Jsem přestěhovaná na web Úspěšná mrcha. Navštivte mě =)

Lupařky na scéně

15. května 2014 v 22:37 | sussanah |  Postřehy
Někteří už si určitě všimli, že jsem se přihlásila do nové rubriky na AK. Já, že bych měla, nebo spíš mohla hodnotit blogy ostatních členů? No tedy nakonec proč ne. Ale nejdřív je potřeba zamést si u sebe. Blog si projíždím celkem pravidelně, nedávno jsem změnila záhlaví a vůbec jsem se sebou celkem spokojená. Ale na druhou stranu je mi jasné, že jsou tu blogeři, kteří nemají můj styl rádi. Zveřejňuju moc článků, mám divné názvy a tak dále a tak dále.


V prvním článku nové rubriky jsme se rozhodly projít vlastní blogy. Myslím, že jsem z toho vyšla vcelku dobře. Ale bála jsem se, když jsem to četla, to musím přiznat! A je na místě, abych na některé věci reagovala. Jako první bych zmínila rozvržení samotného článku a nešťastné odkazy v mé části - příště to bude lepší, tentokrát jsme o tom nějak zapomněly podebatovat...

A teď už ke mně. První výtkou bylo přílišné používání smajlíků. Vím o tom. A opravdu se je snažím omezovat. Někdy se mi stane, že napíšu článek, kde je smajlík v každý větě. Opravdu v každý! Takže to pak promažu, ale nemůžu si pomoct, abych tam aspoň jednoho nenechala... Přišlo by mi to pak takové neosobní. Jejich četnost není ale jediný problém. Ještě by se podle všeho měla psát před smajlíkem tečka... O tom taky vím, ale naprosto s tím nesouhlasím =D S tečkou by byla ze smajlíka samostatná věta. Ale to já nechci, já chci zakončit větu předchozí.

Dalším propíraným tématem byl Projekt 365 a to konkrétně dvě věci - názvy článků a jejich zveřejňování každý den. I o změně tohoto jsem už uvažovala. Jen si ještě nejsem úplně jistá, jakou formu nakonec zvolím. Jestli zveřejňovat pod "šifrou" jednou za týden, nebo vymyslet pro každý článek lepší název a projektové označení dát na jeho konec nebo do první věty článku. Ještě má nějaký čas na rozmyšlenou, s novým značením bych chtěla začít až od pátého roku.

To bylo od holek Lupařek asi vše, další věci vypíchla m. ve svém vlastním článku. Tentokrát to vezmu i s citací.

"Prvním dojmem je trochu neuspořádané záhlaví. Tam, kde obvykle stojí název blogu, skví se jméno autorčina oblíbeného herce. Pod tím ikona, obrázek sborníku, text, různé velikosti fontu a je to tam takové poházené, neurovnané. Naštěstí toho není moc, ale asi by se to dalo vyřešit líp."
Záhlaví by možná mohlo obshovat moje jméno. Respektive blogovou přezdívku. Ale dát ho tam vedle, nebo místo Heathova jména by mi přišlo nepatřičné. Možná to tak nechávám z nostalgie a jednou dojdu do stavu, kdy ho změním, ale zatím to chci nechat takhle.
A teď ten nešťastný box. Určitě by to šlo líp, ale já už jsem z něj dost unavená. Jakákoliv změna, kterou se tam snažím provést, vede k řadě změn, které jsem nechtěla. A které pak musím pracně dávat do původního stavu. Takže do něj sahám jen v nezbytných případech. Nicméně je mi jasné, že to takhle není ideální...

"Bohužel selhávám při snaze najít v něm nějaké info o autorce samotné."
To není chyba. Ani ztracený odkaz. Taková věc prostě neexistuje. Informace o mě jsou všude po blogu. Je tu několik zpovědí a konec konců je tohle hlaně deníčkový blog. Takže jsem neměla potřebu sepisovat nějaký extra článek o sobě. Možná budu mít někdy nějakej záchvat a udělám i sekci "O autorovi", ale zatím ji neplánuju.

"Drobnou výtku bych možná měla k zarovnání, protože já jsem prostě blokař, ale pořád lepší levo než střed, a hlavně je důležité být v tom, co jsem si zvolil, konzistentní."
Jak já nesnášim zarovnání do bloku =D Ale blogy, které mají text na středu, to je šílený! Stejně jako orientace stránky ke straně. Copak levá, to ještě jde, ale pravá, to je děs...
Obávám se, že v tomhle bodě se nezměním.

M. se při mém hodnocení dokonce dotkla i toho, jak jsem si Lupu teprve zkoušela.
"...ve Hře na kladivo dokázala, že si umí všímat i detailů. Možná by jen mohla být ještě všímavější a rýpavější, aby její hodnocení nebyla příliš stručná a doporučila bych se vyvarovat nadměrného užívání spojení "líbí se mi". Aby někdo nehemzal, že je to příliš subjektivní ;-)"
V tomhle směru mám hodně co zlepšovat. Vím o tom, ale víte, jak je to s tím učeným a pádem z nebe. Nicméně jsem ráda, že vím, na co se mám zaměřit.

To je snad vše, co jsem chtěla říct a teď už směle do lupaření =)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 15. května 2014 v 23:22 | Reagovat

Psát "líbí se mi", když se ti to fakt líbí, je snad normální a neznamená to nic zásadního. :D Mně se náhodou líbí hodnocení, kde člověk píše lidsky.

2 Sussanah Sussanah | Web | 16. května 2014 v 8:03 | Reagovat

[1]: Díky :-) Ale asi je pravda, že bych to s tím neměla přehánět... :-D

3 mengano mengano | E-mail | Web | 17. května 2014 v 9:02 | Reagovat

"Líbí se mi to a to" klidně piš. Ale raději se vyvaruj psaní, že autor/autorka jsou tví oblíbenci :-) To už by u některých mohlo vyvolat pocit, že nejsi příliš objektivní. A znáš to, národ blogový je značně podezíravý, vztahovačný a občas i podebraný ;-)
Vaše lupaření jsem si přečetla a myslím, že jste se toho chopily šikovně. Jen se hlavně nebojte sáhnout i po kontroverzních jménech, která se zatím zdají nedotknutelná. Přeju hodně pevné nervy :-)

4 Sussanah Sussanah | Web | 18. května 2014 v 17:29 | Reagovat

[3]: Děkuju budu na to dávat pozor :-)
Díky, snad to přežijeme :-D

5 Jak vycvičit draka 2 Jak vycvičit draka 2 | Web | 20. června 2014 v 19:40 | Reagovat

[1]: vidím to podobně

6 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 25. června 2014 v 9:51 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama