Fotografování

Na Okoř je cesta...

6. června 2016 v 9:00 | sussanah
... jako žádná ze sta! Fakt je roubená stromama a nejvtipnější na tom je to, že celá Okoř je postavená ne na kopci, jak bych čekala, ale v ďolíku =D No fakt. Už jsme byli skoro u ní, navigace hlásí, že jsme tam za pět minut a já řídila a furt řikám: "Holky, rozhlížejte se, už sakra musí bejt vidět!" No nebyla =D

U rybníka a balíky k tomu

9. ledna 2016 v 16:58 | sussanah
Konečně došlo na některé starší fotky. Stydím se, ale ta první je myslím ze srpna O.o Ty od rybníka už tak staré nejsou, ale jo, loni to bylo =D Nejsou dobarvované, ani jinak upravené.

Jak jsme sjeli Vltavu ...

30. září 2015 v 9:00 | sussanah
... v Českém Krumlově. Bylo to letos o prázdninách, konkrétně v srpnu. Původně nás mělo jet možná až dacet, ale bylo nás jen šest. Nejdřív jsem si říkala, že to nebude nic moc, ale bylo to fajn =) Cesta tam byla dlouhá, ale stálo to za to. Dost jsem se bála, že to bude divodká voda a tak, ale ono vlastně skoro vůbec nepršelo, takže ke konci jsme měli spíš strach, jestli to bude vůbec splavný. Bylo =) Voda byla nádherně klidná, neudělali jsme se, kemp byl fajn, sprchy čistý, prostě fajn víkend =)

České Švýcarsko s Petrem Janem Juračkou 19. - 20. 9. 2015

27. září 2015 v 17:59 | sussanah
Loni jsem k Vánocům dostala poukázku na fotoworkshop s Petrem Janem Juračkou v Českém Švýcarsku. Konal se minulý víkend a já jsem pořádnej kůň, že jsem si nevzala stativ...

Peklo

25. září 2015 v 21:04 | Sussanah
Letos v červenci jsme byli s P. u rodičů v České Lípě a hodně jsme výletovali. Hlavním cílem bylo Peklo =) Je to přírodní rzervace mezi Českou Lípou a Zahrádkami. A je tam moc krásně =)
Počasí přálo, nebyl ani moc velkej hic a ani nepršelo. Prostě akorát =)
Nojo, měla jsem psát hned, tři měsíce jsou holt znát a paměť mi dává trochu zabrat =D Ale s fotkama jsem dost spokojená =)

Holandsko 1. 5. 2015

3. září 2015 v 19:53 | sussanah
Na začátku letošního roku mi napsala kamarádka, se kterou jsem se poznala na fotozájezdu v Benátkách, jestli bych s ní nechtěla jet do Holandska. Taky na fotozájezd. Nejdřív jsem si nebyla úplně jistá, ale nakonec jsem se rozhodla, že pojedu =)

Krok stranou

14. července 2015 v 17:53 | sussanah
Fotím už řadu let, aspoň podle mé blogové stopy. Ale ani tak bych si nedovolila někomu radit, jak má "správně fotit". To totiž nejde. Fotografování je umění a jako takové prostě podléhá módě a osobnímu cítění každého z nás.

Fotokurz dvojka - 20. 1. 2015

24. ledna 2015 v 12:40 | sussanah
Před necelým rokem jsme v knihovně měli foto workshop pro zaměstnance. Chtěli jsme pokračování, tak jsme ho dostali. Na začátku nám promítal fotky z minula a připomínal, co jsme probrali.

Továrna

15. července 2014 v 9:02 | sussanah
Několik let jsem toužila po tom, abych sebrala odahu a vlezla do staré továrny a vyfotila ji. Pořád jsem jen jezdila kolem a říkala jsem si "Příště". No a prd. Pak jednou vyšel článek, že ji budou bourat, echají jen komín a zbytek pozemku na něco použijí. To mě celkem zmobilizovalo, ale ne dost na to, abych tam to auto nechala jednou zastavit. Až najednou začli pracovat... Nakonec se ukázalo, že to byla výborná chvilka pro focení, protože jsem viděla dovnitř, aniž bych se tam musela vloupat =) SWtrhli totiž jen přední zeď, která byla nejspíš jen plot, a která mi bránila ve výhledu.

Častolovice

3. července 2014 v 22:00 | sussanah
Byla jsem na výletě v koželužně, protože potřebuju nový rukavice na šerm a mám tak dlouhý prsty, že jsem je radši přijela ukázat... =D No a protože neřídím a muž byl v práci, jela jsem s kamarádem. Kterýžto pravil, že rozhodně musím vidět častolovickou oboru. Respektive takhle, zeptal se, jestli už jsem byla na zámku a já řekla, že ne. Pak jsem si teda vzpomněla, že jsem tam byla, ale už je to hodně dávno. Do zámku jsme nešli, vzali jsme to rovnou do obory =) Bylo tam hrozně málo lidí (asi tak dvě rodinky), tak byla zvířata hodně zvědavá, jestli jim něco neneseme a přišla až k nám! Naštěstí tam nějaká maminka měla jablko, tak nepřišli zkrátka. Hrozně mě fascinovalo to paroží... A skoro jsem si je pohladila po rypáčku ^_^ Teda daňky, jelena a laně jsem ani nezkoušela.

2. pražský fotomaraton

27. května 2014 v 22:33 | sussanah
Jak už jsem psala, v sobotu 24. 5. 2014 jsem se zúčastnila 2. pražského fotomaratonu. Nejdřív to vypadalo na pěkně šílené počasí, ale měli jsme štěstí a nepršelo. V jednu chvíli sice spadlo pár kapek, ale skoro to ani za řeč nestojí. Pláštěnku jsem sice vytáhla na foťák i na batoh, ale to spíš, že jsem si to chtěla zkusit =)

Foto workshop v knihovně 8. 4. 2014

11. dubna 2014 v 23:05 | sussanah
V knihovně jsme dopoledne měli fotokurz pro zaměstnance. Nejdřív jsem z toho měla trochu obavy, ale nakonec to bylo fajn. Vyprávěl nám pán, co učí na Střezině. Škoda, že jsou ty jeho kurzy jen pro děti =D Nicméně z tohohle kurzu už jsem si něco odnesla. "Čím větší číslo, tim menší díra!" S pánem jsme se do toho teda zamotali, než jsme si porozumněli, ale myslím, že takhle si to konečně budu pamatovat =D A taky čim větší díra, tím rozmatlanější okolí =) A ano, řeč je o cloně =D

Canon workshop 7. 4. 2014

10. dubna 2014 v 22:43 | sussanah
Účast na workshopu firmy Canon jsem už zmiňovala. A slíbila jsem, že se o tom trochu víc rozepíšu. Ale nějak se mi nechce =D Hlavně proto, že tam všichni mluvili tak strašně odborně, že si z toho stejně prd pamatuju... A jestli si něco pamatuju, tak tomu stejně moc nerozumim. Prostě se probírali způsoby osvětlení externím bleskem, jeho nastavení a umístění. To bylo první stanoviště. Na druhém mě to bavilo nejvíc a z něj je taky naprostá většina fotek. Jednoduše jsme byli na terase a zkoušeli jsme různé objektivy. Na třetím stanovišti jsme mluvili o makru. Někdo si zkusil makro objektivy, já jen mezikroužky.
Celkově vzato jsem do toho čekala něco naprosto jinýho. Ale na tý terase jsem byla spokojená =)

Fotovíkendy 29. - 30. 3. a 5. - 6. 4. 2014

8. dubna 2014 v 15:52 | sussanah
Konečně mám chvilku na zveřejnění fotek =) Rozhodla jsem se spojit dva víkendy do jednoho článku. První je ve znamení zvířátek. Vyfotila jsem dokonce vlhkou sovu! O.o Ale největší radost mám z ptáčků =) Hlavně proto, že u nás hnízděj =)

Fotobatohy

22. března 2014 v 17:51 | sussanah
Po zkušenosti z Benátek jsou mi jasné dvě věci. Za prvé už nikdy nikam nepojedu bez kompletního náhradního oblečení. A za druhé nutně potřebuju nová zavazadla. A tím myslím jak na foťák, tak normální batoh. No a tak jsem si řekla, že by možná nebylo vůbec od věci pořídit si rovnou fotobatoh.

Benátský fotovíkend 28. 2. - 2. 3.

6. března 2014 v 13:20 | sussanah
Zatím jste toho z mého výletu do Benátek moc neviděli. Vložila jsem jen tři fotky. A tímto článkem to chci trochu napravit. Nebudu vkládat všechno, co jsem vyfotila (konkrétně 301 fotek), protože ne všechny byly k publikování, ne všechny se povedly (smazala jsem jich skoro dvě stě!) a ne všechny chci dávat na blog. Mám totiž takovou představu, že z vybraných fotek masek uspořádám výstavu. A i když to určitě není stejné jako s vydáním textu, který už byl někde publikovaný, chci si je prostě ještě chvíli nechat pro sebe =)

Foto víkend 22. - 23. 2. 2014

25. února 2014 v 9:19 | sussanah
Aha! Ještě nemám pořádnou rubriku na fotky. Tak to se musí hned napravit. A zatím se můžete kouknout na fotky. Jsou všechny focené na zahradě. Těším se na příští víkend, až pojedu fotit do Benátek =) Zatím jsem přišla na to, jak do fotky dostat jméno. Myslím do jejích vlastností. Teď ještě musím vymyslet nějakej pěknej vodoznak.
 
 

Reklama