Soutěž New Weird je zařazena do žebříčku PAF!

Učitel 20.

23. května 2010 v 0:12 | sussanah |  Učitel
Tak, pomalu finišujeme. Nadchází zápletka, kvůli které jsem to vlastně celé psala. Aspoň myslím, že to bylo kvůli ní =D Už si to moc nepamatuju =) Taky začínám psát novou povídku. Fénis a pak mám ještě jednu, ale ta zatím nemá jméno. Tak se máte na co těšit =)Pár dní se nic nedělo. Honza pokračoval ve své taktice vlídnosti. Petr učil sebeobranu a scházel se s ní. Ona už si byla definitivně jistá, že chce Petra. Ten den se ale všechno změnilo...

"Kruci, zapomněl jsem si klíče!" Zaklel Petr.
Něco takového se mu už dlouho nestalo. Nasedl zpět do auta a rozjel se domů. Z druhé strany města... Doufal, že tam ještě zastihne Honzu. Ne, že by ho nějak extra těšilo, že se bude muset doprošovat, ale bohužel musel. Mířil na celovíkendovou akci a na klíčích měl i klíče od chaty. Takže bez nich by všichni nocovali na verandě. A to by mu jen tak neodpustili, to si byl jistý.
Už ujel pár ulic, když ho něco napadlo.
"Zlato?" Promluvil do telefonu, jakmile se čekající tón změnil v odpověď z druhého konce linky. "Zamkni se, jo? Nejlíp na takovou tu páčku. Za chvilku k tobě přijedu."
"Závora. Jmenuje se to závora." Zasmála se.
"Tak přesně tuhle páčku jsem myslel." Usmál se taky. Rozloučili se. Zatočil do své ulice. Zaparkoval a vyběhl k bytu. Zazvonil. Zabušil. Zavolal. Nikdo mu neodpověděl. Špatný pocit, který měl ráno v žaludku se zmnohonásobil. Tryskem seběhl schody a naskočil zpátky do auta. Ty tři ulice by v klidu zvládnul i pěšky, ale tentokrát musel být rychlý. Sice svůj strach nedokázal nijak logicky vysvětlit, ale to neznamenalo, že by ho měl ignorovat.
Když dojel k jejímu domu, ani se neobtěžoval hledat parkovací místo. Najel na chodník a sotva zamknul, než se rozběhl do domu. Měl sakra kliku, jedna babička šla zrovna venčit psa. Normálně by nepustila nikoho, koho nezná, ale Petrův šílený výraz jí odradil od jakýchkoliv námitek.
Petr bral schody po třech. Zbývalo mu poslední půl patro, když zaslech křik a řachot něčeho skleněného...

***
To ráno bylo pro Honzu opravdu velmi příjemné. Když vstal, asi tak v jedenáct, zjistil, že si Petr nechal doma klíče. Zaradoval se. Kdyby se to stalo v nějakém filmu, možná i v detektivce, tak by Honza profesionálně vytáhnul z kapsy krabičku na otisky klíčů. Otisknul by klíče od jejího bytu. A Petrovi klíče by zase vrátil na háček. Aby nikdo nemohl ani tušit, že už půl hodiny po tom, bude mít klíče vlastní. Jenže nejsme ve filmu. Honza prostě vzal Petrovi klíče. Spokojeně se na ně podíval a potěžkal je. Poté si je se samolibým úsměvem strčil do zadní kapsy kalhot. Navíc mu hrálo do karet, že Petr ráno odjel a nemíní se vrátit dřív, než pozítří večer. Nemusel tedy vůbec spěchat.
Krátce po obědě se vydal ke dveřím, do nichž pasuje klíč, který ho teď tlačí v kapse.
Loudal se. Užíval si slunce a pocit, jak má všechno pěkně pod kontrolou.

***
Zrovna jsem myla nádobí, když jsem slyšela, jak se otvírají dveře. Určitě dostanu držkovou, že jsem nepoužila závoru. Ale já jí nepoužívám nikdy. No. Někdy, když se koukám na horory, tak si ji pak zaklapnu, ale normálně ne. Ne, že bych věřila, že mě závora ochrání před čímkoliv napřirozeným, ale mám pak lepší pocit.
Jsem ráda, že se Petr rozhodl přijet, než odjede na víkend. Děsně mě štve, že nemůžu jet s ním, ale mám výjimečnou službu v práci a nedá se to odvolat. Sakra.
Vzala jsem do ruky talíř a uslyšela kroky už kousek za sebou. Otočila jsem se, stále s talířem v ruce. Když jsem ale viděla, kdo vešel, leknutím jsem ho upustila. Možná, že jsem i vykřikla. Nevím.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 °°Slečna Paťuškááá°° °°Slečna Paťuškááá°° | Web | 23. května 2010 v 10:21 | Reagovat

Ahooj moja :) ako sa dnes mááš? kukám novinky čo j novééé :D Učitel 20 :D šupááá..
U nás je dneskáá krásne slnečno, ešte neviem čo budem robiť :)

A prosííím ťaa hláseš mi tutoo? budem ti velmi velmi vdačnáá.. JE TO Už 3 kolo v SONP :) tak prosííím:
Tu je to:

http://ivusqva.blog.cz/1005/koniec-druheho-kola-a-zacina-tretie-kolo-v-sonp#komentare

Som ako: Lady- GaGa- Alejandro ;)) hned prwáá..
Dakujéém na 100 x :) vážim si to :-* a rada odplatím..
akeby si aj ty potrebovala hlásnuť.. kludne napíš :-** :-)

2 odpocivarna odpocivarna | Web | 23. května 2010 v 12:00 | Reagovat

Promiň že odepisuju tak pozdě sem nemocnej a neměl sem moc času na rozhled na blogu ale určo se chci spřátelit. Pokud máš pořád zajem tak napiš. :-)

3 Aprílčanka Aprílčanka | Web | 23. května 2010 v 14:44 | Reagovat

Takto to ukončiť... tsss... to sú nervy :D  Som strašne zvedavá ako to bude pokračovať... :D

4 lucrecia lucrecia | Web | 23. května 2010 v 19:13 | Reagovat

no tohle, to se dělá..to jsi nemohla napsat pár řádků navíc, abych nebyla pak tak napnutá. rychle, šup s další kapitolou

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama