Září 2015

Jak jsme sjeli Vltavu ...

30. září 2015 v 9:00 | sussanah |  Fotografování
... v Českém Krumlově. Bylo to letos o prázdninách, konkrétně v srpnu. Původně nás mělo jet možná až dacet, ale bylo nás jen šest. Nejdřív jsem si říkala, že to nebude nic moc, ale bylo to fajn =) Cesta tam byla dlouhá, ale stálo to za to. Dost jsem se bála, že to bude divodká voda a tak, ale ono vlastně skoro vůbec nepršelo, takže ke konci jsme měli spíš strach, jestli to bude vůbec splavný. Bylo =) Voda byla nádherně klidná, neudělali jsme se, kemp byl fajn, sprchy čistý, prostě fajn víkend =)

České Švýcarsko s Petrem Janem Juračkou 19. - 20. 9. 2015

27. září 2015 v 17:59 | sussanah |  Fotografování
Loni jsem k Vánocům dostala poukázku na fotoworkshop s Petrem Janem Juračkou v Českém Švýcarsku. Konal se minulý víkend a já jsem pořádnej kůň, že jsem si nevzala stativ...

Peklo

25. září 2015 v 21:04 | Sussanah |  Fotografování
Letos v červenci jsme byli s P. u rodičů v České Lípě a hodně jsme výletovali. Hlavním cílem bylo Peklo =) Je to přírodní rzervace mezi Českou Lípou a Zahrádkami. A je tam moc krásně =)
Počasí přálo, nebyl ani moc velkej hic a ani nepršelo. Prostě akorát =)
Nojo, měla jsem psát hned, tři měsíce jsou holt znát a paměť mi dává trochu zabrat =D Ale s fotkama jsem dost spokojená =)

Recenze: Vraždy v norimberských ulicích

23. září 2015 v 19:19 | sussanah |  Grada
Název: Vraždy v norimberských ulicích
Autor: J. Sydney Jones
Překlad: Alena Peisertová
Vydání v ČR: 30. 4. 2015
Nakladatelství: Grada
Počet stran: 304
Cena: 299,-

* Děkuji nakladatelství Grada za recenzní výtisk!*

Zatímco se Evropa připravuje na Norimberský proces, v ulicích zničeného města řádí vrah…
Norimberk je mrtvým městem. Dvě třetiny obyvatel utekly nebo zemřely, uprostřed města čeká třicet tisíc těl na pohřbení do masového hrobu. Za pozornosti celého světa tu budou v ohromném procesu souzeni ti nejhorší váleční zločinci. Ale v temných ulicích města vládne chaos…

Kapitán Nathan Morgan je jedním z těch, kdo má do města vnést pořádek. Newyorský detektiv, který za války sloužil jako taktik a analytik, je rozený špion - a v roce 1945 není lepší město pro špionáž a pátrání právě než Norimberk. Zatímco se armáda Spojených států soustředí na boj s Rudou armádou o nadvládu nad válkou zdecimovanou Evropou, po ulicích Norimberku se pohybuje vrah, který se naopak soustředí na spojenecké vojáky. A Nathan Morgan se musí ještě jednou stát "obyčejným" detektivem…

DIY kamenná skládačka

7. září 2015 v 20:41 | sussanah |  návody
Moje práce je prostě kreativní až na půdu. Na jednu akci jsem si měla vymyslet úkol pro děti, kterej by nějak souvisel se smrtkou. A ještě ke všemu pro malý děti, a aby je to moc nepostrašilo... No nazdar prostě. Nakonec jsem to ale vymyslela =)

Konečně přečtené Vílí kruhy

7. září 2015 v 9:00 | sussanah |  Postřehy
Název: Vílí kruhy
Autor: Tereza Matoušková
Vydání: duben 2015 (článek od Temnářky)

Nakladatelství: Mytago
Počet stran: 256
Cena: nejlepší na Fantasyobchodu

Když bohové z Aze zničili svět na Souši, stvořili si nový pod mořem - ponuré místo osvětlované mechanickým sluncem. Po tisíciletích, během nichž v Podmoří vznikla rozvinutá civilizace, se objevila nová božstva. Otevřený konflikt mezi dvěma pantheony skončil křehkým příměřím. Místo rozkvětu však přichází další krize.

Po hravé odbočce Hladových přání se Tereza Matoušková vrací k událostem na velkém jevišti Podmoří. Mechanické slunce pohasíná, staří bohové se zavřeli ve svých příbytcích a mladé příliš tíží hříchy minulosti. Podmořské národy si tak musí pomoci samy. Kolují zkazky o moci, která dokáže udržet zmírající vegetaci i bez slunečního světla. Vládnou jí Víly, zahořklé bytosti, které se nikdy nesmířily se zánikem života nad hladinou. Osud ostatních kultur je nezajímá a jejich kouzla se živí krví.

Schyluje se k válce, která nebude mít vítězů.

Jak jsem si renovovala kolo

6. září 2015 v 10:19 | sussanah |  návody
Asi před dvaceti lety jsem dostala nové kolo. Krásné, fialové, s duhovými nálepkami... =) Za celou dobu jsem ho nemusela jedinkrát opravovat. No zřejmě to bylo tím, že jsem prakticky vůbec nejezdila. Letos v létě jsem se rozhodla to změnit.

Holandsko 1. 5. 2015

3. září 2015 v 19:53 | sussanah |  Fotografování
Na začátku letošního roku mi napsala kamarádka, se kterou jsem se poznala na fotozájezdu v Benátkách, jestli bych s ní nechtěla jet do Holandska. Taky na fotozájezd. Nejdřív jsem si nebyla úplně jistá, ale nakonec jsem se rozhodla, že pojedu =)