Jsem přestěhovaná na web Úspěšná mrcha. Navštivte mě =)

Recenze: Sestrám by se milenci krást neměli

3. března 2015 v 11:06 | sussanah |  Grada
Autor: Sophie Ranaldová
Překlad: Kateřina Elisová
Vydání v ČR: 3. 12. 2014
Nakladatelství: Grada

Počet stran: 288
Cena: 299,-

* Děkuji nakladatelství Grada za recenzní výtisk!*

Elliina mladší sestra má, zdá se, všechno. Je krásná, elegantní a randí s okouzlujícími milionáři, zatímco Ellie se spokojí s televizními večery na pohovce se starým kamarádem Benem. Když se ale jednou s Rosiiným přítelem seznámí, je to chtíč na první pohled. I když si Ellie uvědomuje, že se řítí do průšvihu, nemůže si pomoci a udělá všechno, aby Olivera získala. Vzdá se svých zásad, neposlouchá přátele, ale koneckonců - co je špatného na tom, začít běhat, nosit jehlové podpatky, změnit účes a stát se roztomilou dívkou… vlastně stát se Rose.
Když se ale Ellie opravdu vydá na Rosiinu cestu (dokonce v jejích botách), uvědomí si, že najít lásku by mohlo znamenat, že ztratí tu nejdůležitější věc na světě…


Nalákána recenzemi a vyprávěním jsem se pustila s chutí do další beletrie od Grady. A i když zmiňovanou salvu hlasitého smíchu jsem zažila jen jednou, rozhodně nejsem zklamaná. Už název napovídá, co můžeme od knihy čekat. Sice nemám sestru, ale morální problém s přebráním partnera jsem už zažila. Jako určitě spousta lidí. Není to tedy nic extra originální. Takže se nabízí otázka - psát o tom knihu? No nakonec proč ne!

V originále se kniha jmenuje It Would be Wrong To Steal My Sister´s Boyfriend (Wouldn´t it?). Doslovný překlad by tedy byl "Bylo by špatné ukrást sestře přítele (nebylo?)", trochu osobnější než náž název, ale na druhou stranu je to zase poněkud dlouhé. Obálka se docela podobá té naší. I když bych řekla, že my máme trochu hezčí barvy =)
Vypůjčeno z webu sophieranald.com

Hlavní postavou toho všeho je Elodie, zkráceně Ellie. (Jméno si její matka přivezla z líbánek ve Francii.) Na začátku to vypadá, že má svůj život docela pod kontrolou a je s ním spokojená. Má práci, kterou má ráda, obléká se, jak se jí líbí a volný čas tráví s kamarády a s Benem, co rozhodně není její kluk.
Všechno se změní ve chvíli, kdy pozná Olivera. Vezme si do hlavy, že pokud ho chce, musí se nutně změnit. Jasně, že je špatný přebírat ho Rose, ale třeba si sám všimne, že si vybral špatnou sestru. Časem...
Takže plán je jasný, zhubnout a začít se společensky angažovat na jiných místech, než doposud.
Ben jí poradí správnou cestu do menšího čísla (ovesná kaše a běhání) a pak už je jen na Ellie, jak se vypořádá s cílem, který má stále blíž.

Kromě ústřední dvojice sester Ellie a Rose se setkáváme ještě s pár důležitými postavami. Elliina kamarádka Claire a její maličká dcera Persa, které mají v příběhu důležitou roli. Kamarádi její sestry Rose jsou v knize pouze naznačeni, důležití, ale nezabírají místo. Co bych viděla jako zbytečné, je prostor věnovaný rodičům. V určité části je jejich přítomnost sice přínosná, ale že by se to bez nich neobešlo, to si nemyslím.
A pak jsou tu muži. Jejich přítomnost je neoddiskutovatelně nutná! O čem bychom bez nich četli?
Obecně můžu říct, že všechny postavy, ať už mají v knize jakoukoliv funkci, jsou uveřitelné a dobře se o nich čte.

Konec mě musím přiznat překvapil. Ale to už bych prozrazovala až moc =)


Pokud se potřebujete odreagovat, rozhodně můžete po této knize sáhnout. Není to žádné náročné čtení, příběh je přímočarý a celé se to dobře čte.
Jestli se bojíte, nejdřív si přečtěte ukázku, kterou má Grada na svém webu, nebo tu na jejich Facebooku.

Možná by vás zajímalo ještě pár slov o autorce. Sophie Ranaldová je nejmladěí z pěti sester. Žije na jihu Londýna se svou partnerkou Hopi a jejich kočkou Purrsou. Kniha Sestrám by se milenci krást neměli je její druhý pokus, ale první úspěšný. Sophie autorky přispívá do tištěných časopisů a píše do nejrůznějších online časopisů o jídle, módě a běhání.
Jsem zvědavá, jakou další knihou nás překvapí! =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hellboy hellboy | Web | 3. března 2015 v 15:10 | Reagovat

vypadá fakt zajímavě :O

2 Limeo Limeo | E-mail | Web | 3. března 2015 v 16:03 | Reagovat

Hm, to zní opravdu dobře, nejen ta anotace ale i tvůj popis :-D.
Já také mladší sestru nemám a ani jsem se s přebíráním  nesetkala, mám starší sestru a ta je přesně taková, jako Rosie... Jen je starší a já ji nemám ráda :D.
Určitě se po ní poohlédnu, díky moc za super typ! :-). Už se těším na další knižní recenzi ;-).

3 Sussanah Sussanah | Web | 3. března 2015 v 16:15 | Reagovat

[1]: koukni na ukázky :-)

[2]: jo to jsem měla zmínit... Rose je starší než Ellie! :-)
A další už se píše ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama