Postřehy

Konečně přečtené Vílí kruhy

7. září 2015 v 9:00 | sussanah
Název: Vílí kruhy
Autor: Tereza Matoušková
Vydání: duben 2015 (článek od Temnářky)

Nakladatelství: Mytago
Počet stran: 256
Cena: nejlepší na Fantasyobchodu

Když bohové z Aze zničili svět na Souši, stvořili si nový pod mořem - ponuré místo osvětlované mechanickým sluncem. Po tisíciletích, během nichž v Podmoří vznikla rozvinutá civilizace, se objevila nová božstva. Otevřený konflikt mezi dvěma pantheony skončil křehkým příměřím. Místo rozkvětu však přichází další krize.

Po hravé odbočce Hladových přání se Tereza Matoušková vrací k událostem na velkém jevišti Podmoří. Mechanické slunce pohasíná, staří bohové se zavřeli ve svých příbytcích a mladé příliš tíží hříchy minulosti. Podmořské národy si tak musí pomoci samy. Kolují zkazky o moci, která dokáže udržet zmírající vegetaci i bez slunečního světla. Vládnou jí Víly, zahořklé bytosti, které se nikdy nesmířily se zánikem života nad hladinou. Osud ostatních kultur je nezajímá a jejich kouzla se živí krví.

Schyluje se k válce, která nebude mít vítězů.

Aurora Borealis

27. března 2015 v 17:10 | sussanah
Minulý týden jsem prošvihla polární záři. Rozhodla jsem se, že tomu příště zkusím přededjít. A ano, je mi jasné, že to "příště" může být klidně za několik let... Nicméně =) Zjistila jsem, že existuje webová aplikace, která pošle mail a dokonce i esemesku, když je polární záře viditelná z našeho území. Taky je tam upozornění na noční svítící oblaky a halové jevy. Všechno se dá dohledat na webu "Optické úkazy v atmosféře". Na každý jev je samostatná registrace. Jak je to s placením to nevím, ale vzhledem k tomu, že tam nikde nic není psáno (nebo jsem to alespoň nenašla), tak to nejspíš nebude tak hrozné. Uvidíme po prvním upozornění a výpisu platby =D

Nejlepší laye

8. srpna 2014 v 22:08 | sussanah
Měla jsem chvilku volného času a byla jsem zvědavá, jaké blogy jsou přihlášené do soutěže o nejlepší lay, tak jsem si prošla všechny komentáře, které zatím soutěží. Poslední jsem zatím já =D A to s číslem 242.

Lupařky na scéně

15. května 2014 v 22:37 | sussanah
Někteří už si určitě všimli, že jsem se přihlásila do nové rubriky na AK. Já, že bych měla, nebo spíš mohla hodnotit blogy ostatních členů? No tedy nakonec proč ne. Ale nejdřív je potřeba zamést si u sebe. Blog si projíždím celkem pravidelně, nedávno jsem změnila záhlaví a vůbec jsem se sebou celkem spokojená. Ale na druhou stranu je mi jasné, že jsou tu blogeři, kteří nemají můj styl rádi. Zveřejňuju moc článků, mám divné názvy a tak dále a tak dále.

Rychlovka vyhodnocení =)

1. května 2014 v 14:12 | sussanah
Tak ta soutěž, to byl teda pěknej fičák! =) O půl dvanáctý jsem soutěž vyhlásila a ve třičtvrtě na dvě už bylo hotovo. Dvě hodinky a kousek =) A víte, co je nejvtipnější? Že mám tři vítěze a přitom se nikomu nepodařilo chytit 100 000! =D I když vím, že by bylo tuze snadné soutěž zmanipulovat, rozhodla jsem se to ignorovat a přijmout fakt, že TopList je prostě už takovej =)

SOUTĚŽ rychlovka =)

29. dubna 2014 v 11:24 | sussanah
Blíží se magická hranice sto tisícího návštěvníka a já jsem se rozhodla to náležitě oslavit!
Odměním dva "vítěze", ještě nevím čím, ale určitě to bude pěkné =)
Komu se podaří vyfotit (klávesa print Screen, někdy PrtScn) návštěvníka 99 999 a/nebo 100 000, pošlete mi obrázek ve formátu .JPG na mail sherridon(zavináč)seznam(tečka)cz a do předmětu napište Návštěvník. Ale hlavně je potřeba, aby na obrázku bylo vidět, že jste na mém blogu!
Kontakt psát nemusíte, domluvíme se po mailu ;)
Jsem zvědavá, jestli se to někomu podaří. Když ne, tak ne... =)

Datum uzávěrky dávat nemusím, protože jakmile se hranice překročí, tak soutěž končí. Doufám, že je všechno jasné a že to aspoň zkusíte! =)

Moje Hra na Kladivo

28. března 2014 v 11:28 | sussanah
V rámci revoluce, abychom ukázali, že umíme víc, než jen kecat, jsme si řekli, že zkusíme projít všechny blogy v AK a zahrát si na Kladivo. Jde opravdu pouze jen o pokus ukázat, jak by to mohlo fungovat, kdyby na tuhle práci bylo víc lidí. Na tuhle i na přijímání nových členů. Dostala jsem na starost blogy na konci abecedy.

Revoluce - Končíme?

20. března 2014 v 13:31 | sussanah
Kolik dní uplynulo od vypuknutí revoluce? Čtyři? Pět? Za těch pár dní vznikla spousta revolučních článků, FB skupina nasbírala 80 členů a Standa se odvázal a napsal svůj vlastní revoluční článek.
Jsem opravdu zvědavá, jak se celá situace vyvrbí.

Revoluce v AK

16. března 2014 v 18:52 | sussanah
Děti revoluce! Počkat... Mám já vůbec ještě věk na nějakou revoltu, ještě ke všemu blogovou? Nezbláznila jsem se? O.o Možná. Ale stav, v jakém teď AK je, je prostě špatný a je potřeba s tím něco udělat. Nebo to aspoň zkusit. Musím se přiznat, že mám strach. Z toho, že přijdu o titulku, protože já byla jednou z těch, kteří vyletěli při Standově převzetí moci. Byl to jeho slavný výrok "Když se kácí les, lítají třísky."

Ondřej Netík: Hříšky bílé lišky

29. ledna 2014 v 17:10 | sussanah
Psala mi kamarádka Lenny a prosila, jestli bych jí pomohla zpropagovat kamaráda spisovatele a jeho novou knihu. Říkala, že se o něm moc neví, ale že píše moc hezky. Samozřejmě jsem hned klikla na odkaz, který mi poslala. A nestačila jsem se divit. O Ondřeji Netíkovi že se neví? Přiznám se, že jsem od něj sice nic nečetla, ale vím o něm. A ne v souvislosti s jedinou knihou.

Ozdobný filtr

4. ledna 2014 v 20:25 | sussanah
Na Silvestra jsem na netu našla zajímavou věc. Filtr na ozdobné odlesky vyrobenej z papíru. Musela jsem to hned zkusit, to dá rozum =)
Princip najdete na anglickém webu podrobně popsaný. Já vám řeknu tolik, že jde o změnu tvaru závěrky a tím dojde ke změně tvaru světelného objektu který fotíte. Ten musí být rozmazaný, aby to bylo vidět. Na ostrém objektu žádná změna nebude.
Zkoušela jsem to se svým kompaktem a se zrcadlovkou. Oboje Canon. S kompaktem se mi to nepodařilo, se zrcadlovkou taky ne... Musel přijít muž a chvíli si s tím hrát =D

Čtečka v tabletu

25. prosince 2013 v 20:22 | sussanah
Po mnohých neúspěších s ovládáním tabletu se mi konečně podařilo nainstalovat něco, co funguje, jak má. Teda kromě karet, ty doporučuju nestahovat, je to děsnej mor =D

Hobit: Šmakova dračí poušť

24. prosince 2013 v 0:27 | sussanah
Než jsem šla do kina, měla jsem si připomenout první díl. Ale možná dobře, že jsem to neudělala, protože byl výrazně lepší, než díl druhý. A tenhle článek není recenze, rozhodně obsahuje spoilery. V podstatě je to opis celýho filmu. Jsem z toho nějaká přešlá, tak se musim vypsat...

Foto soutěž

25. října 2013 v 11:31 | sussanah
Na Facebooku je spousta různých soutěží. Některé jsou padlé na hlavu, některé evidentně podvodné, ale najdou se i takové, které jsou pěkné. Třeba ta, které se účastním na stránce FotoVidea =D Jmenuje se Mé nejoblíbenější foto. Moc dlouho jsem nemusela váhat a vybrala jsem lodě. Budu ráda, když je podpoříte lajkem =) Fotky se posílají až do konce listopadu, takže pokud nějakou takovou máte, tak ji taky zkuste poslat =)

Projekt Ilustrace

5. října 2013 v 10:42 | sussanah
Já moc malovat neumím, ale jsou chvíle, kdy i já sednu ke stolu a něco na ten papír hodím. Nechlubím se tím, protože to obvykle slouží na zátop. Ale existuje projekt, který spojuje lidi, kteří se nebojí své výtvory veřejně prezentovat. Jde o Projekt Ilustrace. Na webu běží souběžně několik, řekla bych klání. Dílo měsíce a Téma měsíce. A právě aktuální Téma měsíce na říjen mě zaujalo.
Zvažuju, že něco zkusím =) Mám docela jasnou představu, ale mám strach, že se mi nepodaří přenést ji na papír. To je totiž můj obvyklý problém =D
A zatím jediná věc, se kterou jsem ochotna se chlubit - Chat Noir =) Asi zase vytáhnu tablet... =)

"Mám pokračovat?"

13. srpna 2013 v 22:18 | sussanah
Milé děti, dnes si povíme něco o tom, jak propagovat svoje povídky na sociálních sítích. Pro příklad si vezměme Facebook, jelikož předpokládám, že ho většina z vás má. Kdo ne, přihlašte se, dostanete bludišťáka. Ale zpátky k tématu.

Jak na New Weird

14. dubna 2013 v 13:05 | sussanah
Před pár dny jsem se tu zmínila o tom, že posílám Cirrat Pevnost se článkem o New Weirdu. A dnes vyšlo ono očekávané video =) Najdete ho na Triumvirátu.
A proč ho vlastně točili? No protože Ciirat i Sikar jsou porotci v druhém ročníku Velké literární soutěže New Weird! Do které stále přijímám soutěžní povídky =) Zatím mám ve schránce dvě a netrpělivě čekám na další!

Keporkak

20. února 2013 v 20:48 | sussanah
Keporkak je boží. Kdyby byl Keporkak stroj, určitě by sloužil k cestování v čase. A nejen v čase, ale i v prostoru. Protože Keporkak je prostě boží.

Návštěvník 66 666.

18. února 2013 v 8:00 | sussanah
Moji milí!
Právě jsem si toho všimla. Už to přichází! Tipuji to tak na devátou dnes ráno. A pokud se někomu z vás podaří být tím speciálním čtenářem mých stránek, tak neváhejte a skrýnšotujte! Protože pokud mi na můj mail sherridon(zavinucha)seznam.cz, dostanete malou potěšující drobnost hmotného charakteru ;)

Když je třeba názor "zvenčí"

2. února 2013 v 20:33 | sussanah
Tenhle článek by neměl přehlédnout nikdo, kdo píše. Ať už do šuplíku, na blog, nebo do soutěží. Pro každého z nás je důležitý názor někoho, kdo věci rozumí a nebude nám mazat med kolem huby.

Hobit: Neočekávaná cesta

27. ledna 2013 v 21:21 | sussanah
Konečně jsem ho viděla. A předem říkám, že tohle nebude recenze, ale článek plnej spoilerů! Takže pokud jste film ještě neviděli, tak doporučuju tenhle článek nečíst =)

Kouzlo Vánoce - vyhlášení

3. ledna 2013 v 18:54 | sussanah
Tak. Po Vánocích a Silvestru mně přepadla zapomnětlivost, takže vyhlašuji o tři dny později, než jsem slíbila... A jelikož nevím, v jakom stavu bylo hlasování na toho Silvestra, tak se řídím tím, co bylo dneska. A dneska to byla plichta! =)
No a jelikož jsem ještě trochu ve sváteční náladě, rozhodla jsem se odměnit obě soutěžící =)
Teď mi jenom holky napište mail (můj je sherridon@seznam.cz) s vaší poštovní adresou a řekněte si, jestli chcete knihu Abeceda věštění, nebo překvapení =) To překvapení taky bude kniha o magii =)

A dvě soutěžící = vítězky

Kouzlo Vánoc - hlasování

25. prosince 2012 v 13:31 | sussanah
Tak a je to tady. Do poslední chvíle to vypadalo, že na hlasování vůbec nedojde, ale nakonec máme dvě soutěžní povídky. Není to mnoho, ale to nevadí. Do příštího roku plánuju kromě velké New Weird soutěže ještě jednu nebo dvě menší =)

Kouzlo Vánoc - Soutěž o knihu

16. prosince 2012 v 19:00 | sussanah
Když už máme ten tajemný a kouzelný čas Vánoc, rozhodla jsem se, že uspořádám menší literární soutěž o kouzelnou knížku. (O jakou knížku jde se dozvíte pod perexem.)
Tentokrát ocením pouze úplného vítěze, ale nebudu ho vybírat jen já, nechám si pomoct od ankety =)
A jak se bude soutěžit? Jednoduše =) Napíšete povídku libovolného rozsahu (ale buďte na mně hodní!), zveřejníte jí na svém blogu a sem do komentářů mi vložíte odkaz =) Ale aby to nebylo zase moc jednoduché, tak v povídce musíte obsáhnout nějaké kouzlo. Je úplně jedno, jak to pojmete a co budete považovat za kouzlo, ale budu ráda, když vynecháte ta kouzla, která vymyslela JKR.

Uzávěrka 24.12. 2012 o půlnoci!

Informačně informační článek

17. dubna 2012 v 23:10 | sussanah
Jistě vám neušlo, že už se tu 17 dní neobjevil jediný článek. Žádná 365tka, žádné hádanky, nic takového...
Je to tím, že od prvního, respektive od druhého dubna, jsem zaměstnaná v Knihovně města Hradce Králové! =) Jsem na menší pobočce v dětském oddělení.
Ze začátku to byl pořádnej fičák, a abych pravdu řekla, ještě se to moc neuklidnilo. Pořád jsem strašně zmatená a vyděšená, když po mně chce někdo něco novýho. Doufám, že už to nebude moc dlouho trvat. Přežila jsem i svou první besedu, tak by se to mělo už jenom zlepšovat.
Nicméně se obávám, že ještě chvilku to tu budu krapet zanedbávat. Fotky mám, dokonce i většinu v počítači, ale prostě není čas sepsat ty články. Pokusím se udělat to co nejdří. Stejně tak jako článek s přijatými povídkami do NW, zatím jsou čtyři =)
To je myslím všechno, co jsem vám chtěla říct, a taky jsem se chtěla připomenout, abyste věděli, že ještě žiju, na blog myslím a na Knize pracuji =)
howgh

Projekt "KNIHA"

11. února 2012 v 23:56 | sussanah
V pátek se u mě stavila Arvari a chvilku jsme si povídali. A padla jedna zajímavá myšlenka. Spojit síly (literární střevo, peněženku a elán) a vydat si knihu. Respektive sbírku povídek. Ale ne jenom my dvě. Bylo by třeba, aby se nás sešlo tak pět šest.
Ano, nebylo by to nic velkého. Spíš by to bylo dost malé. Ale shodli jsme se na tom, že pro začátek je to dobré. A když vezmeme v úvahu finanční stránku věci, je rozhodně lepší se o náklady podělit a neriskovat tolik, jako když se do toho člověk pustí sám.
Žánrově bych to ráda směřovala do fantasy, ale jsem nakloněná debatě =)

Boží nehty!

25. ledna 2012 v 11:14 | sussanah
Já sice říkám, že na Krásnou nechodím, protože články tam postrádají jakoukoliv úroveň, ale musím uznat, že jeden článek ze sta obvykle stojí za to. Ale obvykle na ně nikde neupozoňuji. Jen si tiše řeknu: "Ok, tohle docela jde." Ale tentokrát musim udělat výjimku a to hlavně kvůli sobě. Totiž abych tohle neztratila v internetové tlačenici.

Harry Potter v 99 vteřinách

17. ledna 2012 v 20:23 | sussanah
Já normálně nedělám články s jedním videem a s pár kecama k němu. Dnes ale udělám výjimku! Náhodou jsem totiž na XichtoKnize našla něco, co si sdílení a šíření prostě zaslouží. Nejde ani tak o tohle jedno video, ale i o ostatní videa, která nahrál uživatel PAINT. Podle mě musí mít dokonalý hudební sluch. A samozřejmě neskutečným způsobem ovládá techniku - v jednom z těch videí zpívá a sbor, kterej zpívá s ním, je taky on, ale čtyřikrát! Pokaždé tam zpívá něco jiného a dohromady mu to neskutečně ladí! =)
Video, které vám dávám do článku, je podle mě nejlepší ze všech. Je jeho nejnovější (aspoň podle TyTubního kanálu) a je to na něm i vidět. Už jsem ho viděla aspoň desetkrát! ^.^
Všechny meloie, které použil, se ve filmech skutečně objevili.

Sherlock Holmes: Hra stínů

13. ledna 2012 v 17:57 | sussanah
Včera večer jsme šli po dlouhé době do kina. Vybrali jsme nového Sherlocka - Hru stínů.

Hepy ňů jír

1. ledna 2012 v 0:00 | sussanah
Letos jsem všem přála, ať do nového roku vstoupí tou správnou nohou. Přeju to i Vám, moji čtenáři =) Ať nás čtou. Ať o nás píšou. Ať jsme vidět. Ať se zviditelníme svou dobrou prací. Ať naše cesty vedou k vysněným cílům. Ať jsou nám naši bližní oporou a my jim. Ať jsme zdraví a spokojení. Ať nejsme sami. Ať máme vždycky co jíst a o co se rozdělit. Ať máme prostředky na pomoc těm, co je nemají. Ať se vždycky dokážeme zvednout. Ať nám bolest připomene, že bude líp. Ať je líp. Ať blogy nejsou našimi jedinými přáteli. Ať nás naši přátelé neopouštějí. Ať jsou dobré knihy vydávány a dobří spisovatelé podporováni.
Zkrátka ať se nám ten rok dvanáct vyvede a ať hlavně není poslední ;-)
To Vám i sobě přeje Suss =)

Připomínka a mini info =)

26. prosince 2011 v 20:19 | sussanah
Nevím, jestli jsem se už zmiňovala, ale se svou povídkou Vánoce v Tark Itlen se účastním soutěže u Temnářky. Hlasování bude ukončeno někdy zítra, řekla bych k večeru, takže ještě máte chvilku na hlasování =)

Adventní kalendář - okýnko dvacáté páté

25. prosince 2011 v 11:00 | sussanah
Dnešní okýnko už asi nikdo z vás neočekával. Ale pravdou je, že ve světě je obvyklé, že se dárky rozdávají až pětadvacátého ráno. Aby měl příslušný "nosič" přes noc čas dárky rozdat =) A protože jsem se už na začátku tohoto Adventního kalendáře rozhodla, že 25. okýnko udělám, tak to nebudu rušit. Jde i o takové připomenutí Heatha Ledgera, protože i on slavíval Vánoce až pětadvacátého ráno =)
Ale to je všechna nostalgie, protože nebudu dávat žádné smutné video, dám sem zase něco veselého! Mějte radost z dárků, které jsme si rozbalili už včera a užívejte si slavnostní náladu =) Bašťete cukroví, zapíjejte vaječňákem a hlavně si odpočiňte, abychom měli sílu na přechod do nového roku ;-)

Pod perexem najdete dalšího Járu =)

Adventní kalendář - okýnko dvacáté čtvrté

24. prosince 2011 v 9:00 | sussanah
Dlouho jsem se těšila na tohle okýnko =) A ne kvůli dárkům, ale kvůli písničce, kterou jsem vybrala =)
Samozřejmě, dárky jsou super, ale ono o ně ani tolik nejde. Jde o to být spolu a mít se rád =) Asi stárnu, ale prostě vidím, že co chci nebo potřebuju, si můžu koupit i během roku, ale vánoce jsou jen jednou... =)

Adventní kalendář - okýnko dvacáté třetí

23. prosince 2011 v 11:00 | sussanah
Další cimrmanovské okýnko =)
Přemýšlela jsem, co vybrat, ale nakonec to přišlo samo =) Dobytí severního pólu! =)
Chvílemi se zdá, že je v nahrávce nějaká ozvěna, ale myslím, že to nevadí =) Kromě náčelníka Karla Němce, kterého mám raději v podání někoho jiného, na jehož jméno si ale nemůžu vzpomenout, je to moje oblíbené obsazení =) Hlavně pomocný učitel Václav Poustka! =D

Vánoční stromeček

22. prosince 2011 v 18:34 | sussanah
Tak a je to jasné, až to bude na mě a až budeme mít hotové bydlení, budeme mít speciální stromeček =)
Aspoň doufám, že na to muž přistoupí, protože knihy miluje a nevím, jestli by byl ochoten pasovat nějaké na tu spodní vrstvu =D
Mě osobně se to hrozně líbí a doufám, že na to někdy dojde =)

Adventní kalendář - okýnko dvacáté druhé

22. prosince 2011 v 11:00 | sussanah
Dnešní okýnko skrývá docela aktuální rozhovor Tomáše Kluse v talk show Honzy Dědka. Je z 19.12. a je to sice takový necelý sestřih, ale i ty kousky, co tam jsou, stojí za zkouknutí =) Ostatně jako vždy =)

Adventní kalendář - okýnko dvacáté prvé

21. prosince 2011 v 11:00 | sussanah
Po včerejším cimrmanovském okýnku jsem se rozhodla najít další. Chtěla jsem nějakej výběr toho nejlepšího, ale nakonec mi oko padlo na něco jiného. Zvuk trochu šumí, ale obsazení je mé nejmilejší =) Jde o celý záznam hry Dlouhý, Široký a Krátkozraký. Je to vedle Vraždy v salonním coupé má nejoblíbenější hra =)
Štedrý den se nám kvapem blíží, ale i dnes je významný den. 21.12. je zimní rovnodennost, pohanský svátek Yule =)

Adventní kalendář - okýnko dvacáté

20. prosince 2011 v 11:00 | sussanah
Když jsem vám hledala dalšího Tomáše, vyskočilo na mě něco jiného. Něco, co by taky nemělo být opomíjeno =) Náš největší Čech Jára Cimrman!
Jde o písničku z přednášky ke hře Švestka. Možná, že to nebude poslední cimrmanovské okýnko, i když nám už jich moc nezbývá ;-)

Adventní kalendář - okýnko devatenácté

19. prosince 2011 v 11:00 | sussanah
Na dnešní videjko jsem se trochu bála kouknout, ale jako vždy (nebo jako nikdy? =) ) Tomáš nezklamal =)
Do Štedrého večera ná zbývá pět dní. Doufám, že už nikdo nešílíte a pořádně si užíváte sváteční pohou =)

Tereza Temnářka Matoušková - Hladová přání

18. prosince 2011 v 15:29 | sussanah
Hladová přání se zhruba před rokem objevila na blogu http://temnarka.blog.cz/ a jmenovala se Žádný cukrkandl. Nešlo o obyčejnou povídky na části, nýbrž o povídku interaktivní. Což znamená, že my, čtenáři, máme na svědomí směr, kterým se povídka ubírala. Samozřejmě, že právo veta zůstalo v rukou autorky, ale i podílení se na vzniku takového díla díky anketním otázkám a komentářům pod jednotlivými díly dává pocit jistého zadostiučinění =)

Adventní kalendář - okýnko osmnácté

18. prosince 2011 v 11:00 | sussanah
Už se pomalu blížíme ke konci =)
Jste zvědaví, co jsem pro vás našla dneska? Tomáše jako hosta ve Studiu Kamarád! =)
Jeho vyjadřování je naprosto unikátní a boží =)

Adventní kalendář - okýnko sedmnácté

17. prosince 2011 v 11:00 | sussanah
Jak tak hledám videa s Tomášem, až se divím, co všechno jsem prošvihla. Ale je to asi tím, že když koukám na televizi, tak stejně vlastně moc nekoukám a mám ji spíš jako kulisu k práci a to mije pak skoro jedno, co dávají.
Dnešní okýnko patří pořadu Public limuzína =)

Adventní kalendář - okýnko šestnácté

16. prosince 2011 v 11:00 | sussanah
Dnešní okýnko by časově patřilo před včerejší, ale pozdě bycha honit =)
Pod perexem si prohlédněte záznam z pořadu Všechnopárty. Zvuk je trošiličku zpomalený za obrazem, ale řekla bych, že to moc nevadí =)
A jak jste se dozvěděli už včera, tak Tomáš nakonec prince hraje a to v pohádce Tajemství staré bambitky =) (v odkazu se to dozvíte, ale pro jistotu - Premiéra 25.12. 2011 v 20:00 na Čt1, je tam taky možnost nechat si zaslat připomenutí na mail, já už to mám zařízené =) )

Adventní kalendář - okýnko patnácté

15. prosince 2011 v 11:00 | sussanah
Dlouho jsem hledala na TyTubě pořad Uvolněte se, prosím. Hlavně teda díl s Tomášem. Nenašla jsem ho, asi jsem nezadávala ta správná slova. Podstatné ale je, že když jsem dneska ráno zapla TyTubu, že si k vybrání myčky pustím Pánubohudooken, po písničce na mě vyskočil odkaz na Uvolněte se! =)
Takže v dnešním okýnku njadete právě ten správný díl =)

Adventní kalendář - okýnko čtrnácté

14. prosince 2011 v 11:00 | sussanah
Já se u toho vybírání improvizací umlátim smíchy =D
Dnešní je z koncertu, na kterém trochu pršelo a někdo chtěl hiphopera =) Ty jeho improvizace jsou fakt majstrštyk =)
Ani nevim, co víc k tomu napsat, protože ono to ani žádnej komentář nepotřebuje =)

Adventní kalendář - okýnko třinácté

13. prosince 2011 v 11:00 | sussanah
Třináctka není nešťastné číslo. U dnešní třináctky se budete třepat smíchy =D
Vobraz dost na prd, ale zvuk je dobrej ;-) Já fakt doufám, že se příští rok dostanu na nějakej koncert =) Je to můj velkej sen =)

Adventní kalendář - okýnko dvanácté

12. prosince 2011 v 11:00 | sussanah
Řekla jsem si, že dávat sem písničky ze studia není tak zajímavé, jako improvizace, které lidé nahrávají na koncertech. Případně kterých se Tomáš dopouští v televizních pořadech. A protože jsou to improvizace hodné šíření, doufám, že než přeběhne Advent, vyberu spoustu těch nejlepších =)
Dnes pro vás mám závěrečnou "písničku" z charitativní sbírky pro Kuře =)

Adventní kalendář - okýnko jedenácté

11. prosince 2011 v 11:00 | sussanah
Tak jak se vám Adventní kaledíř vlastně líbí? Poslední dobou mám nějaký neodbytný pocit, že mi ubývá čtenářů. Ještěže si píšu hlavně pro sebe =)
Dnešek opět věnuju Tomášovi. Já si nemůžu pomoct, ale on je prostě dokonalej ^.^
Taky jsem se doslechla, že letos o svátcích bude televize (nevím která) vysílat pohádku, kde bude Tomáš hrát prince! Ještě nevím, co je to za pohádku, ani kdy půjde, ale až to zjistím, tak se podělím =)

Adventní kalendář - okýnko desáté

10. prosince 2011 v 10:00 | sussanah
A protože se mi improvizace zalíbila, dáme si sérii =)
Dnes Tomášovi praskla strunka =D A poté je tam Chybíš mi =) Zvuk je trochu nakřáplej, je slyšet, jak si zpívající diváci, ale myslim, že to tolik nevadí =)
Mimochodem jak se těšíte na Vánoce? =)

Popelka

9. prosince 2011 v 11:00 | sussanah
Abyss má nový projekt. Každý pátek až do února bude vyhlášena nějaká pohádka a my ostatní o ní budeme psát. Na dnešek padla Popelka.
Popelka je jasně jen jedna. Libuška Šafránková =)
 
 

Reklama