Jsem přestěhovaná na web Úspěšná mrcha. Navštivte mě =)

Třetí porotce - (Ta)jemná kakaová

16. ledna 2012 v 9:00 | sussanah |  Literární soutěž NEW WEIRD
Třetí medailonek patří slečně sídlící na blogu tajemna-kakaova.blog.cz =)Ta, co doufá, že lidé slovům vdechnou život.

Citlivka, strašpytel, knihomol a snílek v jedné osobě. Ano, to jsem já, (Ta)jemná kakaová, těší mě! Jak si vůbec můžu troufat na porotcování, když zde až nepřirozeně koktám? Možná kvůli vnitřní touze, možná si potřebuju něco dokázat, ale jedno vím jistě. Ráda bych poznala chuť vašeho bezedného vyfantazírovaného nebe, prozkoumala hloubku myšlenkových oceánů, ucítila vůně neznámých krajů. Divy, co se skrývají v řádcích se vyrovnají cestování. No spíše ho převažují! Psaní se rovná daru, který posíláme dál, jako čokoládu, aby se okolí též topilo v dávce rozkoše.

Tvorba vznikající z lásky, tím si mne podplatíte. Pokud se slova budou rozplývat na jazyku, není se o čem dohadovat. Bezduché kdákání se špetkou černého humoru se asi nezrcadlí rozlehlé knižní království. Nemýlíte se, patřím mezi suchary.
Někdy bych chtěla umět čarovat se slovy jako Marie Brožová, ovládat myšlenky, což se podařilo J.R.R. Tolkienovi, zasnít se nad prvním květnem po způsobu Karla Hynka Máchy, vlést na křídla andělů, čehož nepochybně dosáhla Doreen Virtue, stvořit druhý svět z iknoustu vzhlížejíce ke Cornelii Funkeové, probudit strach podobný hororovým baladám v Kytici svázané Karlem Jaromírem Erbenem.
Autoří hledící skrze řádky patří k mým velkým vzorům. Zda se dobře přátelíte s inkoustem, pak mi nezbyde nic jiného, než se hluboce uklonit.

" Credendo vides!"
Kdo věří, uvidí, z filmu Na palubě jednorožce
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Myšlady de Pendragon Myšlady de Pendragon | Web | 31. ledna 2012 v 15:24 | Reagovat

Četlas celou ságu Inkoustového světa? Já jo s je to vážně suprový! jen mi bylo líto, že na chvíli Prašprst zmizel, jebo a Bastu jsem měla nejraději. O Bastově návratu mi to rychle došlo a také jsem věděla, že se vrátí i Prašprst, jen jsem nevěděla kdy....

2 Skye Skye | Web | 9. března 2012 v 1:57 | Reagovat

hezký medailonek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama