Jsem přestěhovaná na web Úspěšná mrcha. Navštivte mě =)

Být sám...

17. srpna 2010 v 21:58 | sussanah |  Téma týdne
Téma týdne, které mě možná trochu děsí...
Ve fantasy knihách mě ze všech magických předmětů vždycky nejvíc zajímali ty, které člověku dokážou ukázat to, čeho se nejvíc bojí. Hady. Pavouky. Tmu. A tak dál. Hrozně jsem chtěla vědět, co bych tam viděla já. Pavouci jsou odporní, ale když je nejhůř, dokážu se jich zbavit sama. A tak je to asi se vším. Některé věci jsou odporné a nechutné, ale dokážu se s nimi vypořádat. Ať už se ctí, nebo bez ní.
Tak čeho se nejvíc bojím?

Dlouho jsem na to nedokázala přijít. Nebo spíš jinak. Asi jsem to věděla, ale neuměla jsem to pojmenovat.
Bojím se tmy? Musím přiznat, že z ní mám husí kůži, ale lampičku na noc fakt nepotřebuju.
Bojím se otevřeného prostoru? Spíš naopak, mám ho ráda.
Bojím se teda uzavřeného prostoru? Je to nepohodlné a do rakve bych si dobrovolně nikdy nevlezla, ale výtahy mi potíže nedělají.
Bojím se myší? Naprosto ne! A nechápu, že kvůli těm malejm chlupatejm mrškám jsou lidi schopný skákat na stoly a vřeštět.
A takhle bych mohla pokračovat dál. Kdyby mě v tuto pokročilou hodinu ještě napadlo, čeho všeho se lidi bojí.
Ale nebudu. Už to na sebe prásknu. Nebojím se ničeho hmatatelného. Bojím se, že budu sama. Naprostá hrůza z toho, že mě nebude mít nikdo rád.
A význam tohoto článku? Nepotřebuju ho mít. Potřebovala jsem se jen vykecat =)
Jo a s těma myšma. Nechci se dotknout nikoho, kdo se jich bojí. Ale musim něco prásknout na mamku. Taky z nich neměla zrovna lehký spaní, ale já jsem se jednou vzepřela a přinesla domů myšáka. Zlatýho. Mrňavoučkýho. Krotkýho. Přišla jsem k mamce a nastavila k ní dlaň. A on mi tam seděl a čučel. Měl asi tři centimetry v kohoutku a stejně dlouhý ocásek. Seděl a mini pacičkama si čistil čumáček. Naprosto nejvíc sladká myška. A co myslíte, že udělala mamka?
Nene. Nezačala ječet, ani neskočila na stůl. Pravila: "Jééé, to je ale roztomiloučký! To kdybych věděla, jak je to roztomilý, tak jsem ti je dovolila už dávno." No věřili byste tomu? Já skoro ne a to jsem u toho byla =)
Takže bychom z toho mohli vymáčknout i nějakou tu pointu. Strachu je třeba se postavit!
PS: já jsem srab a abych nebyla sama, koupila jsem si psa. Byla to ta nejlepší věc, jakou jsem kdy udělala =)
První byla Kačenka. Ten, kdo sleduje můj projekt 365 už Kačenku viděl. Je to jeden z psíků z mého medailonku.
Druhá je Roxy. I její fotku mám v tom medailonku. Často se mi lidi posmívají, že tam mám psy. Ale upřímně, co je jim do toho? Už to asi nikomu neprozradím... Jsou to prostě bytosti, které mám nejvíc ráda a kdyby ten medailonek měl víc listů, určitě bych tam měla i rodinu. Tu mám ale naštěstí *zaklepáno na dřevo* pořád u sebe, takže do medailonku nepatří.
Kdežto psíci mají kratší cestu... Asi si ale budu muset pořídit ještě nějaký medailonek a přidat si tam Jetra =)
Roxouška a mini Jetro (ten je v době psaní tohoto článku již čtrnácti kilovým tančíkem). Jetra mám vyfoceného i líp a zase kdo sleduje můj projekt 365, tak ví =)
A ještě Roxí xichtík
To jsem se od toho tématu týdne nějak extra odtáhla... =D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ina Ina | Web | 17. srpna 2010 v 22:26 | Reagovat

Mami, pokud se tě někdo zeptá, až autem projedeš supermarketem, střihneš si to dál do kašny na náměstí a přistaneš v uzenářství pana Krause, jestli jsi v tom svým nemožným autě byla připoutána, řekni prosímtě jen tohle: Mám psa! (Můj syn, když jsem jednou omylem pozdravila svůj odraz v zrcadle. Tehdy měla moje první fenka tři měsíce a byla nemocná. Snad osm dní jsem pořádně oko nezahmouřila) :-D

2 Gilandhel Gilandhel | Web | 18. srpna 2010 v 7:25 | Reagovat

Ze samoty má strach hodně lidí, ale nechtějí si to přiznat...

3 Perezi ♥ Perezi ♥ | Web | 19. srpna 2010 v 20:38 | Reagovat

já jsem dneska svůj strach překonala snad 100x...musela jsem chodit do sklepa kde mi nad hlavou lezlo tisíce johan a různejch všelijakejch potvor :/ :D.....ale ti pesani jsou nádherný :) :D...já mám zase v pokojíku andulku filípka takže se taky nebojím :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama