Jsem přestěhovaná na web Úspěšná mrcha. Navštivte mě =)

LS - Vyhodnocení druhého kola (soutěžící 8 - 13)

30. prosince 2010 v 20:01 | sussanah |  Literární soutěž
Pokračování hodnocení textů zaslaných pro druhé kolo naší LS.
Pod článkem můžete opět hlasovat v anketě, ale nezapomeňte, že tohle je pokračovací článek a zbytek soutěžících najdete zde!
Užijte si čtení =)

-
8) Drom - Příliš mnoho špatného (čtěte zde)
Lirael - Když se zadala charakteristika "jinak", uvažovala jsem nad svou teoretickou slohovkou stejně jako ty. Prostě popsat proces psaní a nakonec to nějak přeškrtnout. Mně se to tvoje pojetí líbilo hrozně moc. I když bych sama nejspíš nevypsala tolik postav knih, trošku bych je zredukovala. Celkem bych byla ochotná se vsadit, že vím, kdo jsi... Zvlášť po zmínění jmen Frodo a Orannis. Mám ráda tvůj styl a přesně jsi chytla mojí představu "jinak".
Známka: 1
---
Sussanah - Nadpis se mi k textu moc nehodí, ale jinak jsem potěšena. Tahle charakteristika je vážně dost "jiná"! Moc se mi líbilo to, jak jsi to pojala! Všechno splněno a i přesto, že já bych rozhodně udělala jinak nadpis, jsem s tvou prací velmi spokojena.
Známka: 1
---
Kriza
---
Kittanya - Nemůžu si pomoct, ale tentokrát se mi nejvíce líbil tento soutěžní text. Svým způsobem obsahoval všechny stránky charakteristiky osoby. Tím, jak vyjmenovávala vlastnosti, které ji nepopisují, se vlastně sama popsala. Toto mě opravdu zaujalo, líbilo se mi a k vánoční jedničce přidávám hvězdičku. Mně se tento příspěvek dobře četl. "Copak nestačí, že si běžně při loupání brambor zabodne škrabku do zad, že má stehna - a nejen ty - pořezané od nožů, že až nebezpečně přitahuje všechny nehody, které právě procházejí v okolí? " - Zbytečně dlouhá věta a zbytečně nezapadá do stylu. Skloňování zájmena já Ti také moc nejde, stejně jako mně. Přemýšlím o Váhách.
Známka: 1
-
9) Teia Warrilow Gingl - Vzdoruji (čtěte zde)
Lirael - Jo, já nejsem na poezii. Ale na tuhle jo! Básnička je napsaná vtipně a úderně. Je škoda dodatku, připadá mi, že se ti to rýmuje dostatečně a zbytečně se poslední větou srážíš. Super, určitě "jinak" a já jsem úplně spokojená. A to je pochvala na entou, když jsem na básně extra vybíravá.
Známka: 1
---
Sussanah - Básničky teda dvakrát nemusím, ale tvoje se mi moc líbí! I tohle je rozhodně "jinak" a to nejen tím, že je to báseň. Líbí se mi využití slova vzdor, ale na druhou stranu mi tam chybí ten vzor. Líbí se mi i nadpis, který se k textu velmi hodí. A to že se to nerýmuje? A kdo trvdí, že se všechny básničky musí nutně rýmovat? =)
Známka: 1-
---
Kriza
---
Kittanya - Úkol zněl popsat sebe netradičním způsobem s povinnými položkami vzdor nebo vzor. Vše splněno téměř do detailu. Já nemám co dodat. Pravda, báseň se úplně tak nerýmuje, ale aspoň dobře taktuje. Mám jen jednu připomínku - je to jednostranný popis, jako většina ze soutěžních. Ale přidávám k vánoční jedničce hvězdičku a troufnu si tipnout znamení zvěrokruhu - Vodnář?
Známka: 1*
-
10) Camellia - Melancholie skrývající se ve vločkách... (čtěte zde)
Lirael - Sníh! V charakteristikách druhá zmínka o princi na bílém koni. Líbilo se mi propojení začátku a konce sněhem, skoro jako kdybys vážně koukala na padající vločky a u toho ti jely myšlenky... Tvůj text mě bavil, jen bych trochu zdůraznila "jinak".
Známka: 2+
---
Sussanah - Další text, ve kterém jsem se docela viděla. Ale před lety, teď totiž vím, že lenost fakt podporuje lenost =D A k textu, není to moc "jinak", ale zase to není úplně klasická charakteristika. Slova jsi použila obě a i nadpis byl vymyšlený víc než vhodně. Uvítala bych prozrazení té veledůležité činnosti! =)
Známka: 2
---
Kriza
---
Kittanya - První co mě praštilo do očí - úvod. Do popisu nehodí. Absolutně nezvládnutý slohový útvar. Je to spíše úvaha. Tedy první povinná položka nesplněna. Slabý závan vzdoru jsem tu vycítila, takže druhá povinná položka je splněná s odřenýma ušima. Chválím pravopis a odsazení textu, ve kterém se oči neztrácí. Že by další Váhy?
Známka: 1
-
11) Dreamy° - Jejím vzorem byl Vzdor (čtěte zde)
Lirael - Povedl se ti nadpis, líbí se mi nápad s vyprávěním. Jen je zvláštní použít vyprávění dceři, když teď, myslím, dceru a manžela nejspíš nemáš. "Jinak" v budoucnosti? Určitě jsi psala o sobě, to ti vůbec brát nechci, ale tvoje pojetí "jinak" uteklo charakteristice.
Známka: 3
---
Sussanah - Výborné! Líbí se mi nadpis, líbí se mi použití obou slov, líbí se mi styl psaní, líbí se mi, jak jsi to pojala "jinak". Prostě se mi to líbí. Možná by se dalo trochu spekulovat o tom, jestli je to stále charakteristika, když vezmeme v potaz, že matka ještě nejsi (usuzuju podle obsahu blogu, ale pokud se pletu, tak se omlouvám!), ale v tomhle případě mi to nijak moc nevadí, takže známka je jednoznačná.
Známka: 1
---
Kriza
---
Kittanya - To je také opravdu krásný popis. Tento obsahoval opravdu všechny stránky osoby. Podle tohoto popisu si už opravdu dovedu představit nějakou osobu. I přesto, že ji neznám. Gramaticky naprosto správně i skloňování zájmena já. Líbilo se mi, jak mě ten popis vcucnul do sebe a čtení mi rychle uběhlo. A závěr byl také originální. K vánoční jedničce také přidávám hvězdičku. Jsi Štír?
Známka: 1*
-
12) Lindsey - Anděl s ďáblem v těle (čtěte zde)
Lirael - Kdybys napsala charakteristiku jen situací v autobusu a dohadováním ďábla a anděla o tvých vlastnostech, byla bych unešená a spokojeně bych ti dala jedničku... Do výsledného textu jsem se ale zamotávala, a i když jsi s postavami anděla a ďábla začala, najednou jsi přepnula do typické charakteristiky a najednou se vrátila do autobusu. Škoda necelistvosti a potlačení vážně dobrého nápadu. V první větě třetího odstavce od konce by líp znělo "patří" místo "je".
Známka: 2-
---
Sussanah - Chtělo by to text trochu usměrnit tak, aby "neopustil autobus" a byl víc semknutý. Nápad se mi líbil. Použila jsi obě povinná slova a i nadpis se k textu hodí. Rozhodně je to "jinak".
Známka: 1-
---
Kriza
---
Kittanya - Také zajímavý popis. Takový chvilkový, akční, prchlivý. Zase, jako většina ze soutěžících, jsi popsala jen tu jednu stránku své osoby. Zato bez chyb a příjemnou nenucenou a hlavně rychle ubíhající formou. Mělo to ráz. Uznávám, že Tvůj popis sebe sama jsem si ráda přečetla. Hádám na Berana.
Známka: 1
-
13) Zuzulin - Fakt si to ale myslíš? (čtěte zde)
Lirael - Dopis sobě, který neskončil v patosu. Bavil mě. Píšeš poutavě a vtipně, zároveň krásně. Přišlo mi to naprosto akorát zadání. V druhém odstavci od konce máš "kteří", asi překlep? Potom v posledním odstavci nemáš mezeru po dvou tečkách... Škoda těch dvou detailů.
Známka: 1
---
Sussanah - Tenhle text mě docela dostal. Svou upřímností. Svým stylem. Upřímně jsem čekala, že když jsi to dodala tak pozdě, bude text podle toho i vypadat, ale musím přiznat, že jsem se spletla. A to dost =)
Známka: 1
---
Kriza
---
Kittanya - Zuzčin popis mě příjemně překvapil. Bez hrubek, se spádem, zamyšlením, dobré i špatné vlastnosti. Zase mi tu ale chybí jedna část popisu. Bravurně ses vyhnula skloňování svého já. Na poslední příspěvek se vyplatilo počkat. Věta "ta Zuzka, které v testech vyjde políčko "Melancholik" mě docela pobavila. Hezky napsané. "A nejen proto si tě vážím" je opravdu hezký závěr. Takhle se popisuje Beran?
Známka: 1
-
Kittanyanino slovo závěrem
Každý si představuje svůj vzor a vzdor jinak. Ale většina soutěžících neumí dát dohromady všechny své stránky - jak psychické, tak ty fyzické a vizuální. Neumí nebo nechtějí. Buď chybí to, nebo ono. Většinou se zaměřovali na jednu stránku své OSOBY, na OSOBNOST. U charakteristiky je těžké držet se hodnocení stylu a svádí k hodnocení lidí samých. Ale snažila jsem se ohodnotit styl tím, jak jsem ho pochopila. Snad mi to nikdo neomlátí o hlavu. Právě proto, že se většina soutěžících zaměřila na svoji osobnost, jen tak pro srandu králíkům, jsem každému ze soutěžících přiřadila znamení zvěrokruhu. NEJSEM žádný psycholog, ale sami se pak dopálíte, jak byla vaše charakteristika přesvědčivá. Jen opravdu dobrý pisatel se umí popsat tak, že ho pozná i cizí člověk. Však troufám si říct, že aspoň do dvou z vás bych se mohla trefit. A protože jsou ty svátky, dávám každému soutěžícímu jedničku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zuzulin Zuzulin | Web | 30. prosince 2010 v 20:10 | Reagovat

Za to čekání to stálo :)
Kriza pak dodá? Jo a děkuji..Jsem střelec..a, proč zrovna beran? :)

2 Dreamy° Dreamy° | Web | 30. prosince 2010 v 20:22 | Reagovat

Děkuji za hodnocení, potěšilo mě :)
Jinak jsem Lev...

3 Teia Warrilow Gingl Teia Warrilow Gingl | E-mail | Web | 30. prosince 2010 v 22:48 | Reagovat

Díky za kladné hodnocení :-)
Kittanya: těsně vedle, Lev

4 Camellia Camellia | Web | 2. ledna 2011 v 12:37 | Reagovat

Díky.
A Kittanyo, nestrefila ses, jsem blíženec, ačkoli na mě můj horoskop ani trochu nepasuje :D

5 Kittanya Kittanya | Web | 7. ledna 2011 v 11:44 | Reagovat

[1]: Jak jsem psala pod první článek - sranda musí být, ne?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama