Jsem přestěhovaná na web Úspěšná mrcha. Navštivte mě =)

Recenze: Ženich na zabití

1. prosince 2015 v 9:00 | sussanah |  Grada
Název: Ženich na zabití
Autor: Sophie Ranaldová
Překlad: Alena Peisertová
Vydání v ČR: 30. 4. 2015
Nakladatelství: Grada
Počet stran: 304
Cena: 299,-
* Děkuji nakladatelství Grada za recenzní výtisk!*

Nick a Pippa jsou ideální pár, jen na jejich manželství zatím nedošlo. Pak je však jednoho večera smete síla romantického okamžiku a zasnoubí se…
Pippa však rozhodně není žádná bridezilla - svatební přípravy jdou zcela mimo ni a návštěvu svatebního salonu považuje za největší pomstu. Zato Nick se nechá plánováním zcela unést. Založí si svatební blog, kde chatuje s nevěstami o barevném schématu svatby, a stane se z něj monstrum posedlé květinovou výzdobou a barevně sladěnými doplňky.
Když se navíc do svatebních příprav zapojí ještě Nickova matka Erica, která Pippě pije krev i mimo svatební přípravy, vypluje na povrch dávné Pippino tajemství a jejich velký den se dostává do ohrožení…Na tuhle knihu jsem byla hodně zvědavá. S autorkou jsem se už setkala a to v knize Sestrám by se mileni krást neměli. A k recenzi jsem ji dostala před svatbou mého bratra, tak to bylo docela vtipné =) U nás naštěstí k žádné krizi nedošlo!

V knize se mi moc líbila příběhová linie popisující Pippinu práci. Je kuchařka, vlastně šéfkuhařka, a díky příznivým okolnostem začne cestovat po světě a připravovat kulinářský program pro televizi. Jenže načasování není nic moc. A mezitím její snoubenec Nick doma doslova blázní. Svatba jsou prostě nervy.
Co o knize můžu říct? Nejlépe abych vás nalákala ke čtení? Že každý máme svoje tajemství a že to vypluje na povrch v tu nejméně vhodnou chvíli. A že je potřeba mluvit. Mluvit spolu o pocitech, o touhách...
Pippa mě trochu štvala právě tím, že s Nickem nemluvila tak, jak by měla. Nemyslím to tak, že by na něj snad byla ošklivá, ale neřekla mu všechno. Dokonce ani to, v jakém barevném ladění by chtěla svatbu!
Kniha je ve své podstatě docela oddechovým čtením. Příběh odsýpá a zanechává za sebou pocit příjemně stráveného času. Příběh koresponduje s názvem, což mám docela ráda. Člověk hned ví, co může očekávat a dějové zvraty navíc jsou příjemným bonusem. A ani v této knize jsme o ně nebyly ochuzeni. Co by to bylo za svatbu bez nějakého dramatu, že? =)
V příběhu se některé informace dozvídáme formou mailové korespondence mezi postavami. Tohle zpracování je poslední dobou stále častější a musím říct, že je to docela pěkné oživení. Někdy je sice matoucí, když se překouknete v odesílateli a příjemci, ale o to je to vtipnější =D

Pokud jde o můj názor, tak knihu doporučuji. Zvlášť, pokud máte před svatbou a potřebujete odvést myšlenky od šílených příprav! Kihu si můžete prolistovat na webu Grady.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 1. prosince 2015 v 13:08 | Reagovat

Před svatbou nemám.

2 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 1. prosince 2015 v 15:27 | Reagovat

Pěkné, zní to sympaticky... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama