussanah
Šperky to je moje a navíc, když jsou s drahými kameny. Odkazem na nějaké stránce jsem se dostala na stránky Drakkarie, podsekce šperky.
Protože jsem alergická na bižuterní kovy, musím se koukat jen na zlato, stříbro a chirurgickou ocel. No a na zmiňovaném webu mají jen stříbro. A to nádherné! Jenže taky dost drahé...
více v cč
 
 

Reklama