deníček

Muhehe! =D

1. února 2011 v 9:57 | sussanah
Zlatíčkové, měli byste vědět pár věcí.

Foťák a doplňky

29. ledna 2011 v 11:07 | sussanah
Jak jsem psala v jednom článku ke 365tce, vybrala jsem si nový foťák. A to konkrétně Olympus PEN E-P2. Hodila jsem to i na FB a tam mi jeden kamarád napsal, ať na něj kašlu, že špatně (respektive pomalu) ostří. No. To je teda docela blbé... Ale hned vzápětí do doplnil o informaci, že Olympus vydal nějakou uplně boží novinku, která bude určitě levnější a lepší, než ten PEN. Ale ne hezčí, to už nedodal.
Musím teda uznat, že parametry má daleko lepší. A i když se mi nelíbí tolik, jako ten vybraný PEN, je docela pěkný. Olympus XZ-1.

Focení přes filtr vlastní výroby

27. ledna 2011 v 15:11 | sussanah
Nějak jsem se do toho focení zažrala =D
Nejdřív jsem si musela vyrobit jakési "objektivy" z hajzltrubky (čti roura od toaletního papíru), abych před foťák vůbec mohla něco umístit.

Tohle musím mít!

23. ledna 2011 v 21:20 | sussanah
Myslím, že jsem se zamilovala do trička! Jestli je taková věc vůbec možná =D
Našla jsem ho náhodou na jednom diskuznim serveru a hned jsem věděla, že to musím mít. Abych dodržela pravidla, dohledala jsem i zdroj.
A o čem je řeč? O naprosto božím tričku =)

Háčkovaná parta

18. ledna 2011 v 22:11 | sussanah
Tak ta kamarádka, jak uháčkovala tu Amazonku (článek zde), se do toho pořádně pustila =D
Uháčkovala ještě Medúzu a to rovnou dvakrát - malou a velkou.
Každej trénink si ukazujeme, co jsme nového vytvořily a naposledy se nám sešlo toto:

Jsem duhová víla!

17. ledna 2011 v 23:21 | sussanah
Hanka Zagorová a ještě někdo nám k tomuto článu zazpívají trefnou písničku Duhová víla. Tedy pokud je zpívat necháte, samozřejmě =D
Původně jsem chtěla psát pobuřující článek na krásnou, ale je jich už tolik, že ani ten seznam se dělat nedá, protože by mi zabral celou noc. A to se mi fakt nechce. Dodělám tohle a půjdu pěkně spinkat =)

Knihy v mých myšlenkách

11. ledna 2011 v 14:56 | sussanah
U Abyss jsem našla zajímavou věc. Jak název článku napovídá, půjde o knížky.
Ve zkratce jde o takový čtenářský deníček pro rok 2011.
Mělo by to být víc než deset knížek a všechny se postupně objeví v tomto článku. Aby to bylo pěkně po kupě =) Snad nepřekročím povolený limit znaků... =D

Háčkovaní retardíci

11. ledna 2011 v 7:17 | sussanah
Rozhodla jsem se dát všechny svoje výtvory a návody pěkně do jednoho článku. Vlastně tu bude jen pár prvních fotek a pak odkazy na články, ve kterých o háčkování taky píšu. Většinou z 365tky. Takže to bude takový mini-rozcestníkový článek. Ano! Já, která je tak nenávidím, jeden právě tvořím... Budiž mi útěchou, že bude první a poslední.
A aby nedošlo k mýlce, tenhle článek si můžete někam založit (pokud vás to samozřejmě zajímá), protože do něj budu přidávat další a další odkazy, dokud mě to nepřestane bavit =D
Myslím to háčkování ;)

Co mě poslední dobou nadchlo

9. ledna 2011 v 21:56 | sussanah
Takže. Nějak se mi namnožila otevřená okna v prohlížeči a už je načese, udělat v nich pořádek =)
Začnu tím slibovaným článkem o mě. Respektive o mé postavě. Je to už nějaký pátek, kdy se to odehrálo, ale to na faktu nic nemění. Byla to super hra a přečíst si o ní můžete zde.
***
Temnářka na svém FB zveřejnila odkaz na soutěž pro začínající literáty. Odkaz tu. Mám docela chuť to zkusit =)
***
V Objektivu jsem viděla reportáž o sklářské huti někde u Hluboké. Mají i webovky. Dělají kurzy a kdyby to nebylo tak drahé, tak tam jedu hned. Takhle budu muset chvilku šetřit. Odkaz tu.

Bretaň

2. ledna 2011 v 17:46 | sussanah
Já si prostě nemůžu pomoct. Co jsem poprvé spatřila Bretaň, tak jsem věděla, že to je to nejkrásnější místo na světě. To je přesně to místo, kde se odehrávají ty kouzelné příběhy. Tam žil skutečný Merlin. Tam bydlí víly a skřítkové. Tam...
´
No a tohle jsem vytvořila, protože jsem chtěla zkusit další využití tabletu a to konkrétně na úpravu fotek. Není to nic moc, ale já jsem si nemohla pomoct =)
Trois matelost du port de Brest - Bran

Klub Snílků

1. ledna 2011 v 16:19 | sussanah
Víte, myslela jsem, že každý článek, na který ve výpisu AK kliknu, bude radost číst. Protože to bude autorský článek, plný zajímavých myšlenek nebo pěkných fotek. Ale postupem času jsem zjistila, že v AK jsou i blogy, které s mou představou autorství nemají mnoho společného.
Proto jsem byla moc ráda, když Berenika přišla s nápadem, který směřoval k samotnému začátku AK. Společně jsme ten nápad pojmenovaly

Spam, který mě vzteká

31. prosince 2010 v 14:44 | sussanah
Normálně to nedělám, ale jedna komentátorka už mě opravdu točí. To je aspoň jeden komentář týdně. Což uznávám, možná přeháním a možná to není ani moc, ale mě to opravdu vadí.
Jde o tuto uživatelku - alenka15987788
Web odkazuje na jakýsi pseudo e-shop a navíc má všude zakázané komentáře. Už jsem jí zkoušela psát na email, ale bez reakce.
Pokaždý je to stejnej komentář - Super blogís!
Několikrát jsem jí nahlásila jako spam a několikrát jsem zkusila to krásné tlačítko "blokovat IP". Je taková škoda, že nefunguje...

Ach ta moje úchylka na boty

26. prosince 2010 v 14:28 | sussanah
Nojo. To tu dlouho nebylo, co? =D
Ani nevím, kde jsem na ně narazila, ale jsou naprosto boží! =) Jmenujou se FiveFingers. A je jich několik typů. Já jsem si vybrala tyhle (mají ještě černé, tak nevím, jestli ty a nebo ty):

Naši psové na videu =)

26. prosince 2010 v 7:00 | sussanah
Ano. Další článek, který tak úplně nepatří do rubriky Fotím, ale video je fotce docela blízko =)
Natáčela jsem včera a dneska. A v podstatě to bude pořád na jedno brďo. Roxy a kost. Jetro a Ina. Roxy a kost. Roxy a kost =D

Chat Noir

25. prosince 2010 v 21:29 | sussanah
Už dlouho jsem chtěla vložit Chat Noir, ale nevěděla jsem, k čemu jí dát a dávat jí jen tak, to se mi moc nechtělo. Takže jsem to vyřešila velmi originálně a neotřele =D Namalovala jsem si vlastní!
Kdo má nervy na originál, může se kouknout třeba sem.
A můj výtvor, samozřejmě tabletový, zde:

Dárečky =)

25. prosince 2010 v 0:26 | sussanah
Původně jsem to chtěla vypnout a jít spát, ale pak jsem si všimla, že mám tři lidi online a řekla jsem si, že se teda ještě pochlubím =)
Dostala jsem spoustu pěkných věcí a z některých mám fakt velkou radost =)
Třeba plyšovej Ijáček, teplý punčošky, knížky o šperkaření a výztuhu do auta (zatím to nedokážu úplně ocenit, ale prý to poznám, až s tím pojedu =)), další knížky a pak TABLET! =)

Všem mým SB a náhodným kolemjdoucím

23. prosince 2010 v 23:23 | sussanah
S vánočními přáními a péefkami a se najednou roztrhl pytel.
Mám jich plný mail, plný FB a dokonce i poštu v diskuzních serverech.
Je to dost zvláštní. Celej rok ticho po pěšině a o vánocích se všichni můžou poprdět. Ale vzato z druhé strany, není špatné vědět, že o vás někdo ví a vynaložil tolik úsilí, že vám poslal email.
Docela je mi líto těch starých pohlednic. Ráda jsem dostávala dopisy. Není to stejné jako email. S dopisem si člověk dá opravdovou práci. Musí se soustředit na každé slovo, protože přepis (je mi blbé psát překlep) nejde jen tak snadno opravit. Musí se naučit psát rovně i bez linek (ovšem jednou mi přišel dopis s řádkama úmyslně pokroucenejma a taky to mělo něco do sebe... =)). A tak vůbec. Prostě je to daleko osobnější. Jenže.

Stalo se dnes a jindy

11. prosince 2010 v 20:19 | sussanah
Možná jste zaregistrovali, že měl tenhle blog 2.12. první narozeniny. Jako dárek dostal desetitisícovou návštěvnost =)
Jsem fakt hrozně pyšná! Ze začátku jsem se trochu bála, že mi to moc dlouho nevydrží, ale teď vím, že už to bez něj nepůjde! =)

Tiffany šperčík

5. prosince 2010 v 21:00 | sussanah
Před nedávnem jsem tu ukazovala svůj výtvor z postříbřeného drátu a minerálního korálku. Myslím, že jsem to vložila do 365tky. Jsem s tím spokojená a protože jsem to dala mamce, čekají mě ještě naušnice stejného stylu =)

Hledají se Rychlé Šípy!

25. listopadu 2010 v 13:06 | sussanah
Dnes jsem úplnou náhodou narazila na stránky projektu Hledáme Rychlé Šípy. Jde už o desátý ročník (!). Cílem hry je najít Rychlé Šípy na některém z nespočet balkónů ve Stínadlech (část Prahy ohraničená Vltavou a ulicemi Revoluční, Na Příkopech, 28. října a Národní; uvnitř je například Staroměstské náměstí).
Rychlé Šípy jsou vyvedeny v životní velikosti ze sololitu a jak jsem řekla, jsou ukryti na balkóně. Hra trvá celý měsíc a to od 17. listopadu do 17. prosince.
Datum ukončení hry je zároveň datem prvního vydání komixu v časopise Vpřed (bylo to roku 1938).

Vánoční překvapení

24. listopadu 2010 v 22:03 | sussanah
Takže, začneme upozorněním pro mou rodinu. NEČÍST!!! Ostatní můžou pokračovat =)

Můj Daniel!

24. listopadu 2010 v 16:27 | sussanah
Před časem jsem psala článek, ve kterém jsem vám odhalovala kousek sebe. (Kdo nečetl, může tady.)
Naříkám v něm, že vám nemůžu ukázat video dělané přímo pro mě. Sama jsem ho vložit nedokázala a na TyTubě jsem ho pod jeho názvem nenašla. Prostě smolík. Ale když jsem včera rozesílala upomínky do LS, psala jsem pod jeden článek s videem o Jackovi O´Neillovi a hádejte, kdo byl jeho autorem? Málem mě švihlo. Hned jsem skočila na jeho profil a hádejte co? Ano. Našla jsem na něm i to video pro mě =)

Moje napuchlé oko

24. listopadu 2010 v 13:50 | sussanah
Takže. V pondělí ráno jsem zjistila, že mi trochu natekl levý koutek levého oka. Nechala jsem to být s tím, že se to buď ztratí, nebo si někam skočim. Neztratilo se to. Naopak. Včera jsem měla nateklé už celé víčko. Kapala jsem si ophthal a čekala. Žádné zlepšení se nedostavilo, tak jsem si dneska ráno zajela k doktorovi. Navíc mě k tomu rozbolelo v krku, tak jsem to vzala jednim tahem.
No. Tak je to prej zánět způsobený, teď se držte, moc intenzivním smrkáním! O_O

Zvířecí večer

21. listopadu 2010 v 21:46 | sussanah
Ještě pořád nemám internet u sebe, takže oxiduju u našich. Moc mě to nebaví, radši bych se s tím roztáhla v posteli. Ale zase bych se připravila o srandu s kočkou a Jetrem =) Takže vlastně pohoda.
Dneska se mi podařilo oba naprosto super vyfotit. Když o tom uvažuju, nejspíš tomu udělám vlastní rubriku. Asi už by si to ty moje pokusy i zasloužily =)

Narozeniny blogu

21. listopadu 2010 v 20:12 | sussanah
Je to skoro rok, co mám tenhle blog. Je to husté, co? =)
První článek jsem napsala 2.12. 2009.
Za tu dobu jsem prošla článkovým i obsahovým vývojem. Jako asi každý.
Hrdá jsem na to, že jsem se vyhnula pixelkám a kolorkám. Nakonec v mém věku %) Ale měla jsem tu nějaké ty řetězáky, články z wikipedie (nebo jiného, podobně spolehlivého zdroje), články pouze s videem/obrázkem. Články tříslovné a tudíž s velkou vypovídající hodnotou. A tak dále.
Dess jsem neměnila zas tak často. Vzpomínám si na tři. Jeden od Basse, jeden vlastní tvorby (v malování =D ) a tenhle současný od Deni*. Ten mám od dubna. A řekla bych, že ho budu mít ještě dlouho, protože jsem s ním maximálně spokojená =)

Chcete o mě něco vědět?

19. listopadu 2010 v 8:27 | sussanah
Kdo chce, může číst dál. Kdo nechce, "proč jsi na to klikal, když nechceš?" nemusí.
Dnes ráno jsem si řekla, že bych mohla napsat článek, do kterého bych nacpala věci, které mám ráda a které mě nějak vystihují.
Začnu Červeným Trpaslíkem. Je to naprosto boží sitcom a kdo ho nezná, měl by to napravit! Protože jinak si na vás posvítí pan Filuta...

Elvisovská nálada

18. listopadu 2010 v 18:22 | sussanah
Před chvilkou jsem dostala chuť pustit si Elvise. Tak jsem to udělala. Vivat TyTuba. Pouštěla jsem si My Way, když mě napadlo, že bych mohla napsat nějakou povídku o Elvisovi. Pak jsem si ale uvědomila, že už jsem dvě napsala. Jednu na papír, když jsem si koupila jeho první cédo. Teda, ne jeho první, ale moje první jeho cédo =D Možná jí někdy upravím a hodím jí sem.
A ta druhá už tu je. Můžete si ji přečíst tady.

Roxoušek na videu

10. listopadu 2010 v 12:30 | sussanah
Aktualizece 28.12.2010 - přesunuto z rubriky Momentky do správné rubriky =)
Sice jsem myslela, že rubriku Momentky budu používat jen na povídky, ale tohle jsou taky takové momentky =)
Natáčela jsem Roxy.

Jsem mutant

6. listopadu 2010 v 21:00 | sussanah
A dneska jsem si koupila kokos! =D
Ale abych vysvětlila ten nadpis. Nevím, jak je to možné. Jestli je to nějaká dědičná predispozice, nebo jestli jsem si to nějak vypěstovala. Ale abych konečně řekla, o čem mluvím. Mám to teda hlavně na pravý ruce. Ale i levá je docela obstojně obdařená. Můžu totiž šahat i na docela horké věci, aniž by mě to pálilo. Třeba vytahovat talíře z mikrovlnky po dvou minutách ohřívání a tak. Ostatní si berou ochranu už po minutě. No. Prostě jsem mutant =D
Projevuje se to třeba i u míchání vaření. Tam právě pociťuju, že levá ruka ještě nemá takovej level, jako ta pravá.
Nebo u vinutí perlí. Pravou jsem mohla mít u plamene daleko blíž, než levou.

Lepší vrabec v hrsti...

28. října 2010 v 19:29 | sussanah
Ale já mám holuba na střeše! =)
Aspoň jsem ho tam chvilku měla. Byl tlustej a strašně směšnej. Přistál v půlce střechy a pak se zkolíbal až na její okraj. Čuměl na nás. My čuměli na něj.
Byl okroužkovanej a myslíme si, že byl souseda ob barák. Ale jistě to nevíme. Rozhodně ale nebyl zdaleka a byl zvyklej na lidi. Nechal se fotit několik minut a nevadili mu ani štěkací psové =)

Port de Bras

28. října 2010 v 13:04 | sussanah
Tak. Včera jsem byla poprvé na cvičení Port de Bras.
Musim říct, že to byl docela hukot. Bylo nás tam osm ženskejch a z toho jsme tři byly prvně. A lektorka, zřejmě přesvědčená o snadnosti jednotlivých pohybů, začala bez zbytečnejch řečí cvičit. Kruté! O_o
Naštěstí je pravda to, co se píše na internetu. Tedy to, že Port de Bras vychází z klasického tance a z baletu. Taky se tam píše, že ho společně vytvořil Rus a Španěl, baleťák a tanečník, oba nejlepší z oboru, ale kdo byl kdo, to už nevim. Je to docela nová forma cvičení a u nás zatim moc není, ale už se to lepší.

Jak jsem zkoušela fotit zuby

26. října 2010 v 21:25 | sussanah
Od chvíle, co jsme si pořídili Jetra, mám chuť vyfotit ty jeho tesáky. Ale on se hrozně mrská. Dneska se pral s taťkou a já měla foťák.
Dala jsem si sportovní režim a cvakala. No, některé se povedly, jiné ne.
A dám sem tu, kterou považuju za nejlepší, přestože je přesvícená, ujetá a tak vůbec =D

Postrach silnic

20. října 2010 v 17:05 | sussanah
Drazí návštěvníci mého blogu! Obzvláště pak Nine (DH) =)
Dnes ráno jsem od 7:30 stepovala před místností s řadou počítačů, abych si napsala svůj autoškolový test. Byla jsem tam s jednou slečnou a jedním klučíkem. Docela jsme se zasmáli tomu, jaký jsme měli stejný trable. U monitorů nám sklaplo.
Nejdřív po nás pan komisař chtěl doklad o zaplacení poplatku a občanku, že jsme to my a ne někdo cizí. Dala jsem mu občanku a ještě rozesmátá jsem se na něj zazubila. Koukal na to dvakrát a taky se smál.

Ta moje úchylka na boty...

15. října 2010 v 7:53 | sussanah
Ta mě jednou zabije/zrujnuje...
Už jsem na sebe práskla, že jsem ujetá na kožený boty. O tom žádná, to stále trvá. Jsou ale ještě jedny boty, který mi nedají spát. A to konkrétně značka Crocs.
Vždycky jsem si je chtěla koupit. Ze začátku jsem drhla na tom, že jsem nechtěla objednávat boty přes net bez vyzkoušení (větší problém než cena). Pak konečně otevřeli kamenej krám a cena se stala hlavním problémem nevydělávající studentky. Čas šel a já na Crocsy nějak zapomněla či co.

Denní zpravodaj

5. října 2010 v 21:47 | sussanah
Zdravíčko =)
Dneska jsem zapracovala na tom, aby se všechny odkazy v menu otevíraly v novém okně. Stejně zpracuju i zápatí a doufám, že do konce týdne zvládnu projít i všechny články. Jde mi o to, abyste se nemuseli bát, že se neproklikáte zpátky na můj blog, když zkusíte nějaký odkaz. To jsem ale hodná, co? =)
Taky jsem se rozhodla, že do konce týdne ušiju ten dlouho očekávaný vlněný kabát. Dneska mi totiž byla taková kosa, že už to prostě není možný. Koupím si to pěkné zahakličkovávací ornamentové zapínání a dám se do toho! =)
Cestou domů jsem na jednom domě viděla něco luxusního. Akorát to bylo z jedoucího busu, takže bohužel nemám fotku...
Na fasádě barvy písku bylo bílou barvou napsáno: Natálka 52cm 3,40 kg a srdíčko =)
To mě totálně odrovnalo =)

"Recy Kecy Po Půl Decy"

27. září 2010 v 12:41 | sussanah
Tak. Rozhodla jsem se, že zkusím to "Líbí se mi" tlačítko. Uvidíme, jestli mi to fakt zvedne návštěvnost, o čemž pochybuju =D
Nechám ho tu tak týden dva a pak ho nejspíš zase vypnu. Lidi u mě ani pořádně nehvězdičkujou, tak proč by měli Lajkovat, žejo?
***

Bitva na Bílé Hoře 1620 (18. - 19.9. 2010)

20. září 2010 v 13:13 | sussanah
Už pět let jezdím každé září na tuto bitvu.
Poprvé jsem byla naprosto nadšená. Byla tam spousta lidí, spousta koní a všechno bylo tak nové!
Neměla jsem vůbec vytuněnej kostým, takže mi byla pekelná zima. A to jsme tam spali dvě noci!
Rok od roku jsem ho vylepšovala a letos, letos už mi bylo dokonce teplo =) (toto je můj nový kostým)
Nejde o to, že by snad v září už byla nějaká extra zima (i když letos...), jde prostě o to, že Bílá Hora se rekonstruuje na planině, chráněné jen z jedný strany (oborou s letohrádkem Hvězda) a navíc to je nenávětrná strana. Takže to tam fičí jako blázen. Asi proto tam jinak lidi pouštějí draky. (A to jsem už dlouho nedělala!) Myslim, že je to o kus vedle, než byla ta bitva ve skutečnosti, ale tam je už nejspíš zástavba...
Loni jsem o bitvě nepsala, ani nevím proč. Předloni ano, článek si můžete přečíst ZDE. Dokonce měl úspěch i u ostatních šermířů =)
Letos tak pěknej článek asi nečekejte, jsem hrozně unavená. Každopádně letošní Bílá Hora měla jedno prvenství - konečně jsem ji viděla jako divák. Nečekaně nás totiž zařadili na stranu padlých a já měla novej kostým... A navíc to bylo místo, kde se očekávala největší řežba no a mě se prostě nechtělo od půlky bitvy ležet na studené zemi. Výhodou je, že mám nějaké fotky. Blbé je, že mi foťák exnul zrovna na závěrečné defilé...
No a shrnutí bitvy? Jako divák u repráků a navíc znalý věci... Mno. Řekněme, že jsem byla spokojenější divák, když jsem nevěděla, co a jak má být. Jak se mají "herci" chovat. Jaké má kdo povinnosti. A tak různě. Když toto pominu, líbilo se mi to. I když mě mrzelo, že tam nebyli Štvanci. (Ale tentokrát jsme byli jenom na nedělní bitvě, tak nevím, jestli v sobotu byli, nebo ne.) Štvanci mají nejhezčí jízdu, jakou jsem kdy viděla!
A teď k fotkám =)

Hodnocení mého blogu

10. září 2010 v 0:33 | sussanah
Tohle možná není zrovna článek, kterej by v AK uvítali, ale ještě tam nejsem, tak proč si nepohonit ego něčím takovým? =)
Moje nové SB Dreamy° mi ohodnotilo blog. (Kruci, nikdy nevím, jak to skloňovat. Jestli podle toho SB, nebo podle přezdívky...)

Odjíždím!!! =)

14. července 2010 v 15:05 | sussanah
Takže, měli byste vědět, že zítra odpoledne odjíždím s mužem do Francie. Konkrétně do Bretaně. Budu pryč až do posledního července. Do té doby budu poctivě fotit do projektu 365.
Taky jsem vám nastavila několik článků (seznam máte vlevo v menu). Doufám, že mě za to neukamenujete =D Pěkně mi tu nechávejte komentáře, já vám to oplatím, až se vrátím. Hlavně moje SB, buďte trpělivý ;)

Jako první v republice!

5. června 2010 v 14:05 | sussanah
Určitě jste si všimli, že jsem tu teď dlouho nebyla. Má to několik svých důvodů. Většina z nich je bohužel stále aktuální, takže moje přítomnost tady bude sporadická... =(
No ale za tu dobu, co jsem tu nebyla, se stala spousta zajímavých věcí, o které se s vámi chci podělit =)

Tetování

21. května 2010 v 9:00 | sussanah
Už děsně dlouhou dobu přemýšlím o tetování. Piercing už mám a další nechci. Už mám pro to tetování vybraný dvě místečka. Nárt a ten plácek za pravym uchem. Teď ještě zvažuju, co kam a v jaký úpravě dám. Navíc je to docela sumička, takže kvůli tomu taky musím ještě čekat a spořit. A ještě jedna věc je, že dělat to před létem je hloupé. I když... Letos, díky té islandské sopce možná žádné léto ani nebude... Ale každopádně teď ještě se tetovat nepůjdu. Nejdřív v září.

Masážítko na zadek a zpevňující krém

21. května 2010 v 8:24 | sussanah
Když jsem byla letos poprvé v Praze. Teda, ne že bych tam předtim nikdy nebyla, byla. Ale roku 2010 to bylo prvně někdy na přelomu dubna a května. Byla jsem tam s kamarádkou, ale o tom už jsem myslim psala, takže znova to rozebírat nebudu =D Důležitá je jiná věc. V Palladiu je krámek, co se jmenuje nějak Mark Spencer, nebo podobně. Maj tam úplně všechno, co vás napadne. Ve třech patrech. Nádobí, oblečení, jídlo, bižuterii, drogerii... Byla jsem uplně unešená a nejvíc mě zaujalo tohle:

Tuhý šampon

17. května 2010 v 10:43 | sussanah
Jak jsem před pár dny psala, koupila jsem si v Praze tuhý šampon na vlasy. Včera večer jsem ho poprvé vyzkoušela.
Nejdřív jsem ale ze dvou mističek po Gervais udělala odkládátko, aby šamponek nebyl jen tak na vaně a aby nestál ve vodě. Do jedný misky jsem nadělala dírky a pak ji vložila do nedírkaté. Připadám si hrozně geniálně =D Velikostně to taky pěkně pasuje.
Pak tedy došlo na šampon. Namočit vlasy, pojezdit pukem a napěnit. Pění opravdu hodně. O dost víc ale voní. Skořice, máta a nějaké koření. Moc pěkné. Pojzdila jsem si hlavu a zvažovala, jestli to bylo dostatečné. Pěna mi dokázala, že bylo. Chvilku jsem to nechala působit a skoro jsem se smála nahlas. V tom šamponu je asi aktivní kyslík, nebo tak něco, protože i když jsem přestala pěnit, pěnilo to samo dál a děsně to lechtalo.
Když jsem se konečně vykopla z vany, jen jsem si vlasy vysušila a lehce vzala fénem.
Teď je ráno, no dobře, je dopoledne, a vlasy jsou super. A kdybych si je dokázala stáhnout až k nosu, určitě by pořád voněly.
Takže výsledek je takový, že šampon funguje a je pohodlnější, než z flašky. Ještě zbývá ověřit, jestli vydrží opravdu těch osmdesát umytí. =)

Numerologický výpočet osudu

16. května 2010 v 17:43 | sussanah
Právě jsem si přečetla článek v nové Enigmě (6/2010), který tvrdí, že naše jméno určuje náš osud. A to dokonce do takové míry, že se náš osud po svatbě změní se změnou příjmení. Tuto teorii staví na tom, že zvuk vyvolává vibrace a ty aktivují různé oblasti mozku. Jelikož každá hláska má svou vlastní vibraci, má svou vlastní vibraci i každé jméno. Různé vibrace, různé oblasti mozku, různé vlivy. Pokud chceme svůj osud změnit, máme si změnit jméno.
Když se nám naše jméno opravdu děsně nelíbí, komplikujeme si život vlastní nespokojeností a tím podporujeme případné negativní vibrace samotného jména. Jakmile si nevěříme sami, nevěří nám ani okolí.

DDD - doporučení dnešního dne

15. května 2010 v 8:41 | sussanah
Včera jsem byla na nákupním výletě v Praze a musím říct, že jsem teda pořádně unavená... Ale koupila jsem si prima věcičky =) Třeba sponu na pásek, co vypadá jako stočený had! Nebo tuhý parfém s vůní Sakur a tuhý šampon na vlasy se skořicí =D Oboje je z obchodu Lush v Palladiu. Dneska vyzkouším ten šampon, voněla jsem se už včera a vůně vydrží děsně dlouho, je to super. Nejvíc super ale je, je je to obchod, kde se prakticky všechno dělá ručně a netestuje se to na zvířátkách! Mají i webovky, tak na ně jukněte - http://www.lushcz.cz/ Je teda fakt, že je to trochu dražší, ale jednou za čas... =)

Hokus pokus 2.

3. května 2010 v 17:01 | sussanah
Po 24 hodinách, tedy dnes v poledne, jsem scedila včerejší směs a začala ji vařit s cukrem... Při cedění, spíš pasírování přes plenku, jsem poprosila o pomoc bráchu a řikám mu, to už bude stačit, ať neprotrhne tu plenku a on na to: "Neboj, mokrá látka toho vydrží víc, než suchá." Jen to dořekl, ozval ze nezaměnitelný zvuk trhané látky... Nasmála jsem se =)
No a od té doby až do teď jsem na tom makala. Teda nějakejch pět hodin... A ani nevim, jestli to už bylo hotový =D mám z toho dvě a půl sklenice po kukuřici a má to naprosto luxusní barvu! A taky je to mocky dobroučký =P
Zítra zkusím otevřít tu poloviční láhev. A taky vám to nafotim. Držte mi štěstí =)

Hokus pokus 1.

2. května 2010 v 17:08 | sussanah
Už nějakou dobu mám v oblíbenejch záložkách babčiny recepty. Sem tam se na něco podívám, ale protože nejsem zrovna velká kuchařka, obvykle to přejdu. Včera jsem si ale všimla, že má babča recept na pampeliškový med. No a já mám zahradu plnou pampelišek! =) Ráno jsem je natrhala a povařila s citronem. Od dvanácti se mi louhujou. Ze začátku to nebylo moc cítit, ale teď je v kuchyni na padnutí. Mám totiž nějak přecitlivělý nos, jak mám tu rýmu. A ten výluh už voní skoro jako medík =) Doufám, že se mi to zítra s tím cukrem povede =)
Dám vědět v druhém dílu =)

PS: právě ke mě vrazil bratr a tvářil se jako kdyby snědl něco hnusného a pravil, že ty pampelišky v kuchyni děsně smrděj =D tak nevim...

Fíha =)

22. března 2010 v 16:35 | sussanah
Před nedávnem jsem psala článek o Máji a o Vilémovi =) (Matěj Stropnický)
No a jak jsem našla ty jeho stránky, tak tam byl kontaktní formulář. A u toho formuláře stálo, že jestli chci jeho fotku, tak mám napsat celou adresu. Měla jsem nějakou veselejší náladu, tak jsem ji tam napsala. Dva dny potom, mi přišel mail. A čtyři dny potom (asi by to bylo dřív, kdyby nebyl víkend) jsem dnes dostala jeho fotku. Podepsanou. A dokonce s věnováním, přestože jsem o něj nežádala =)

Heath Ledger v Enigmě

10. března 2010 v 18:37 | sussanah
Heath k článkům
V novém čísle časopisu Enigma (4, duben, 2010) je hlavním tématem smrt Jiřího Schlingera. Spekuluje se o tom, jestli to byla sebevražda, vražda, nebo jestli náhodou svou smrt pouze nepředstíral a neemigroval. Je tam spousta nejasností a nikdo je zřejmě nikdy neobjasní...
Na poslední straně spekulací o Schelingerovi je okýnko o Heathovi.

Moje korzety od Dahlie

9. března 2010 v 17:49 | sussanah
Jedna moje kamarádka se dala na šití korzetů. Těch opravdovejch, stahovacích s pevnejma kosticema. Už jsem si od ní nechala udělat dva =)
Její stránky ZDE
Moje korzety v cč =)
 
 

Reklama