Soutěž New Weird je zařazena do žebříčku PAF!

Momentka třetí - Neboj

25. července 2010 v 12:54 | sussanah |  Postřehy
Když na rozptylu prababičky a pradědečka mluvil děda, jejich syn, řekl, že by si určitě přáli, abychom na ně nevzpomínali jenom o dušičkách. Ale taky jindy během roku.
Chtěla jsem se usmát a říct, že stejně nevím, kdy jsou. Ale mlčela jsem. Místo toho mě totiž napadlo něco lepšího. Nebudu na ně vzpomínat o dušičkách. Budu na ně vzpomínat pořád.
Na babičku vždycky, když se mi do rukou dostane nová bankovka. Taková ta, co nemá ještě žádný ohnutý roh a není vůbec pomačkaná. Právě takové, snad čerstvě vytištěné bankovky nám babička dávala ke všem možným příležitostem. Vždycky úplně nové. A k nim třeba kapesníky. V mém současném zaměstnání se k takovým bankovkám dostanu alespoň jednou do týdne.
A děda? Na toho vzpomínám při bouřkách. Když jsem byla malá, nosil mě na koni a spolu se mnou vykřikoval: "Strejda Hromburác!" Bouřky jsem se nikdy nebála. Krom chvílích v lese... =) Dodnes bouřku miluju. Sice už dlouho nebyla, ale nedávno hřmělo!
Takže dědo, nemusíš se bát, že bych si vzpomněla jenom o dušičkách. Já totiž vážně nevím, kdy jsou =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucrecia lucrecia | Web | 25. července 2010 v 14:58 | Reagovat

tak to já zbožnuju dušičky, protože vždycky až když je tma tak jdu na hřbitov, v tu dobu tak už skoro nikdo není a na dušičky se vždycky všude rozhoří svíčky takže to tam vypadá nádherně a trašidelně. babička musela ty bankovky tisknot ne? a že nejsou bouřky, cha kdybys tady byla předevčírem tak by ses divila, to byla bouřka jakou jsem už dlouho nezažila a ještě je všemu v noci a nedaleko uhodil blesk takže v celym měste vypadla elektřina, pak začal hořet panelák takže pořád houkali hasiči a za městem je malá firma a tam vlítl kulový blesk..já jsem celou dobu byla schovaná pod peřinou a třásla se strachy, protože bydlíme u kostela a ten je hrozně vysokej takže to do něho pořád bouchá a pak se všechno třese.

2 odpocivarna odpocivarna | Web | 30. července 2010 v 19:48 | Reagovat

Na blogu chystám nějaké změny a udělaljsem propagační video a chtěl bych znát tvůj názor budu moc rád když se u mě ukážeš reklamy nepíšu tak doufám že to nevadí. Zatím ahoj! Hezký blog!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama