Jsem přestěhovaná na web Úspěšná mrcha. Navštivte mě =)

Leden 2011

Den dvoustý dvanáctý 29.1. 2011

29. ledna 2011 v 22:49 | sussanah |  365 dní
Další unavenej den. Zase jsem před otvíračkou usnula. No. Naštěstí jsem se probudila včas, ale moc mi to teda neprospělo. 
Ivory už je myslím akorát k odeslání. Zvlášť potom, co jsem dneska odstranila mezery na konci každého odstavce (ty se taky počítali do limitu znaků) a pak jsem musela připsat dalších padesát znaků, abych nebyla podměrečná. No, hlavně, že jsem si toho všimla sama. Takže jsem se toho zbavila, text jsem natáhla. Teď si ho naposledy projdu, jestli tam nejsou nějaký debility. Jako ta, co jsem umazala dneska. A odešlu to. Pak se pokusím sepsat ještě dvě. Mám je v hlavě už pár dní a myslím, že by mohly být dobré =)
A fotky? Nejdřív autoportrét na samospoušť.

Den dvoustý jedenáctý 28.1. 2011

29. ledna 2011 v 22:04 | sussanah |  365 dní
Dneska jsem měla nějak veselou náladu. Večer. Přes den jsem usínala v práci a to moc veselý teda nebylo =D
Pracovala jsem na Ivorym. Snažila jsem se vymyslet ještě něco nového. Vytočila jsem se u diskuze na stránkách té soutěže a prostě naprd. Ale večer =) Večer to na mě padlo =D
Zase jsem se začala hrozně těšit do Bretaně a jak jsem tak vyprávěla, proč tam musím, vypadlo ze mě: "No to je prostě Ivoryho kraj! Třeba ho tam potkám!!!" =D Asi už mi hrabe =D
No a protože jsem taková nostalgická, dám vám sem zase lodičky =) Už to možná bude otravné, ale s tím nic nenaděláte. Jsem holt zabouchnutá! =D

Den dvoustý desátý 27.1. 2011

29. ledna 2011 v 21:50 | sussanah |  365 dní
Dneska jsem zase nechtěla na trénink a zase jsem měla pravdu. Ten kotník už mě pěkně vytáčí. 
No a vůbec. Zase jsem pekelně unavená. Pořád pracuju na Ivorym a pořád mi nějak uniká. No holt, jak jsem si ho napsala, takovýho ho mám =)
V práci jsem zkoušela fotit přes vlastní filtr. Do soutěže. Ale fotky se mi nedaří mailem odeslat :-/ Snad to do toho 2.2. stihnu. Na fotky se můžete podívat do tohohle článku.

Foťák a doplňky

29. ledna 2011 v 11:07 | sussanah |  deníček
Jak jsem psala v jednom článku ke 365tce, vybrala jsem si nový foťák. A to konkrétně Olympus PEN E-P2. Hodila jsem to i na FB a tam mi jeden kamarád napsal, ať na něj kašlu, že špatně (respektive pomalu) ostří. No. To je teda docela blbé... Ale hned vzápětí do doplnil o informaci, že Olympus vydal nějakou uplně boží novinku, která bude určitě levnější a lepší, než ten PEN. Ale ne hezčí, to už nedodal.
Musím teda uznat, že parametry má daleko lepší. A i když se mi nelíbí tolik, jako ten vybraný PEN, je docela pěkný. Olympus XZ-1.

Focení přes filtr vlastní výroby

27. ledna 2011 v 15:11 | sussanah |  deníček
Nějak jsem se do toho focení zažrala =D
Nejdřív jsem si musela vyrobit jakési "objektivy" z hajzltrubky (čti roura od toaletního papíru), abych před foťák vůbec mohla něco umístit.

Den dvoustý devátý 26.1. 2011

26. ledna 2011 v 22:23 | sussanah |  365 dní
Dneska jsme vylezli na půdu, já jsem se vynahatila a chtěli jsme fotit do tématu Černá nebo bílá?, ale nakonec z toho nic nebylo. Když jsem se viděla, tak jsem zhodnotila, že nechápu, jak je možný, že jsem vdaná O_O =D
Nakonec se ale jedna docela podařila =)
Tu vám ale neukážu, protože na to nemám koule =D
Vyfotila jsem ještě Roxy a sníh, takže tak.

Den dvoustý osmý 25.1. 2011

26. ledna 2011 v 21:14 | sussanah |  365 dní
Volný den =) Konečně =)
Dělala jsem všechno mmožný, hlavně aby to nebylo důležitý =D Ale tak podařilo se mi i vyprat a trochu poklidit. Takže to nakonec nebyl až tak proflákaný den. Vyfotila jsem další fotky do Fotografa Roku. Ověřila jsem si, že jsem nevyhrála tu soutěž o kreslení pravou mozkovou hemisférou. Tak doufám, že aspoň v tý literatuře budu úspěšnější =)

Den dvoustý sedmý 24.1. 2011

26. ledna 2011 v 19:23 | sussanah |  365 dní
Pondělí. Trénink. Zase se mi tam vůbec nechtělo, ale nakonec to dopadlo děsně dobře. Měli jsme za úkol vymyslet soubojík pro tři lidi a naše trojice to měla hrozně snadný. Měli jsme totiž borce =D A ten to vymyslel tak, abych vyhrála a ještě abych byla děsně drsná 8-)
Takže se ten den vyvedl. A to moc =)

Tohle musím mít!

23. ledna 2011 v 21:20 | sussanah |  deníček
Myslím, že jsem se zamilovala do trička! Jestli je taková věc vůbec možná =D
Našla jsem ho náhodou na jednom diskuznim serveru a hned jsem věděla, že to musím mít. Abych dodržela pravidla, dohledala jsem i zdroj.
A o čem je řeč? O naprosto božím tričku =)

Den dvoustý šestý 23.1. 2011

23. ledna 2011 v 18:21 | sussanah |  365 dní
Musím říct, že mi to háčkování už jde =)
Zatím posledním výtvorem je Cthulu. Nevím moc co to je, ale je to roztomiloučký a muž to chtěl, tak to má =)
Trvalo mi to asi tři hodiny. Teď mám v plánu ještě většího medvídka, menšího medvídka a něco pro kamarádku. Fakt mi ulehčila, když řekla, že jí mám překvapit.
No ale snad něco vymyslím =)
Dnes se pokochejte mým novým Cthulu:

LS - zadání čtvrtého kola

22. ledna 2011 v 14:59 | sussanah |  Literární soutěž
Nerada bych, abyste si mysleli, že jsem na LS zapomněla. Nezapomněla, jen se nám trochu posouvají termíny =)
Uzávěrka třetího kola proběhla a hodnocení vyjde 28.1. k večeru. Proto prosím, svoje drabble zveřejněte 27.1. k večeru. Díky =)
Jeden z vás se nezúčastnil. Zatím nemůžu říct kdo, ale věřím, že ten jeden to moc dobře ví, že je řeč o něm. Vzhledem k tomu, že jsem nedostala drabble ani omluvu (a to ani po info článku), počítám, že už o soutěž není zájem. Samozřejmě pokud zájem je, klidně pošli text do čtvrtého kola.
Akorát v závěrečné statistice to bude asi trochu horší.
***
Prosím každého soutěžícího, aby mi pod tímto článkem zanechal komentář, abych věděla, jak na tom jste. Info komentář vám pošlu sama, nebudu riskovat, že jste si zvykli na to, že vás informuju a nehlídáte si to sami =D

Den dvoustý pátý 22.1. 2011

22. ledna 2011 v 14:00 | sussanah |  365 dní
Včera jsem se vrhla na toho fotografa roku a řekla jsem si, že musím taky vyfotit něco nového, než abych tam cpala samé staré fotky. Takže. Dneska ráno jsem si udělala takovou menší zajížďku, abych si vyfotila sluníčko. Neměla jsem moc představu jak, ale nemusela jsem dlouho přemýšlet. Nabídlo se to úplně samo =)
Do soutěže jsem vybrala jen jednu, ale sem dám všechny =)

Den dvoustý čtvrtý 21.1. 2011

22. ledna 2011 v 13:30 | sussanah |  365 dní
Z nedostatku inspirace jsem vám vyfotila, co každý den tahám s sebou do práce, kdyby na mě náhodou přišla nuda, tak abych jí měla čím umlátit =D
Jsou to zatím všechny barvičky co mám, knížka, filc, trocha vlny na vycpávku, háčky, nitě na sešívání, vlny, a ten dlouhý háček, jak jsem o něm psala včera. Zkoušet to budu co nejdřív, ale teď mám práci se zaplňováním soutěže Fotograf roku =)
O tom asi taky napíšu nějaký článek, ale kdyby na něj nedošlo, tak tu soutěž můžete najít tady.

Den dvoustý třetí 20.1. 2011

22. ledna 2011 v 13:00 | sussanah |  365 dní
Dneska jsme na tréninku měli opravdu sešlost háčkovaných retardíků =D
Kamarádka přinesla všechny a já taky přinesla všechny.
Zajímavé je, že ač jsou všichni podle stejných střihů (až na ty obříky =D ), je každý jiný.

Den dvoustý druhý 19.1. 2011

22. ledna 2011 v 12:35 | sussanah |  365 dní
Háčkování už mi jde pěkně od ruky, ale na xichtících musím zapracovat...
Tentokrát jsem se rozhodla pro čertíka. Jako dalšího už budu muset určitě udělat thulu, muž už ho hrozně chce =)
Nemám moc náladu se vykecávat, tak dnešek bude krátký. Beztak jsem byla celej den doma a nic moc jsem nedělala. Jenom jsem si zazálohovala všechny fotky =)

Háčkovaná parta

18. ledna 2011 v 22:11 | sussanah |  deníček
Tak ta kamarádka, jak uháčkovala tu Amazonku (článek zde), se do toho pořádně pustila =D
Uháčkovala ještě Medúzu a to rovnou dvakrát - malou a velkou.
Každej trénink si ukazujeme, co jsme nového vytvořily a naposledy se nám sešlo toto:

Den dvoustý prvý 18.1. 2011

18. ledna 2011 v 21:30 | sussanah |  365 dní
Dneska jsem byla celej den doma. Konečně. Řádsky jsem se vyspala, pak jsem se řádsky nasnídala a: vymetla kamna a to oboje, vyleštila sklo u těch našich (u těch druhých to bůhví proč není třeba), došla jsem pro dřevo, udělala jsem tři pračky (před tou první jsem ještě musela vyřešit hlavolam ucpaného šuplíku na aviváž) a pak jsem sedla ke kompu, napsala pár článků, znechutila se tím, co jsem chtěla provést Ivorymu, upravila pár fotek (rozumněj zmenšila jsem je) a nakonec jsem ještě vytáhla stativ a šla fotit noční mlhu. Docela akční, co? =) No, asi za to trochu může Metteorwa =) 
Moje fotky nejsou zdaleka tak dobré, ale baví mě to =)

Den dvoustý 17.1. 2011

18. ledna 2011 v 21:04 | sussanah |  365 dní
Do konce nám zbývá sto šedesát pět dní. Když jsem začínala, nikdo nevěřil, že to dotáhnu. Já nejspíš taky ne. Ale teď už se to utěšeně blíží a už všichni věříme =)
Jen foťáček nějak odchází =( Zjistila jsem, proč tak málo vydrží baterky. Je na dvě tužkové a energii si cucá jenom z jedné... Zatím to řeším tak, že když nahlásí, že nemá energii, baterky prostě prohodím mezi sebou (ty dvě, co jsou vevnitř) a fotím spokojeně dál. Jenže je to už starší pán a oprava by nejspíš stála tolik, co novej foťák... Ale Itálii a Bretaň se mnou ještě dá =) Jen mu koupím nové bydlení, aby se mi k němu vešla ještě náhradní karta a nejlíp dvě sady náhradních baterek =)

Jsem duhová víla!

17. ledna 2011 v 23:21 | sussanah |  deníček
Hanka Zagorová a ještě někdo nám k tomuto článu zazpívají trefnou písničku Duhová víla. Tedy pokud je zpívat necháte, samozřejmě =D
Původně jsem chtěla psát pobuřující článek na krásnou, ale je jich už tolik, že ani ten seznam se dělat nedá, protože by mi zabral celou noc. A to se mi fakt nechce. Dodělám tohle a půjdu pěkně spinkat =)

Den stý devadesátý devátý 16.1. 2011

17. ledna 2011 v 8:00 | sussanah |  365 dní
Teď jsem si uvědomila, jak moc už se blížíme ke konci O_O Zítra bude dvoustý článek. To je teda hustý =D
No a k dnešku? Vstala jsem brzo. I když o hodinu dýl, než abych stihla cvičák. Musim si pořídit majtější budík.
Vyčistila jsem krbík, vynesla popel, donesla dřevo. Zašila jsem obrovskou díru bráchovy na potahu do auta. Rozhodla jsem se, že čepičku pro skřítka udělám tyrkysovou a ne červenou. Tyrkysovou už má košilku, tak aby mu to ladilo. Taky budou vlásky =)
Zjistila jsem, že jedno moje SB opustilo blog, protože ho četl někdo z jeho okolí. To asi nikdy nepochopím. Ale co se dá dělat, někdo holt není takovej ukecanec jak já. I když mě teda taky trochu vadí, že jsem o tomhle blogu navykládala všem a teď si tu nemůžu vylejvat vztek, protože by to trapné a ponižující, že jsem to neudělala osobně. No nic =D
Teď si to určitě všichni vztáhnou na sebe a já po tom čumáku dostanu tak jako tak =D
Jedeme dál 8-) 

Den stý devadesátý osmý 15.1. 2011

17. ledna 2011 v 7:30 | sussanah |  365 dní
Sobota dlouhá předlouhá. Ale úspěšná. Dostala jsem knihu o Bretani, i když je spíš společná. Pak taky vím, co dostanu k narozeninám, ale slíbila jsem, že to zapomenu. A koupili jsme si i tu knihu o kaktusech, jak jsem psala včera (aspoň myslím) a dokonce i kaktus =D Dlouho jsme se nemohli dohodnout, jakej se nám líbí oboum a je cenově přijatelnej vzhledem k faktu, že nám zatím všechno exlo. Nakonec jsme se teda dohodli na takovém kompromisu =) Jsem zvědavá, jak dlouho nám vydrží. Má se trochu zalejvat každej pátek (jednou týdně, ten náš prostě v pátek) a když je zima, tak i míň. No. Ten můj chudák už vodu neviděl víc jak rok. A já teď nevím, jestli ho mám šokovat, když kvete, nebo až pak...

Den stý devadesátý sedmý 14.1. 2011

16. ledna 2011 v 23:11 | sussanah |  365 dní
Když jsem nastoupila do práce, netušila jsem, že se i tam dodržuje zvyk vánočních dárků. Mile překvapena jsem si po svátcích vezla z práce dárkovou tašku a v ní krom jiného i malý roztomiloučký katusík. (To znamená, že ho mám doma už dva roky.)
Snažila jsem se. Ale marně. Zase. Kaktus jednou vykvetl (možná tu někde je i fotka) a zaschnul. Neměla jsem to srdce ho vyhodit. Nebo jsem na to byla moc líná. Nebo měl jen štěstí, že na parapetu nikomu nepřekážel. Až dneska zase vykvetl! O_O Naprosto nečekané! A má dokonce další tři poupata!
Muže to tak navnadilo, že se rozhodl, že je zkusíme pěstovat, když se ten chudák bez péče drží tak dlouho. A když nám nic jiného neroste. Zítra budeme nakupovat =D

Den stý devadesátý šestý 13.1. 2011

14. ledna 2011 v 22:45 | sussanah |  365 dní
Dostala jsem esemesku ve které stálo: "Když dva dělají totéž, není to totéž."
Tož jsem byla zvědavá, jak tedy ta háčkovaná potvůrka dopadla =D A dopadla na první pokus dobře! I když jak se později ukázalo, místo krátkých sloupků byly použity polodlouhé =D Což způsobilo roztomilou obrovitost malé amazonky =D Nemůžu se přestat smát =D
Vyfotila jsem Amazonku s Drakulou, abyste věděli, jak to dopadlo =D
Jo a zapomněla jsem upřesnit, že Amazonka není moje práce, dělala ji kamarádka! =) 
(můj je Drákula =) ) 

Den stý devadesátý pátý 12.1. 2011

13. ledna 2011 v 10:42 | sussanah |  365 dní
Volný den =) Ty mám ráda =) I když dneska to tak volné nebylo. Jeli jsme s Roxy na veterinu a tam jsme teda nechali pěknou pálku... Ale zase máme spoustu věcí =)
Domů jsem se dostala kolem půl čtvrtý. Dala jsem si sprchu a od té doby (cca od pěti) jsem dělala všechno možný. Umyla jsem nádobí, pojedla krevety, uvařila si oběd na zítra, uklidila si na pracovnim stole, vymetla kamna a došla pro dříví, vyčistila jsem psům zuby, a tak dál. Byla jsem docela podezřele aktivní =D A pak jsem asi o půl osmý zasedla k šiímu stroji a vytvářela jsem čepičky =)

Den stý devadesátý čtvrtý 11.1. 2011

11. ledna 2011 v 20:18 | sussanah |  365 dní
Kotník se v noci probouzel, takže jsem se moc nevyspala. Nebýt těch vojenských bot, těžko bych někam došla...
Narychlo jsem vyfotila medvídka, abyste viděli i jeho skvostný ocásek =)

Knihy v mých myšlenkách

11. ledna 2011 v 14:56 | sussanah |  deníček
U Abyss jsem našla zajímavou věc. Jak název článku napovídá, půjde o knížky.
Ve zkratce jde o takový čtenářský deníček pro rok 2011.
Mělo by to být víc než deset knížek a všechny se postupně objeví v tomto článku. Aby to bylo pěkně po kupě =) Snad nepřekročím povolený limit znaků... =D

Den stý devadesátý třetí 10.1. 2011

11. ledna 2011 v 8:11 | sussanah |  365 dní
No já prostě nevim, proč na ty tréninky furt lezu. Sotva jsem rozchodila ten čtvrteční, tak jsem si na dnešnim něco provedla s kotníkem... No magor no. Na to se nedá nic jinýho říct.
Cestou do práve jsem si vyfotila Audi TDI TT. To se mi moc líbí =) Sice nemá na starýho brouka. Na toho nemá nic. Ale kdybych si mohla neomezeně vybrat, tohle by bylo v úzkym výběru =)

Háčkovaní retardíci

11. ledna 2011 v 7:17 | sussanah |  deníček
Rozhodla jsem se dát všechny svoje výtvory a návody pěkně do jednoho článku. Vlastně tu bude jen pár prvních fotek a pak odkazy na články, ve kterých o háčkování taky píšu. Většinou z 365tky. Takže to bude takový mini-rozcestníkový článek. Ano! Já, která je tak nenávidím, jeden právě tvořím... Budiž mi útěchou, že bude první a poslední.
A aby nedošlo k mýlce, tenhle článek si můžete někam založit (pokud vás to samozřejmě zajímá), protože do něj budu přidávat další a další odkazy, dokud mě to nepřestane bavit =D
Myslím to háčkování ;)

Co mě poslední dobou nadchlo

9. ledna 2011 v 21:56 | sussanah |  deníček
Takže. Nějak se mi namnožila otevřená okna v prohlížeči a už je načese, udělat v nich pořádek =)
Začnu tím slibovaným článkem o mě. Respektive o mé postavě. Je to už nějaký pátek, kdy se to odehrálo, ale to na faktu nic nemění. Byla to super hra a přečíst si o ní můžete zde.
***
Temnářka na svém FB zveřejnila odkaz na soutěž pro začínající literáty. Odkaz tu. Mám docela chuť to zkusit =)
***
V Objektivu jsem viděla reportáž o sklářské huti někde u Hluboké. Mají i webovky. Dělají kurzy a kdyby to nebylo tak drahé, tak tam jedu hned. Takhle budu muset chvilku šetřit. Odkaz tu.

Den stý devadesátý druhý 9.1. 2011

9. ledna 2011 v 21:09 | sussanah |  365 dní
Dnešek docela dobrej. Už skoro můžu normálně chodit a docela jsem se i dobře vyspala.
Pracovala jsem na medvídkovi, ale nepodařilo se mi udělat mu druhé očičko. Takže je chudák poloslepý, ale já už prostě nemám nervy zkoušet to po třetí. Vyšívání mi prostě moc nejde... A dělat z flísu se mi nechce. Zvlášť, když už mám vyšitý jedno oko, čumáček i pusinku =)

Ty víš, kdo jsem

9. ledna 2011 v 20:13 | sussanah |  povídky
Ivory mě zachrání vždycky, když potřebuju něco napsat a nevím jak na to. Přijde a poradí mi.
Asi je to se mnou už fakt zlé =D
Ale to neva, Ivory je můj nejlepší výtvor =)
Konkrétně tahle povídka byla do Aurory v Klubu Snílků a víte co? Já to vyhrála!!! =D (důkaz)
Kamarád mi dal ještě pár připomínek, jak povídku vylepšit a možná že se do toho časem pustím, ale zatím si jí přečtěte ve formě, v jaké vyhrála =)

Den stý devadesátý prvý 8.1. 2011

9. ledna 2011 v 13:30 | sussanah |  365 dní
Ještěže už je sobota. Ty moje nohy se vůbec nelepšej a ještě navíc se to přesunulo na zadní stranu kolene. To je fakt boží. Podlamujou se mi kolena a cesta, která mi normálně trvá deset patnáct minut, mi dneska zabrala třičtvrtě hodiny O_O
No a protože jsem se zase nemohla hýbat, tak jsem háčkovala =) Je to další retardík =D
A vymyslela jsem si, jak uháčkuju medvídka, tak na něm začnu pracovat =)
Dneska Upír Nosferatu:

Den stý devadesátý 7.1. 2011

9. ledna 2011 v 13:02 | sussanah |  365 dní
Včera jsme krutě přehnali trénink. Kdyby k nám vedli schody, jsem v prdeli. Dělá mi potíže si sednout na záchod. Natož se z něj zvednout...
No prostě jsem skoro mrtvá =D
Vstával jsem pozdě. Nahřála jsem se ve vaně a pak jsem musela jet do práce. Tam jsem taky skoro zemřela. Já totiž nejsem jenom namožená, já jsem i potlučená. Natloukla jsem si levou půlku těla a to taky není moc příjemný.

Den stý osmdesátý devátý 6.1. 2011

9. ledna 2011 v 11:48 | sussanah |  365 dní
Všimli jste si, že jsme za polovinou? =) Zapomněla jsem den stý osmdesátý třetí označit za přelomový (co se Projektu týče), ale to neva. Nakonec. Budou i významnější dny. Třeba tří stý šedesátý pátý! =)
Ale to až na to dojde =)

LS - informace o třetím kole

7. ledna 2011 v 10:28 | sussanah |  Literární soutěž
Vzhledem k problémům jedné soutěžící, které si ovšem nezpůsobila sama a bohužel se jich ani sama nemůže zbavit, posouvám termín odesílání textů do 14.1. 2011
***
Ale jde pouze o jeden nahlášený problém. Kde jsou zbývající texty, když jste je měli odeslat včera? No?