Jsem přestěhovaná na web Úspěšná mrcha. Navštivte mě =)

Březen 2015

Aurora Borealis

27. března 2015 v 17:10 | sussanah |  Postřehy
Minulý týden jsem prošvihla polární záři. Rozhodla jsem se, že tomu příště zkusím přededjít. A ano, je mi jasné, že to "příště" může být klidně za několik let... Nicméně =) Zjistila jsem, že existuje webová aplikace, která pošle mail a dokonce i esemesku, když je polární záře viditelná z našeho území. Taky je tam upozornění na noční svítící oblaky a halové jevy. Všechno se dá dohledat na webu "Optické úkazy v atmosféře". Na každý jev je samostatná registrace. Jak je to s placením to nevím, ale vzhledem k tomu, že tam nikde nic není psáno (nebo jsem to alespoň nenašla), tak to nejspíš nebude tak hrozné. Uvidíme po prvním upozornění a výpisu platby =D

Třínáct týdnů do konce...

26. března 2015 v 21:11 | sussanah |  Projekt 52
... prvního roku Projektu. Letí to jako blázen, ale to už jsem věděla z předchozích projektů =) Jen je zvláštní to vidět takhle nalajnovaný. A taky vidět to, jak to utíká =)

Recenze: Mělas to vědět

23. března 2015 v 17:43 | sussanah |  Grada
Autor: Jean Hanff Korelitzová
Překlad: Ema Stašová
Vydání v ČR: 3. 11. 2014
Nakladatelství: Grada

Počet stran: 440
Cena: 349,-

* Děkuji nakladatelství Grada za recenzní výtisk!*

Grace Reinhart Sachsová žije život, jaký si vysnila: má dokonalého manžela, dětského onkologa, báječného syna Harryho, krásný byt v New Yorku a vlastní terapeutickou praxi. Její idylický život a problémy ostatních, se kterými se setkává v práci, ji přimějí napsat knihu, ve které se snaží ženám napovědět, jak naslouchat mužům.
Týden před vydáním knihy se ale její život od základů změní: bezcitná vražda v jejím blízkém okolí, chybějící manžel a řetězec strašlivých událostí…

Knižní přírustky

17. března 2015 v 21:30 | sussanah |  Projekt 52
Já věděla, že tenhle týden nebude fotkám přát...

Krokusy s puntíkama

12. března 2015 v 20:22 | sussanah |  Projekt 52
Nadpis článku je trochu zavádějící, to musím uznat. Ale vychází z mého dalšího šití. Tentokrát jsem si udělala puntíkatou sukni =) Nemoc jsem zdárně překonala, v pátek jsem si brala poslední antibiotika a jak bylo celý týden docela krásně, tak jsem na chviličku vždycky vyběhla a fotila. Tenhle týden jsem prostě fotila daleko víc, než normálně a bylo to super =)

Recenze: Zodiac nejnebezpečnější ze všech zvířat

8. března 2015 v 17:08 | sussanah |  Grada
Aneb už bych neměla číst o sériových vrazích, vím toho nějak moc...

Autor: Gary L. Stewart a Susan Mustafa
Překlad: Petr Bílek
Vydání v ČR: 12. 11. 2014
Nakladatelství: Grada

Počet stran: 416
Cena: 349,-

* Děkuji nakladatelství Grada za recenzní výtisk!*

Ve svých devětatřiceti letech se Gary Stewart setkal s biologickou matkou a začal pátrat i po tom, kdo je nebo byl jeho otec. Po dvou letech v něm začalo klíčit hrůzné podezření - jeho otec rozhodně nebyl dobrý člověk. Přes pochyby, zda se vůbec chce dozvědět něco dalšího, investoval další roky do pátrání a po dvanácti letech prohlašuje: "Jsem si naprosto jistý, že můj otec byl Zodiac."
Spolu s osvědčenou autorkou zaměřenou na kriminalistiku sepsal vše, co během let zjistil,
a předkládá světu zbeletrizovaný portrét svého otce, jeho profil, traumata a způsob myšlení. Předkládá i fakta, která ho dovedla k hrůznému poznání.

V posteli s angínou

4. března 2015 v 10:52 | sussanah |  Projekt 52
Existuje spousta nechutných věcí a opar rozhodně patří mezi ně!

Nastudovala jsem si pár věcí k recenzím a doufám, že mi to pomůže při psaní pro Gradu. Už jsem to dlouho nedělala...

Recenze: Sestrám by se milenci krást neměli

3. března 2015 v 11:06 | sussanah |  Grada
Autor: Sophie Ranaldová
Překlad: Kateřina Elisová
Vydání v ČR: 3. 12. 2014
Nakladatelství: Grada

Počet stran: 288
Cena: 299,-

* Děkuji nakladatelství Grada za recenzní výtisk!*

Elliina mladší sestra má, zdá se, všechno. Je krásná, elegantní a randí s okouzlujícími milionáři, zatímco Ellie se spokojí s televizními večery na pohovce se starým kamarádem Benem. Když se ale jednou s Rosiiným přítelem seznámí, je to chtíč na první pohled. I když si Ellie uvědomuje, že se řítí do průšvihu, nemůže si pomoci a udělá všechno, aby Olivera získala. Vzdá se svých zásad, neposlouchá přátele, ale koneckonců - co je špatného na tom, začít běhat, nosit jehlové podpatky, změnit účes a stát se roztomilou dívkou… vlastně stát se Rose.
Když se ale Ellie opravdu vydá na Rosiinu cestu (dokonce v jejích botách), uvědomí si, že najít lásku by mohlo znamenat, že ztratí tu nejdůležitější věc na světě…