Soutěž New Weird je zařazena do žebříčku PAF!

Fénis 6.

19. června 2010 v 9:49 | sussanah |  Fénis
Na pokladně měli otevřeno ještě víc jak tři hodiny. Tak jsem pomalu došla do domku, no, možná už bych mohla říkat domů... Prostě, vrátila jsem se, vzala jsem si peníze a s vysvětlením, co a jak jsem se znovu vydala na hrad.

Srdce mi bušilo jak blázen, hrozně jsem se na tu vstupenku těšila. Asi bych měla uvést na pravou míru proč. Celý život jsem se o Casanovu zajímala. O jeho život. Četla jsem jeho spisy. A pořád jsem si pohrávala s myšlenkou, jestli bych pro něj byla taky zajímavá. Jestli by se mnou ztratil jednu noc. Vím, že z pohledu dneška je to bláznivé. Rozhodně musel mít spoustu "nepříjemností" se zdravím a odnést si takovou památku se mi dvakrát nechce, ale i tak. Nejvíc mě ale dostal ten poslední film. Casanova. Určitě by mě tak nevzal, kdyby tam nehrál Heath Ledger. V podstatě je to docela průměrný film s vtipnou zápletkou a romantickým koncem. Ale Heath tomu dává jinej rozměr. A vzhledem k tomu, že se mu Casanova, jak jsem ho viděla na Fénisu, poměrně dost podobá, nemohla bych si prostě odpustit se nevrátit. Jojo, já vím, že jsem trochu blázen a možná i víc něž jen trochu, ale mám takové podezření, že jsem se zabouchla. Do chlapa dávno mrtvýho, nestálýho a přelétavýho, jak stěhovaví ptáci... Tohle mě bude ještě hodně mrzet.
Vystoupala jsem na kopec a koupila si svou vstupenku. No a protože jsem na dnešek dostala volno a protože právě začínala prohlídka, šla jsem dovnitř. Nedávala jsem vůbec pozor, těšila jsem se do té místnosti s ohořelými trámy. Průvodce se nesnesitelně loudal. Šla jsem jako první, abych v té místnosti mohla být co nejdýl, až se tam teda dostaneme...
Po nekonečných deseti minutách jsme tam došli. Měla jsem hrozný strach, že to bude jinak, než si to pamatuju... Vím, měla jsem tu fotku, však jsem se na ní také neustále dívala, ale stejně. Obavy se ale ukázaly jako naprosto zcestné. Všechno bylo tak, jako minule. Postel, krb a erb. Naprosto nenuceně (alespoň jsem si to myslela) jsem se přesunula ke krbu a zvedla oči k erbu. Líbil se mi. Kdybych si měla vybrat nějakej erb, kterej bych používala, tak by to byl tenhle. Tak jednoduchý a přitom elegantní... Chtěla jsem se ho dotknout, už jsem i zvedla ruku, ale najednou mě přepadl podivný pocit, že se na mě dívá moc očí. Tak jsem ruku zase stáhla a začala jsem si prohlížet krb, abych na erb zbytečně neupozorňovala. I když se mi zdá docela podivné, že tu na to ještě nikdo nepřišel. Copak se tu neuklízí?
"Na to bohužel nemáme dost lidí, jen se tu sem tam zamete a vyvětrá. Prach ale nikdo neutírá. Přijde jim to zbytečné. Když to tu vydrželo stovky let bez pomoci, myslí si, že to vydrží i dál." Krve by se ve mě nedořezal, jak jsem se lekla. Otočila jsem se na neznámého.
"Já jsem to řekla nahlas?"
"Ani jsi nemusela, vidím, jak se díváš na ten prach na krbové římse, na ten zaprášenej erb. Dokonce se mi zdálo, že jsi ho chtěla oprášit. Proč jsi to neudělala?"
Ten kluk byl hezkej, dokonce bych s ním mohla i chodit. Ale nelíbilo se mi, jak se vyptává.
"Nechtěla jsem narušit tu prachovou vrstvu, pak by to tu museli uklidit celý." Usmála jsem se, stejně jsem se vymlouvala i mamce.
Taky se usmál. Průvodce zatím odvelel výpravu jinam.
"Já jsem Luca Castellani. A ty?"
"Adelaide." Už před časem jsem se rozhodla si svoje jméno poitalštit a tohle byla výborná příležitost vyzkoušet, jak to bude znít.
Usmál se a potřásli jsme si rukama. Průvodce nás vyzval, abychom šli s ostatními. Luca mu řekl, že je to v pohodě, že mě provede sám. Podivila jsem se tomu, zvlášť potom, co můj původní průvodce jen šibalsky mrknul a odešel. Tázavě jsem se na Lucu podívala.
S úsměvem pokrčil rameny.
"Šel jsem na prohlídku jen kvůli tobě. Jsem taky průvodce. Ale ještě nikdy jsem neviděl nikoho, jako jsi ty."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Matylda Matylda | Web | 19. června 2010 v 9:53 | Reagovat

Hezu blog

2 €l!sShQa €l!sShQa | Web | 19. června 2010 v 9:59 | Reagovat

pěkný dess :)

3 lucrecia lucrecia | Web | 19. června 2010 v 13:28 | Reagovat

že by novodobý casanova ten luca? :D skvělá kapitola

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama