Jsem přestěhovaná na web Úspěšná mrcha. Navštivte mě =)

Arteterapie 25. - 26. 4. 2014

2. května 2014 v 21:50 | sussanah |  deníček
Je to už týden, co jsem se zúčastnila arteterapie na chatě v Rokytnici v Orlických horách. Nejdřív jsem nevěděla, co si o tom celém myslet, ale první večer na místě byl příjemný. Ještě se vůbec netýkal arteterapie, jen jsme s ženskejma vyráběly brože z organzy. Chtěly jsme ještě z filcu, ale na to už nebyl čas.


Druhej den přijela lektorka na tu arteterapii. Nejdřív jsem z ní byla rozpačitá. A pak se to nezepšilo =D Dost pravděpodobně to bylo tím, že jsem seděla hned vedle ní a ona mi celou dobu tvoření koukala pod ruku a to prostě není nic příjemnýho. Zvlášť, když se z těch obrázků má vyvozovat nějakej podtext. To si pak člověk připadá jako u cvokaře a skoro se bojí něco nakreslit.
Celkem jsme dělali asi tak deset cvičení. Nejhorší bylo něco, co se jmenovalo čára života. Nejdřív jsme nakreslili čáru, pak nám řekla, že ta čára má představovat celej náš život. Pak jsme do ní zakreslovali důležitý životní události zhruba do míst, kde se to stalo (jakože časově). Polovina lidí odpadla a odmítla to dodělat, protože je to sebralo. Mě taky. Ale zkusila jsem to vydržet. Nepodařilo se.
Většinu věcí jsme dělali pastelkama, jedno cvičení vodovkama a jedno rozpuštěnou paprikou. Nebyl na to sice moc prostor, ale čekala jsem, že budeme kreslit rukama. To mi trochu chybělo.

Celkově vzato bych řekla, že je ted oficiálně potvrzený, že jsem blázen =D Nemám ráda lidi, posuzuju je podle toho, jak se chovají ke psům (a jinejm zvířatům) a nejlíp je mi samotný, když se někde zašiju. Nejlíp u moře. Ale to možná bude omezenou nabídkou časopisů k rozstříhání. Ale ani tak bych do svejch koláží lidi nezařadila. Neměla jsem na ně místo. Našla jsem sice jednoho pěknýho Johnnyho a dokonce Patrika, ale pak jsem se rozhodla je tam nedat. A navíc, co je komu do toho, co dám do svý koláže, která má být o tom, na co se ráda dívám? Tak se radši dívám do přírody, no a? Vůbec mě štve škatulkování podle jedinýho příkladu. Na jednu stranu jsem ráda sama a na druhou stranu chci, aby mě někdo pochválil a to téměř za cokoliv. Moc mě nezajímá, co si o mě ostatní myslej, ale když se dozvim, že to není nic pěknýho, tak mě to naštve. Zároveň se ale netajím tím, že si taky o každym nemyslim jen to dobrý. Holt se neumim ovládat, taky jsem si na to půjčila dětskou knížku "Jak přežít, když mě všechno štve" =D Jasná snaha se sebou něco dělat. Jestli to k něčemu bude je věc jiná a vzdálená. Šmarja, ještěže už jsem vdaná... =D

Nejsem si jistá, že bych znova jela zrovna na arteterapii, ale být na celý den pryč od počítače nebylo špatné. Nemusela jsem vůbec nad ničím přemýšlet, o nic se starat. To bylo fajn. Nejvíc se mi asi líbilo tvoření broží večer před akcí =D


A teď se přiznám ke svejm výtvorům. Všechny neukážu, některý se nedaj prezentovat, některý by potřebovaly detailní vysvětlivky a některý by třeba prozrazovaly až moc.

Koláž věcí, na který se rádi díváme.
Ostatní tam měli lidi. A měli to třeba i přes sebe, přes okraj papíru, chaoticky a celý zaplněný.
Přišla jsem si trochu jako magor, když jsem to celý tak pečlivě vystřihovala a lepila =D

Tady jsme dostali papír s pěti tečkama a měli jsme je dotvořit.
Myslím, že namalovat do nich oblou věc je celkem úspěch. Kromě mýho dina vzniknul
jeden opossum, jeden kůň a ještě něco takhle oblýho a pak to tam byla samá hrana, která
je podle mě lehčí v dotváření, ale není zdaleka tak kreativní. Ale musim se přiznat, že už jsem
byla celou akcí trochu zpruzelá a chtěla jsem se tomuhle cvičení trochy vyhnout tím, že tečky
spojím do souhvězdí =D Ale byla jsem osvícena a tak vzniklo toto =)

Tady jsme si obkreslili figurku a měli jsme ji obléknout a pojmenovat.
A pak nám řekla, že to, co jsme vytvořili, jsou obrazy toho, jak se vidíme =D

Kreslení rozpuštěnou paprikou.
Sice byla (prý) sladká, ale trochu mě pálila v očích.
V naprostý většině mých výtvorů se objevovala Bretaň. Proč asi =D

A tady je letáček
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 2. května 2014 v 22:36 | Reagovat

Koukám, že jste nedělaly stromy, pohádku, domeček. Zajímavý, tyhle techniky jsme zase nedělali my. :D Mě na arte děsilo udělat na tom papíře i tečku. :D

2 Maglaiz Maglaiz | E-mail | Web | 2. května 2014 v 22:42 | Reagovat

Tak Sussanah je rezavý šermíř, jo? :-D Zaujala mne technika s paprikou, znám malbu čajem, ale tohle ne. Opět jsem se poučila, díky. :-)

3 Kateřina Kateřina | Web | 3. května 2014 v 9:46 | Reagovat

Vousatý chlápek mě pobavil... :D

4 Sussanah Sussanah | Web | 3. května 2014 v 16:14 | Reagovat

[1]: tak to úplně chápu :-D

[2]: to je hnědá, je to jen trochu zkreslený :-D

[3]: mě taky :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama