Jsem přestěhovaná na web Úspěšná mrcha. Navštivte mě =)

Říjen 2010

Den stý dvacátý prvý 30.10. 2010

30. října 2010 v 22:40 | sussanah |  365 dní
Děsně dlouhá sobota... Ráno jsem měla kurz na spékání skla v mikrovlnce. Paní byla rychlá a šikovná, takže jsme to vůbec nepřetáhli do pracovní doby, což je super.
Nejdřív jsem chtěla fotit vrabce, ale jsou to skety. Když jsem šla bez foťáku, tak jich kolem mě bylo asi dvacet. Jak jsem ho vytáhla, tak všichni frnkli.

Den stý dvacátý 29.10. 2010

29. října 2010 v 22:03 | sussanah |  365 dní
Dneska jsem zase prd udělala... Akorát jsem si připravila věci na zítřejší kurz a jinak jsem prakticky celej den proseděla u počítače.
Kromě těch dvaceti minut, ve kterejch jsem stihla zatopi v krbu a oškrabat brambory. Na ten krb jsem ale pyšnější, tak jsem si to i vyfotila =)

Lepší vrabec v hrsti...

28. října 2010 v 19:29 | sussanah |  deníček
Ale já mám holuba na střeše! =)
Aspoň jsem ho tam chvilku měla. Byl tlustej a strašně směšnej. Přistál v půlce střechy a pak se zkolíbal až na její okraj. Čuměl na nás. My čuměli na něj.
Byl okroužkovanej a myslíme si, že byl souseda ob barák. Ale jistě to nevíme. Rozhodně ale nebyl zdaleka a byl zvyklej na lidi. Nechal se fotit několik minut a nevadili mu ani štěkací psové =)

Den stý devatenáctý 28.10. 2010

28. října 2010 v 14:48 | sussanah |  365 dní
Státní svátek. To znamená, že i když nejsem v práci, započítávají se mi hodiny =) Super, co? =)
Dopoledne jsme shrabali listí a kluci pracujou na těch kulatinách, co nám přivezli v úterý.
Ale ještě předtím, než jsme přeprali to listí, jsem si ho vyfotila =)
A tentokrát jsem se rozhodla, že si s fotkama trochu pohraju. No, aspoň s jednou =) Není to nic moc, ale mě se to docela líbí. Ještě bych potřebovala nějakej program na stříhání videa a byla bych úplně spokojená =)

Den stý osmnáctý 27.10. 2010

28. října 2010 v 14:13 | sussanah |  365 dní
Dnešek byl dlouhej. Celej den jsem byla v práci a doplňovala jsem zboží. Sotva jsem to stihla. Pak jsem běžela do fitka na Port de Bras (článek o tom zde).
Když jsme se konečně dostali domů, byla jsem už úplně mrtvá. Ale večeři jsme si ještě udělali. Jakj sme si k ní sedli, přišel Jetro a vyhrabal se na křeslo. Chvilku po něm šlapal a evidentně s ním nebyl spokojenej. Pak si všimnul, že když mamka dávala novej "povlak", nechala polštář na stole. Tak si ten polštář čapnul a pěkně si ho naaranžoval na opěrku a lehnul si! =)

Port de Bras

28. října 2010 v 13:04 | sussanah |  deníček
Tak. Včera jsem byla poprvé na cvičení Port de Bras.
Musim říct, že to byl docela hukot. Bylo nás tam osm ženskejch a z toho jsme tři byly prvně. A lektorka, zřejmě přesvědčená o snadnosti jednotlivých pohybů, začala bez zbytečnejch řečí cvičit. Kruté! O_o
Naštěstí je pravda to, co se píše na internetu. Tedy to, že Port de Bras vychází z klasického tance a z baletu. Taky se tam píše, že ho společně vytvořil Rus a Španěl, baleťák a tanečník, oba nejlepší z oboru, ale kdo byl kdo, to už nevim. Je to docela nová forma cvičení a u nás zatim moc není, ale už se to lepší.

Jak jsem zkoušela fotit zuby

26. října 2010 v 21:25 | sussanah |  deníček
Od chvíle, co jsme si pořídili Jetra, mám chuť vyfotit ty jeho tesáky. Ale on se hrozně mrská. Dneska se pral s taťkou a já měla foťák.
Dala jsem si sportovní režim a cvakala. No, některé se povedly, jiné ne.
A dám sem tu, kterou považuju za nejlepší, přestože je přesvícená, ujetá a tak vůbec =D

Den stý sedmnáctý 26.10. 2010

26. října 2010 v 18:50 | sussanah |  365 dní
Další volný den, ve kterém jsem nic neušila. Ale přece jenom jsem na tom pracovala. Pořádně jsem si uklidila v šicích věcech a upravila jsem si postavení stolu. Takže teď můžu využívat celou jeho rozloženou plochu, aniž bych si zabírala prostor v prostředku pokoje. Jsem dobrá =)
Vyfotila jsem hromadu kulatiny, kterou nám dneska dovezli. A Roxouška na ní, zrovna vylezla se mnou do tý hrozný kosy, co tam dneska je.
Taťka koupil wifi zesilovač, takže snad co nejdřív budu zase mobilní i z ložnice, což mi docela dost chybí.

Den stý šestnáctý 25.10. 2010

26. října 2010 v 18:36 | sussanah |  365 dní
Dneska byl dlouhý a plodný den. Ráno jsem se v klidu vyvanila a po obědě jsem odjela do města. Měla jsem celkem tři zastávky.
První pro recept na prášky, odtud jsem šla pěšky do fitka, kde jsem si koupila permici (chci chodit na Port de Bras, poprvé půjdu ve středu). A cestou jsem fotila.
Poslední zastávka byla na odboru dopravy, kde jsem si podala žádost o řidičák. Nejdýl za dvacet dní ho budu mít =)

Den stý patnáctý 24.10. 2010

24. října 2010 v 18:11 | sussanah |  365 dní
Celej tejden jsem se těšila, jak si dneska budu šít ten kabát. No. S mamkou jsem nějak vytvořily střih na rukávy, ale to je všechno. Když jsme měly hotovo, bylo něco kolem třetí. A mě se nechtělo vůbec nic dělat. Tak jsem si vlezla k počítači a začala pracovat na povídce. Bude to FF, ale neprozradim jaký. Ale můžu říct, že to nebude Harry, ten mi moc nejde.
Dneska jsem si vyfotila přívěsek, kterej mám ještě z Francie, ale zatím jsem neměla čas ho dodělat. Je to naprosto přírodní útvar, nemusela jsem s tím vůbec nic dělat. Jen přidělat kroužek a řetízek =)

Den stý čtrnáctý 23.10. 2010

23. října 2010 v 20:59 | sussanah |  365 dní
Dneska byl boží den. Ráno před prací jsem byla na burze minerálů a koupila jsem si trilobita =) A nějakou 200 milionů let starou pískovou kouli, co prý ruší patogenní zóny =D
A ještě malachitovej korálek, je modrej, ale na fotce to není moc vidět. Třeba se mi to podaří vyfotit líp, až z toho bude šperk.
Pak jsem běžela do galanterie a koupila jsem si zavírátka na ten plánovanej kabát. Sice to znamená, že budu muset ještě upravit střih, ale jsou tak pěkný, že to za to stojí =) Ty jsem vyfotit zapomněla...

Den stý třináctý 22.10. 2010

23. října 2010 v 20:40 | sussanah |  365 dní
Celej den v práci. Je to hnus, ale dá se na to zvyknout. I když být tam od sedmy do osmy je prostě děsný. Měla jsem ale moc dobrej oběd. Dvě housky a Gervais s česnekem a bylinkami. Sice to vypadá jako malej oběd, ale když k tomu přičtu zobání během dne, tak dobrý. Mandarinky, sušenky, jablka. Docela jsem se napráskla =D
Fotila jsem ráno, z auta, přes sklo. Ten foťák je prostě boží =)
Jinak se nic moc nedělo. Internet je pořád jenom u našich, "skripta" jsem stále nezačala psát. Prostě vše při starém.

Savinien de Cyr - Zilintan

22. října 2010 v 11:16 | sussanah |  povídky
Nedávno jsem se přihlásila do blogového RPG a toto je moje postava =)
Jo, vlastně ještě informace ke hře. Hraje se na tomto blogu a i když to není klasické RPG a já jsem se vlastně ještě vůbec nezapojila, myšlenka vypadá dost dobře.
Původně jsem chtěla použít nějakou svou starší postavu, ale vypadá to, že budu muset vytvořit úplně novou. Za vlkodlaka jsem zatím ještě nehrála. Byla jsem spíš upír, člověk nebo víla. Takže žádná z mých starších postav se použít nedá. Ale nakonec je to dobře, aspoň si zase zkusím vymyslet něčí osud úplně od nuly.

Ivory, soutěžní povídka "ze života"

22. října 2010 v 10:23 | sussanah |  povídky
Povídka do finále soutěže na blogu Sugumi - San. Podle toho, jak jsem si vedla v minulých kolech to vidím spíš na druhé místo, ale stejně jsem se sebou spokojená. Tahle soutěž mě donutila překonávat svou lenost a vymyslet pokaždé něco naprosto nového. Navíc jsem dodržela svou představu o tom, že všechny povídky spojím jednou postavou. A dokonce bych řekla, že všechny tři povídky by se daly spojit. Možná o tom ještě popřemýšlím a vytvořím z nich něco rozsáhlejšího! =)
Zatím můžete číst a popřípadě hlasovat (až tam bude anketa). Budu ráda, když mi taky napíšete, jak se vám povídka líbila!

Den stý dvanáctý 21.10. 2010

21. října 2010 v 22:57 | sussanah |  365 dní
Dneska jsem se pokoušela o umělecké fotky. Cestou z práce na trénink bylo luxusní světlo a luxusní nebe =)
Tak jsem vytáhla foťák (btw věříte tomu, že je to 112 dní, co ho tahám všude s sebou?!) a fotila. Málem mi u toho umrzly ruce, ale jsem ráda, že jsem to udělala. Sice to na monitoru nevypadá tak umělecky, jak jsem si myslela, ale jsou pěkný =)

Den stý jedenáctý 20.10. 2010

21. října 2010 v 22:47 | sussanah |  365 dní
Ráno jsem se nechala dovést do práce. Uvařila jsem si čaj a koupila si koblihu ke snídani.
Měla jsem půl hodiny do zkoušek. Nevypila jsem čaj a koblihu jsem do sebe taky nedokázala natlačit. Zvládla jsem si jenom přezout boty.
Pak jsem samozřejmě celou dobu litovala, že jsem do sebe tu koblihu nenacpala... Aspoň že pití jsem měla s sebou =) Více v tomto článku =)
Při čekání na jízdu jsem vyfotila tuhle super smečku.

Postrach silnic

20. října 2010 v 17:05 | sussanah |  deníček
Drazí návštěvníci mého blogu! Obzvláště pak Nine (DH) =)
Dnes ráno jsem od 7:30 stepovala před místností s řadou počítačů, abych si napsala svůj autoškolový test. Byla jsem tam s jednou slečnou a jedním klučíkem. Docela jsme se zasmáli tomu, jaký jsme měli stejný trable. U monitorů nám sklaplo.
Nejdřív po nás pan komisař chtěl doklad o zaplacení poplatku a občanku, že jsme to my a ne někdo cizí. Dala jsem mu občanku a ještě rozesmátá jsem se na něj zazubila. Koukal na to dvakrát a taky se smál.

Den stý desátý 19.10. 2010

19. října 2010 v 20:30 | sussanah |  365 dní
Dneska jsem nic nefotila. Celej den nedělám nic jinýho, než se šprtám na zítřek. Jo a v jedný čur pauze jsem vyprala ručníky. V další jsem je pověsila.
No ale abych měla nějaký obrazový záznam, použiju video, který jsem natočila včera večer. Roxy našla na posteli berušku (neptejte se, kde se tam vzala) a byla hrozně směšná =)

Den stý devátý 18.10. 2010

18. října 2010 v 17:52 | sussanah |  365 dní
Dneska to bylo oproti očekávání docela náročné. Ráno mi zavolala kolegyně/vedoucí, že má migrénu a nemůže dojet. No dobře. To se stává.
Domluvený oběd s kamarádkou jsme zmákly ve zrychlené verzi a na poslední dvě jízdy v autoškole jsem si prostě zavřela. Blbé bylo jedině to, že jsem nemohla na trénink, protože byl kurz plstěných panenek... Smůla.
Během jízdy jsem si zaplatila poplatek ke zkoušce, kterou dělám ve středu, skoro jsem sejmula cyklistu a opravdu jsem si to užila. Naposledy!
Z knihy už mi zbývají jenom křižovatky. Ještě si v ní projdu provoz řízený policistou a konec. Jo a ještě ta technika.

Den stý osmý 17.10. 2010

17. října 2010 v 21:28 | sussanah |  365 dní
Už mi z těch testů hrabe!!! O_o
Dneska jsem dodělala všechny otázky na teorii, otázky na dopravní značky i otázky na první pomoc. Už mi chybějí jenom křižovatky a technika. Dala jsem dva testy ze tří.
A internet stále nefunguje.

Den stý sedmý 16.10. 2010

17. října 2010 v 21:18 | sussanah |  365 dní
Sobota a já jsem zase v práci. Dělám si testy a příležitostně se hrabu v korálkové bedně. Je to tak super uklidňující.
Dělala jsem si testy a celej den jsem vzpomínala na sen, kterej se mi v noci zdál. Byl o SG1 a myslim, že z toho vycucám povídku.
Ale nová fotka nebude. Nefotila jsem, neměla jsem na to myšlenky. Když jsem zrovna nedělala testy, tak jsem přemýšlela nad tou povídkou.

Den stý šestý 15.10. 2010

17. října 2010 v 20:56 | sussanah |  365 dní
Celej den v práci. Od tmy do tmy.
A zase jsem nedělala nic jinýho, než jsem šprtala na tu středeční zkoušku. Už mi z toho tak hrozně hrabe...
Dokonce se mi o tom už i zdá.

Pomníčky

16. října 2010 v 12:36 | sussanah |  Téma týdne
Téma týdne sice zní Hřbitov, ale já si myslím, že bychom neměli opomíjet ani toto.
Stačí vám jediná cesta městem a uvidíte alespoň jeden.
Každé ráno cestou do práce (z vesnice do města po státní silnici) jedeme kolem tří křížků. Jeden jsem vám vyfotila. Kvalita fotky nic moc, ale řekla bych, že dostačující. Tenhle křížek je na křižovatce. Každý druhý týden ho někdo přijede opečovat. Na druhé straně křižovatky je taky jeden. Je prostý dřevěný a je u něj pneumatika z motorky. Tou cestou jezdíme už dva roky. Za celou tu dobu u něj nikdo nezapálil svíčku.

Den stý pátý 14.10. 2010

15. října 2010 v 16:39 | sussanah |  365 dní
Trénink. Fuj. V pondělí mě to skoro zabilo. Dneska to bylo o fous lepší. Procvičovali jsme páky a docela jsme se u toho pobavili =)
Vyfotila jsem knihu, kterou mi mamka přinesla z knižního bazaru.

Den stý čtvrtý 13.10. 2010

15. října 2010 v 16:36 | sussanah |  365 dní
Tak. Konečně volný den. Sice to zní hrozně, vzhledem k tomu, že jsem skoro celej minulej tejden ležela doma, ale chápete, ne? Zajet se znova do pracovního procesu je drsné.
Zase jsem měla na plánu spoustu osobních věcí, ale místo toho jsem uklízela v kuchyních. Ne moc pečlivě, ale dost.
Takže jsem toho zase moc nestihla. K večeru jsem se dala na šití a mám hotovej střih na kabátek. Myslim, že komplet, kromě rukávů. Na ty ještě musim sednout. Hned po zkouškách si ho ušiju.

Potvrzení

15. října 2010 v 16:01 | sussanah |  Postřehy
Projíždím si FB a koukám, že kamarádka nasdílela video, ze kterého se směje laborant Hodgins ze seriálu Sběratelé kostí (TJ Thyne). Tak jsem si ho pustila. Nečekaje nic velkého.
Ale chyba lávky!
Je to ten nejlepší film, jakej jsem za poslední dobu viděla =) Je to už nějaká chvilka, co ho mám za sebou a pořád se musím usmívat =)
Je to naprosto luxusní. Dokonalý. Nemám slov. Radši se koukněte sami =)

Ta moje úchylka na boty...

15. října 2010 v 7:53 | sussanah |  deníček
Ta mě jednou zabije/zrujnuje...
Už jsem na sebe práskla, že jsem ujetá na kožený boty. O tom žádná, to stále trvá. Jsou ale ještě jedny boty, který mi nedají spát. A to konkrétně značka Crocs.
Vždycky jsem si je chtěla koupit. Ze začátku jsem drhla na tom, že jsem nechtěla objednávat boty přes net bez vyzkoušení (větší problém než cena). Pak konečně otevřeli kamenej krám a cena se stala hlavním problémem nevydělávající studentky. Čas šel a já na Crocsy nějak zapomněla či co.

Den stý třetí 12.10. 2010

12. října 2010 v 20:51 | sussanah |  365 dní
Dnes byl velmi plodný den a mám tedy spoustu fotek! =) A dokonce se mi podařilo vyfotit fotku k tomuto článku.
Ráno jsem se nudila při čekání na otevírací/pracovní dobu a vyfotila jsem svoje boty. Velmi kvalitní a umělecká fotka. A velmi čisté boty =D

Den stý druhý 11.10. 2010

12. října 2010 v 20:31 | sussanah |  365 dní
Další den s autoškolou. Tentokrát jsem měla i jízdy. Dvě za sebou. Bylo to docela fajn. Několikrát jsme parkovali a dokonce se mi podařilo krásně se rozjet na ručku =)
Na tréninku jsme zkoušeli páky. Po tom týdnu doma to nebylo zrovna snadné... Navíc si to ještě musím popsat do bločku tak, abych to ještě někdy pochopila. Máme totiž nový kvest a každej z nás si bude povinně psát svoje vlastní skripta. Zatim to vypadá, že to zvládne jenom "ta mrňavá", ale to jenom z toho důvodu, že jsem já ještě nezačala
A dneska jsem vyfotila svou učebnici na autoškolu, abyste viděli, jak mi to už leze na mozek...

Den stý prvý 10.10. 2010

12. října 2010 v 20:28 | sussanah |  365 dní
Dneska jsem nedělala nic jiného, než testy do autoškoly. Docela už mi to jde, ale stejně si nejsem úplně jistá.
Večer jsem poprosila mamku, aby mě trochu přistřihla vlasy a pak jsem šla spát. Po poměrně nudném dni. Tak jsem vám vyfotila, jak se snažím =)

Obnova prstýnku

9. října 2010 v 22:04 | sussanah |  návody
Před nějakým časem jsem dostala prstýnek, který byl kolem dokola osázený broušenými kamínky. Nádhernej hlavně na sluníčku =)
Jenže kvalita zasazení nebyla valná a netrvalo dlouho a byl plešatej. Jenže s duševní hodnotou. Tak jsem se rozhodla ho zachovat. Natřela jsem ho lakem na nehty. A nosila ho další rok, možná trochu víc.
Vypadal takto. Tedy po tom roce nošení.

Den stý 9.10. 2010

9. října 2010 v 15:46 | sussanah |  365 dní
Dneska jsem myslela na to, že by se mělo stát něco, co by bylo dostatečně husté na to, abych to vložila do stého článku tohoto projektu. (Když teda nepočítám článek úvodní.)
Prala jsem prádlo a když jsem ho věšela, nechala jsem se chvilku hřát sluníčkem. Slyšela jsem datla a bylo mi moc dobře.
Vedle dřevníku máme takovej koutek, kterej zatím na nic nepoužíváme. Je zarostlej něčim, co vypadá jako břečťan a je to tam naprosto super. Tak jsem se rozhodla, že to tam nafotím.
Předtím jsem ještě konečně vyfotila naší borůvku, jak se pěkně vybarvila.

Den devadesátý devátý 8.10. 2010

8. října 2010 v 18:24 | sussanah |  365 dní
Hou Hou Hou! Dnes jsem vstala a vykoupala se! Ani nevíte, jak se mi ulevilo, že už se můžu svobodnějc pohybovat. I když se pořád nemůžu na moc dlouho vzdálit od záchodu.
Na žádné šití samozřejmě zatím nedošlo, za prvé mi bylo blbě a za druhé se musim našprtat na tu autoškolu.
Jo a změna. Dneska nebude žádná fotka, dneska budou videa!
Nejdřív jsem natáčela Roxy. Napadlo mě to, když jsem jí dávala piškot a ona si ho nechtěla vzít a couvala před ním. Když jsem ho stáhla, šla si pro něj. A takhle několikrát. Tak jsem vzala kameru a ona si ho hned vzala! =D To proto ten komentář =)
I když pro vás bude asi lepší, když si to pustíte bez zvuku! =D

Den devadesátý osmý 7.10. 2010

8. října 2010 v 18:07 | sussanah |  365 dní
Dneska jsem nechala zdokumentovat, jak se mnou Roxy spinká. Muž to bral i z vejšky, ale tejden nemytý vlasy... =D No fuj. I takhle je vidět, jak hrozně vypadám. Taky jsem se skoro tejden pořádně nevyspala.
Veškerá moje aktivita se omezila na cestu na záchod, do koupelny a zpět do postele. Radostné období.
Snad se to brzo zlepší. Navíc mám mít příští pátek (pokud dobře počítám), zkoušky v autoškole. No fakt radost...

Den devadesátý sedmý 6.10. 2010

8. října 2010 v 17:56 | sussanah |  365 dní
Abych objasnila dnešní fotku - na pondělnim tréninku jsme se dohodli, že bude super, když si budeme různé techniky natáčet, abychom se na ně mohli kdykoli podívat. Ostatní nejdřív začali kafrat, že přehrát to do počítače trvá hrozně dlouho, ale pak jsme se shodli na tom, že jen záleží na tom, komu se to dá do ruky. Takže jsem vyloudila na taťkovi kameru a zkoušim se s ní naučit =)
Jo a abych nezapomněla, střevní chřipka je daleko účinější, než kdejaká dieta...
A zde Roxy "focená" videokamerou: