Literární soutěž NEW WEIRD

Literární soutěž New Weird

9. května 2018 v 21:14 | sussanah
Moji drazí!

Dlouho o mne nebylo slyšet. Naposledy jsem vám psala, že jsem se znovu vrhla do studia. A pak ticho po pěšině...

Inu. Studium mne bavilo, ale koncem února jsem začala být tak lítostivá a podrážděná, že mě P donutil udělat si test a ony tam byly!

Ale k věci! New Weird je zpět! Nečekám ovace, ale doufám, že pošlete svou povídku. Tentokrát už nehlídejte tento blog, ale blog zbrusu nový, v kabátku od Katangy =)

Otázky můžete pokládat tady i tam, ale radši se vrhněte na své soutěžní texty, čas máte do posledního září letošního roku!

Prokletí betaverze

13. září 2016 v 9:00 | sussanah
Jistě jste si všimli, že tato rubrika po nějakou dobu zela prázdnotou a trápil ji nedostatek aktuálních informací.

Tak to chci aspoň z části napravit. První sborník Sladké sny se dočkal svého pokračování v podobě sborníku Prokletí betaverze.

Nový porotce soutěže New Weird

3. ledna 2016 v 10:00 | sussanah
Určitě jste si všimli, že je vyhlášen další, již pátý ročník soutěže New Weird. Pravidla se nezměnila, jen máme o porotce víc. Dalším, kdo se k nám přidal je Polgara. Jako ostatní porotci i ona o sobě napsala pár řádků, aby se vám představila =)

New Weird 2016

1. ledna 2016 v 9:00 | sussanah
Pátý ročník soutěže New Weird je tady! =)

Jako každý rok očekávejte zpětnou vazbu od porotců. Slovní i bodové hodnocení. A knihu pro povídky umístěné na bedně. Ceny na rok 2013věnovala Cirrat, 2014 můj bývalý manžel, loni nakladatelství Epocha a Grada (řazeno abecedně =) ) a letos kdoví =)
Pravidla se prakticky nemění, ale i tak si je přečtěte.

Výsledky soutěže New Weird 2015

29. listopadu 2015 v 14:34 | sussanah
Výsledky jsou hotové, tabulka je kompletní, maily s hodnocením jsou rozeslané. Už se mi pomalu scházejí vaše adresy (letos dostane malý dárek každý soutěžící) a zbývá už jen jediné. Výsledné pořadí!

New Weird - oprava

28. listopadu 2015 v 14:00 | sussanah
Asi se divíte, kam zmizel článek s výsledky. Stalo se to, že jsem udělala chybu. Jde o ty dvě diskvalifikované povídky. Překoukla jsem se v řádku a místo počtu znaků s mezerami jsem počítala se znaky bez mezer. Mea culpa... Takže je vracím do hodnocení a některá pořadí budou změněna.

New Weird 2015 - Informace

30. října 2015 v 14:04 | sussanah
Jste jistě již netrpěliví, co se výsledků týká a já vás úplně chápu! Bohužel musím přiznat, že okolnosti odvedly mou pozornost jinam. (A v našem týmu jsem v tom nebyla sama, letošní podzim nějak nepřeje termínům...) Nebudu vás zdržovat něčím, co vás nejspíš vůbec nezajímá a přejdu rovnou k tomu hlavnímu. Výsledky letošního New Weirdu se maličko opozdí. Doufám, že to nebude trvat déle, než jeden týden.

New Weird velké novinky!

30. ledna 2015 v 20:20 | sussanah
Letos jsem se rozhodla, že zkusím soutěž znovu posunout. Hned na jejím začátku jsem získala na svou stranu skvělé porotce. Díky nim se soutěž dostala do žebříčku PAF, vydali jsme sborník společně se Sardenem a teď byla řada zase na mně. Po novém roce jsem si otevřela internetové okno a začala jsem si projíždět různá nakladatelství. Některá jsem hned zavrhla, jiná jsem si dala na seznam "možná jim napíšu" a dvě jsem vybrala, že jim napíšu hned. Cíl byl jasný, získat pro vítěze knihy, které by mě třeba ani nenapadlo v knihkupectví koupit.

New Weird 2015

1. ledna 2015 v 9:00 | sussanah
Čtvrtý ročník soutěže New Weird je tady! =)

Jako každý rok očekávejte zpětnou vazbu od porotců. Slovní i bodové hodnocení. A knihu pro povídky umístěné na bedně. Předloni ceny věnovala Cirrat, loni můj manžel a letos kdoví =)
A ještě jedna důležitá věc - určitě jste si všimli, že loni nebyl sborník. Bude letos! =) Samozřejmě i s loňskými povídkami. Říkala jsem si, že než vydávat sborník za každou cenu každý rok, tak bude lepší vydat ho jednou za dva roky, ale s víc povídkami.
A teď už k samotné soutěži!

New Weird vyhodnocení!

30. listopadu 2014 v 20:34 | sussanah
Kdo si počká, ten se dočká a vy jste se dočkali právě teď!

Bohužel ve výsledku máme i tak o dva porotce méně, než jsem původně počítala, ale nevadí. Bodovou tabulku si můžete prohlédout hned, slovní hodnocení očekávejte během první poloviny následujícího týdne.

Vítězem se stává TlusŤjoch s povídkou Uhlobaron Pück aneb prokletí betaverze! S celkovým počtem 184 bodů =) Na druhém místě se umístila povídka Pre uhryznutých od Jely Abasové. O třetí místo se dělí dvě povídky - Šedá eminence od Martiny Nové a Noční zpověď od Tomáše Heverocha. Všem na bedně gratuluji! =) A ostatním děkuji za účast, bylo opravdu co číst!

Výsledky jsou poslané do PAFu a vítězové už můžou vyhlížet pošťáky =)

New Weird - zpráva o stavu hodnocení

1. listopadu 2014 v 11:13 | sussanah
Vím, že jistě každou chvilku aktualizujete stránku a očekáváte článek s vyhodnocením letošního ročníku. Vlastně bych ho mohla udělat, ale bez dvou porotců a to by byla velká škoda. Nicméně je na místě říct, že to není jejich chyba, ale i letos jsem něco zvrtala já. Loni, jak si jistě pamatujete, jsem popletla vkládání do výsledkové tabulky a vypadla mi zpráva o tom, že ceny jsou od Cirrat. A letos? Soutěžícím jsem napsala, že výsledky budou na konci října, tak, jak jsem to chtěla mít. Ale v mailu pro porotce jsem napsala "do konce listopadu"... Neuvěřitelné se mnou O.o Zkusím to popohnat, ale mějte s námi (konkrétně se mnou) prosím ještě trpělivost. Slibuji, že na příští ročník si sama najdu nějakou tu sekretářku, místo abych čekala, kterej blázen do toho půjde dobrovolně =)

Ještě připomínám článek ze září =)

New Weird - průběžná zpráva

10. září 2014 v 9:00 | sussanah
Zdravím moji zvědaví čtenáři/soutěžící!
Jsou to dva měsíce od chvíle, kdy jsem do soutěže přijala poslední povídku. Letos jich přišlo jedenáct, což je o jednu méně, než v obou předchozích ročnících. Je to pěkné číslo, ale doufám, že do dalších let bude stoupat.

Zmínky o New Weirdu

4. ledna 2014 v 12:03 | sussanah
Nestačím se divit, kde všude je zmínka o soutěži a o sborníku. Upřímně doufám, že to bude mít pozitivní vliv na počet letošních soutěžních textů! =)

New Weird 2014

1. ledna 2014 v 9:00 | sussanah
Třetí ročník soutěže New Weird je tady! =)
V pravidlech je pár nových bodů a chtěla bych upozornit každého, kdo se jimi nechce obtěžovat, že letos bude za každý nedodržený bod sníženo hodnocení a to zcela nekompromisně.
Ale dost bylo strašení, jako každý rok očekávejte zpětnou vazbu od porotců. Slovní i bodové hodnocení. A knihu pro povídky umístěné na bedně. Loni ceny věnovala Cirrat. Pokud vše půjde, jak má, letos budou od nakladatelsví Laser.
Vzhledem k úspěchu prvního povídkového sborníku, na kterém má velký podíl Martin Stručovský a ilustrátorka Petra Slováková, se letos můžete těšit na jeho pokračování. Nejlepší soutěžní povídky (počet bude upřesněn) a k nim povídky od porotců. Já se opět omezím jenom na předmluvu =)


Vánoční dárek - Sborník New Weird!

24. prosince 2013 v 17:06 | sussanah
Už jsem lehce naznačovala, ale nebyla jsem si jistá, jestli se to stihne. Včera to vypadalo, že ne... Ale stihlo! Sborník nejlepších povídek z letošního a loňského roku je na světě! ^_^
Stahujte, šiřte a hodnoťte na stránkách Sardenu!

New Weird - Výsledky 2013!

1. prosince 2013 v 0:15 | sussanah
A je to tady! Po půlročním čekání známe vítěze. A i když jsem lehce zaskočená jejich počtem, jsem ráda, že jsme letos udrželi stejný počet soutěžících, jako loni. Stejně tak doufám, že příští rok to bude ještě lepší.

New Weird v PAFu!

4. října 2013 v 16:43 | sussanah
Termín vyhodnocení letošních dvanácti povídek se nám rychle blíží. Za dva měsíce už budeme znát vítěze =) A jak jsem slíbila, tři nejlepší autoři dostanou pod stromeček nadílku.

A všichni už teď můžete myslet na účast v příštím roce. Pravidla se nijak výrazně nezmění, jenom datum bude končit čtyřkou. Složení poroty zůstane doufám stejné, ale to ještě slibovat nemůžu.

Letošní a loňská lákadla v podobě knižních cen, slovního hodnocení, možnosti zveřejnění nejlepší povídky na Sardenu a samotné zkušenosti psát něco méně obvyklého, to všechno má velkého konkurenta. Dostala jsem informaci, že

soutěž New Weird je zařazena do žebříčku PAF!

Je to něco naprosto neuvěřitelného! Soutěž je tímto zařazením postavena vedle tak velkých jmen, jako je Cena Karla Čapka, soutěž O dračí řád, Žoldnéři fantazie a další. No není to skvělé?

Já tomu pořád nemůžu uvěřit =) Nečekala jsem, že soutěž bude mít takový úspěch =)

New Weird: nové informace!

14. května 2013 v 15:28 | sussanah
V minulém článku jste si mohli všimnout zásadní informace a to té, že máme dalšího porotce Davida P. Stefanoviče. A s tím souvisejí dvě úžasné novinky. Vlastně tři! Když to tak vezmu, tak jsou vlastně čtyři =D

Nový porotce soutěže New Weird!

12. května 2013 v 19:00 | sussanah
Když jsem se pročítala dubnovou Pevností, upoutal mně medailonek redaktora Davida P. Stefanoviče. Po jeho několikátém přečtení jsem dostala mocnou myšlenku - napíšu mu o své soutěži! (Kterou si už vlastně nemůžu tolik přivlastňovat, protože do letošního ročníku jsem byla víceméně přemluvena Ekyelkou, Sikarem a Cirrat.) Odhodlávala jsem se asi týden a nakonec jsem to v pátek udělala. Napsala jsem mu mail a dostala jsem odpověď. A to dokonce kladnou!

David P. Stefanovič se stane osmým porotcem! =)

A pozor - pokud bude vítězná povídka na slušné úrovni, tak je tu možnost, že bude publikována v Sardenu!

O novém porotci se dozvíte více na internetu a to tady a tady.

Velká literární soutěž New Weird 2013

1. ledna 2013 v 9:00 | sussanah


Je to přesně rok, co jsem zveřejnila článek se zadáním první Velké literární soutěže New Weird.
A přestože jsem původně chtěla na další rok vybrat jiný žánr, rozhodla jsem se zůstat u New Weirdu. Přece jen... Máme ho načtený a nikdo jiný ho nedělá =)
Poučena minulým ročníkem, udělala jsem v pravidlech pár změn. Člověk se pořád učí a je docela pravděpodobné, že zadání na příští rok bude zase upravované. Teď se ale podívejte na letošek! =)

New Weird - video hodnocení

8. listopadu 2012 v 7:31 | sussanah
V průběhu hodnocení se Cirrat se Sikarem rozhodli, že kromě slovních hodnocení písemných, udělají ještě video hodnocení. Byla to jejich vlastní iniciativa a za to jim patří dík =) Z videí se dá vyhrabat spousta užitečných rad pro další ročník, proto se tu odkaz na ně objeví ještě v lednu, počítám snad prvního. Nicméně... Já být autorem, tak bych to možná vidět (slyšet) ani nechtěla. Přece jen je rozdíl něco si o své práci číst a něco si o ní poslechnout. Zvlášť od lidí, kterí vám nebudou mazat med kolem pusy a narovinu vám řeknou, co je špatně. Ale zase dokážou i pochválit =)
Anonymita zůstala i nadále zachována, tudíž se nemusíte bát, že se vám někdo přijde vysmát. Nechávám na uvážení každého soutěžícího, jestli si videa pustí, nebo nepustí. Ovšem jestli se chcete účastnit nějakých dalších soutěží, tak bych doporučovala zatnout zuby a videa si pustit =)

New Weird - Vyhlášení výsledků!

4. listopadu 2012 v 17:59 | sussanah
Hodnocení je na světě. Kromě jednoho odpadlého porotce všichni statečně spolupracovali až do samého konce. Tímto jim všem ještě jednou děkuji za skvělou spolupráci a doufám, že jestli mne ještě někdy napadne taková akce, že mne v tom zase nenecháte! =)

New Weird - začínáme hodnotit

1. července 2012 v 22:05 | sussanah
Včera o půlnoci byla posledí možnost poslat svoje dílko do soutěže. Někteří se této možnosti nevzdali a celkem tedy máme dvanáct textů!
Jsem ráda, že máme víc povídek, než porotců. O moc sice ne, ale i málo se počítá, když je to v plusu =)
Bojím se, že přes prázdniny toho nikdo z nás moc ohodnotit nestihne, ale vzhledem k tomu, že termín vyhodnocení jsem dala až na podzim... ;-)
Teď už zbývá jen vydržet.

New Weird - Trochu divná fantastika

25. března 2012 v 22:58 | sussanah
Abych dokázala uspokojit množící se otázky na téma New Weirdu, pořídila jsem si pořádnou antologii. Čímž nechci říct, že jsem si před vyhlášením soutěže nic nezjistila, jen toho nebylo dost, abych znala odpovědi na všechny vaše otázky.

Osmý porotce - Jurinko

8. března 2012 v 23:38 | sussanah

S osmým porotcem komunikuji už přes týden. Má zajímavé nápady, ale je pro něj těžké mi je vysvětlit =D Věřím ale, že tahle spolupráce bude pro New Weird velice prospěšná! =)

Juraj "jurinko" Kaščák


Jediný Slovák v porote, nositeľ vlajky bratského priateľstva, s povesťou drsného kata portálu www.scifi.sk. Ešte stále lepší kritik, ako autor, čo ho patrične frustruje, ale pracuje na sebe, a dúfa, že niekedy ku sklonku života sa mu podarí stať sa skutočným spisovateľom. Žije v Trenčíne, je ženatý.

Sedmý porotce - Storm

13. února 2012 v 8:00 | sussanah
Poslední porotce je tak trochu "z lidu" =) Je to Storm.

Šestý porotce - Cirrat

6. února 2012 v 8:00 | sussanah
Dnes tu máme zatím posledního porotce - Cirrat. S ní je nás celkem sedm =)

Pátý porotce - LuLu Fairy

30. ledna 2012 v 8:00 | sussanah
Dnešní medailonek je zvláštní. A to tím, že slečna porotkyně není aktivní bloger. O to by ale měla být lepší porotce, protože je velmi aktivní čtenář. Jinak by se totiž o soutěži ani nedověděla ;-)

Čtvrtý porotce - Temnářka

23. ledna 2012 v 9:00 | sussanah
Dnešní medailonek je speciální. Neposlala mi ho totiž sama Temnářka (temnarka.bog.cz), ale její Femorian. Divila jsem se, když mi od něj přišla FB zpráva. Říkala jsem si, co by mi asi tak mohl chtít? A vysvětlení bylo snadné =)

Třetí porotce - (Ta)jemná kakaová

16. ledna 2012 v 9:00 | sussanah
Třetí medailonek patří slečně sídlící na blogu tajemna-kakaova.blog.cz =)

Druhý porotce - Sikar

9. ledna 2012 v 9:00 | sussanah
Druhým porotcem, který bude kriticky hodnotit zaslaná dílka je Sikar! A ještě jednou díky, že se přidal mezi nás =)

První porotce - Maglaiz

2. ledna 2012 v 9:00 | sussanah

Pod perexem najdete medailonek prvního porotce, kterého jsem ulovila z řad blogerů na třpytivou návnadu! =)

Velká literární soutěž NEW WEIRD!

1. ledna 2012 v 17:59 | sussanah

V několika článcích jsem vám slibovala, že letos uspořádám větší verzi LS. A je to tady!
Hlavním hnacím motorem je fakt, že LS je na kola, vítěž není hned jasný a spousta lidí nemá tu trpělivost dotáhnout to do konce, přestože v počátku byli nadšení. Také je mi líto těch, kteří chtějí, ale z časových důvodů to nestíhají. Tak jsem se rozhoda vyjít jim vstříc a uspořádat toto.
V podstatě to bude už taková klasičtější verze, se kterou se můžete setkat na většině webů.
A pokud se to chytne, budu to pořádat i příští rok ;-)
 
 

Reklama