Jsem přestěhovaná na web Úspěšná mrcha. Navštivte mě =)

návody

Terárium s Tillandsia ionantha

16. ledna 2016 v 18:28 | sussanah
Loni v létě jsem si v jednom bazaru s nábytkem koupila skleněnou, no, skleněnej dvanáctistěn. Má trošku naštípnutou hranu u vchodu, ale jinak je úplně v pořádku. Tenkrát jsem si ještě nebyla úplně jistá, na co ho použiju, ale moc se mi líbil =)

DIY kamenná skládačka

7. září 2015 v 20:41 | sussanah
Moje práce je prostě kreativní až na půdu. Na jednu akci jsem si měla vymyslet úkol pro děti, kterej by nějak souvisel se smrtkou. A ještě ke všemu pro malý děti, a aby je to moc nepostrašilo... No nazdar prostě. Nakonec jsem to ale vymyslela =)

Jak jsem si renovovala kolo

6. září 2015 v 10:19 | sussanah
Asi před dvaceti lety jsem dostala nové kolo. Krásné, fialové, s duhovými nálepkami... =) Za celou dobu jsem ho nemusela jedinkrát opravovat. No zřejmě to bylo tím, že jsem prakticky vůbec nejezdila. Letos v létě jsem se rozhodla to změnit.

DIY zápisník River Song

11. srpna 2015 v 21:08 | sussanah
Znáte Doktora? A River? A víte, do čeho si psala všechny svoje spoilery? A nepotřebujte to náhodou taky? =) Já jsem si řekla, že ten zápisník rozhodně potřebuje moje kamarádka k narozeninám. A tak jsem se rozhodla vyrobit ho z jednoho kroužkového sešitu a papírové krabice od rýže =D
Vzhledem k tomu, že jsem šla cestou pokusu a omylu, trvalo mi to o něco déle. Nakonec jsem ale uspěla. Abyste mohli jít rovnou na věc, musíte si věci promyslet lépe, než já! =D

Přáníčko s 3D květinou

7. února 2015 v 12:05 | sussanah
Během roku je spousta příležitostí někomu říct, že nám na něm záleží. A i když ho osobně neslavím, tak je mi jasné, že hodně z vás si na první vyznání vybere Valentýna. A toho máme už za rohem! =) Hned na úvod se musím přiznat, že tato papírová kytice není můj vynález. Našla jsem ji náhodou, když jsem si chystala program na výtvarnou dílnu do práce. Ale fotky moje jsou a pokud máte horší připojení, nebo neradi děláte podle videa, tak se vám tenhle návod bude hodit =)

Trocha inspirace

17. listopadu 2014 v 17:19 | sussanah
Svátky se blíží a s tím i každoroční stres s dárky. Osobně už mi to leze krkem. A to doslova. Tak trochu se ze mně stává Sheldon. Jako by si lidi přestali dávat dárky, ale závazky. Nemyslete si, že nemám ráda dostávání dárků, to rozhodně ne =D Miluju dárky! Ale mám je radši jen tak. Prostě když jdu, něco se mi líbí a vím, komu by to udělalo radost, tak to koupím a rovnou mu to dám. Nebo to vyrobím, když to jde. A o tom bude tenhle článek. Poslední dobou se mi hodně zalíbilo dělat věci ze zavařovacích sklenic. Anglicky je to jar glass (nebo zkráceně jars), což mi přijde kdovíproč hrozně směšný =)

Fotopláštěnka - návod DIY

18. února 2014 v 22:07 | sussanah
Počasí v Benátkách se sice neusátle vylepšuje, ale lepší je být připraven. Tak jsem se rozhodla pořídit si na zrcadlo pláštěnku. No. Ukázal se, že to nebude tak snadné, jak jsem si myslela... Buď jsou drahý, hnusný, nebo oboje =D Naštěstí jsem našla i pěknej návod na ušití a dokonce od chlapa! =)

Jak si vyrobit papírové vločky

22. prosince 2013 v 15:58 | sussanah
Tohle zná každý malý dítě =) Ale není od věci si i takové znalosti připomenout. Navíc tady je jedna taková malá vychytávka, která z obyčejných papírových vloček udělá krásnou ledovou výzdobu =)
Velikost jsem vybrala menší. Šest vloček na A4. Tak jdeme na to =)

Jak opravit knihu?

5. srpna 2013 v 14:40 | sussanah
Určitě víte, že pracuju v knihovně. S tím se pojí i péče o knihy a nemyslím tím jen jejich řazení do regálů, ale i opravy. Nejhorší, co můžete s knihou udělat, je "opravit" ji obyčejnou izolepou. A v nejlepším ještě nedostatečně. I když ono je to možná líp, protože čím míň jí tam dáte, tím líp se jí dá zbavit. Asi bych měla vysvětlit, proč je izolepa špatná. Jde o to, že časem zežloutne (to by nebyl ten největší problém) a ztvrdne. A to je právě ten problém, jakmile ztvrdne, tak knihu potrhá ještě víc, než byla před "opravou".
Nejhůř jsou na tom tlusté knihy v pevné vazbě, Harry Potter, Eragon, Brisinger a další.

Návod na malou kabelku

4. srpna 2013 v 18:18 | sussanah
Tenhle návod jsem původně chtěla dát jenom jako odkaz, ale blog nějak nemá rád adresu, kde jsem ho našla a hrozil mi zrušením blogu. Tudíž jsem se rozhodla přepsat ho sama. Původní fotky najdete na adrese http://www.liveinternet . ru/users/orhideya6868/post161612713/ (bez mezer)
Nemyslím si ale, že je to opravdu původní zdroj, zvlášť když vezmu, že některé fotky jsou popsané angličtinou, některé čínštinou a stránky jsou ruské... =D
Ale kabelka je opravdu moc pěkná, tak by bylo škoda se o ní nepodělit =)

Růže Malého prince

20. dubna 2013 v 20:23 | sussanah
Velice příhodné Téma Týdne =) Nedávno jsem se zmiňovala o tom, že budu na výtvarné dílně s dětmi vyrábět růži Malého prince. Došlo na to minulý týden, takže je na čase, abych zveřejnila slibovaný návod =) Abych ho mohla dětem rozdat, udělala jsem z něj pédéefko a dala ho na uložto. Najdete ho ZDE.

Spořící kapsa

15. února 2013 v 10:00 | sussanah
Domluvili jsme se, že příští léto pojedeme na plachetnici. Není to jen pěkná vyhlídka do budoucnosti, ale je to i nutnost našetřit dost peněz. Rozhodla jsem se, že si to usnadním =)
Do "akce" zbývá 16 měsíců, což znamená, že se mi za tu dobu musí podařit našetřit celá částka a líp, když víc. Abych měla přehled (a abych peníze neměla na účtě a tedy až příliš po ruce =D ), rozhodla jsem se udělat si kapsu, do které si budu schovávat tisícovky (podle toho jsem zvolila velikost kapsy) a přímo na tu kapsu si budu odškrtávat, kolik už mám našetřeno. Vypadá to docela jednoduše, tak doufám, že se mi to podaří =)

Obnova ciferníku

15. prosince 2012 v 21:09 | sussanah
Tohle není tak úplně návod, protože se to dá aplikovat jenom na levné hodiny z IKEy (cca 80,-). Nevím, jestli by to šlo i s jinejma, ale je možný, že šlo. Je potřeba na ně kouknout, jestli se dá odstranit to krycí sklíčko. A když jo, tak by to mělo jít =)

Jak na boty

8. prosince 2012 v 14:52 | sussanah
Už jsem se tu zmiňovala, že nemám dobrou zkušenost se ševci a že si nejspíš budu šít boty sama. Musim uznat, že práce s kůží není nic snadného, ale jednou se k tomu určitě dostanu.
A pro začátek začnu sbírat návody. Jak jinak =D

Návod na papírový recy košík

1. prosince 2012 v 21:01 | sussanah
A další z návodů z internetu. Tentokrát budeme recyklovat obalový papír. Návod je docela jednoduchý a jen co se dostanu k tomu převést papír z práce (kolegyně si nakoupili nějaký vánoční dárky a papír jim byl odebrán 8-) ) domů, tak to taky zkusím =)

Chlupatý desky

24. listopadu 2012 v 15:31 | sussanah
S deskama jsem začla už včera, ale byla to práce až do dneška. A výsledek je boží! =)

Úprava diáře 2013

24. listopadu 2012 v 14:15 | sussanah
Jakožto vedoucí pobočky jsem na příští rok dostala diář od vedení. Mno. Pozornost hezká, diář už tolik ne =D
Letos jsem na svém diáři měla gumu, která ho držela pěkně v kupě i s tim milionem papírků, co jsem nastrkala dovnitř. Na tom novém guma nebyla. O chybějícím dizajnu nemluvě. Tak jsem se rozhodla, že minimálně bez gumy to prostě nejde a abgrejdovala jsem si ho. A když to viděla mamka, chtěla taky. A to mi přišlo náramně vhod, protože při úpravě toho prvního mi nedošlo, že bych to mohla nafotit. Takže tady to máte =)

Domeček pro panenky

26. října 2012 v 14:01 | sussanah
A dašlí úlovek z toho mého diskuzáku =) Tentokrát je to recyklace starých kozaček v nový domeček pro panenky =)
Postup je vidět na fotkách, aspoň trochu, ale materiály a lepidla a z čeho vůbec jsou patýrka, to opravdu netuším...

Falešný stolek

24. října 2012 v 21:35 | sussanah
Poslední dobou krapet ulítávám na návodech. Možná, že jste si toho všimli =D
Tohle asi nevyužiju dřív, než budu mít svůj ateliér. A po pravdě, tam bych si asi dala skutečnej stolek, ale proč to zahazovat kvůli momentální nevyužitelnosti =)
Nevím, odkud návod je, já ho mám z xichtoknihy.

Pomerančová svíčka

24. října 2012 v 19:42 | sussanah
Už jsem tu říkala o svém oblíbeném diskuzáku? Asi jo. A zase jsem na něm našla zajímavou věc. Tentokrát bez zdrojovýho webu, ale myslím, že bude stejnej, jako z minulýho článku. Aspoň se mi to zdá podle nápisu na prvním obrázku.

Osobní parfém

21. října 2012 v 14:25 | sussanah
Na xichtoknize se objevila super fotka. Nejdřív jsem si nebyla úplně jistá, na co se to vlastně koukám, ale tušila jsem, že to bude zajímavé =)

Růže z listí

21. října 2012 v 10:54 | sussanah
Další internetový návod, tentokrát výsostně podzimní =)

Jak přenést obrázek z papíru na látku

20. října 2012 v 15:58 | sussanah
Po čase jsem koukla na svůj oblíbený kecací server a našla jsem tam odkaz na návod, o který se chci podělit. Je napsaný slovensky, takže nutnost překladu je doufám nulová.

>>>návod<<<

Lepidlo, které je v návodu popsáno jako "lepidlo s lakem" najdete tady. Nebo v každém lepším papírnictví =)

Návod na papírovou kabelku

24. března 2012 v 20:49 | sussanah
Stý článek letošního roku jsem se rozhodla věnovat návodu na papírovou kabelku =)
Návod není můj a ani ho nebudu překládat. V podstatě jde jen o to, že bych ráda v této rubrice nahromadila co nejvíc tvořivých návodů a nápadů.

Návod na veverku z rukavice

11. března 2012 v 22:04 | sussanah
Tuhle boží veverku někdo nasdílel na xichtoknize a mě nedalo, abych se o ní nepodělila =) Originální stránka je zde, ale nic moc se tam člověk nedozví...

Návod na jehelníček

14. února 2012 v 16:41 | sussanah
Dnes překládám návod na boží jehelníček s úložným prostorem! =) Jeho originál najdete zde.

Návod na dráčka

14. února 2012 v 14:12 | sussanah
Střih s návodem je ke koupi za 9 dolarů zde a dráček je opravdu boží! =)

Návod na velrybu

14. února 2012 v 0:03 | sussanah
Dnes tu mám takovou specialitku. Nejde totiž o překlad návodu, jako spíš o napsání návodu ke střihu, který si můžete zdarma stáhnout zde.

Návod na holubičku

13. února 2012 v 11:00 | sussanah
Tento střih nejspíš nepotřebuje ani komentář, jsem si jistá, že spousta z vás by ho zvládla i podle originálu. Ale pro pořádek ho stejně "přeložím" ;-)
Originál najdete zde a střih ke stažení zde.

Návod na sovičku

12. února 2012 v 21:40 | sussanah
Dnes pro vás mám dlaší překlad =) Původní zdroj textu a obrázků najdete tady. Odkaz si otevřete, protože odtamtud si stáhnete střih.

Návod na ovečku

17. prosince 2011 v 12:31 | sussanah
Kamarádka mi poslala odkaz na návod na jednoduchou černobílou ovečku. Něco jako ovečka Shaun =) Návod je anglicky a já jsem si řekla, že ho pro vás přeložím =)
Odkaz na původní článek ZDE.

Návod na papírovou kytičku Kusudama

24. listopadu 2011 v 12:00 | sussanah
Kusudama je japonská květinová koule. Objevuje se už v 11. století. Tehdy se ale dělala ze sušených léčivých bylin. Její tvar měl připomínat zeměkouli. S rozšířením Origami se Kusudamu začala skládat z papíru.

Kroužkování - Chainmaille

5. října 2011 v 11:01 | sussanah
Kroužkovat jsem zkoušela už loni a celkem úspěšně jsem to naučila i několik lidí. Uměla jsem ale jenom základní techniky a to ještě ne všechny. Zkoušela jsem sice i něco složitějšího, ale nebyla jsem úspěšná. Až teď. Naučila jsem se vazby Full Persian a Byzantine.

Začínáme šít - steh první

19. června 2011 v 13:57 | sussanah
Tak, trvalo dlouho, než TyTuba překousla tohle video, ale úspěch nám přeje! =) Video je bez zvuku a je to úmyslně. Dneska by se nedalo nahrát nic v klidu...

V menu je volba Novinky emailem!
Doporučuju se přihlásit, pokud vás tohle téma zaujalo =)

Začínáme šít - pomůcky

19. června 2011 v 11:49 | sussanah
Před časem jsem slíbila, že se tu pokusím o vytvoření jakéhosi manuálu pro úplné šicí začátečníky. A dnes nastala ta chvíle, kdy začneme =)
V tomto prvním článku bych vám chtěla říct, co budete určitě potřebovat. Budu při psaní zhruba počítat s tím, že jako první věc budete šít třeba peněženku, nebo nějaký jiný menší futrálek.

Návod na pěknou dárkovou krabičku

30. května 2011 v 16:13 | sussanah
Mockrát se mi už stalo, že jsem na poslední chvíli zjistila, že nemám vhodnou krabičku na dárek a že už nemám ani čas nějakou koupit. Už jsem vyrobila spoustu krabiček =) A proto vám můžu poradit, jak na to. Samozřejmě se nemusíte držet každého mého kroku, ale třeba pro inspiraci by to mohlo postačit =)

Háčkování pro grýnhorny

5. ledna 2011 v 21:31 | sussanah
Od Ježíška jsem dostala boží knížku o háčkování příšerek. Když pominu fakt, že jí chyběla poslední strana s tím nejdůležitějším návodem, tak je fakt pěkná! =D
A když jsem to byla reklamovat, tak jsem ten poslední list dostala dodatečně, takže všechno v pořádku. Ale kdybyste si pro ni šli, tak si překontrolujte, jestli tam máte stranu 95, protože to vypadalo jako chyba celého tisku a ne jen mojí knížky. Když vezmu, kolik těch náhradních listů tam měli...

Co je to limerick?

1. ledna 2011 v 22:10 | sussanah
Rozhodla jsem se zařadit tenhle článek do rubriky Návody, protože svým způsobem do ní zapadá.
Na obsah článku mě přivedla TlusŤjochova zmínka, že dalším soutěžním zadáním by mohl být limerick. To mě zaujalo. Je totiž naprosto husté, o kolika útvarech (stylech, žánrech? vždycky se mi to pletlo...) nám ve škole nic neřekli.
Třeba slash a drabble pro mě byli taky naprostou novinkou, kterou jsem našla tady, na blogu.
Pokud vás také zajímá, co výše zmíněné (a nejen to) znamená, sledujte Klub Snílků a jeho rubriku Principia. Tam se postupně všechno dočtete =)

Jak jsme dělali lampu

18. prosince 2010 v 23:30 | sussanah
V první řadě je nutno podotknout, že to nebyl můj nápad.
Prostě jsem se rozhodla, že kamarádce koupim k Vánocům stolní lamou s pořádnym světlem a víc jsem to nechtěla řešit.
Ale muž pravil, že ji prostě musíme nějak vylepšit. No dobře. Neřikám, že nemá výtvarné nadání. Jediný, co řikám je, že má hrozně dlouhej start. Třeba já už čekám na ilustrace skoro měsíc. Lampa byla hotová za jeden večer. To je ale podivná časová dilatace, co? =)
No, abych se k lampě vůbec dostala.

Video návod na ketlované naušnice

10. listopadu 2010 v 10:53 | sussanah
A máme tu první videonávod! =)
Je na ty nejjednodušší ketlované naušnice.
Časem udělám ještě nějaké další, ale zatím uvidíme, jak se to ujme.

Obnova prstýnku - konečný výsledek

6. listopadu 2010 v 12:24 | sussanah
Před časem jsem psala o tom, jak jsem si zachránila prstýnek z chirurgické oceli. Článek najdete zde.
Protože obyčejným štětečkem u laku na nehty se nedalo namalovat pouze tu drážku, která vznikla po vypadání kamínků, musela jsem si chvilku počkat, než se přebytečný lak ošoupe. Kdybych bývala měla zdobící lak s maličkým štětečkem, je možné, že bych to zvládla na první pokus, ale bylo by to jistě o dost pracnější.
Takže já jsem si počkala, sem tam jsem tomu pomohla nehtem, a výsledek je tady =)

Obnova prstýnku

9. října 2010 v 22:04 | sussanah
Před nějakým časem jsem dostala prstýnek, který byl kolem dokola osázený broušenými kamínky. Nádhernej hlavně na sluníčku =)
Jenže kvalita zasazení nebyla valná a netrvalo dlouho a byl plešatej. Jenže s duševní hodnotou. Tak jsem se rozhodla ho zachovat. Natřela jsem ho lakem na nehty. A nosila ho další rok, možná trochu víc.
Vypadal takto. Tedy po tom roce nošení.

Jak psát web

16. září 2010 v 23:31 | sussanah
Brouzdala jsem netem a vylepšovala jsem si propojení svých stránek, když jsem narazila na potíž. Vygenerovaný HTML kód byl špatný. No a protože jsem zrovna měla nějakou lepší náladu, tak jsem to místo rezignace zkusila opravit.
A ono se mi to podařilo!
Použila jsem k tomu tyto stránky. Myslím, že by se mohli hodit i vám, tak proto je sem dávám =)
Vím, že tady na blog.cz je to skoro zbytečná znalost, ale já to používám i tady.
*****************************************************************
Asi jste si všimli, že jsem se zapojila do soutěže o nejlepší povídku na tomto blogu.
Včera jsem dostala skvělej nápad, ale když jsem se dostala domů, byla jsem už tak unavená, že jsem nic nenapsala. Nejpozději zítra bude ale povídka na světě! =) Snad se nic nestane, když vám prozradím jméno hlavního hrdiny. Bude to ... NE! Prdlačky =D počkejte si na celou povídku ;)

Kulička z korálků - návod

9. září 2010 v 23:59 | sussanah
Musim se předem přiznat, že tenhle návod jsem už někde viděla a podle něj se to naučila. Dělala ho jedna slečna, kterou znám z internetu. Návod ale už přestal fungovat, tak jsem se rozhodla nafotit svůj. Už kvůli tomuhle článku.

Jak se zbavit "rozcestníkových" článků?

21. března 2010 v 16:14 | sussanah
Docela mě rozčiluje, když si na nějakém blogu kliknu na rubriku v menu a místo očekávaného seznamu článků se objeví pouze jeden článek. Ten článek se většinou jmenuje stejně jako rubrika. A když si kliknu na ten článek, objeví se mi teprve seznam článků dané "rubriky". Ten mezikrok mě hrozně rozčiluje a na svém blogu jsem ho nechtěla. Pátrala jsem tedy tak dlouho, dokud jsem nepřišla na to, jak to udělat. Je mi jasné, že nejsem jediná, ale i tak se s tím mezičlánkem setkávám dost často a třeba to někdo taky nechce a jen to nedokázal vymyslet. =)

Ukážu to na tvorbě nové rubriky - "Návody"

Češtinářská pomůcka

5. března 2010 v 9:36 | sussanah
Ač je to trochu trapné, když spěchám, pletu i/y a tak jsem dostala jednu dobrou radu o kterou se musím podělit =)
"Měkký jsou jen živý chlapi!"
(jo a znamená to, že "i" se píše jenom v mužském rodě životném =) )

Korálkové návody

5. února 2010 v 11:58 | sussanah
Abych to nemusela pokaždé hledat na netu, tak tady jsou dva návody na korálkové tvoření 3D věciček. Není to nic složitého =)
Výtvory na fotkách jsou mé vlastní, takže návody jsou opravdu polopatické a srozumitelné.
 
 

Reklama