Jsem přestěhovaná na web Úspěšná mrcha. Navštivte mě =)

Petr, Liščí noha - 3.

15. května 2010 v 17:10 | sussanah |  povídky
Po velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi dlouhé odmlce dávám kratičkou kapitolku =) Je miniaturní a nic moc v ní není, ale musím oživování začít pomalu a pozvolna a zlehka =)Sešla jsem do jídelny. Vzala jsem si tác a nechala si nandat oběd. Ke stolu jsem si zase půjčila kroniku. Tentokrát jen tu první. Tu, ve které se píše o Petrovi. Celé mi to bylo nějaké povědomé. Jako nějaké dé ja vou. A nebylo to jen tím, že se mi sen o lese zdál už několik týdnů. Měla jsem pocit, že jsem tu už opravdu byla. Bylo to trochu nepříjemné, protože jsem si nedokázala vzpomenout na nic konkrétního.
K obědu byla nudličková polívka a masová směs s rýží. Jedno z mých oblíbených menu. K pití univerzální čaj. Vlastně ani nevím, jak to v tědlech zařízeních dělají, ale už od prvních školních výletů tenhle "čaj" chutná stejně. A mají ho všude. Pokaždý v takový tý veliký cisterně, co stojí na stolku a když přijdete moc pozdě, musíte eskamotérským zákrokem cisternu jednou rukou naklonit a udržet a druhou rukou směrovat skleničku přesně pod otevřený kohoutek a ještě sledovat, jestli už nepřelíváte. Od té doby, co dosáhnu až přes cisternu, jsem v klidu. Když jsem ještě byla záprdek, musela jsem chodit včas.
Každopádně k jídlu jsem si kroniku otevřela na stránce s Petrovou podobenkou. Samozřejmě to nebyla fotka, ale jen dobová kresba. Sem tam jsem našla odlišnosti v jeho podobě, ale byl to jistě on. Petr z mého snu. Měla jsem nejasný pocit, že se mi o něm zdává déle, než o tom lese.
Zamyšleně jsem se prolévala horkou polívkou a bylo mi čím dál tím líp.
Bohužel ten dobrý pocit netrval moc dlouho. Když jsem se dostala k druhému jídlu, napadla mě nemilá věc. Můžu se s Petrem setkat jinak, než ve snu? Dojedla jsem a stále zamyšlená jsem se vrátila do pokoje. Sedla jsem si k oknu a dívala se do lesa. Představovala jsem si, jaké to tu asi bylo, když tu les ještě nebyl a když bylo zdálky vidět na ten hrad na kopci. Muselo to být opravdu krásné.

********************
3. - tento
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Slečna PaťušQá :) Slečna PaťušQá :) | Web | 15. května 2010 v 19:31 | Reagovat

AwojQýý je to zlatééé :) a ako sa máš? fuu, dnes totálne škaredé poačasie :( boli sme na kolotočooch :D super bolo :) len vtedy začalo pršať, ale len tak mrholilo a strašne fuukal vietor :( :D a celý dáždnik sa mi pokazil:( moj najobluubenejší!!! :( celý čierny a na nom boli také jemné kocky bielo -fialový :( uplne nádherný :( a mne sa celý doj**al :( áách.. som sa tam vykrú´´ucala :D šak skoo ma odfuuklo :D áách to si mala vidieť .. OMG :D na jednu stranu na druhuu s tým dáždnikom šaškovala :D jáááj :D no ale zenzácia xD a čo si dnes robila thy? u vás je jako? a na blogu mám takéé cuté pixelky na odptovanie ;) prosím mrkní sa ;) suu uplne zlatučké :) krásne pixelky.. chunatéé :) tak ja idem a potom napíš komentíQ prosíííím!!! ja vždy obiehaaaam :( Ahooooooy:-** :-** :-** :-)  :-)

2 Slečna PaťušQá :) Slečna PaťušQá :) | Web | 15. května 2010 v 19:49 | Reagovat

tento som nečítala ale inokedy si prečítam, len škoda že to nieje po slovensky :( aháá.. no a ešte teda nepšíí? =)) u náás hej =)) :(( aléé :((

3 Slečna PaťušQá :) Slečna PaťušQá :) | Web | 15. května 2010 v 20:00 | Reagovat

no vidííš :D aj ja niekedy narábam s prekladačom ;))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama