Jsem přestěhovaná na web Úspěšná mrcha. Navštivte mě =)

Moje Hra na Kladivo

28. března 2014 v 11:28 | sussanah |  Postřehy
V rámci revoluce, abychom ukázali, že umíme víc, než jen kecat, jsme si řekli, že zkusíme projít všechny blogy v AK a zahrát si na Kladivo. Jde opravdu pouze jen o pokus ukázat, jak by to mohlo fungovat, kdyby na tuhle práci bylo víc lidí. Na tuhle i na přijímání nových členů. Dostala jsem na starost blogy na konci abecedy.
Jak jste si jistě všimli z výčtu blogů, nejde o seřazení podle adresy, ale podle přezdívky =) A bude to celkem fuška, protože jsem zrovna dostala blogy, u kterých bude těžké být nezaujatá. Víc než polovinu jich sleduju a to s oblibou. A ty, které jsem nezala, jsem si stihal oblíbit, sakra =D
Blog s minimalistickým, na pohled příjemným designem. Aktivita je od založení po dnešek vcelku podobná. Maximálně pět článků do měsíce a ještě ani ne každý měsíc. Jsem si jistá, že u některých blogů bych to označila za divné. Ale tady mi to přijde tak nějak správné. Články nutí k tomu, aby se nad nimi člověk zastavil a zamyslel. A to se mi dost zamlouvá. Navíc se to celé hodí k názvu blogu. Jediné, nad čím bych se zamyslela, je tento článek a jestli je nutné ho na blogu nechávat. Podle mně kazí dojem celistvosti, který jinak vidím na celém blogu.Můj oblíbený přírodní fotograf. Vzhled svého blogu má stejný, co si ho pamatuju. To se mi na blozích líbí. Je vidět, že jeho tvůrce je vyrovnaný a že už našel sám sebe. (Samozřejmě nic proti změnám nemám, ale musí se na ně s rozmyslem.)
Menu je přehledné a líbí se mi, že má mezi oblíbenými blogy další přírodní fotografy.
Počet článků je nevysoký, ale zato pravidelný. Klidně bych na ptáky koukala každý den, ale je pochopitelné, že není v lidských silách každý den vyjet ven, nafotit a zveřejnit. I kdyby se o to člověk pokusil, nemá prostě nikdy jistotu, že ho ptáci nevypečou =)
Nemám jedinou věc, na kterou bych mohla upozornit, nebo ji dokonce vytknout. Tenhle blog je prostě třída!Další přijemný blog. Pěkné, rychle se načítající záhlaví a přehledné menu. I když by nebylo na škodu trochu zmenšit ikonku AK, aby tolik nekřičela, zvlášť v poměru s ostatními ikonkami, které v menu jsou.
Nejdřív jsem chtěla mít námitky na anglický název článku a pak jsem si všimla, že článek je celý anglicky, tak mi sklaplo =D Sice mu vůbec nerozumím a nemám ráda angličtinu na českém blogu, ale když ji někdo ovládá a je to jen jednou za čas, tak vlastně proč ne.
Také je tu velký rozpor mezi pěknými dlouhými promyšlenými články a jednovětými výkřiky. Omezila bych je, nepatří na blog, ale na sociální síť. A pokud je v nich informace obsažená opravdu tak důležitá, není přece těžké jí doplnit ještě o nějaké další.
V archivu je vidět, že největší blogová aktivita už opadla, ale to v podstatě nic neznamená. Nevidím náznak toho, že by mohlo hrozit vyloučení za neaktivitu.
Jde o deníčkový blog, na kterém se čas od času objeví články i z jiných sfér. A to snad ze všech, které mě teď napadají. Je to vcelku příjemné. Každý si najde svoje čtení, když na blogu chvilku zůstane a pokliká si.
Abych to nějak uzavřela, blog se mi líbí a přestože se na něj asi úmyslně vracet nebudu, tak vím, že když na něj náhodou zabloudím, pěkně si počtu.Tento blog jsem objevila díky Blogosvětu a začala jsem ho číst s příběhem na pokračování Ukradená naděje.
Myslela jsem, že je to mým špatným připojením, ale i v práci vidím, že se záhlaví načítá trochu pomaleji. Nicméně pořád to není žádná katastrofa. Jen na velkém monitoru konečně vidím, že pozadí stránky a záhlaví spolu moc nekorespondují a je to celkem škoda. Oba motivy jsou pěkné a určitě by nebylo od věci vybrat si jen jeden z nich.
Menu je pěkně přehledné a sice nevím, jestli to byl úmysl, nebo šťastná náhoda, ale líbí se mi, jak se názvy rubrik postupně rozšiřují =) A samotné názvy jsou taky pěkné. Líbí se mi rubrika Pianista.
Blog je celý příjemný, modrá barva, menu, aktivita... Jediná věc, která mi vadí, a doufám, že jsem jenom slepá, je absence zdrojů. Bohužel to není taková maličkost, jak se spousta blogerů snaží nám hniopichům namluvit. Autorskej zákon má sice svý mouchy, ale vezměte to z druhý strany. Chtěli byste svoje výtvory vidět někde bez toho, aby ylo napsáno, že je to vaše? Neřekla bych...
Byla bych ráda za nápravu. Kdyby tenhle článek byl "naostro", musela bych trvat na nápravě.
Nic to ale nemění na celkovém dojmum z blogu, který je velice příjemný a určitě se budu vracet.Na tomhle blogu už jsem párkrát byla a nemůžu se zbavit dojmu, že je tam pokaždý nějakej poník... =) Osobně bych hlasovala za nižší záhlaví, ale to je nejspíš tím, že mám malý notebook.
Jsem ráda, že autorka začala používat perex, za to má bod plus. Stejně tak za nepřítomnost výkřikových článků.
V menu bych udělala trochu větší mezery mezi ikonkami, ale to je jen maličký detail, jinak jsem v hodnocení blogu lehce ztracená. Líbí se mi. Myšlenky článků jsou mi blízké, blog je přehledný a nenašla jsem nic, co bych mohla skutečně vytknout. Budu se ráda vracet =)

***

Tak a je to. Mám hotovo. Jedna výtka na pět blogů je myslím slušné skóre. Ale určitě je to tím, jakej jsem dostala pěknej výběr =) Asi je to i tím, že vím, že je tohle "jen jako" a nemám potřebu nijak rejpat. Navíc na blozích, které jsou na první pohled kvalitní, aktivní, slušné a vedené s péčí. Není důvod snažit se na nich najít nějakou špínu.
Nicméně mě to ponouklo k tomu, abych si upravila svoje vlastní menu... =D
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 28. března 2014 v 16:34 | Reagovat

Ad Zapomenutá...  stanovili jste si hodnotit poslední rok tvorby, protože hodnotit více v historii je dle vašeho hlavního štábu krátkozraké. Zmiňovaný článek je z roku 2012.

Tvá verze kladiva se mi příliš nezamlouvá. Že by já? vám nastavila příliš vysokou laťku - její Kladivo považuji zatím jako nejobjektivnější.

2 Sussanah Sussanah | Web | 28. března 2014 v 16:38 | Reagovat

[1]: Našla jsem ho náhodou a v tak malém počtu článků prostě vynikne.

A to je přesně důvod, proč by to neměl dělat jen jeden člověk, ale měl by to být výsledek spolupráce. Nikde ani netvrdím, že jsem v tomhle dobrá, nebo snad nejlepší ;-)

3 lady Lianna Ellusive lady Lianna Ellusive | E-mail | Web | 28. března 2014 v 17:42 | Reagovat

[1]: „Rýpat" do cizích blogů je příjemná práce, ale dělat to tak, aby ti nikdo nerozbil hubu už je těžší:-)

Přemýšlela jsem, že se přidám, ale netroufám si na to. Zároveň souhlasím s tím, že by to mělo dělat co možná nejvíc lidí

4 Pandora Pandora | E-mail | Web | 28. března 2014 v 18:05 | Reagovat

S kritikou, vcelku příjemnou, naprosto souhlasím. Členkou AK sice nejsem, ale právě proto, že jsou tam takovéto dobré blogy, se tam hlásím :-)

5 Sussanah Sussanah | Web | 28. března 2014 v 18:15 | Reagovat

[3]: Věřím, že budeme schopni se nějak rozumně domluvit. Nebo takhle - že ti, kteří k tomu budou vybráni, budou schopni se domluvit :-)

[4]: Děkuju :-) Budu ti držet palce ;-)

6 mengano mengano | E-mail | Web | 28. března 2014 v 23:09 | Reagovat

Souhlasím s Vikomtem. Zatím se mi nejvíc líbilo hodnocení od Že by já. Jasně daná kritéria a absence subjektivity :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama