Jsem přestěhovaná na web Úspěšná mrcha. Navštivte mě =)

Listopad 2010

Den stý padesátý 28.11. 2010

29. listopadu 2010 v 0:09 | sussanah |  365 dní
Dneska jsem zkoušela dělat šperky pomocí pájky a drátu. Moc mi to teda nešlo a nejspíš nemám ani pořádnej materiál, ale nakonec jsem zplodila něco, čemu by se i dalo říkat šperk =)

Den stý čtyřicátý devátý 27.11. 2010

28. listopadu 2010 v 23:48 | sussanah |  365 dní
Byla naplánovaná velká rodinná sešlost. No. Moc se nás nesešlo =D Jsem ale ráda, pořád mi není moc dobře a připadám si dost unavená. Nejhnusnější z těch všech prášků je mastička do očí na noc...
Dneska jsem se odhodlala k prostudování návodu k foťáku. A dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí =) Jen jsem se na sebe dost naštvala, že jsem si ho nepřečetla už dávno...
Ale to je jedno. Fotila jsem hodně a bylo těžké vybrat ty, které dám sem.
Ale podařilo se =)

Den stý čtyřicátý osmý 26.11. 2010

28. listopadu 2010 v 23:25 | sussanah |  365 dní
Jsem už úplně zmatená a skoro nevím, co je za den. Naštěstí je to skoro jedno.
Konečně jsem se vybičovala k nějaké činnosti a vyfrézovala jsem ty skleničky. Bylo to na jednu stranu lehký, po technický stránce. Ale výtvarně to bylo horší. Sklenička musí být mokrá a když je mokrá, není moc vidět, co už jsem přejela a co ještě ne. Nakonec se mi to ale podařilo. Udělala jsem jen dvě. První se mi nepodařila a budu jí používat jako misku na korálky. Druhý dvě dám babičce a dědovi, myslím, že se budou líbit =)

Den stý čtyřicátý sedmý 25.11. 2010

28. listopadu 2010 v 23:14 | sussanah |  365 dní
Stejně už to víte, tak proč to neříct, dneska mám svátek =) Děkuji za přání a nečekejte, narozeniny neprásknu =D
Po těch antibioticích jsem docela unavená, ale aspoň se můžu pořádně vyválet.
Válela jsem se celej den a po celym baráku. Nedělala jsem prakticky nic a jenom jsem čučela do kompu. A Roxy se spořádaně válela se mnou =)

Den stý čtyřicátý šestý 24.11. 2010

28. listopadu 2010 v 23:07 | sussanah |  365 dní
Dneska ráno jsem se rozhodla jet k doktorovi. Oko napuchlé a bolest v krku tomu taky nepřidala.
V čekárně jsem byla třetí, docela pohoda. Doktor mi řekl, že mám to oko napuchlý od špatnýho smrkání. Tak jsem se trochu poděsila, vzala si tři recepty a odešla jsem do lékárny.
V tescu jsem si ještě koupila tři whiskey skleničky, abych na ně zkusila něco namalovat frézkou.
No a protože jsem si neověřila autobusy, musela jsem si zavolat odvoz. Byl opravdu šťastný, ale dojel si pro mě =)

LS - jak to bude dál?

27. listopadu 2010 v 22:02 | sussanah |  Literární soutěž
Moji odvážlivci!
Zítra o půlnoci končí možnost odeslání soutěžního textu. Zatím mi chybí tři a od jednoho soutěžícího jsem ještě nedostala jedinou zprávu... I tak si ale myslím, že je to docela dobré skóre =)
V pondělí ráno rozešlu soutěžní texty ostatním porotkyním a začne náš první desetidenní hodnotící maraton. Ten končí 9.12. Do té doby prosím všechny soutěžící NEZVEŘEJŇUJTE svoje texty do tohoto data, aby nemohlo docházet k ovlivňování poroty. Ne, že bych vás někoho chtěla podezírat, ale víte jak =)
Aby to tedy bylo jasné, svoje texty můžete zveřejnit 10.12. Poté mi pošlete email s odkazem na ten text (bude to pro mě lehčí) a já tu zveřejním hodnocení (právě s těmi odkazy). Nejlépe ještě toho desátého.

Hledají se Rychlé Šípy!

25. listopadu 2010 v 13:06 | sussanah |  deníček
Dnes jsem úplnou náhodou narazila na stránky projektu Hledáme Rychlé Šípy. Jde už o desátý ročník (!). Cílem hry je najít Rychlé Šípy na některém z nespočet balkónů ve Stínadlech (část Prahy ohraničená Vltavou a ulicemi Revoluční, Na Příkopech, 28. října a Národní; uvnitř je například Staroměstské náměstí).
Rychlé Šípy jsou vyvedeny v životní velikosti ze sololitu a jak jsem řekla, jsou ukryti na balkóně. Hra trvá celý měsíc a to od 17. listopadu do 17. prosince.
Datum ukončení hry je zároveň datem prvního vydání komixu v časopise Vpřed (bylo to roku 1938).

Vánoční překvapení

24. listopadu 2010 v 22:03 | sussanah |  deníček
Takže, začneme upozorněním pro mou rodinu. NEČÍST!!! Ostatní můžou pokračovat =)

Můj Daniel!

24. listopadu 2010 v 16:27 | sussanah |  deníček
Před časem jsem psala článek, ve kterém jsem vám odhalovala kousek sebe. (Kdo nečetl, může tady.)
Naříkám v něm, že vám nemůžu ukázat video dělané přímo pro mě. Sama jsem ho vložit nedokázala a na TyTubě jsem ho pod jeho názvem nenašla. Prostě smolík. Ale když jsem včera rozesílala upomínky do LS, psala jsem pod jeden článek s videem o Jackovi O´Neillovi a hádejte, kdo byl jeho autorem? Málem mě švihlo. Hned jsem skočila na jeho profil a hádejte co? Ano. Našla jsem na něm i to video pro mě =)

Moje napuchlé oko

24. listopadu 2010 v 13:50 | sussanah |  deníček
Takže. V pondělí ráno jsem zjistila, že mi trochu natekl levý koutek levého oka. Nechala jsem to být s tím, že se to buď ztratí, nebo si někam skočim. Neztratilo se to. Naopak. Včera jsem měla nateklé už celé víčko. Kapala jsem si ophthal a čekala. Žádné zlepšení se nedostavilo, tak jsem si dneska ráno zajela k doktorovi. Navíc mě k tomu rozbolelo v krku, tak jsem to vzala jednim tahem.
No. Tak je to prej zánět způsobený, teď se držte, moc intenzivním smrkáním! O_O

Den stý čtyřicátý pátý 23.11. 2010

23. listopadu 2010 v 18:36 | sussanah |  365 dní
Dnes byl velmi plodný den. Oko mi nateklo ještě víc, takže jsem se celej den snažila vyhýbat televizi i počítači. Ale zrovna dvakrát mi to nešlo. Pustila jsem si druhej díl Stmívání a aspoň jsem ho poslouchala. Přitom jsem se pokusila trochu poklidit. Stůl docela prokouknul =)
Oko si kapu ophthalmo-septonexem a doufám, že se to do zítřka zlepší. Jo a abych nezapomněla, ještě mě začalo bolet v krku :-/

Den stý čtyřicátý čtvrtý 22.11. 2010

22. listopadu 2010 v 22:03 | sussanah |  365 dní
Dneska naprostá haluz! Podařilo se nám vstát až skoro v poledne! O_O Je to tim počasim, když se jeden vzbudí a nic nevidí, tak proč by vstával, žejo? =D
No a já fakt skoro nic neviděla, přes noc mi napuchlo levé oko... Ne moc, ale je to docela nepříjemný. Snad se to do zítra spraví, jinak si asi budu muset někam zajet. Nejprotivnější je to, že to bolí, když se předklonim.
Takže když jsem fotila Jetra, lehla jsem si k tomu =D

Den stý čtyřicátý třetí 21.11. 2010

22. listopadu 2010 v 21:31 | sussanah |  365 dní
Konečně volnej den. Blbý je, že muž je nemocnej (ano, umírá na rýmičku) a nejspíš to na mě prsknul. K večeru mě začalo škrábat v krku, tak nevim. Snad to bude dobrý.
Zkoušela jsem vyfotit Sissi na dveřích. No moc to nešlo =D Chvilku nepostála, tak mám jen dvě rozmazaný fotky...

Zvířecí večer

21. listopadu 2010 v 21:46 | sussanah |  deníček
Ještě pořád nemám internet u sebe, takže oxiduju u našich. Moc mě to nebaví, radši bych se s tím roztáhla v posteli. Ale zase bych se připravila o srandu s kočkou a Jetrem =) Takže vlastně pohoda.
Dneska se mi podařilo oba naprosto super vyfotit. Když o tom uvažuju, nejspíš tomu udělám vlastní rubriku. Asi už by si to ty moje pokusy i zasloužily =)

Narozeniny blogu

21. listopadu 2010 v 20:12 | sussanah |  deníček
Je to skoro rok, co mám tenhle blog. Je to husté, co? =)
První článek jsem napsala 2.12. 2009.
Za tu dobu jsem prošla článkovým i obsahovým vývojem. Jako asi každý.
Hrdá jsem na to, že jsem se vyhnula pixelkám a kolorkám. Nakonec v mém věku %) Ale měla jsem tu nějaké ty řetězáky, články z wikipedie (nebo jiného, podobně spolehlivého zdroje), články pouze s videem/obrázkem. Články tříslovné a tudíž s velkou vypovídající hodnotou. A tak dále.
Dess jsem neměnila zas tak často. Vzpomínám si na tři. Jeden od Basse, jeden vlastní tvorby (v malování =D ) a tenhle současný od Deni*. Ten mám od dubna. A řekla bych, že ho budu mít ještě dlouho, protože jsem s ním maximálně spokojená =)

Den stý čtyřicátý druhý 20.11. 2010

21. listopadu 2010 v 15:15 | sussanah |  365 dní
*fňuk* *fňuk* *fňuk* celou sobotu jsem proseděla v práci a ještě ke všemu vypadlo topení =(
Jsem zmrzlá jak hovno a unavená jak nevim co...
Ale. Má to i své plus. K večeru už jsem dělala jenom dohled, takže jsem si mohla serfovat. No a našla jsem naprosto boží blog o focení. A to hlavně díky AT. (viz tento článek =)
Abych to nezamluvila, ten blog jsem si už dala do oblíbených webů a je to blog Metteorwy.
Už jsem se bála, že nic nevyfotím, ale nakonec se večer nabídnul Jetro =)

Den stý čtyřicátý prvý 19.11. 2010

20. listopadu 2010 v 16:43 | sussanah |  365 dní
Celej den v práci. Je to hnus, to vám teda povim. Navíc jsem kamarádce asi před půlrokem slíbila opravu náramku a teď na něj došlo... Vyfotila jsem ho. Dělala jsem na něm celej den a stejně jsem to nestihla. Večer už jsem byla tak hotová, že jsem zatáhla trénink. Naštěstí jsem nebyla jediná toho názoru =)
Nic zajmavýho se nedělo. Na Harrym jsem nebyla, však je to taky teprve první den jeho vysílání. Dost zvažuju, že bych si počkala ještě půl roku a šla pak na dvojprogram obou dílů. Nejsem totiž velký zastánce trhání jedný knihy do dvou filmů. Je sice fakt, že to pak bývá věrnější, ale když to stejně natáčej najednou, tak proč to i nevysílaj najednou? To mě dost točí. Ale nakonec to stejně nevydržim a půjdu už na tu první část =)

Den stý čtyřicátý 18.11. 2010

19. listopadu 2010 v 9:26 | sussanah |  365 dní
Dnes jsem si po dlouhý době koupila lízátka =)
Ale jinak to byl dlouhý a nudný den. Už mám ale naprosto jasnou představu o kostýmu čarodějky =) Zkusím ho namalovat, ale nevím, jak se mi to podaří. A taky jsem si vybrala tablet. Nebo spíš mám představu o tom, co chci, aby uměl.

Den stý třicátý devátý 17.11. 2010

19. listopadu 2010 v 9:20 | sussanah |  365 dní
Volno!!! =D
A my zase uklízíme, sekáme a uklízíme a uklízíme :-/ A navíc jsem měla naprosto celej den tak ku*** blbou náladu, že to snad ani není možný...
Fakt od samýho rána, až do večera. S výjimkou chvíle, kdy jsme si udělali ponožkovou bitvu =)
Vyfotila jsem svůj foťáček =) A bylo to náročný, fotit cizim...

Chcete o mě něco vědět?

19. listopadu 2010 v 8:27 | sussanah |  deníček
Kdo chce, může číst dál. Kdo nechce, "proč jsi na to klikal, když nechceš?" nemusí.
Dnes ráno jsem si řekla, že bych mohla napsat článek, do kterého bych nacpala věci, které mám ráda a které mě nějak vystihují.
Začnu Červeným Trpaslíkem. Je to naprosto boží sitcom a kdo ho nezná, měl by to napravit! Protože jinak si na vás posvítí pan Filuta...

Elvisovská nálada

18. listopadu 2010 v 18:22 | sussanah |  deníček
Před chvilkou jsem dostala chuť pustit si Elvise. Tak jsem to udělala. Vivat TyTuba. Pouštěla jsem si My Way, když mě napadlo, že bych mohla napsat nějakou povídku o Elvisovi. Pak jsem si ale uvědomila, že už jsem dvě napsala. Jednu na papír, když jsem si koupila jeho první cédo. Teda, ne jeho první, ale moje první jeho cédo =D Možná jí někdy upravím a hodím jí sem.
A ta druhá už tu je. Můžete si ji přečíst tady.

Den stý třicátý osmý 16.11. 2010

17. listopadu 2010 v 21:35 | sussanah |  365 dní
Dneska mi došla objedávka minerálů! =)
Ale jsou daleko menší, než jsem si myslela... Ale jsou moc krásný =)
Kromě toho, že jsme celej den museli uklízet po zedníkovi, kterej zahazoval rok a půl starý díry (nebylo zrovna na spěch =), jsme ještě naštípali další kulány a ještě jsem si vyrobila naušnice =)
Ale prej nejsou moc pěkný... No a co já s tim? Ty minerály jsou hrozně mrňavý a maj i mrňavý dírky... Prostě jsem to zkombinovala, jak se mi to zrovna líbilo a basta. Ale nejspíš to ještě předělám, protože je fakt, že úplně povedený to teda není...

LS - zadání prvního kola

17. listopadu 2010 v 18:07 | sussanah |  Literární soutěž
Doufám, že jste se všechny netrpělivě těšily! Dalo se čekat, že všechny přihlášené budou dámy, ale stejně mě trochu mrzí, že tu nebudeme mít ten "druhý pohled na věc". Ale nevadí, těším se samozřejmě na všechny soutěžní texty!
Soutěžících je nakonec 12, jejich seznam najdete zde.

LS - poslední informace před prvním kolem

16. listopadu 2010 v 19:16 | sussanah |  Literární soutěž
Medailonky porotců jsou venku!
Zítra k večeru bude ukončena možnost přihlásit se do soutěže. Aktuální počet soutěžících je deset. Viz tento článek.
Během zítřka bude zveřejněn článek s instrukcemi pro první kolo soutěže, včetně data uzávěrky.
Chtěla bych ještě poprosit všechny soutěžící, aby si zkontrolovali svou emailovou schránku a potvrdili mi, že dostali info mail. Pokud někdo nedostal, tak mi prosím napište, pošlu vám ho znovu.
Všechny dotazy týkající se soutěže směřuje prosím do komentářů pod články z rubriky Literární soutěž nebo na můj mail (kdo ho potřebuje, ten ho má).
To je pro dnešek všechno, ostatní důležité věci se dozvíte zítra (nejdéle pozítří) v článku se zadáním prvního kola.

LS - Medailonky porotců - Sussanah

16. listopadu 2010 v 18:32 | sussanah |  Literární soutěž
Sussanah jsem já, na mém blogu právě jste a i když je tohle děsně narcistické, jsem také jedním z porotců, tak tedy píšu svůj medailonek.
Ráda čtu, ale poslední dobou spíše povídky tady na blogu než klasické knihy. Snažím se hodně psát a koketuju s myšlenkou vlastních ilustrací.
Mými oblíbenými žánry jsou fantasy a fanfiction. Ale vlastně si ráda přečtu všechno, co najdu, pokud to není o válce.
Slova, co mě vystihují jsou Vodnář a snílek.
Před soutěžícími bych se ráda prezentovala jako někdo, kdo dotáhne svoje projekty do konce =)

LS - Medailonky porotců - Lirael

16. listopadu 2010 v 18:31 | sussanah |  Literární soutěž
Druhou přihlášenou na post porotce je Lirael (http://bluewriting.blog.cz/).
V přihlášce na sebe práskla, že čte rychle a hrozně ráda. Už roky i píše a jako čtenářka je pěkně vybíravá. Jejími oblíbenými žánry jsou romány, povídky, divadelní hry, fantasy, detektivky, i romány pro dívky, poezie jedině pokud má děj, nebo takový nápad, že ji nadchne. Lirael je anglofilka ujetá na hry Williama Shakespeara a artušovské legendy. Ale netají se svou pragocentričností. Je hrdým cholerikem, vypěstovala si závislost na modré barvě a kdo bude psát cokoli se sněhem, dostane zaručeně minimálně jedno (možná bezvýznamné) plus.

LS - Medailonky porotců - Kittanya

16. listopadu 2010 v 18:30 | sussanah |  Literární soutěž
Dalším z porotců je Kittanya. Věnuje se korekturám textů, hodně čte (hlavně fantasy, tituly s psychologickým podtextem, detektivky), sama píše spíše odborné články.
Kittanya bydlí na blogspotu s blogem http://kittanya.blogspot.com/.

LS - Medailonky porotců - Kriza

16. listopadu 2010 v 18:26 | sussanah |  Literární soutěž
Prvním přihlášeným porotcem je Kriza s blogem http://radiliste.blogspot.com/. Možná si jí pamatujete z Obšťatníku, možná ne, každopádně teď si na vás pěkně posvítí!

1. Hradecký Zombie Walk - jaké to bylo

15. listopadu 2010 v 22:11 | sussanah |  Postřehy
Před začátkem jsem nasadila čerstvé baterie, vyčistila kartu a nastavila režim. Docela jsem se těšila. Původně jsem chtěla jít jako zombie, ale nakonec jsem se spokojila s rolí pozorovatele. (Viz předchozí článek.)
Začátek byl opravdu v 18:30, což považuju za opravdový úspěch. Ještě před ním si spousta lidí, pardon - zombií, dodělávala krev a vůbec se připravovali na svou roli.
Až do této chvíle to vypadalo docela dobře. Zombie se shromáždili před vstupem do nádražní haly a organizátor cosi řekl. Já jsem mu tedy nerozuměla ani slovo, ale pravdou je, že jsem se o to moc nepokoušela.

Barokní kostým - látky

15. listopadu 2010 v 12:57 | sussanah |  Kostýmy - více na sherridon.blog.cz
Látka je jedna z věcí, kterou nerada kupuju přes internet. Nemůžu si jí ošahat. Nevím, jak moc pruží nebo nepruží. A jak moc odpovídá fotka skutečnosti.
Ale představu si udělat můžu.
V Praze je jeden super krám, jmenuje se Látky Mráz a má i e-shop. A právě tam jsem udělala prvotní výběr. Objednávat ale nebudu. Za prvé jsem ještě nespočítala, kolik budu potřebovat látky a za druhé bych to radši viděla osobně.

1. Hradecký Zombie Walk!

15. listopadu 2010 v 10:35 | sussanah |  Postřehy
Dnes večer se bude konat oficiálně první hradecký zombie walk. Odkud přesně tato akce pochází nevím, ale většina z nás ji asi bude znát. Z internetu, z vyprávění, dokonce z televizních zpráv, které letos zabírali Prahu.
Pochod začíná na Hlavním nádraží a to kolem půl sedmé večer.

Den stý třicátý sedmý 15.11. 2010

15. listopadu 2010 v 10:13 | sussanah |  365 dní
Dnešek vkládám docela brzo ráno, jeden by mohl namítnout, že do večera se ještě stane spousta věcí a dneska by měl rozhodně pravdu. Protože já jdu večer na Zombie walk!
Ale fotila jsem už ráno a o večeru chystám speciální článek =)

Den stý třicátý šestý 14.11. 2010

15. listopadu 2010 v 10:02 | sussanah |  365 dní
Dneska jsem si dobře pospala, ale zdály se mi divný sny... Takže si sice trochu protiřečím, ale ono to tak fakt bylo =)
Po obědě jsem přeparkovala auto, zkontrolovala tekutiny a pneumatiky a zacouvala jsem s ním mezi pergolu a studnu. Tu studnu jsem prakticky vůbec neviděla. A najela jsem si moc, takže jsem do ní skoro vjela... =D

LS - informace o brzkém začátku soutěže + seznam odvážných

14. listopadu 2010 v 22:05 | sussanah |  Literární soutěž
Dříve než jsem čekala, máme naplněno jak u porotců, tak u soutěžících =)
Přihlášky zůstanou ještě pár dní otevřené, ale až zveřejním poslední medailonek porotce, tak oboje uzavřu. Do té doby máte ještě šanci se přihlásit ať na jedno, či druhé. Více informací o soutěži zde.

Barokní kostým - pokračování

14. listopadu 2010 v 11:27 | sussanah |  Kostýmy - více na sherridon.blog.cz
Už jsem vám práskla, že v únoru plánujeme Benátský karneval. A že potřebuju nový kostým. V minulém článku jsem se zapomněla zmínit o barokní paruce, kterou taky samozřejmě budu potřebovat. A protože ani tu nedokážu vyrobit, včera jsem si jí objednala. Jmenuje se Josephina, ale neměli tam informaci o stavbu zásob, tak snad jí ještě měli.
No a boty jsem vyřešila dnes. Kamarádka mi poradila Aukro, tak jsem tam jukla a po chvilce hledání jsem našla vhodné boty. Dokonce za 30 peněz =D