Jsem přestěhovaná na web Úspěšná mrcha. Navštivte mě =)

Návod na ovečku

17. prosince 2011 v 12:31 | sussanah |  návody
Kamarádka mi poslala odkaz na návod na jednoduchou černobílou ovečku. Něco jako ovečka Shaun =) Návod je anglicky a já jsem si řekla, že ho pro vás přeložím =)
Odkaz na původní článek ZDE.Na ovečku budete potřebovat dvoje černé rukavice - jedny palčáky a jedny prsťáky (takové ty obyčejné, ale ty hezčí měkčí) a bílou "rukavici" na mytí auta (někdy je vedená i jako prachovka). Pro fajnšmekry připouštím možnost různých barevných kombinací =D


Kromě toho ještě nůžky, šitíčko (případně stroj, ale švy budou krátké, tak to půjde i v ruce) a něco na vyplnění ovečky. Nejlépe vatelín nebo rouno. Případně odstřižky starého flísu, kdyby bylo ovečku potřeba prát.

Než začnete pracovat podle obrázků, raději si přečtěte text! ;-) Normálním písmem bude překlad toho, co je v originálním článku, kurzívou pak to, co si myslím, že by bylo lehčí a lepší. Je na vás, podle čeho se budete řídit =)


1) Jednomu palčáku ustřihneme palec. Já bych ho nestříhala.
2) Jeden palčák rozstřihnout po malíkové hraně až k nasazení palce. NE! Kdybychom to udělali, nebyla by z toho hlavička, jak má být podle bodu 4! Rozstříhneme palčák po palcové hraně a přestaneme stříhat zhruba u prostředníčku. Musíte si to kontrolovat, aby to vypadalo jako na obrázku 4 (Nezapomeňte, že teď ještě není ustřižená manžeta, jako je tomu na obrázku 4). A to bych udělala stejně na obou palčácích.
3) Ustřihneme manžetu rozstřiženého palčáku. Ustřihneme manžetu na obou rozstřižených palčácích. Prostě aby vypadali jako na obrázku 4.
4) Sešijeme palčáky k sobě. Šijeme líc na líc a úplně po celém obvodu, díru na výplň si uděláme v dalších krocích. A co byste sešívali k sobě, kdyby měl jeden palčák ustřižený palce? Ha?
5) Rukavice na prach má manžetu a podle té manžety uděláme díru do "hlavičky", jak je vidět na obrázku. Spíš trošku menší, než větší, aby se nám toho moc nevypáralo.
6) Nastříháme si prstové rukavice na nožičky a na ocásek. To je jasné z obrázku a na rozdíl od palčáků tu není žádná zrada.
7) Otočíme rukavici na prach naruby a vystřihneme dírky na nožičky a na ocásek. Z obrázku je krásně vidět, kde by přibližně měly být. Zase žádná zrada.
8) Nožičky i ocásek necháme tak, jak jsou (tedy líc ven, rub dovnitř). Rukavici na prach obrátíme naruby. A vsuneme nožičky a ocásek do připravených dírek. Pečlivě sešijeme. Tady by mohlo snadno dojít k zamotání se v rubu a lícu, takže si na to dávejte pozor! =)
9) Obrátíme všechno na líc a vycpeme zbytky a připravenou výplní. Nevycpávejte to moc napevno, ovečka by nebyla muchlovací, ale zabijácká.
10) Vycpeme hlavičku a přišijeme na manžetu rukavice na prach. Očička můžete použít buď hotová nalepovací, nebo je udělat z filcu a ještě opatrně přišít.

A ovečka je hotová =) Doufám, že překlad s mým výkladem není příliš matoucí a že se vám ovečka šila dobře =)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 17. prosince 2011 v 12:45 | Reagovat

Návod je srozumitelný.
Ale moje ruce volšové by z toho určitě vyrobily něco mezi tapírem a netopýrem.

2 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 17. prosince 2011 v 12:48 | Reagovat

[1]: díky :-)

A netopýrka bych brala! Asi ho zkusím ušít :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama