Co přinesl leden?

26. února 2016 v 17:33 | sussanah |  deníček
Bylo toho opravdu hodně. Někteří z vás už vědí, že první pracovní den tohoto roku mi prodloužil status "bezdětná" ještě na pár měsíců. Druhou novinkou bylo přesunutí na nové pracoviště. Jak jsem se zmínila v odkazovaném článku, je to zástup za nemoc. Není to sice příjemný důvod, ale znamená to, že tu budu minimálně do příštího ledna. Krásně se vyklidním a bude po strarostech.


Přesun byl poměrně rychlý, takže jsem už asi dva a půl týdne z ledna byla jen na pobočce. A i za tak krátkou dobu jsem se prakticky úplně zbavila svých nedělních depresí. Abyste tomu rozumněli, nikdy jsem se nenechala vyšetřit, jestli mám nebo nemám nějaké potíže v hlavě, ale prostě tomu tak říkám. A to z toho důvodu, že je mi, respektive že mi bývalo psychicky i fyzicky zle každou neděli prostě jen z toho, že jsem musela v pondělí do práce. Což jak jistě uznáte, není zrovna fajn věc. A teď jako když utne. Stejně tak míra stresu je tu zanedbatelná. A to i když k tomu přičtu nutnost za ty dva týdny na mrňavé pobočce "vyrobit" místo pro nový regál na nový fond (Lekotéka se to jmenuje) a celej fond čítající zhruba 80 položek zpracovat - vyrobit papírový katalog (z části už připravený) a všechno polepit správnými štítky. Na což jsem neměla zrovna moc času, protože se to různě zdržovalo na různých místech a spustit se to mělo prvního února... =D Nakonec jsem to všechno stihla docela v pohodě. A to i besedami, které už byly objednané a byla škoda je rušit. Na jednu jsem furt neměla pořádnej nápad a vlastně ani čas ho vymyslet (kvůli tý lekotéce), takže když konečně přišel, tak jsem jela jak fretka na spídu celý dva dny a ten druhej pak i večer doma, abych to stihla všechno nakreslit, vybarvit, vystříhat a zalaminovat. Skoro jsem si uhnala karpály, ale stálo to za to =)

No a jak jsem se pustila do přípravy místa na ten regál, což obnášelo přerovnání komixů a to docela zásadní, tak jsem byla s výsledkem natolik spokojená, že jsem začala přerovnávat celou půjčovnu =D Zní to šíleně, ale představte si, že máte pět regálů vedle sebe, každej má šest poliček. Máte to? V knihovně jsou knihy řazené podle autorů a ti podle abecedy, jasná věc. A teď si představte, že máte písmeno "A" a logicky začnete na prvním regálu na horní poličce vlevo. Máte? No a teď dáváte knížky jednu za druhou, až dojdete na konec prvního regálu. Kam budete pokračovat? Dolů, ve stejném regálu na nižší poličku? Nebo pořád dál na horní poličce ve vedlejším regálu?

Dám vám chvilku na rozmyšlenou...

Tady to bylo řádkově. Ale to se děsně naběháte, když něco hledáte, nebo nedejbože potřebujete posunout některé knihy na další poličku kvůli místu! Takže jsem se dala na přerovnání řádkového systému na regálový. A víte, co je nejvtipnějí? Že jedna sekce z těch sedmi, co tu jsou, už regálově byla... Kdo se v tom pak má vyznat? =D Největší práci jsem měla s naučnou literaturou, protože zabírala nejvíc místa, takže to bylo nejpracnější. Ale hodně jsem vyřazovala do skladu, tak se mi to hezky rozvolnilo a šlo to.
Vtipná věc se mi podařila při přerovnávání holčičích knížek. Těch jsou jen dva regály, tak jsem si říkala, to půjde samo! A taky jo =) Když jsem dávala "M", tak jsem si říkala, že je těch knih nějak málo, ale jela jsem dál. A jak jsem měla hotovo, otočim se a vidim, že za sebou na stole mám celej sloupeček knih na "M"... Tak pěkně ještě jednou! =D
Taky jsem kromě toho udělala několik výběrovejch regálů a těší mě, že z toho mají čtenáři radost =) Mrzí mě, že jsem si to nenafotila "před" a "po", tak aspoň to "po" si můžete prohlédnout =) Aspoň částečně teda.

Takže tady vidíte, jak mi hrabe =D Kromě toho jsem znovu začala s projektem "Sklenice" a taky "365 dní". Zatím se mi daří oba krásně dodržovat, uvidíme, jak mi to půjde dál, hlavně s lístečkama si moc nevěřim. Ale najela jsem si na systém a myslím, že mi to pomáhá. Vím, že někteří si píšou lístečky i během dne na různé ustřižky a útržky papírů, ale já to radši dělám večer doma, na speciální papírky, speciální tužkou, skládám jedním způsobem a navrh si napíšu datum (oproti minule novinka, aspoň budu přesně vědět, kdy jsem to zabalila... =D). A ano, je mi jasné, že tohle už lehce zavání nějakou obsesí... =D Aspoň že ta 365tka je taková, že se u ní nedá moc obsesovat! I když by to asi taky šlo, kdybych třeba fotila jednu scénu furt dokola =D Taky jsem na to myslela, vím, že takové projekty taky existujou, ale to by chtělo mít tu scénu aspoň něčím zajímavou. Což zatím nemám...

Většinu z lednového času mi zabrala práce. Stěhování do nového, vyklízení starého, aby se vešla nová kolegyně, vyklízení nového, abych se vešla já =D Zahánění smutku panenkami a snahou nepořizovat si jich příliš... Mezi tím vším se linula příprava New Weird sborníku a odesílání drobností pro lidi mimo bednu. Ještě pořád mám tři doma, nedostala jsem všechny adresy. Tak mi holt zbylo na letošek. S odesláním balíčků lidem na bedně jsem měla trošičku potíž, do lednového článku bych to vůbec neměla zmiňovat, ale už mají všichni všechno =)

Autorka je Katanga =)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 3. března 2016 v 19:41 | Reagovat

Juchůůůůů! Sborník!

2 Sugr Sugr | E-mail | Web | 7. března 2016 v 19:41 | Reagovat

Teda takových zážitků a hlavně ten přesun na nové pracoviště..., a jsi spokojená a dokonce jsi se do toho pustila ještě s větší vervou, než jsi zkraje zamýšlela, to je super! :-)

3 Čerf Čerf | E-mail | Web | 7. března 2016 v 19:56 | Reagovat

Vzpomněl jsem si na vyprávění Miroslava Horníčka Malá noční inventura o přerovnávání domácí knihovny jako zcela neproveditelném úkolu, který se zdá být v pohodě, ale jen do té chvíle, než se knihy z knihovny vyndají :-).

4 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 8. března 2016 v 14:27 | Reagovat

[1]: :-)

[2]: jo, je to super :-)

[3]: přesně! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama