Jsem přestěhovaná na web Úspěšná mrcha. Navštivte mě =)

Květen 2010

Fénis 3.

30. května 2010 v 0:44 | sussanah |  Fénis
Ty tři měsíce uběhly jako voda. Celou tu dobu jsem poctivě chodila na lekce italštiny a musim říct, že mi to docela šlo. Vlastně lektor mi na konci kurzu řekl, že mám na to talent. Buď mě chtěl sbalit, nebo jsem fakt dobrá! Taky jsem si dopisovala s rodinou, do které pojedu. Po pár lekcích už jsem ani nepotřebovala kamaráda. Teda, slovník si povezu i s sebou, takže je snad jasné, že bez něj ještě souvislou větu nenapíšu. Mluvit je totiž o dost snadnější.

Fénis 2.

25. května 2010 v 22:01 | sussanah |  Fénis
Tak to nakonec nebude jednorázovka... =)

Zbytek prohlídky jsem prošla jako ve snu. Svírala jsem foťák a čučela jako magor. Když nás průvodkyně vyprovodila před bránu, sedla jsem si na lavičku a zírala. Pořád jsem se nějak nemohla vzpamatovat z toho, co se mi stalo. Vůbec nejdivnější na tom bylo to, že si nikdo nevšimnul, že jsem byla pryč. Ať už fyzicky, nebo jen myslí. A taky se nezdálo, že bych přišla o nějaký čas tady. To jsem ale nemohla říct s jistotou.
Po pár minutách jsem seběhla kopec k parkovišti a ještě se jednou podívala zpět.

Povídkář 1.

23. května 2010 v 13:50 | sussanah |  povídky
Nová povídka =)

Učitel 20.

23. května 2010 v 0:12 | sussanah |  Učitel
Tak, pomalu finišujeme. Nadchází zápletka, kvůli které jsem to vlastně celé psala. Aspoň myslím, že to bylo kvůli ní =D Už si to moc nepamatuju =) Taky začínám psát novou povídku. Fénis a pak mám ještě jednu, ale ta zatím nemá jméno. Tak se máte na co těšit =)

Fénis

21. května 2010 v 18:53 | sussanah |  Fénis
Kratičká jednorázovka z poznámky v sešitku. Inspirováno loňským výletem do Itálie =) Mám i fotky toho zmiňovaného hradu a možná, že je sem časem taky dám =)

Tetování

21. května 2010 v 9:00 | sussanah |  deníček
Už děsně dlouhou dobu přemýšlím o tetování. Piercing už mám a další nechci. Už mám pro to tetování vybraný dvě místečka. Nárt a ten plácek za pravym uchem. Teď ještě zvažuju, co kam a v jaký úpravě dám. Navíc je to docela sumička, takže kvůli tomu taky musím ještě čekat a spořit. A ještě jedna věc je, že dělat to před létem je hloupé. I když... Letos, díky té islandské sopce možná žádné léto ani nebude... Ale každopádně teď ještě se tetovat nepůjdu. Nejdřív v září.

Masážítko na zadek a zpevňující krém

21. května 2010 v 8:24 | sussanah |  deníček
Když jsem byla letos poprvé v Praze. Teda, ne že bych tam předtim nikdy nebyla, byla. Ale roku 2010 to bylo prvně někdy na přelomu dubna a května. Byla jsem tam s kamarádkou, ale o tom už jsem myslim psala, takže znova to rozebírat nebudu =D Důležitá je jiná věc. V Palladiu je krámek, co se jmenuje nějak Mark Spencer, nebo podobně. Maj tam úplně všechno, co vás napadne. Ve třech patrech. Nádobí, oblečení, jídlo, bižuterii, drogerii... Byla jsem uplně unešená a nejvíc mě zaujalo tohle:

Zbraně zabíjejí (?)

18. května 2010 v 9:10 | sussanah |  Postřehy
Už jste to taky slyšeli? Já jo. Ale po pravdě, moc tomu nevěřím. Shodou náhod a okolností a konstelace hvězd jsem našla skupinu lidí, která tomu taky nevěří. Ale pro jistotu se rozhodli, že budou zbraně hlídat. Jenže je to dost náročný úkol, zbraně jsou velmi záludné. Proto vytvořili tuto webovou stránku, kde můžeme hlídat všichni! Já hlídám =) Co vy?

Elvis - That´s the way is it

18. května 2010 v 7:41 | sussanah |  Postřehy
Zmiňovala jsem se, že jsem si minulý pátek přivezla z Prahy dokumentární film o Elvisovi. Česky by se to jmenovalo Takoví jsme byli. Prý =)
Film byl krásně levňoučký, když vezmu v potaz, že jsem asi před deseti lety platila téměř desetinásobek za Elvis - Aloha from Hawai... Ale to už je život.
Samozřejmě to není dabované, ale pouze s titulkama. No řekněte, nechali byste nějakýho budku, aby daboval Elvise?! O_o Já teda ne! =)
Dokument je z roku 1970 a zachycuje Elvisovo čtyřtýdenní vystupování v hotelu International v Las Vegas. Jsou tam záběry ze zkoušek, z nahrávání, ze samotných vystoupení. Je tam spousta známých písniček, i některé méně známé. Mě se ten film líbil už poprvé v tom kině. Placku jsem přejela už třikrát...
Jo a ještě něco, je to natočený sedm let před Elvisovou smrtí (údajnou), ale už tady je vidět, jak se občas tváří dost unaveně... =´( Ale stále neztrácí dobrou náladu a vtipkuje dokonce při konzertech =)

Stahovák: Vrána

18. května 2010 v 7:25 | sussanah |  Postřehy
Už asi půl hodiny sedím v práci, ale otvírat budu až dvě. Takže se samozřejmě trochu nudím a probírám se Stahovákem. Některý videa jsou nechutný, některý děsivý... Ale tohle, které vám sem dávám, je naprosto neuvěřitelné. Teda, já už slyšela o tom, že vrány jsou inteligentní, ale to, co tahle vrána udělá ke konci videa, bych teda fakt nečekala. Myslela jsem, že prostě bude tak dlouho šťourat, až vyšťourá. Nakonec je vůbec s podivem, že má šťourátko. Ale tahle vrána jde ještě dál!
Nebudu prozrazovat, koukněte sami =) A pak se taky koukněte SEM, je to odkaz na stahovák, k té vráně je tam ještě jedno video s jinou vránou a jinym problémem. Stejně hustý, jako tohle! =)

Tuhý šampon

17. května 2010 v 10:43 | sussanah |  deníček
Jak jsem před pár dny psala, koupila jsem si v Praze tuhý šampon na vlasy. Včera večer jsem ho poprvé vyzkoušela.
Nejdřív jsem ale ze dvou mističek po Gervais udělala odkládátko, aby šamponek nebyl jen tak na vaně a aby nestál ve vodě. Do jedný misky jsem nadělala dírky a pak ji vložila do nedírkaté. Připadám si hrozně geniálně =D Velikostně to taky pěkně pasuje.
Pak tedy došlo na šampon. Namočit vlasy, pojezdit pukem a napěnit. Pění opravdu hodně. O dost víc ale voní. Skořice, máta a nějaké koření. Moc pěkné. Pojzdila jsem si hlavu a zvažovala, jestli to bylo dostatečné. Pěna mi dokázala, že bylo. Chvilku jsem to nechala působit a skoro jsem se smála nahlas. V tom šamponu je asi aktivní kyslík, nebo tak něco, protože i když jsem přestala pěnit, pěnilo to samo dál a děsně to lechtalo.
Když jsem se konečně vykopla z vany, jen jsem si vlasy vysušila a lehce vzala fénem.
Teď je ráno, no dobře, je dopoledne, a vlasy jsou super. A kdybych si je dokázala stáhnout až k nosu, určitě by pořád voněly.
Takže výsledek je takový, že šampon funguje a je pohodlnější, než z flašky. Ještě zbývá ověřit, jestli vydrží opravdu těch osmdesát umytí. =)

Numerologický výpočet osudu

16. května 2010 v 17:43 | sussanah |  deníček
Právě jsem si přečetla článek v nové Enigmě (6/2010), který tvrdí, že naše jméno určuje náš osud. A to dokonce do takové míry, že se náš osud po svatbě změní se změnou příjmení. Tuto teorii staví na tom, že zvuk vyvolává vibrace a ty aktivují různé oblasti mozku. Jelikož každá hláska má svou vlastní vibraci, má svou vlastní vibraci i každé jméno. Různé vibrace, různé oblasti mozku, různé vlivy. Pokud chceme svůj osud změnit, máme si změnit jméno.
Když se nám naše jméno opravdu děsně nelíbí, komplikujeme si život vlastní nespokojeností a tím podporujeme případné negativní vibrace samotného jména. Jakmile si nevěříme sami, nevěří nám ani okolí.

Nejlepší televizní reklamy

16. května 2010 v 13:57 | sussanah |  Postřehy
Na internetu jsem našla reklamu, která je bezkonkurenčně nejlepší, jakou jsem za poslední dobu viděla. Má výbornej děj a k němu naprosto suprově pasující hudbu. To se v reklamách moc často nevidí.
Vlastně, současné reklamy skoro nenávidím. Jsou dementní, dělají z lidí hlupáky a tak kolem dokola. Pamatuju si ještě dvě reklamy, které byli pěkné. Jedna byla na myčku na nádobí, jak tam ten chlapeček ostatním chlapečkům myčkoval trojkolky a vybíral za to penízky. A druhá je samozřejmě vánoční Kofolové: "Nene, já nemusím, já už ho vidím!" =D
Reklama v cč je na čedar a není pro slabé nátury...

Učitel 19.

15. května 2010 v 23:49 | sussanah |  Učitel
Napadlo mě, že jsem neodpověděla na otázku, kolik plánuju dílů. Takže odpověď - trudnó skazáť! =D Podle toho, jak mě to bude bavit. Zatím mě to baví, takže kapitoly budou =)
Jen mám trochu potíž, nějak jsem ztratila nit, takže se nám kapitolky trochu zkrátí, aby to neumřelo =)

Petr, Liščí noha - 3.

15. května 2010 v 17:10 | sussanah |  povídky
Po velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi dlouhé odmlce dávám kratičkou kapitolku =) Je miniaturní a nic moc v ní není, ale musím oživování začít pomalu a pozvolna a zlehka =)

Elvis...

15. května 2010 v 12:56 | sussanah |  povídky
Jednou jsem v programu do kina uviděla Elvisovu tvář. V tem moment mi bylo jasné, že ten film musim vidět. Stůj co stůj. I kdyby to byla dopolední projekce a já si musela sehnat omluvenku do školy. Pro Elvise cokoli! Bylo to večer a byl pátek. Šla jsem s tehdejším přítelem. Pravděpodobně se dost nudil, ale já jsem byla nadšená. Šťastná. Zamilovaná.
To bylo před několika lety. Víc než pěti lety. Od té doby jsem se film snažila sehnat. A teď se mi to podařilo! Mám ho dokonce s nějakými bonusy! Osobně jsem pro něj jela do Prahy a domů ho vezla jako nejvzácnější relikvii. Doma jsem ale byla tak urvaná, že jsem šla rovnou spát. Nestihla jsem se na něj podívat, ale nadšeně jsem si ho položila na noční stolek, abych ho měla blízko. Jsem trochu blázen, ale usnula jsem velmi rychle a spokojeně.

DDD - doporučení dnešního dne

15. května 2010 v 8:41 | sussanah |  deníček
Včera jsem byla na nákupním výletě v Praze a musím říct, že jsem teda pořádně unavená... Ale koupila jsem si prima věcičky =) Třeba sponu na pásek, co vypadá jako stočený had! Nebo tuhý parfém s vůní Sakur a tuhý šampon na vlasy se skořicí =D Oboje je z obchodu Lush v Palladiu. Dneska vyzkouším ten šampon, voněla jsem se už včera a vůně vydrží děsně dlouho, je to super. Nejvíc super ale je, je je to obchod, kde se prakticky všechno dělá ručně a netestuje se to na zvířátkách! Mají i webovky, tak na ně jukněte - http://www.lushcz.cz/ Je teda fakt, že je to trochu dražší, ale jednou za čas... =)

Učitel 18.

12. května 2010 v 23:39 | sussanah |  Učitel
Měla jsem trochu zásek, ale pokračování je tu =) Zase je to trochu kratší, ale potřebovala jsem to rozdělit. Komentujte a možná mi i trochu poraďte... =)

Závodní tancování

10. května 2010 v 8:38 | sussanah |  Téma týdne
Před dávnými a dávnými časy, v předaleké galaxii... Jsem začala se svým tehdejším přítelem chodit do tanečních. Po tanečních byla vyhlášená taneční soutěž absolventů. Můj táta ve vlastní předaleké galaxii závodně tancoval, tak nás přihlásil a připravoval. Vždycky jsme kvůli tomu vystěhovali obývák a já jsem dokonce oželela lyžák. Ne, že bych o něj byla stála. Pak přišel den soutěže. Dopoledne byla vyřazovací kola a semifinále. Večer byl ples a jeho součástí bylo finále.

Učitel 17.

9. května 2010 v 17:52 | sussanah |  Učitel
Když byli všichni před tělocvičnou.

Honza byl skrytý jejich pohledům za rohem budovy. Neměl to v plánu, ale čekání ho nudilo, tak kroužil a prostě to takhle vyšlo. Slyšel tedy jejich rozhovor.

Učitel 16.

9. května 2010 v 14:53 | sussanah |  Učitel
Menší odbočka.

Učitel 15.

8. května 2010 v 12:39 | sussanah |  Učitel
Ti pozornější z Vás si jistě všimli, že jsem udělala pro povídku Učitel vlastní rubriku. Nakonec, vždyť už tu máme patnáctou kapitolu! =) Jsem ráda, že mě čtete a ještě radši jsem za komentáře.
Tak čtěte a komentujte =) Jo a jedno upozornění, kdyby tam byla nějaká nelogická věc, tak mě nekamenujte. Jenom mi to naúište a já to opravím. Mám takové tušení, že tam je, ale nevidím to...

Dupal to Petr, nebo si jen nějaký student zapomněl cvičky? Nechá Honza naši hrdinku alespoň nadechnout, když to Petr nebude? Uvidíme...

Učitel 14.

7. května 2010 v 18:24 | sussanah |  Učitel
V tomto díle se stane jedna věc, která bude mít ještě velkou dohru...

Hokus pokus 2.

3. května 2010 v 17:01 | sussanah |  deníček
Po 24 hodinách, tedy dnes v poledne, jsem scedila včerejší směs a začala ji vařit s cukrem... Při cedění, spíš pasírování přes plenku, jsem poprosila o pomoc bráchu a řikám mu, to už bude stačit, ať neprotrhne tu plenku a on na to: "Neboj, mokrá látka toho vydrží víc, než suchá." Jen to dořekl, ozval ze nezaměnitelný zvuk trhané látky... Nasmála jsem se =)
No a od té doby až do teď jsem na tom makala. Teda nějakejch pět hodin... A ani nevim, jestli to už bylo hotový =D mám z toho dvě a půl sklenice po kukuřici a má to naprosto luxusní barvu! A taky je to mocky dobroučký =P
Zítra zkusím otevřít tu poloviční láhev. A taky vám to nafotim. Držte mi štěstí =)

Hokus pokus 1.

2. května 2010 v 17:08 | sussanah |  deníček
Už nějakou dobu mám v oblíbenejch záložkách babčiny recepty. Sem tam se na něco podívám, ale protože nejsem zrovna velká kuchařka, obvykle to přejdu. Včera jsem si ale všimla, že má babča recept na pampeliškový med. No a já mám zahradu plnou pampelišek! =) Ráno jsem je natrhala a povařila s citronem. Od dvanácti se mi louhujou. Ze začátku to nebylo moc cítit, ale teď je v kuchyni na padnutí. Mám totiž nějak přecitlivělý nos, jak mám tu rýmu. A ten výluh už voní skoro jako medík =) Doufám, že se mi to zítra s tím cukrem povede =)
Dám vědět v druhém dílu =)

PS: právě ke mě vrazil bratr a tvářil se jako kdyby snědl něco hnusného a pravil, že ty pampelišky v kuchyni děsně smrděj =D tak nevim...

Učitel 13.

1. května 2010 v 21:41 | sussanah |  Učitel
Mám trochu zásek, tak nevím, jak se vám to tentokrát bude líbit. Je to trochu nuda a nic moc se tam neděje. Ale můžu vám prozradit, že na další díly mám vymyšlenej pěknej "zádrhel" =)