Jsem přestěhovaná na web Úspěšná mrcha. Navštivte mě =)

Návod na sovičku

12. února 2012 v 21:40 | sussanah |  návody
Dnes pro vás mám dlaší překlad =) Původní zdroj textu a obrázků najdete tady. Odkaz si otevřete, protože odtamtud si stáhnete střih.Autorka střih na sovičku vytvořila, protože potřebovala dárek pro jedno mimčo =) Podle střihu si ušijete sovičku, jako je ta modrá (bez nožiček). Střih není určen pro komerční použití ani pro vydělávání peněz! Prostě jen pro vlastní potěchu =)

Budete potřebovat:
  • 3 druhy/barvy látky, z nichž aspoň jedna by měla být jednobarevná
  • kousek oranžové látky na zobák, nejlepší asi filc
  • nůžky
  • křída
  • nevím, co je Polyfill...
  • barvičky na oči (případně je můžete udělat z filcu)
  • šicí stroj, ale i jehlu a nit pro ruční dodělávky
  • špendlíky
  • střih

Střih (v plné velikosti ho najdete na původním odkazu na začátku článku):

Autorka radí, abyste si střih vytiskli v plné velikosti, ale můžete i experimentovat. Vzhledem k tomu, že všechny potřebné díly jsou na jednom papíře, tak není težké měnit velikost střihu a tím pádem velikost sovičky =)
Každopádně si střih vytiskněte čtyřikrát. Zobák, oči a ocas (nakreslená jen polovina!) budete mít z jedné kopie rovnou, ale ostatní části potřebujete víckrát. Při obkreslování nezapomeňte, že tělíčko (objekt u pravého okraje) je vytištěno jen z půlky! A vlastně nemusíte obkreslovat, můžete si dílky vystříhat =) A to podle následujích obrázků. Vždy jsou to ty vybarvené části, ale o barvu v tiskárně se nebojte, tisknout se bude ten první střih =)

Záda............... Hlavička................. Křídlo................ Bříško

Samotné šití začneme křídly.

Křídla jsou dvojitá. Vrchní strana horních křídel je ze starých kalhoty (stejně jako hlava, záda a ocas), vnitřek bavlna a spodní křídla vypadají na flees nebo filc.
Střih na křídla je celý nakreslený, to znamená, že co vystřihnete ze střihu, to obkreslíte na látku. V případě dvojitých křídel dvakrát z vrchní látky, čtyřikrát z vnitřní látky a dvakrát z fleesu. Nesmíte u toho zapomenout, že potřebujete pravé a levé křídlo. Obkreslujete tedy střídavě obě strany střihu. Až budete mít vystřinuté všechny kusy (stříhat 0,5cm od nakreslené čáry!), přiložte je k sobě lícovými stranami, zrubu sešpendlete a sešijte. Na třetím obrázku vidíte sešití a nastříhaný oblouk. To nastříhání slouží k tomu, aby se dalo křídlo pohodlně obrátit na lícovou stranu. Sovičku jsem ještě nešila, ale rozhodně v tomto kroku nesouhlasím s návodem. Já sešiju i protilehlou stranu oblouku a na obrácení nechám jen horní stranu. Křídla sešitá a otočená na lícovou stranu můžete přežehlit.


A ani v dalším kroku úplně nesouhlasím s autorkou návodu. Ona vloží a přišije křidýlka mezi bříško a hlavičku (což je samozřejmě v pořádku), ale teprve pak sešitou část znovu rozstřihne a vloží zobáček. Já jsem rozhodně pro, udělat to v jednom kroku. Kromě toho ale můžete postupovat podle fotky zase líc k lícu. Ale asi bude potřeba upravit střih na zobáček. Teď je to ten kosočtverec s nápisem "beak", ale aby byl na všití, je potřeba kosočtverec rozstříhnout a udělat z něj dva díly, kdy se ke každému přidá ještě dvoucentimetrovej proužek právě na to přišití.
Vzejde nám z toho toto:

Teď je čas na očička. Buď je můžete namalovat, nebo přišít vytřižená z filcu (ten se dá i nalepit, ale nemá to takovou životnost, jako přišité).
Až očička vyrobíme, tak přijde na řadu prdelka/ocásek. Přišpendlete ocásek podle fotek a to zase líc na líc. Dejte si u toho pozor, abyste někam nenašpendlili i křidýlka.

Teď je potřeba přišpendlit a přišít zádíčka. Teď hlavně nesmíte zapomenout na otvor pro obrácení sovičky na líc! Například stranu u jednoho ucha.

Teď sovičku obraťte tím otvorem, který jste si buď nechali, nebo ho teď musíte vytvořit ;)

A teď už jen stačí sovičku naplnit (třeba dutým vláknem), co nejpečlivěji zašít obracecí a nacpávací díru a máme sovičku =)


Doufám, že jsem vám to podala srozumitelně =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama