Soutěž New Weird je zařazena do žebříčku PAF!

Ostrov v ráji - 7. Případ

15. ledna 2010 v 15:02 | sussanah |  Ostrov v ráji
Minuke jsme končili trochu zostra. Jak to pokračovalo? ;)
Navíc jsem měla trochu Dylena, jestli jsou moji čtenáři už zletilí, nebo ještě ne... Radši jsem počítala s druhou variantou a odpustila si detaily. Sice toho lituju, ale třeba v nějakém dalším pokračování udělám i nepřístupnou kapitolku =)


Dva pokoje. Osm zdí. Jedno okno. Dvoje dveře. Sprcha. Záchod. Umyvadlo. Stolek. Prádelník. Postel. Věšák. Můj kufr.
Tolik svědků vidělo, co se stalo po tom prvním polibku ve tmě. Někteří se toho účastnili. Dobrovolně. Nedobrovolně. Jeden neměl na vybranou.
Bylo to poprvé, co jsem si přála, aby noc trvala věčně. Ale nakonec jsme stejně usnuli. Stulení u sebe. Pod jedinou mrňavou peřinou. Ještěže je tu takové horko.
Ani nevím, kdo z nás měl ten prozíravý nápad nastavit budík. Ale zazvonil. Museli jsme na ten můj pohovor. Museli jsme se vykopat z postele. Udělat ze mě člověka a dostat se pod kůži firmě, která zneužívá svoje zaměstnance.
Nechtělo se nám. Bylo mi tak příjemně v jeho teplé náruči. Velké a silné ruce mi dávali pocit bezpečí, o který jsem nechtěla přijít. Zavrtala jsem se hloub, ale budík zvonil neuvěřitelně otravně.
Po pár minutách jsme to už nevydrželi a vstali.
"Dobré ráno zlato." Zašeptal mi Nick a políbil mě na čelo.
"Dobré ráno i tobě." Usmála jsem se a taky ho políbila.

Zatímco se Nick oblékal, skočila jsem si do sprchy. Dnes musím vypadat dobře. Vylezla jsem s jedním ručníkem kolem těla a s druhým přes vlasy.
Nick si pohvizdoval a když mě uviděl, zvednul to o oktávu výš a mrknul na mě. Co jsem byla pryč, tak ustlal. Porovnal věci, které jsme včera trochu přemístili a učesal si vlasy. Znovu do toho úžasného copánku. Lehce jsem se zasnila, ale šaty, které mi připravil na židli, mě vrátili do reality. Pracovní pohovor. Skoro jsem na něj už zapoměla. Vyhrabala jsem si vhodné spodní prádlo a zvažovala, jestli jsme si po včerejší noci dost blízcí na to, abych se před ním mohla převlékat. Jsme! Odpověděla jsem si sama, přece se na to nebudu ptát. Převlékla jsem se a Nick se zatím velmi gentlemansky probíral nějakým dámským časopisem, kterej našel na prádelníku. Jestli je to ta hrůza, co jsem si koupila do letadla, musí opravdu trpět.
Když jsem byla hotová, nakrucovala jsem se před mrňavym zrcadlem v koupelně, abych ze sebe viděla aspoň kousek.
"Sluší ti to."
Začervenala jsem se.
***
Firma byla opravdu velkolepá. Všude samé okno, sklo a chrom. Měla jsem se ucházet o post sekretářky a to přímo u velkého šéfa. Asi chce vědět, koho bude moct osahávat. Pohovor samotný byl rychlý a poměrně příjemný. Kdybych nevěděla, co se tu děje, asi bych se na práci tady i těšila.
Abych to zkrátila. Asi třetí den práce, kdy jsem v podstatě jenom vařila kafe a zvedala telefony s diářem v ruce, se to stalo.
Šéf přišel, jako každý den, naklonil se ke mě, aby se podíval do diáře na dnešní den. Jako by neměl svůj vlasní, každé ráno aktualizovaný, na svém stole. Nick sledoval můj kanclík ze střechy protější budovy a fotil, já měla ve stole diktafon.
A vyplatilo se to. Nejenže jsme měli sérii fotek, jak mi opakovaně sahá na zadek a já ho odstrkuju, ale ještě jsme měli nahrávku. Na té byli jeho oplzlé návrhy s příslibem lepšího místa a vyžšího platu. Pak moje rezolutní odmítnutí. A taky můj vyhazov.
Ani jsem si nestihla udělat na stole kolečko od hrnku kafe. Opravdu na nic nečekal.
Nick byl rád, že to šlo tak rychle a hladce. Předal veškerý materiál právníkovi naší klientky a po čase jsme dostali fax, že soud vyhrála a dostala moc pěkné odškodné. Ředitel byl sesazen a do firmy budou nadále posílat kontroly. Na první pokus docela úspěch.
Vlastně za celou mou práci u policie to byl nejrychleji vyřešený případ. To asi tím podnebím tady.
***
Zase jsme byli u Spidera. Na večeři. Byla jsem tu už týden a ještě pořád jsem si nestihla zaplavat. Takže tentokrát jsem měla pod šatama plavky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Basee!!Kris(Sussanah) de Simon Basee!!Kris(Sussanah) de Simon | Web | 15. ledna 2010 v 20:10 | Reagovat

no je pravda, ze mi je 16, ale vubec by mi to nevadilo:D:D..ale tuhle kapitolu jsem cetka uz odpoledne a je vazne uzasna;-);-):-)...už se tesim na dalsi;-):D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama