Jsem přestěhovaná na web Úspěšná mrcha. Navštivte mě =)

Kostýmy - více na sherridon.blog.cz

Královská bubenická livrej

5. října 2013 v 18:58 | sussanah
V květnu jsem se zmiňovala, že se stanu skupinovým bubeníkem. Byla to skvělá zpráva, ale po ní ticho po pěšině. Stále jsem si říkala, že to bude v klidu a něco se pohne. A pohnulo!

Vidim sukni! A krumplovanou!

4. května 2013 v 20:19 | sussanah
Letošní šermířská sezona pro nás bude náročnější na kostýmy. Budeme hrát víc období, takže si musim udělat několik kostýmů, nebo aspoň vychytávek a doplňků.
Budu hrát Adélku z Fanfána (k tomu miniroli Henriette) a mafiánskou milenku (roli jsem si pojmenovala sama =D). Takže to máme jedny celý šaty, jednu "záclonu" do vlasů, jedny šaty na charleston a tulipánovou brož.

Plánovaný gotický kostým

6. srpna 2011 v 21:49 | sussanah
Myslím, že už jsem to zmínila v 365tce, ale asi neuškodí, když si o tom ještě napíšu článek. Už před nějakým časem jsem si řekla, že je na čase obnovit svůj gotický šatník. Sice mám svůj hnědý kostým ráda a už je velice vystajlovaný (přestože jsem ve Francii přišla o spoďáry), ale už začíná být okoukaný a dost onošený. Funkčně je pořád spolehlivej, ale na fotky už to moc není.
Tak jsem koukala na různé stránky s inspirací a do jednoho modelu jsem se přímo zamilovala. Jde o "Krčmářku ze středověku", autorkou je Lenka.

Zase u šicího stroje

10. června 2011 v 17:30 | sussanah
Samozřejmě u něj nejsem právě teď. Spíš jsem u něj byla a plánuju, že zase budu. Dneska jsem procházela weby s inspirací a docela jsem si vybrala =)

Barokní kostým - látky

15. listopadu 2010 v 12:57 | sussanah
Látka je jedna z věcí, kterou nerada kupuju přes internet. Nemůžu si jí ošahat. Nevím, jak moc pruží nebo nepruží. A jak moc odpovídá fotka skutečnosti.
Ale představu si udělat můžu.
V Praze je jeden super krám, jmenuje se Látky Mráz a má i e-shop. A právě tam jsem udělala prvotní výběr. Objednávat ale nebudu. Za prvé jsem ještě nespočítala, kolik budu potřebovat látky a za druhé bych to radši viděla osobně.

Barokní kostým - pokračování

14. listopadu 2010 v 11:27 | sussanah
Už jsem vám práskla, že v únoru plánujeme Benátský karneval. A že potřebuju nový kostým. V minulém článku jsem se zapomněla zmínit o barokní paruce, kterou taky samozřejmě budu potřebovat. A protože ani tu nedokážu vyrobit, včera jsem si jí objednala. Jmenuje se Josephina, ale neměli tam informaci o stavbu zásob, tak snad jí ještě měli.
No a boty jsem vyřešila dnes. Kamarádka mi poradila Aukro, tak jsem tam jukla a po chvilce hledání jsem našla vhodné boty. Dokonce za 30 peněz =D

Kostým na Benátský karneval

10. listopadu 2010 v 17:56 | sussanah
Vypadá to, že by se mohl splnit další z mých snů! V pondělí jsme po tréninku tak trochu debatovali a najednou padlo, jestli nepojedeme na karneval do Benátek! A všichni nadšeně souhlasili =)
Do té doby musím splnit několik šicích restů.

Kožené rukavice

4. října 2010 v 17:18 | sussanah
Aneb Jak jsem se zbláznila!
***
Mám zlodějské prsty. Abyste tomu rozuměli, nekradu, jen mám prostě hrozně dlouhé prsty a k nim hubenou dlaň. Takže sehnat kožené rukavice, které by mi padly, je docela kumšt. Letos na Bílé Hoře jsem měla jedny takové na ruce, ale zase se mi ale vůbec nelíbilo, jak byly ušité mezi prsty. A navíc jsem na ně v té chvíli neměla, takže jsem došla k rozhodnutí - ušiju si je sama!
No řekněte, když zvládnu sako s podšívkou, tak přece musim zvládnout i rukavice.
Uznávám, že šít z kůže je náročnější, ale nečekám od sebe žádné zázraky (mno i když...). Aspoň ne hned na první pokus =D
Na internetu jsem si našla pár dobře vypadajících návodů. Nejsrozumitelněji vypadá tento. Z toho budu vyházet a jako doplňkové zdroje informací použiju tři další stránky. Stránka první, druhá a třetí.

Surcotte

21. srpna 2010 v 17:27 | sussanah
Nejdřív vše uvedu na pravou míru. Proč tohle nepíšu na svůj blog o kostýmech? Protože tohle jsou zatím jen spekulace a sbírání podkladů. Na blog o kostýmech chci dávat jenom svoje výtvory a tímhle ho nechci zahlcovat.
Proto jsem si tady na to pořídila speciální rubriku =)
A teď zpátky k surcottu. Jak už jsem zmínila v předchozím článku, surcott je vrchní část šatů.
Hlavním bodem, který mě zaměstnával, bylo vypasování. Nevěděla jsem, jestli jo nebo ne, a pokud jo, tak jak moc.

Můj nový kostým (budoucí =)

21. srpna 2010 v 13:00 | sussanah
Asi před půl rokem jsem si koupila několik metrů vínové vlny. Dodnes jsem ji nezpracovala. Pořád jsem se nemohla rozhodnout, co si ušiju. Ale myslim, že už to mám =)
Bude to surcotte přes moje hnědý vesnický šaty =) A když se budu hodně nudit, možná si udělám i boty =D
Každopádně abyste mi rozuměli. Surcotte jsou vrchní šaty s obrovskými průramky. Sahají skoro pod pas a mají tak zdůrazňovat štíhlý pas. Řekla jsem si, že to bude nejlepší řešení. Protože kdybych z té vlny dělala nové šaty, tak bych potřebovala i novou spodničku a novou košili... A musela bych s sebou vozit dvoje šaty. Na teplo a na zimu. Takhle budu mít jen jedny. Sice víc vrstev, ale zato dost hustě funkční =)

Nastavitelná krejčovská panna

23. ledna 2010 v 21:56 | sussanah
Kvůli svému koníčku, jsem se musela naučit šít a nějak jsem tomu propadla! Už jsem si koupila nový šicí stroj, zahltila jednu skříň metráží, kterou budu jistě nutně potřebovat, a tak dále =)
Jsou ještě dvě věci, které mi chybí ke švadlenkovskému štěstí: velký pracovní stůl a nastavitelná krejčovská panna.
 
 

Reklama