Soutěž New Weird je zařazena do žebříčku PAF!

Máj...

17. března 2010 v 8:31 | sussanah |  Postřehy
Včera jsem se zúčastnila semináře o Máchovi. A nestačila jsem se divit. Promítali nám i zredukovaný film Máj od F. A. Brabce z roku 2008. Prvním překvapením byli Support Lesbians.


1. Máj

A druhým Vilém. Něčím mě velmi zaujal... A když ho pak nalámali do kola, bylo to opravdu velmi smutné, a to se chudák jenom mstil sokovi v lásce. Kdyby věděl, že je to jeho vlastní táta, možná by byl ještě drsnější! Když už jsem u téhle scény, tak ta je vážně boží. Vilém přijede na koni a vidí, jak ho Jarmila s někým podvádí. Naprosto znechucený a zrazený seskočí z koně. Čapne toho chlápka za flígr a podřízne mu krk. Nejdřív žádná krev. To mě trochu zmátlo. Nebyl vidět ani škrábanec. A pak to začalo. Nejdřív krvetrysk z krku. Pak na Jarmilu, na bílé prádlo rozvěšené všude kolem. A s každým kruhem, který kamera opsala, bylo krve víc a víc a víc! Jediné, co zůstalo neposkvrněné, byl Vilémův obličej. No a pak se na podříznutého podíval a fofrem mazal pryč...
Doma jsem si pak vyhledala, kdo Viléma hrál a tam přišel ten největší šok vůbec. Viléma hraje Matěj Stropnický. To samo o sobě ještě nic neznamená. Ale já jsem si našla jeho stránky a zjistila jsem, kdo je Matěj Stropnický... Docela hustej šok.
Tady máte trailer =)


A trocha těch informací:
Máj (ČR, 2008)
Režie a kamera: F. A. Brabec
Scénář: F. A. Brabec, Ivana Nováková
Kamera: F. A. Brabec
Střih: Filip Issa
Hudba: Support Lesbiens
Hrají: Matěj Stropnický (Vilém), Sandra Lehnertová (Jarmila), Juraj Kukura (otec), Jan Tříska, Vladimír Javorský, Kryštof Hádek (Hynek)
Premiéra v ČR: 21. 8. 2008
Délka: 80 minut
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Calestin Calestin | Web | 31. prosince 2010 v 1:02 | Reagovat

Tenhle film má podle mě co do sebe. Už hlavně proto, že je to na Máj od Máchy. Někdo o něm mluví jako o masochistovi a úchylovy, jiní ho zas maj za génia. Jasně, že patřím k do té druhé skupiny :D. Film se mi celkově líbil, hudba do toho zapadala, ale Supporti byli fajn. A u té scény, jak ho lámali jsem řvala, jak malá :D. Tenhle blog se mi začíná líbit ^^

2 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 31. prosince 2010 v 10:43 | Reagovat

[1]: já ani nevím, ale spíš taky do té druhé skupiny =)
já to ani nemohla dokoukat! radši jsem zavřela oči...
jsem ráda za každého nového čtenáře =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama