Jsem přestěhovaná na web Úspěšná mrcha. Navštivte mě =)

Recenze: Od zítřka budu sexy třicítka

29. srpna 2015 v 20:27 | sussanah |  Grada
Název: Od zítřka budu sexy třicítka
Autor: Pamela Redmond Satranová
Překlad: Šárka Hroudová
Vydání v ČR: 12. 3. 2015
Nakladatelství: Grada

Počet stran: 288
Cena: 299,-

* Děkuji nakladatelství Grada za recenzní výtisk!*

Ve chvíli, kdy čtyřiačtyřicetiletou Alice opustí manžel a její dospělá dcera se odstěhuje z domu, rozhodne se začít zcela nový život - takový, na jaký si nikdy předtím netroufla ani pomyslet.
S odhodláním začít si konečně užívat vyráží v nové image se svojí nejlepší kamarádkou Maggie do ulic Manhattanu na oslavy nového roku - a o půlnoci skončí s Joshem, jenž by mohl být jejím synem. V ten moment se Alice rozhodne ve své hře na "třicítku" pokračovat. Zažádá si o práci, po které toužila - a konečně uspěje! Poprvé v životě cítí, jaké to je, žít život plný možností a bez zbytečných omezení.
Knížka se stala předlohou seriálu Younger, který v režii Darrena Stara vysílá americká televize od 31. března 2015.
Čtení pro všechny milovnice břitkého humoru, New Yorku a v neposlední řadě pak seriálového hitu Sex ve městě!



Musím přiznat, že mi trvalo hodně dlouho, než jsem si sedla k sepsání recenze. Půl roku a pořád nic napsaného. Knihu jsem oproti tomu měla přečtenou prakticky hned. Přemýšlela jsem, proč mi to trvá tak dlouho a proč se mi do toho vlastně ani moc nechce a myslím, že jsem na to přišla. Jde o to, že tahle kniha je taková prostřední. Typické oddechové čtení, které ukonejší mozek po těžkém pracovním dni. Takže jsem neměla munici na napsání recenze. V obou extrémech se píše dobře, buď se mi líbí, nebo se mi nelíbí. Ale takhle, když je to na rozhraní, je to těžké. Snad zvládnu zformulovat myšlenky.

Když jsem si dnes konečně řekla "Teď napíšu recenzi!", vzala jsem si knihu znovu a začetla jsem se do ní. Během dvou hodin jsem měla už půlku přečtenou a příběh se mi celý vybavil. A v plné míře mi došlo, že to, co mi vadilo, bylo chování hlavní hrdinky. Podstatnou část příběhu si protiřečí a, i když se to na první pohled nezdá, dost málo komunikuje s důležitými osobami ve svém životě. To mě vždycky dokáže naštvat...

Kniha mi teď leží na stole, záložka trčí pěkně ve středu a já píšu. Může se zdát, že se mi nelíbila, že ji nechám ležet s tou záložkou už napořád a ani ji nikomu dalšímu nedám ke čtení. Ale to není pravda. Už teď bych nejradši přerušila psaní, abych se do ní znovu začetla. Jakkoliv to vlastně nedává smysl =D

Vezměte si, jak rychle mi jde čtení od ruky. Jasně, je sobota, není tu nic, co by mě od čtení rušilo a když se budu trochu chvástat, čtu docela rychle. Stejně je ale podle mě 150 stránek za dvě hodiny slušný skóre. Což podle mě dokazuje, jak je kniha čtivá.

Víte co? Jsem mladší než hlavní hrdinka a přesto jsem v knize našla místa, která jakoby byla psaná o mě. Třeba strana 69, konkrétně věta: "Vím, že je to klišé, ale kde jinde můžete potkat někoho nového než v práci?" Ano ano, přes všechna varování jsem si také začala s kolegou. Ale to bylo jen na okraj, jako malá demonstrace toho, že je ta knížka pro každou ženu. No ano, nechci diskriminovat, ale nemyslím si, že by si ji s chutí přečetl nějaký muž.

Závěrem? Kniha se mi líbila. Teď si ji s chutí dočtu a pak sáhnu po další. A jestli ji doporučím? No ano. Pokud hledáte lehkou oddechovku, která vás může dokonce motivovat ke změně vlastního života, je kniha právě pro vás.

Ukázku si můžete přečíst na webu Grady.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Choi Mari Choi Mari | Web | 30. srpna 2015 v 10:40 | Reagovat

Ne knihy "pro ženy" sice moc nejsem, ale jako oddechové čtení to nezní špatně. Velmi ráda si jednou za čas přečtu něco vtipného a jednoduchého.

2 Lisi Lisi | Web | 2. září 2015 v 15:56 | Reagovat

Podle popisu mám pocit, že se nejedná o klasické knihy pro ženy, ale o něco chytřejšího. I když Grada by asi žádnou blbost nevydala.

3 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 3. září 2015 v 14:59 | Reagovat

[1]: Uteklo to jako voda :-)

[2]: Je tam spousta myšlenek, které bych v klasice nehledala, v tomhle směru se mi to hodně líbilo :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama