Soutěž New Weird je zařazena do žebříčku PAF!

Ostrov v ráji - 10. Co to sakra...?!

19. ledna 2010 v 20:36 | sussanah |  Ostrov v ráji
Co chce Nick Silvii říct? Bude to pro ni dobré, nebo ne? No... Dozvíte se v cč...


Seděla jsem naproti němu úplně strnulá. Čekala jsem, co z něj vypadne. Na jednu stranu jsem byla zvědavá, co řekne. Na druhou stranu jsem se toho dost bála.
Seděl tam, díval se mi do očí, a stále se tvářil dost divně.
Zhluboka se nadechnul a konečně promluvil.
"Víš, chtěl jsem..."
Větu ale nedokončil. I mě z koncentrace vyrušilo zapraskání větví. Fakt to tu byla zahrada. Nick vyskočil a mířil za mě. Byl opravdu rychlý. Ani se neobtěžoval odložit svou skleničku na stolek. Někam ji odhodil. Já jsem seděla zády k původci toho zvuku, takže jsem nevěděla, co Nick viděl. Přesto jsem se snažila se mu rychlostí vyrovnat a případně mu pomoci.
O pár vteřin déle už jsem věděla, co se děje. Zloděj. Lupič. Vrah. Jedno z toho, nebo všechno. Já jsem se sotva stačila postavit na nohy a oni už se váleli po zemi. Byla jsem ve stěhu, ale nevěděla jsem, jak bych mohla pomoct. Horečnatě jsem uvažovala a pak popadla to nejbližší. Sádrová napodobedina čehosi. Sico to nebylo moc těžké, ale rána z toho bude dobrá. Nick si zřejmě uvědomil, co mám v plánu a chválihodně zareagoval. "Hosta" držel za ramena a přetočil se tak, aby "host" byl nahoře a on pod ním. Jakmile se tak stalo, pevně zavřel oči a hlavu naklonil stranou. To byla moje chvíle. Práskla jsem sádrovinou do jeho hlavy. Výsledek se dostavil okamžitě. Nick s tím také počítal, takže se nenechal zavalit. Vstal, oprášil se a odhrnul si z čela vlasy, uvolněné z culíku.
"Tohle se ti stává často?" Zeptala jsem se. Stále rozladěná z toho, co mi nestihl říct.
"No, párkrát už se mi to stalo, ale co jsi tady, je frekvence nějaká větší." Zamyslel se.
"Tuhle věc jsem měl rád." Konstatoval se smutným pohledem na poslední střep, který jsem stále držela v ruce. Omluvně jsem se na něj podívala. To už se ale začínal usmívat.
"Tak se nezlobíš?"
"Ne." Usmál se a obejmul mě. Položila jsem si hlavu na jeho rameno a zahodila ten střep. Zřejmě jsem se trefila na našeho návštěvníka, protože se ozval ten charakteristický zvuk probouzejícího se opilce. Nick zareagoval sice klidně, ale rychle. Zřejmě se mu to stávalo častěji, než mi přiznal. Sáhnul za francouzské okno, kterým jsme přišli, a vytáhnul dvě věci. Bezdrátový telefon a provaz. Čekala jsem, že jedno z toho dostanu na starost já, ale nestalo se tak. Nick stisknul čtyřku a telefon si zaklínil mezi nakloněnou hlavu a rameno. Potom začal svazovat toho chlápka na zemi. Vypadal u toho naprosto ... dokonale... Nevím, jak líp bych to popsala. Počínal si naprosto jistě. Do pěti minut ho měl svázaného a ještě si u toho pokecal s policistou na druhym konci drátu. Abych tam nestála jako trubka, sedla jsem si zpět do křesílka.
Nick dotelefonoval, ujistil se, že muž na zemi je svázaný pevně a kleknul si přede mě. Srdce mi poskočilo, i když jsem věděla, že náboj, který tu byl ještě před deseti minutami, je pryč. Podívala jsem se mu do očí.
"Nelekla ses moc?" Pohladil mě po tváři a konejšivě se usmál. Jakoby zapoměl, že je to moje práce.
"Ne." Odpověděla jsem, i když to nebyla moc pravda. Jenže jsem se nelekla toho zloděje, byla jsem vyděšená už předtím. Bála jsem se, že mi oznámí něco jako jsem ženatý, už se nemůžeme vidět, nebo tak... To jsem mu ale přiznat nemohla. Ale ani jsem nemohla odolat té své nechutně zvědavé stránce.
"Uvažovala jsem nad tím, cos mi chtěl říct, než nás ten křivák vyrušil." Pokusila jsem se o úsměv.
"No, chtěl jsem..."
Než se dostal k jádru věci. Zazvonil domovní zvonek. Vteřinku jsme na sebe mlčky hleděli a pak jsme šli společně otevřít.
Náčelník si převzal náš balíček a ani se dlouho nezdržel. Ani se moc nedivil.
"Tak cos mi to chtěl říct?" Otočila jsem se k němu, když jsme byli konečně zase v celém patře jen my dva.
"Zůstaň tu přes noc." Objal mě a přitisknul si mě pevně k sobě. Byla jsem ráda, že mě tu chce. Nebo možná nechce, abych byla sama. Ale rozhodně to nebylo to, co se mi chystal říct předtím. Kvůli tomuhle by tak neváhal. Nakonec když jsme sem jeli, nepředpokládala jsem, že bych se ještě vracela do hotelu. Tohle bylo jen konstatování holého faktu. Tak co mi to chtěl. Dozvím se to vůbec někdy? Když si mě tak tisknul na svou hruď, věděla jsem, že by mě to jistě potěšilo. To, co mi chtěl říct. V jeho objetí mi bylo nádherně.

***

Po skromné druhé večeři, jeden banán pro každého, jsem dostala chuť na koupel. Nick se usmál.
"Nevadila by ti společnost?"
"Nevadila." Myslím, že jsem se začervenala, ale jistá si nejsem.
"Tak to rád slyším." Vstal ze židle v kuchyni, kam jsme se přestěhovali po tom zahradním incidentu. Vzal mě za ruku a vedl mě do ložnice. To mě překvapilo, v koupelně jsem byla a přes ložnici se do ní rozhodně nešlo. Pak mě ale napadlo, že možná jdeme pro ručníky. A měla jsem pravdu. Nick vytáhl ze skříně dva měkoučké bílé ručníky a vedl mě do dveří na protější straně ložnice. Mezi námi a dveřmi byla veliká postel, přímo lákající k tomu do ní hupnout. Ale ani těmi dveřmi naproti se podle mě nešlo do koupelny. Ale byla už pozdní noc, takže jsem se mohla splést... A taky že jo. Byli jsme v koupelně. Ale ne v té, ve které jsem byla poprvé. Tahle byla zřejmě speciální a pro běžné návštěvy zůstávala ukrytá.
Nick stisknul vypínač a vzápětí zaklel. Ostré světlo nás oba oslepilo. Než jsem si na to stihla zvyknout, Nick stiknul vypínačem znovu a pak jsem slyšela nějaké cvakání. To cvakání způsobilo postupné rozjasňování žárovek. Přestal cvakat, když bylo světlo tak akorát tlumené, abychom viděli, ale ne tolik, aby to přestalo být romantické. Později jsem si všimla, že to cvakalo maličké kolečko vedle vypínače.
Koupelna byla veliká. Asi tak desetkrát větší než ten sprchový kout na hotelu. Vana byla kulatá. Spíš to byl takový malý bazének zapuštěný ve vyvýšené podlaze. Vlevo od nás bylo velké okno, které podle všeho mířilo do zahrady na střeše. V pravo pak věšák a skříň, do které Nick sáhnul pro pár tlustých svíček a zapalovač. Rozmístil svíčky kolem vany a zapálil je. Potom začal napouštět vanu. Přihodil trochu soli a taky pěnu. Úžasně to zavonělo. Stála jsem jako přimrazená a nedokázala jsem se pohnout. Jen jsem se dívala, jak to jeho dokonalé tělo kmitá po místnosti. Poslední, co udělal, bylo zamčení dveří. Pak ke mě přistoupil a políbil mě. Pak mi začal svlékat šaty. Doufala jsem, že to udělá. Přitiskla jsem se k němu a úplně jsem cítila, jaká je mezi námi vášeň. I já jsem se dala do jeho svlékání. Po pravdě, nebylo moc co svlékat. Košili nosil rozepnutou, boty jsme schodili už na zahradě, takže jediné, co mu zbylo, byli kalhoty. Já toho měla trochu víc, ale zase to byli menší kousky.
Netrvalo dlouho a vana byla plná. Vody. Pěny. Nás. Hlavně nás...
Ten den už nás nic a nikdo nevyrušil, stejně jsem se ale nedozvěděla, co bylo to, co mi chtěl říct.

***

Ráno jsme se probudili v jeho veliké posteli, přitulení k sobě. Vlastně já jsem se probudila až po Nickovi. Ten už byl vzhůru a zase se tvářil tak podivně, jako včera večer. Řekne mi to teď?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Basee!!Kris(Sussanah) de Simon Basee!!Kris(Sussanah) de Simon | Web | 19. ledna 2010 v 23:41 | Reagovat

tak tos me moc potesila:D..a on ji nerekne, jo?:-D..ja si nemuzu pomoct a vim, ze se opakuju, ale je to uzasne, vzdy me to strasne potesi a zlepsi naladu;-)..diky, ze jsi mi napsala;-)..a kdy bude pokracko?:-D..šak to nespecha;-)
jo a jestli jsi nahodou nebyla v kine na Avatarovi, tak to strasne moc doporucuju, akorat ted jedu a kina a nadchlo me to ješte vic nez twilight a new moon;-)
B.:-D

2 Basee‼Kris(Sussanah) de Simon Basee‼Kris(Sussanah) de Simon | Web | 20. ledna 2010 v 20:29 | Reagovat

mě je líto, za tu délku, ale už toho mám k dispozici jen málo, atk nechcu, aby to tak rychle skončilo...

3 Basee‼Kris(Sussanah) de Simon Basee‼Kris(Sussanah) de Simon | Web | 20. ledna 2010 v 20:31 | Reagovat

ju a pls přečti si první článek u mě na blogu;-)

4 Basee‼Kris(Sussanah) de Simon Basee‼Kris(Sussanah) de Simon | Web | 20. ledna 2010 v 20:58 | Reagovat

ci jsi nepochopila?:-D...já jsem nějka mimo:D

5 Basee‼Kris(Sussanah) de Simon Basee‼Kris(Sussanah) de Simon | Web | 20. ledna 2010 v 21:02 | Reagovat

aha, takhle:D...tak to promiň, já beru první, jako první na blogu jako nejnovější:-D;-)

6 Basee‼Kris(Sussanah) de Simon Basee‼Kris(Sussanah) de Simon | Web | 20. ledna 2010 v 21:14 | Reagovat

díky;)...mě se moc líbí ty barvy a hlavně mě se tamten moc líbil, ale dneska jsem přišla na blog a normal, jsem ho už nemohle vydržet, protože jsem měla jinčí pocity, tohle se perfektně hodí;-)...promiň, jsetli tě tohle bude nudit;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama