Jsem přestěhovaná na web Úspěšná mrcha. Navštivte mě =)

Popelka

9. prosince 2011 v 11:00 | sussanah |  Postřehy
Abyss má nový projekt. Každý pátek až do února bude vyhlášena nějaká pohádka a my ostatní o ní budeme psát. Na dnešek padla Popelka.
Popelka je jasně jen jedna. Libuška Šafránková =)


Musím se přiznat, že mě nikdy úplně neuchvátili ty animované Popelky, kde se dýně mění v kočár a zpět, myši v koně a tak dále. Je mi jasné, že naše Popelka tyhle scény nemá nejspíš kvůli filmové technice, ale upřímně - chybí někomu? Mě teda ne =)
A hlavně jsem ráda, že naše Popelka není ztracená moc dlouho a že ji princ hned najde. Šíleně mě vytáčej zpracování, kde je Popelka odstrčená od konce do poslední minuty a člověk ani neví, jak na ní ten princ vlastně přišel.
Nebo vzpomínáte na to zpracování se skleněným střevíčkem, kdy macecha nutila své dcery, aby si ořezávali nohy, aby se střevíčku vešli? Princ si vždycky odvedl jednu dceru s ořezanou nohou, ale nějaký zvířátko mu pošeptalo, že to není ta správná, že jí chybí kus nohy =D Já bych tohle dětem teda nepouštěla =D

Taky mě docela pobavilo zpracování genderově opačné - Popelák. Když jsem to viděla poprvé, tak jsem nevěřila vlastním očím =D Ale vskutku se mi to nezdálo a tato pohádka existuje.

Ale úplně nejhorší podle mě jsou "moderní" americké pohádky. Dokonce to mají i v názvu "Moderní Popelka"... Myslím, že i "Zakletá Ella" by se dala považovat za jistou formu Popelky. Kmotřičky pitomky, hrdinky taktéž. Nebo to s Drew Barrimore... Jeden děs vedle druhýho. Možná jsem v tomhle konzerva, ale rozhodně se za to nestydím. Radši si pustím Mrazíka, Popelku (naši) a třeba Pyšnou princeznu desetkrát za sebou, než jedinkrát přetrpět ty nové...

Doufám, že budou Popelku letos dávat =) Ještě jsem nestihla pořádně prostudovat program, ale kdyžtak si ji pustim =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jilly Jilly | Web | 9. prosince 2011 v 11:39 | Reagovat

O popelákovi!:D:D:D Ach jo :D

2 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 11. prosince 2011 v 1:35 | Reagovat

Souhlasím s tebou :-D
Jako malá jsem taky viděla nebo spíš četla tu verzi Popelky s uřezanýma nohama a dodnes to považuji za hrůzné a pamatuji si to, zkrátka :-D A Popeláka jsem též viděla, ale moc si ho nepamatuji :-)
Jjo, budou dávat a už se těším! Ačkoli většinou přitom rozbalujeme dárky, takže ze samotné pohádky toho moc nemáme :-/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama