Červenec 2010

Den šestnáctý 17.7. 2010

31. července 2010 v 23:58 | sussanah |  365 dní
Sobota. Konečně jsme za sebou měli noc ne v autě, ale ve stanu. Vypadalo ale to líp, než to nakonec bylo. V noci byla taková kurvazima, že jsme na sobě měli skoro všechno, co jsme měli s sebou...
Ale přežili jsme =)
Samozřejmě jsme dělali různé výlety a fotky jsou z nich. Nebudu teda prozrazovat, kde přesně jsme byli, protože to je tajem. A navíc to ani přesně nevím =D

Den patnáctý 16.7. 2010

31. července 2010 v 23:50 | sussanah |  365 dní
Jak poznáte, že jste v Německu? Záchody jsou placené. Jak poznáte, že jste v Lucembursku? Záchody jsou zadarmo a přesto suprově udržované. Jak poznáte, že jste ve Francii? Záchody jsou zadarmo, ale velmi alternativní... A jak poznáte, že jste zase doma v Čechách? Ať už je to placený nebo ne, bezpochyby je tam ten nejlevnější a nejhorší toaleťák, jakej se dá vůbec sehnat... =D
Toliko vtip na úvod.
Vyfotila jsem hyper sušičku na ruce, kterou měli sice už v Plzni, ale to jsem ještě nechodila na záchody s foťákem =D
Další je cestovní uspořádání plyšáků a poslední asi poznáte =)

Den čtrnáctý 15.7. 2010

31. července 2010 v 23:41 | sussanah |  365 dní
Vůbec se mi nechtělo odjet a nechat Roxouška samotného... Nakonec jsem se ale přemohla a vyrazila jsem směr Francie. Samozřejmě ne sama =)
Doma jsem ještě nafotila pár fotek zvířátek, ale to si nechám pro sebe =)
Když jsem si cestou uvědomila, že jsem ještě nic nevyfotila do projektu, vzala jsem foťák a cvakla prostě cestu. Fotka je trochu mystická, protože mi to blesklo. Ale to se mi na ní právě líbí =)
Druhá jsou mraky. Ty fotím docela často, ale většinou se mi to nepovede tak, jak chci... Ale tahle je docela dobrá =)

Momentka třetí - Neboj

25. července 2010 v 12:54 | sussanah |  Postřehy
Když na rozptylu prababičky a pradědečka mluvil děda, jejich syn, řekl, že by si určitě přáli, abychom na ně nevzpomínali jenom o dušičkách. Ale taky jindy během roku.
Chtěla jsem se usmát a říct, že stejně nevím, kdy jsou. Ale mlčela jsem. Místo toho mě totiž napadlo něco lepšího. Nebudu na ně vzpomínat o dušičkách. Budu na ně vzpomínat pořád.
Na babičku vždycky, když se mi do rukou dostane nová bankovka. Taková ta, co nemá ještě žádný ohnutý roh a není vůbec pomačkaná. Právě takové, snad čerstvě vytištěné bankovky nám babička dávala ke všem možným příležitostem. Vždycky úplně nové. A k nim třeba kapesníky. V mém současném zaměstnání se k takovým bankovkám dostanu alespoň jednou do týdne.
A děda? Na toho vzpomínám při bouřkách. Když jsem byla malá, nosil mě na koni a spolu se mnou vykřikoval: "Strejda Hromburác!" Bouřky jsem se nikdy nebála. Krom chvílích v lese... =) Dodnes bouřku miluju. Sice už dlouho nebyla, ale nedávno hřmělo!
Takže dědo, nemusíš se bát, že bych si vzpomněla jenom o dušičkách. Já totiž vážně nevím, kdy jsou =)

Den třináctý 14.7. 2010

23. července 2010 v 12:18 | sussanah |  365 dní
Poslední pracovní den! =D
Zítra už odjedeme do Bretaně =) Ale přežít dnešek bylo hrozný... Ráno jízda v autoškole, přes den práce, večer teorie v autoškole... Fujky =)
Večer jsme nakoupili na cestu a pak jsme se stavili u babičky pro maso pro psy. A právě od babičky jsou dnešní fotky.
Babetka je ta menší a nejdřív teda nechtěla moc pózovat, ale nakonec se aspoň zastavila. To Inečka je lepší modelka =)
Jo a jedna je z cesty, ta první s balonem. Byl tak hrozně nízko!

Fénis 10.

22. července 2010 v 16:27 | sussanah |  Fénis
Vím vím, jak nemáte rádi otevřené konce... Ale tohle ještě není konec, takže to klidně může být otevřené! =D

Povídkář 2.

20. července 2010 v 14:44 | sussanah |  povídky
Pokračujeme, btw všimli jste si, že tohle je jedna z pouhých dvou povídek, kde má moje hrdinka jméno? =)

Učitel 22.

17. července 2010 v 14:22 | sussanah |  Učitel
Končíme... =)

Den dvanáctý 13.7. 2010

16. července 2010 v 14:49 | sussanah |  365 dní
Předposlední dlouhý pracovní den... Pozítří už odjíždíme, takže dnešní fotky jsou z večerní balící deprese =D
A taky jsem vyfotila psychedeliku bazénovýho dna. Duchovního psa. Nateklou borůvku v kontrastu s mým prstem. A nakonec skoro zabalenou tašku.
Není toho moc. Je velký vedro na myšlení i na focení. Není teda ani moc co psát... Ale počkejte po Francii! =)
PS: vím, že ty fotky nejsou nic moc, třeba bazén byl daleko zářivější, když jsem cvakala a Roxy se mi taky hnula. Ale tam se to nějak hnulo celý, takže se mi ta fotka něčím zamlouvá, tak jsem si sem dala =)

Odjíždím!!! =)

14. července 2010 v 15:05 | sussanah |  deníček
Takže, měli byste vědět, že zítra odpoledne odjíždím s mužem do Francie. Konkrétně do Bretaně. Budu pryč až do posledního července. Do té doby budu poctivě fotit do projektu 365.
Taky jsem vám nastavila několik článků (seznam máte vlevo v menu). Doufám, že mě za to neukamenujete =D Pěkně mi tu nechávejte komentáře, já vám to oplatím, až se vrátím. Hlavně moje SB, buďte trpělivý ;)

Fénis 9.

13. července 2010 v 13:54 | sussanah |  Fénis
Další kratičké pokračování =)

Den jedenáctý 12.7. 2010

12. července 2010 v 22:39 | sussanah |  365 dní
Včera jsem od taťky dostala nové baterky, abych si ověřila, kde je problém. Jestli ve foťáku, nebo v baterkách. Zatím to vypadá, že v baterkách! Celej den jsem fotila a pohoda. Předtim to bylo pár cvaknutí a konec. A to jsem měla nabíjecí baterky...
Dneska nemám moc co říct. Dodělávala jsem spodničku a teď si ještě musím zabalit na cestu =)
Takže k fotkám. Jsou z cesty domů =)

Den desátý 11.7. 2010

11. července 2010 v 23:09 | sussanah |  365 dní
Je totiž neděle a mám dost času...
Dneska to byl náročnej den. Poslední volný před čtvrtečním odjezdem do Francie. Měla jsem tolik plánů!
Nakonec jsem nestihla skoro nic. Jenom ta včerejší práce je už za mnou. Mám ušitou kapucu pod plechy pro kamaráda a pro kamarádku skoro hotovou sukni. Ještě jí budu muset dodělat zdobení, ale protože musím ručně, tak jsem stihla jenom půlku. Druhou snad zítra. Taky jsem se pokusila něco si zabalit a dnešní fotky budou právě z toho. Jak jsem totiž balila, zjistila jsem, že musím doplnit svoje cestovní mýdlo. No a to staré už nebylo, tak jsem tam dala jiné. A smícháním se stala super věc. Znáte lávový lampy? Tak přesně tak se mi to v tý flašce honilo! No a právě to jsem dneska fotila.
I když jsem tu měla obě babičky a dědu a psi a kočky... Spousta věcí k focení a já fotim flašky mejdla! =D
Při upravování fotek jsem si všimla, že jsem dneska cvakla přece jen ještě něco - kočku a plyšáky ze sekáče. Nemohla jsem je tam chudáčky nechat. No a po koupeli už jsou moji =) Jo, je to dinosaurus a na něm odpočívá medvěd.

Den devátý 10.7. 2010

11. července 2010 v 22:57 | sussanah |  365 dní
Sobota. Dneska to mělo bejt docela v pohodě. V práci do jedný, pak kurz a pak domů. Nakonec se ale ukázalo, že tu budu muset být až do osmy... Tak jsem si s sebou vzala ještě práci z domova, abych taky něco udělala.
Zvládla jsem toho dost, i když jsem nestihla všechno, co jsem chtěla.
Večer jsem doma vyfotila kočku a psíka =) Za psíkem v pozadí je můj muž. A tu fotku sem dávám jenom kvůli tomu božímu výrazu, kterej se mi na Roxy podařilo vyfotit. =D
A taky krb, který sice zabral moje staré pracovní místo, ale jsem s ním spokojená. Ten zvuk ohně bych mohla poslouchat pořád =) Na fotce je sice "vypnutý", ale co byste čekali, v tomhle počasí? =D

Den osmý 9.7. 2010

10. července 2010 v 11:13 | sussanah |  365 dní
Ráno jsem měla jízdu v autoškole a smažila jsem si to stovečkou! =)
No a pak nastal další nudný den v práci, ale kupodivu se stalo něco zajímavého - měla jsem tržbu velkou jako za dva normální pracovní dny! =D
No a pak jsem šla za mužem a cestou jsem se vyfotila, jak mávám:

Momentka druhá - Bo

9. července 2010 v 10:35 | sussanah |  Postřehy
Rozhovor maminky a asi tak tříletého chlapečka.
"Ty chceš čůrat?"
"Jo."
"Ale vždyť jsme teď byli. Tak chceš kakat?"
"Bo."
"Takže čůrat?"
"Jo."
"Ty si ze mě děláš srandu?"
"Jo."
Nakonec utekli kakat =D
Dodatek - pak se vrátili a chlapeček se velmi smál a byl spokojený =D

Den sedmý 8.7. 2010

9. července 2010 v 9:44 | sussanah |  365 dní
Včera jsem taky nevěděla, co fotit, ale nakonec to přišlo samo.
Ráno, respektive už v noci, jsem měla děsněj bolehlav z autoškoly. Musela jsem si dát dva prášky, abych mohla vůbec fungovat. Ne teda najednou, postupně. Ale i tak jsem měla dva.
Jízdu jsem zvládla řekla bych docela dobře.
Taky jsem si vyfotila nehty, abych se pochlubila, jak dlouho mi drží lak =)
A večer, když jsme se konečně dostali domů, obtěžkáni vším možným, včetně suši k večeři, nás výtala všechna zvířena, kterou doma máme. Včetně kočky, která se k nám nastěhovala. Jenže já se tak hnala na to suši, že kočka nevydržela s nervama a nepočkala si ani na večeři... Tak doufám, že přijde zítra, abych jí to mohla vynahradit =)

Den šestý 7.7. 2010

7. července 2010 v 22:17 | sussanah |  365 dní
Dneska jsem vůbec nevěděla, co fotit. Ne, že by se nic nedělo, ale bylo to vždycky nefotitelné. (například naprosto protivný zákaznice, zákaznice, kterejm táhne z mordy... no děs... btw klika, že se tu nepoznají! =D )
Nakonec jsem to ale dokázala. Fotila jsem cestou na teorii k autoškole. První je muzeum. Druhá je budova, ve který bych jednou ráda pracovala. Ale nic moc pro to nedělám. Asi mám podvědomý strach z toho to zkoušet. Ale nevim, jestli se bojim toho, že to nevyjde, nebo toho, že to vyjde.
Kdo tu budovu nezná, nebo nepozná, má smůlu =)
A schválně - pozná někdo moje město?

Knihobyrint 1

6. července 2010 v 22:11 | sussanah |  povídky
Na jednom literárním webu byla soutěž "Dopište Obermannovou" a já to zkusila. Jenže oni chtěli jen dvě stránky textu a já jich měla už šest a ještě to nebylo hotové... Nakonec jsem to neposlala, ale je mi líto nechat si to na v šuplíku =)

Den pátý - 6.7. 2010

6. července 2010 v 21:06 | sussanah |  365 dní
Dneska jsem pokračovala v šití, ale mám takovej pocit, že tolik jsem toho zase nestihla... Jetro mi sice poctivě pomáhá (viz foto =), ale sem tam mi lehne i na pedál ke stroji a to je pak jízda! Jo a mám taky konečně hotovou tu kabelku, více zde! =)
Na druhé fotce je něco, co mě dneska opravdu překvapilo. Můj brácha si v létě obvykle dával vysokou sklenici koly s ledem. Později začal do sklenice dávat nejdřív led a pak ho teprve trochu zalil kolou. Když na ní teda měl chuť. Když neměl, dával si jen vodu. Před pár dny jsem si všimla, že mu jeho slečna místo koly nosí půllitrovku mlíka. Ptala jsem se proč. A ona řekla, že když tam dá pytlík a půl vanilkovýho cukru, že to chutná i jí. Asi to taky zkusím. Ale dneska... No to mě vážně dostalo!
Ano... V půllitru mlíka a pytlíku a půl vanilkovýho cukru plave led! =D
PS: k večeru přijela babička s dědou a psama, bylo to hustý; bylo to tak hustý, že se nedalo fotit... Jetro se totiž ještě bál babiččinýho velkýho knírače a Roxy, přestože nejmenší ze všech, se ho snažila chránit! Roztomilost sama =) Tak jsem radši hlídala, aby nehlídala moc a ještě se navzájem nesežraly...

Den čtvrtý - 5.7. 2010

5. července 2010 v 23:44 | sussanah |  365 dní
Dneska jsem měla v plánu zdokumentovat cestu do města, ale nakonec jsem nikam nejela. Nafotila jsem tedy pohled z okna u mého psacího stolu. Ten hustej keř vpravo jsou ostružiny a jsou děsně dobrý a děsně velký. Vlevo krbík a sezení. Taky zrovna bouřilo, když jsem tohle vycvakla, ale nakonec z toho nic nebylo... =D
Na okně mám kasičku, do které si spořím na krejčovskou pannu. Nebo na horší časy. Podle toho, co bude potřeba dřív.
Kytičky mi udělala budoucí švagrová a já z nich chci udělat naušnice. Teda, z těch dvou modrejch, ta největší bude asi brož. Ale ještě nevím, brože moc nenosím.
Nafotila jsem taky svoje nehty. Moc často si je nelakuju, ale dneska se mi chtělo. Navíc zelenou barvu zrovna dvakrát nemusim, tak nevim, co to do mě vjelo =D

Den třetí - 4.7. 2010

4. července 2010 v 20:30 | sussanah |  365 dní
Dneska jsem fotila trochu víc, tak to bude delší. Ráno jsem si přispala a měla jsem fakt hrozivý sny... Fujtajxl...
Pak jsem se vrhla na šití spodničky pro kamarádku (bude na druhym blogu). Když jsem měla skoro hotovo, přijela babička s dědou a dali jsme si buřty a já fotila. Chtěla jsem zdokumentoval hlavně Jetra a Roxy. Jetro mi teď spí pod židlí a Roxy se radši drží dál, aby se jí Jetro zase nesnažil ukousnout už tak tupírovanej ocásek.
Až vložím fotky z dneška, půjdu ještě šít kabelku a spravovat kabelku. I to se objeví na druhém blogu.
A k fotkám. První je Jetro. Je mu teď osm týdnů. Roxy už je skoro dva a půl roku. Takže puberťačka. S foťákem jsem dneska hodně blbla, takže ta zrůdička jsem já! =D
Na posledních dvou fotkách je náš borůvkový keřík. Loni na něm byli asi tři kuličky a sežrali nám je ptáci. Tak jsme to letos vytunili a čekáme, až zmodraj. Jo ta konstrukce je z koše na prádlo, šuplíků do mrazáku a pletiva na plot. Nahoře je ještě cédo, aby to ty ptáky trochu plašilo =)

Den druhý - 3.7. 2010

4. července 2010 v 20:15 | sussanah |  365 dní
Tahle sobota byla opravdu dlouhá. Nejdřív jsem měla normální pracovní dobu. Pak další tři hodiny kurz. To mě dost vyčerpalo, takže jsem byla ráda, že kluci navrhli koupání. Dost jsem se těšila, protože to bylo poprvé skoro po třech letech... Ne snad, že by nebylo počasí... Ale to je věc jiná. Tentokrát jsme k vodě dojeli a dokonce jsme do ní vlezli. Všichni! Já teda až potom, co mě pocákali, ale nakonec jsem byla fakt ráda.
Po koupání jsme se vydali do kina na Solomona Kana. Bylo to, no, řekněme dost oddechové. Ale mě se to líbilo. Solomon byl docela kořen =) I když jsem toho herce asi ještě nikde neviděla, nebo si to neuvědomuju. Vlasy dokážou člověka hrozně změnit.
Doma jsme byli až kolem jedenáctý, utahaný jak koťata =)

Učitel 21.

3. července 2010 v 12:42 | sussanah |  Učitel
Talíř se neroztříštil na tisíce kousků a ani neodletěl do všech koutů místnosti, jako to bývá ve filmech. Skoro bych řekla, že se skoro nehnul z místa, na které spadnul. A rozštípl se jen na tři velké kusy.
"Dlužíš mi talíř." Procedila jsem vztekle skrz zuby. Byl můj oblíbený.

Momentka první - Vir Elvis

3. července 2010 v 12:22 | sussanah |  Postřehy
"Ale až pojedeme, tak si budeme pouštět i nějakýho Elvise, viď?"
"Hmmm..."
"Já si ho na tu flešku klidně nahraju i sama."
"No ale hudbu vybírá řidič."
To mě skoro rozesmutnilo... Pak mě ale něco napadlo.
"No tak já ho našoupu do všech složek, abys to nemohl vyfiltrovat!"
Zasmál se. I já.
"Takže vir Elvis?"
"Jo. Vir Elvis."
A tak se taky stalo. Nohavica. Elvis. Wohnouti. Elvis. Xindl. Elvis.
A smáli jsme se celou cestu.

Den první - 2.7. 2010

2. července 2010 v 15:12 | sussanah |  365 dní
Sice jsem říkala, že začnu novým štěnětem, ale na záchodě je teď něco aktuálnějšího...
Už od rána si řikám, co je to za chuchvalec na trubce od nádržky. Ale protože jsem byla líná brát si brýle a zkoumat to, dlouho jsem žila v přesvědčení, že je to buď bordel, nebo mrtvé.
Ale ono se to pak pohlo!
No fujtaxl...
Abyste to pochopili, já pavouky opravdu nemám ráda. A tenhle je tlustej jako blázen. A ještě ke všemu ho mám v zádech... Brrr...
Z fotky to není tak dobře vidět, ale ten pavouk má do každýho rozměru alespoň pět centimetrů!
Fotky jsem záměrně nijak neupravovala... =)

365 dní - prologue

2. července 2010 v 12:43 | sussanah |  365 dní
U Basse jsem našla zajímavý projekt a rozhodla jsem se, se do něj taky zapojit. Principielně jde o to každý den v roce něco vyfotit a fotku zveřejnit. Teda, to zveřejňování asi není pro samotný projekt důležité, ale kdybychom nebyli exhibouši, tak nejsme na blogu, že jo? =D
Na netu jsem si našla, o co přesně jde a zkopíruju si to sem, kdyby to náhodou z původní adresy zmizelo.
Taky si říkám, že je přesně ten pravý čas začít, protože asi tak za dvě hodiny naši odjíždějí a až se vrátí, o hodinu později, přivezou s sebou malého ovčáčka =)
No a brácha má malý kotě a Roxy je roztomilá celoročně, takže tak =)
Až dojedu z práce domů, vytáhnu foťák a jdu na to. Navíc za čtrnáct dní odjíždíme do Francie. No není to skvěle načasovaný? =)