Grada

Soutěž o dvě detektivky

1. června 2016 v 15:15 | sussanah
Konečně tu máme další soutěž o knihy z Grady! Tentokrát jde o tituly Jak neuloupit smaragd a Zpackaný únos. Obě knihy má na svědomí Donald Westlake a můžete si je objednat z Grady, pokud nebudete mít štěstí v soutěži =)

Recenze: Ženich na zabití

1. prosince 2015 v 9:00 | sussanah
Název: Ženich na zabití
Autor: Sophie Ranaldová
Překlad: Alena Peisertová
Vydání v ČR: 30. 4. 2015
Nakladatelství: Grada
Počet stran: 304
Cena: 299,-
* Děkuji nakladatelství Grada za recenzní výtisk!*

Nick a Pippa jsou ideální pár, jen na jejich manželství zatím nedošlo. Pak je však jednoho večera smete síla romantického okamžiku a zasnoubí se…
Pippa však rozhodně není žádná bridezilla - svatební přípravy jdou zcela mimo ni a návštěvu svatebního salonu považuje za největší pomstu. Zato Nick se nechá plánováním zcela unést. Založí si svatební blog, kde chatuje s nevěstami o barevném schématu svatby, a stane se z něj monstrum posedlé květinovou výzdobou a barevně sladěnými doplňky.
Když se navíc do svatebních příprav zapojí ještě Nickova matka Erica, která Pippě pije krev i mimo svatební přípravy, vypluje na povrch dávné Pippino tajemství a jejich velký den se dostává do ohrožení…

Recenze: Vraždy v norimberských ulicích

23. září 2015 v 19:19 | sussanah
Název: Vraždy v norimberských ulicích
Autor: J. Sydney Jones
Překlad: Alena Peisertová
Vydání v ČR: 30. 4. 2015
Nakladatelství: Grada
Počet stran: 304
Cena: 299,-

* Děkuji nakladatelství Grada za recenzní výtisk!*

Zatímco se Evropa připravuje na Norimberský proces, v ulicích zničeného města řádí vrah…
Norimberk je mrtvým městem. Dvě třetiny obyvatel utekly nebo zemřely, uprostřed města čeká třicet tisíc těl na pohřbení do masového hrobu. Za pozornosti celého světa tu budou v ohromném procesu souzeni ti nejhorší váleční zločinci. Ale v temných ulicích města vládne chaos…

Kapitán Nathan Morgan je jedním z těch, kdo má do města vnést pořádek. Newyorský detektiv, který za války sloužil jako taktik a analytik, je rozený špion - a v roce 1945 není lepší město pro špionáž a pátrání právě než Norimberk. Zatímco se armáda Spojených států soustředí na boj s Rudou armádou o nadvládu nad válkou zdecimovanou Evropou, po ulicích Norimberku se pohybuje vrah, který se naopak soustředí na spojenecké vojáky. A Nathan Morgan se musí ještě jednou stát "obyčejným" detektivem…

Recenze: Od zítřka budu sexy třicítka

29. srpna 2015 v 20:27 | sussanah
Název: Od zítřka budu sexy třicítka
Autor: Pamela Redmond Satranová
Překlad: Šárka Hroudová
Vydání v ČR: 12. 3. 2015
Nakladatelství: Grada

Počet stran: 288
Cena: 299,-

* Děkuji nakladatelství Grada za recenzní výtisk!*

Ve chvíli, kdy čtyřiačtyřicetiletou Alice opustí manžel a její dospělá dcera se odstěhuje z domu, rozhodne se začít zcela nový život - takový, na jaký si nikdy předtím netroufla ani pomyslet.
S odhodláním začít si konečně užívat vyráží v nové image se svojí nejlepší kamarádkou Maggie do ulic Manhattanu na oslavy nového roku - a o půlnoci skončí s Joshem, jenž by mohl být jejím synem. V ten moment se Alice rozhodne ve své hře na "třicítku" pokračovat. Zažádá si o práci, po které toužila - a konečně uspěje! Poprvé v životě cítí, jaké to je, žít život plný možností a bez zbytečných omezení.
Knížka se stala předlohou seriálu Younger, který v režii Darrena Stara vysílá americká televize od 31. března 2015.
Čtení pro všechny milovnice břitkého humoru, New Yorku a v neposlední řadě pak seriálového hitu Sex ve městě!

Recenze: Síla přírodní fermentace

31. července 2015 v 10:09 | sussanah
Název: Síla přírodní fermentace
Podtitul: Jedinečná chuť a léčivá síla živých kultur
Autor: Katz Sandor Ellix
Překlad: Zuzana Ouhrabková
Vydání v ČR: 12. 1. 2015
Nakladatelství: Grada
Počet stran: 256
Cena: 297,-

* Děkuji nakladatelství Grada za recenzní výtisk!*
Síla přírodní fermentace je oslavou přírodního bohatství, jehož chuti a prospěšných látek si lidstvo užívá po tisíce let a které se může stát součástí i vašeho jídelníčku.
Je první kuchařkou, jež do hloubky prozkoumává kulinářské kouzlo kvašených potravin - zavede vás do jejich rozmanitého světa a nabídne jednoduché recepty na výživná, léčivá a lahodná jídla.
Autor popisuje, jak na domácí výrobu kysaných mléčných produktů, představuje základní postupy na výrobu sýrů, věnuje se kváskovému pečivu, luštěninám či nastiňuje variabilitu přípravy kysaného zelí i jiné nakládané zeleniny. Mnohdy se během svého vyprávění pozastaví nad tradicemi nejrůznějších světových kultur. V knize nechybějí ani skutečně jednoduché techniky na domácí výrobu piva, vína i octa (spolu s recepty na cider, medovinu či šumivé víno).
S téměř stovkou receptů je nejobsáhlejší a nejšířeji pojatou knihou o fermentovaných potravinách, která kdy byla publikována.

Výherce Aprílové soutěže!

3. května 2015 v 11:01 | sussanah
A je to tady! První soutěž o knihu má svého výherce a je jím Kiwi Zelená se štastným číslem sedm =) Kiwi nechala na mě, jakou knihu jí pošlu a já jsem vybrala Kostýmek Jackie Kennedyové. První soutěž a první kniha, kterou jsem recenzovala. Přijde mi to symbolické, tak doufám, že se bude líbit =)
S Kiwi se spojím pomocí mailu a vy ostatní, co jste nevyhráli nebo o soutěži třeba ani nevěděli, nezoufejte, další se chystá =)

Aprílová soutěž - pár informací

28. dubna 2015 v 20:30 | sussanah
Za dva dny končí první soutěž o knihy od Grady. Zatím se jí zúčastnilo sedm lidí. Ještě to také můžete stihnout! =)
To byla první věc, kterou jsem vám chtěla říct. Ta druhá je posunutí vyhlášení výsledků zmiňované soutěže z prvního května až na třetího. Zítra odjíždím do Holandska, což mi nedošlo, když jsem soutěž vyhlašovala. Ale snad ty dva dny přežijete ;)

Právě sepisuju recenze na dvě knihy (Od zítřka budu sexy třicítka a Síla přírodní fermentace) a od Grady vím, že na léto chystají plno novinek!

Takže vcelku vzato se máme všichni na co těšit =)

Recenze: Oranžová je nová černá

16. dubna 2015 v 11:18 | sussanah
Název: Oranžová je nová černá
Podtitul: Můj rok v ženské věznici
Autor: Kermanová Piper
Překlad: Ester Včelišová
Vydání v ČR: 17. 10. 2014
Nakladatelství: Grada

Počet stran: 352
Cena: 349,-

* Děkuji nakladatelství Grada za recenzní výtisk!*

Piper Kermanová si užívá fajn kariéru, fungující vztah se svým přítelem a milující rodinu. Málokdy si vzpomene na svůj dávný lesbický románek s pašeračkou drog, které před deseti lety pomohla převézt jeden kufřík. Kufřík plný peněz z drogových obchodů. Minulost ji však přesto nečekaně dožene. Po odsouzení na patnáct měsíců je vzdělaná a slušňácká Piper převezena do neslavného federálního nápravného zařízení v Danbury ve státě Connecticut a stává se číslem 11187-424, jedním z milionů bezejmenných, které pohltil americký trestní systém. V prostředí plném přísných pravidel a drsných vězeňských manýrů si musí Piper zajistit své místo a vyrovnat se se situací, na kterou nikdo z nás nemůže být připravený.

Aprílová soutěž o knihu od Grady

1. dubna 2015 v 8:30 | sussanah
A je to tady! Konečně jsem ovládla vytváření Gůgl formulářů a po menších peripetiích jsem udělala první soutěžní. Můžete si zasoutěžit o všechny knihy od Grady, které jsem dosud dostala k recenzi. Buďte prosím shovívaví, je to moje prvotina. Věřím, že se budu zlepšovat =)

V soutěži můžete celkem získat dvanáct vstupů. Otázky jsou "povinné" pouze dvě, ovšem čím víc odpovědí, tím víc vstupů do slosování. Výherce vyberu pomocí náhodného online losování.

Soutěž potrvá celý duben, tedy od 1. 4. do 30. 4. do půlnoci.

Recenze: Mělas to vědět

23. března 2015 v 17:43 | sussanah
Autor: Jean Hanff Korelitzová
Překlad: Ema Stašová
Vydání v ČR: 3. 11. 2014
Nakladatelství: Grada

Počet stran: 440
Cena: 349,-

* Děkuji nakladatelství Grada za recenzní výtisk!*

Grace Reinhart Sachsová žije život, jaký si vysnila: má dokonalého manžela, dětského onkologa, báječného syna Harryho, krásný byt v New Yorku a vlastní terapeutickou praxi. Její idylický život a problémy ostatních, se kterými se setkává v práci, ji přimějí napsat knihu, ve které se snaží ženám napovědět, jak naslouchat mužům.
Týden před vydáním knihy se ale její život od základů změní: bezcitná vražda v jejím blízkém okolí, chybějící manžel a řetězec strašlivých událostí…

Recenze: Zodiac nejnebezpečnější ze všech zvířat

8. března 2015 v 17:08 | sussanah
Aneb už bych neměla číst o sériových vrazích, vím toho nějak moc...

Autor: Gary L. Stewart a Susan Mustafa
Překlad: Petr Bílek
Vydání v ČR: 12. 11. 2014
Nakladatelství: Grada

Počet stran: 416
Cena: 349,-

* Děkuji nakladatelství Grada za recenzní výtisk!*

Ve svých devětatřiceti letech se Gary Stewart setkal s biologickou matkou a začal pátrat i po tom, kdo je nebo byl jeho otec. Po dvou letech v něm začalo klíčit hrůzné podezření - jeho otec rozhodně nebyl dobrý člověk. Přes pochyby, zda se vůbec chce dozvědět něco dalšího, investoval další roky do pátrání a po dvanácti letech prohlašuje: "Jsem si naprosto jistý, že můj otec byl Zodiac."
Spolu s osvědčenou autorkou zaměřenou na kriminalistiku sepsal vše, co během let zjistil,
a předkládá světu zbeletrizovaný portrét svého otce, jeho profil, traumata a způsob myšlení. Předkládá i fakta, která ho dovedla k hrůznému poznání.

Recenze: Sestrám by se milenci krást neměli

3. března 2015 v 11:06 | sussanah
Autor: Sophie Ranaldová
Překlad: Kateřina Elisová
Vydání v ČR: 3. 12. 2014
Nakladatelství: Grada

Počet stran: 288
Cena: 299,-

* Děkuji nakladatelství Grada za recenzní výtisk!*

Elliina mladší sestra má, zdá se, všechno. Je krásná, elegantní a randí s okouzlujícími milionáři, zatímco Ellie se spokojí s televizními večery na pohovce se starým kamarádem Benem. Když se ale jednou s Rosiiným přítelem seznámí, je to chtíč na první pohled. I když si Ellie uvědomuje, že se řítí do průšvihu, nemůže si pomoci a udělá všechno, aby Olivera získala. Vzdá se svých zásad, neposlouchá přátele, ale koneckonců - co je špatného na tom, začít běhat, nosit jehlové podpatky, změnit účes a stát se roztomilou dívkou… vlastně stát se Rose.
Když se ale Ellie opravdu vydá na Rosiinu cestu (dokonce v jejích botách), uvědomí si, že najít lásku by mohlo znamenat, že ztratí tu nejdůležitější věc na světě…

Recenze: Kostýmek Jackie Kennedyové

27. února 2015 v 17:22 | sussanah
Autor: Nicole Mary Kelbyová
Překlad: Eva Štěpánková
Vydání v ČR: listopad 2014
Nakladatelství: Grada

Počet stran: 286
Cena: 299,-

* Děkuji nakladatelství Grada za recenzní výtisk! =) *

"Kate působí v proslulém módním salonu, kde se jí jednoho dne naskytne příležitost podílet se na vytvoření kostýmku pro první dámu. I přestože se s ní Kate nikdy nesetkala, zná každý záhyb jejího těla a snaží se objednávku na růžový kostýmek dovést k naprosté dokonalosti. Sama žije v iluzích o spokojeném a přepychovém životě první dámy, o společenském postavení i životě ve vyšších sférách. Až po tragických událostech onoho listopadového dne roku 1963 si uvědomí, že skutečné štěstí spočívá často v těch nejběžnějších a nejobyčejnějších věcech."

Grada, balíček beletrie

26. února 2015 v 18:23 | sussanah
Po peripetii s Českou poštou se ke mě dostal velký balík knih z Grady! A i když jsem měla rozečtenou e-verzi Sester, první jsem do ruky vzala Kostýmek.
Postupně budu psát recenze a budu ráda, když mi necháte komentář, pokud si pak nějakou knížku přečtete =)

Kostýmek Jackie Kennedyové

14. února 2015 v 22:29 | sussanah
Dnes mi do schránky dorazila recenzní e-verze knihy Kostýmek Jackie Kennedyové. Věděla jsem, o čem by měla být a už z vyprávění mě zaujala. Příběh o švadleně, která se podílela na kostýmku pro Jackie Kennedyovou, založený na skutečnosti. Prostě pecka. Sama bych jednou ráda viděla svoje fotky někde, kde je uvidí tisíce lidí. Třeba jako výzdobu obchodních domů s nábytkem, jako relaxační plakáty a tak dále... Jednoduše mě to zaujalo, tak jsem se dala rychle do čtení. Ovšem to, co mě čekalo, to jsem teda nečekala! =D Je to tak neuvěřitelně čtivé, že místo šití tylové sukně, čtu o šití!

Sestrám by se milenci krást neměli

31. ledna 2015 v 22:37 | sussanah
Vzpomínáte, jak jsem psala o tom, že budu spolupracovat s Gradou? Tak jednou ze zajímavých věcí je příliv novinek! A to samozřejmě tady na blogu. Abychom se mohly pořádně domluvit, protáhla jsem si plánovaný koncert v Praze přes oběd a sešla jsem se s holkama z Grady. Jsou hrozně fajn a moc se těším na naši spolupráci. Ještě nechci všechno prozradit, ale pokud to vyjde, jak jsme si namalovaly, tak to bude skvělé!
Zatím jsem se nechala nalákat na knihu "Sestrám by se milenci krást neměli". Vyšla už loni v prosinci a začíná vtipně:
"Seděla jsem na gauči a dívala se spolu s Benem na noční zprávy, když si moje sestra přivedla domů muže, do kterého jsem se měla zamilovat."
 
 

Reklama