Jsem přestěhovaná na web Úspěšná mrcha. Navštivte mě =)

Sprej od gynekologa

25. prosince 2015 v 20:38 | sussanah |  In Vitro Fertilizace
V pondělí 23. 11. ve čtvrt na dvanáct jsme opět seděli v čekárně v Kostelci. P. říká, že to není možný, že tam vždycky čekáme nějak dlouho. Asi je to tím, že jezdíme z dálky a jsme tam vždycky dřív. Ale faktem je, že mám taky pocit, že tam vysedíme ďůlek.


Nicméně na řadu jsme se nakonec dostali. Myslím, že jsem pořád doufala v nějaké jiné řešení, ale doktor nakonec začal mluvit o přípravě na umělé oplodnění. Takže je to tady...

Vždycky s sebou vozím všechny papíry, které nám kdy dali. Jsou to různé souhlasy se vším možným, ceník, anesteziologický dotazník, žádanka na umělé oplození vajíčka, rozpis braní léků... Doktor si je vzal, některé nám ukazoval a říkal, že je máme vyplnit, u některých, že vyplnění ještě počká a tak.
Pak přišla řeč na léky. Doktor všechno zapisoval do tabulky na rozpis léků. Nějaké další injekce a sprej. Sprej?
"Ráno do jedné dírky no tak to je jasný a večer do druhé dírky COŽE?! ne, nebudu se ptát, je tam příbalová informace, já si to pak přečtu... a injekce pak pravidelně každý den ve stejný čas až do další návštěvy na ultrazvuk tak aspoň tohle je jasný, která bude toho 11. prosince v pátek."
S tím jsme se rozloučili a zamířili jsme k sestrám. Sestra si vzala ten rozpis léků a na počítači mi udělala krásnou, barevnou a mnohem přehlednější tabulku. Pak mě obrala o peníze a na oplátku za ně přinesla tři obří škatule a jednu docela maličkou. Se sprejem do nosu! Synarel. No díky bohu... =D No napadlo by vás, že vám na gyndě předepíšou sprej do nosu? =D
A teď ty další škatule. Jedna byla plná jednorázových injekčních jehel. Dvě s lékem Menopur. Stejně jako Pregnyl je potřeba ho nejdřív rozmíchat. Prostě přecáknout roztok do práškového základu. Každej den večer si pak mám píchnout 225ml. Ideálně ve stejný čas, až do toho 11. prosince. Na ultrazvuku pak doktor určí, jestli se bude ještě pokračovat s Menopurem, nebo jestli se nasadí něco jiného. No a ktomu ten sprej do nosu.
Odcházeli jsme s tím, že v následujícím týdnu si mám oběhnout předoperační vyšetření kvůli odběru vajíček.

Když už jsme v těch doktorech, tak jsme si ve čtvrtek zakočili i k veterináři =D No a následující týden teda moji doktoři.

V úterý ráno jsem načůrala do skleničky a s ní v kabelce jsem se vydala k doktorovi. V čekárně byl docela klid a v ordinaci to taky docela šlo. Dostala jsem dvě žádanky na vyšetření (krev a EKG), sestra mi píchla tetanovku (jako bych toho měla málo) a šla jsem. Moč nikdo nechtěl, takže zítra znova...
Ve středu ráno jsem teda jela na polikliniku. Krev šla rychle, jak na běžícím páse. Dokonce jsem tam potkala některé čtenáře. Sestra si vzala všechny papíry prakticky hned, jak jsem přišla. Pak jsem si chviličku poseděla a volali mě dovnitř. Tam ze mě vypumpovali snad šest ampulek! Musím říct, že je docela děsivé, jak rychle ta krev stříká z tak malý dírky... O.o A konečně někdo stál o mou ranní moč =D Měli to tam dobře zařízené. Vejdeš dovnitř a posadíš se na křeslo, kde ti vezmou krev, pak se posadíš na lehátko (kde už sedí ten, kterého vycucli před tebou a v momentě, kdy si sedáš ty, tak jeho pustěj domů) a krev zatím berou dalšímu. Když ho vycucnou, tak na tebe kouknou, jestli se neklátíš a když ne, tak tě lípnou a pošlou domů. A na tvoje místo už si sedá další vycucnutej. Promyšlená řada.
EKG už bylo zdlouhavější. Tam berou jen jednoho a trvá to asi tak dvacet minut. Sestra mě naměřila a říkala, že je to ukázková křivka =)
Ve čtvrtek jsem šla zase ke svýmu doktorovi, aby napsal závěrečnou zprávu.

Dopadlo to dobře, podle všeho celkovou narkozu přežiju.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 K. K. | E-mail | Web | 15. ledna 2016 v 23:12 | Reagovat

Popis promyšlené řady vycucnutých mě fakt pobavil. :-D

2 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 16. ledna 2016 v 10:03 | Reagovat

[1]: Jak na běžícím páse :-D

3 K. K. | E-mail | Web | 16. ledna 2016 v 10:21 | Reagovat

[2]: Přelouskala jsem tuhle rubriku na posezení celou, líbí se mi, jak to všechno bereš s humorem. Tak ať to vše vyjde co nejlépe. :)

4 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 16. ledna 2016 v 10:27 | Reagovat

[3]: Děkuju :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama