Jsem přestěhovaná na web Úspěšná mrcha. Navštivte mě =)

Březen 2010

Nejlepší volba! =)

23. března 2010 v 20:50 | sussanah |  Postřehy
Matěj Stropnický
Tak, trvalo mi to přesně týden, než jsem si uvědomila, proč je mi Matěj Stropnický tak moc sympatický. Ale nakonec mi to docvaklo. Ani nevím, kdy přesně.
Představte si ho v bílé, rozhalené košili, černých přiléhavých kalhotách a se sotva viditelnou jizvou nad levým obočím. Je lehce průsvitný a sametovým hlasem říká: "Jaký jsi měla den, querida?"
Nojo... Je to von... Jesse de Silva!!! =)
Kdo nečetl Mediátora, zřejmě mé pobláznění nepochopí. Ale ze všech možnejch fanouškovskejch tipů, je ten můj určitě nejlepší =D A já bych si tak ráda střihla Sussanah.
A taky jsem na sebe děsně pyšná, že jsem si vzpomněla na to jeho španělský slůvko, aniž bych se musela podívat do knížky =)
Tak co, souhlasíte se mnou, že je na to úplně suprovej? =)
No a když mám takovou inspiraci, je dost pravděpodobné, že se tu objeví povídka na tohle téma ;)

Fíha =)

22. března 2010 v 16:35 | sussanah |  deníček
Před nedávnem jsem psala článek o Máji a o Vilémovi =) (Matěj Stropnický)
No a jak jsem našla ty jeho stránky, tak tam byl kontaktní formulář. A u toho formuláře stálo, že jestli chci jeho fotku, tak mám napsat celou adresu. Měla jsem nějakou veselejší náladu, tak jsem ji tam napsala. Dva dny potom, mi přišel mail. A čtyři dny potom (asi by to bylo dřív, kdyby nebyl víkend) jsem dnes dostala jeho fotku. Podepsanou. A dokonce s věnováním, přestože jsem o něj nežádala =)

Jak se zbavit "rozcestníkových" článků?

21. března 2010 v 16:14 | sussanah |  návody
Docela mě rozčiluje, když si na nějakém blogu kliknu na rubriku v menu a místo očekávaného seznamu článků se objeví pouze jeden článek. Ten článek se většinou jmenuje stejně jako rubrika. A když si kliknu na ten článek, objeví se mi teprve seznam článků dané "rubriky". Ten mezikrok mě hrozně rozčiluje a na svém blogu jsem ho nechtěla. Pátrala jsem tedy tak dlouho, dokud jsem nepřišla na to, jak to udělat. Je mi jasné, že nejsem jediná, ale i tak se s tím mezičlánkem setkávám dost často a třeba to někdo taky nechce a jen to nedokázal vymyslet. =)

Ukážu to na tvorbě nové rubriky - "Návody"

Buď statečným rytířem

19. března 2010 v 11:02 | sussanah |  povídky
Byl jednou jeden malý chlapec. A ten chlapec se ze všeho nejvíc chtěl stát rytířem. Tatínek mu řekl, že každý správný rytíř musí být čestný, silný a statečný. A samozřejmě každý rytíř musí mít dámu svého srdce, pro kterou by třeba zabil draka.
Malý chlapec věděl o drakovi pod postelí, kterého je třeba zničit. A taky věděl o jedné krásné princezně, která právě teď pomáhala mamince kropit prádlo. Rozhodl se tedy, že je čas konat. Oblékl si své nejlepší brnění, osedlal koně a vyrazil na draka...

Máj...

17. března 2010 v 8:31 | sussanah |  Postřehy
Včera jsem se zúčastnila semináře o Máchovi. A nestačila jsem se divit. Promítali nám i zredukovaný film Máj od F. A. Brabce z roku 2008. Prvním překvapením byli Support Lesbians.


1. Máj

Dracula

11. března 2010 v 21:37 | sussanah |  Postřehy
Tak tohle je sestřih z našeho vystoupení v Itálii. Bylo to někdy v květnu 2009. Přesný datum už si nevzpomenu. Vystoupení mělo suprovou atmosféru a všechno se nám podařilo, jak jsme chtěli. Tak se kochněte pohledem na náš trailer a litujte, že to nikdy neuvidíte na živo. Máme totiž ve skupině zvrácenou touhu dělat pro každou příležitost speciální vystoupení. No a pro tohle není v naší republice vhodný kostel. Takže poprvý a naposledy... =)

Septimus rules!

10. března 2010 v 19:52 | sussanah |  Postřehy
V tomhle článku si budete moct pustit písničku Septimus ze soundtracku k filmu Stardust, neboli Hvězdný prach. Je to moc krásnej film a kdo nezná knihu, určitě si ho užije. Tímto trochu ironickým tvrzením nechci film nikterak schazovat, to rozhodně ne. Třeba kapitán Shakespeare je výborná postavička, která se v knize vůbec nevyskytuje!
A když už je řeč o knize, napsal ji Neil Gaiman a je taky suprová. Ze začátku nebylo lehký se do ní začíst, ale pak mě úplně pohltila. A i v ní se vyskytují postavy, které zase nejsou ve filmu. Je to hlavně tím, že v knize Tristan putoval za Hvězdou několik dní, kdežto ve filmu tam byl za vteřinku. No a na tý cestě prostě musel pár lidí potkat...
Abych to shrnula. Film výbornej. Kniha výborná. Ale nesrovnávat! =)
A teď tu písničku:

Heath Ledger v Enigmě

10. března 2010 v 18:37 | sussanah |  deníček
Heath k článkům
V novém čísle časopisu Enigma (4, duben, 2010) je hlavním tématem smrt Jiřího Schlingera. Spekuluje se o tom, jestli to byla sebevražda, vražda, nebo jestli náhodou svou smrt pouze nepředstíral a neemigroval. Je tam spousta nejasností a nikdo je zřejmě nikdy neobjasní...
Na poslední straně spekulací o Schelingerovi je okýnko o Heathovi.

Moje korzety od Dahlie

9. března 2010 v 17:49 | sussanah |  deníček
Jedna moje kamarádka se dala na šití korzetů. Těch opravdovejch, stahovacích s pevnejma kosticema. Už jsem si od ní nechala udělat dva =)
Její stránky ZDE
Moje korzety v cč =)

Povídky na pokračování

8. března 2010 v 11:51 | sussanah |  povídky
Rozcestník pro povídky na pokračování
Klíč

6. března 2010 v 10:02 | sussanah |  povídky
Sedím na starých městských hradbách. Pohrávám si s klíči a představuju si. Jaké by to bylo, vzít jeden z nich. Ten nejdelší a nejostřejší. Vzít ho do ruky a procházet se po ulici. Prohlížet si auta a zastavit se u toho nejhezčího. Nejčistšího. Nejnablýskanějšího. Zastavit se a v ruce si hřát ten dlouhý, ostrý klíč. A bez ohledu na to, jestli se někdo dívá, protáhnout se těsně kolem toho úžasného auta...

Najednou si na klíči všimnu nějakého lesklého modrého úlomku.

O tři ulice a pět minut dál.

"Doprdele moje nový béemvéčko!"

Ztracený...

5. března 2010 v 14:51 | sussanah |  povídky
Když jsme včera večer přicházeli na trénink, bylo mi divné, že nás nevítá světlo u dveří. Stejně tak světlo v chodbě zůstalo k našemu příchodu laxní. Divné... Ovšem jakmile jsme spatřili svíčku podivně se vznášející ze schodů, bylo nám vše jasné. Nejde proud. Ale proč? Všude jinde se svítí.
V tělocvičně vzdali veškeré pokusy o trénování a seděli v rožku kolem svíčky. Povídali si.
Na otázku, co že se stalo s proudem, jsme dostali nečekanou odpověď. Nejdřív spousta smíchu, pak naprosto nenápadné pohledy na jednoho člena kruhu a nakonec nějaké zmínky o elektrické rodeo flašce, vibrační mikrovlnce a hvězdné bráně z toustovače. Odpověď dotyčného viníka byla odzbrojující:

"Já jsem ho ztratil..."

Následoval výbuch smíchu a další spekulace, co se stalo a debata, proč to není opravený, když se to podle všeho stalo už den předem. Ale když to tak vezmu, ani nevím, co se tam vlastně doopravdy stalo a proč jsme místo upoceného šermu měli černou hodinku v jediném koutě tělocvičny, kde to netěsní a kde nám všem promrzli zadky...

Češtinářská pomůcka

5. března 2010 v 9:36 | sussanah |  návody
Ač je to trochu trapné, když spěchám, pletu i/y a tak jsem dostala jednu dobrou radu o kterou se musím podělit =)
"Měkký jsou jen živý chlapi!"
(jo a znamená to, že "i" se píše jenom v mužském rodě životném =) )