Soutěž New Weird je zařazena do žebříčku PAF!

Ostrov v ráji - 1. Hledání

6. ledna 2010 v 23:19 | sussanah |  Ostrov v ráji
Už nějaký čas se chystám na napsání nové povídky a tohle je momentální posedlost múzou. Ani jsem to po sobě moc pečlivě nečetla. Můžou tam bejt hrubky a chyby ve stylistice (i když doufám, že ne), ale musim to poslat. Je to totiž taková menší poctička =)
Je to jen první díl. Chtěla bych to rozvést ještě o hodně dál. A budu samozřejmě ráda za komentáře, připomínky a případné návrhy, jak by to mohlo být dál. Já samozřejmě představu mám, ale invencím se nebráním. =)Bylo to docela obyčejné odpoledne. Procházela jsem si starší případy, protože nic nového nebylo a upíjela k tomu horkou silnou kávu. Nakonec, tady moc co na práci nebývá. Klidné městečko na východním pobřeží.
Po pár měsících mě to ale přestalo bavit. Nešla jsem k policii kvůli závislosti na kafi. Chtěla jsem akci. Rozhodla jsem se proto najít si nové místo. Na platu mi nezáleželo, jako svobodná jsem měla docela dobře našetřeno. Byla jsem na několika pohovorech, ale pokaždé to bylo stejné. Vzduch v místnosti byl těžký a větraný pouze hlučnou klimatizací. Složky zaprášené a neotevřené několik týdnů... Na první pohled bylo jasné, že se nikde nic neděje. Připadala jsem si mladá na tak nudný život a rozhodla jsem se probádat i vody soukromého sektoru.
To bylo trošku napínavější. Za prvné v soukromém sektoru jsou většinou samotáři, kteřá mezi sebe nechtějí nikoho nového. Natož ženskou. To byl asi můj největší problém, kdybych aspoň byla ošklivá. Ale takhle nikdo neměl valné mínění o mých schopnostech. Štvalo mě to a proto jsem se snažila najít si práci, ve které bych se prosadila.
No, několik dní jsem se hrabala tím soukromničením, ale na nikoho ochotného jsem nenarazila. Když už byl některý ochotný se setkat, stačil jediný pohled na jeho xicht upřený do mého výstřihu a bylo jasno.
Vzala jsem si tedy neplacené volno, zabalila celou svou skříň. Za šaty neutrácím, takže to byla taková normálně velká taška. A odjela na blízký ostrov.
Neměla jsem nic zařízené. Vlastně kormě hotelu nebylo o zařizovat, jela jsem přeci na dovolenou. I když ve skrytu duše jsem doufala, že to bude něco víc.
Z přístavu jsem odjela zatuchlým žlutým taxíkem. Poručila jsem si nejlepší hotel a doufala, že to nebude moc zaplivaná špeluňka. Když černošský taxikář zastavil před docela slušně vypadající budovou, nechala jsem mu i spropitné. Budova měla dvě patra, byla ohozená na bílo a vypadala i útulně. Uvnitř to bylo taky přijatelné. Mladičká slečna na recepci mi dala klíče od pokoje. Třináctka. Ale co, pověrčivá jsem nikdy nebyla. Zapsala jsem se na týden a zaplatila předem. Mám radši vyrovnané účty.
Z pokoje byl velmi uspokojivý výhled na oceán. Hodila jsem tašku na postel a po dlouhé cestě jsem měla chuť se vysprchovat. Na lodích mi bývá špatně a i když jsem udržela celou snídani, trochu jsem se u toho zapotila. To nemluvím o tom letadle předtím. Velmi mě potěšilo, když jsem kvůli hledání sprchy nemusela ani opustit pokoj. Šťastná třináctka.
Koupelna byla sice maličká, takovej ten obří sprchovej kout, co má v jednom rohu sprchu, v druhym záchod, ve třetim umyvadlo a ve čtvrtym věšák, ale bylo to celé moje. Hotelový ručník jsem sice nedostala, ale s tím jsem naštěstí ani nepočítala. Vytáhla jsem si svůj a na půl hodiny se oddala uklidňující vodě.
K večeru jsem si vyrazila na pláž. Byla od hotelu asi dvě minuty lehoučké chůze. A byla nádherná. Dorazila jsem asi hodinu, možná dvě před západem slunce, takže jsem měla ještě dost času na průzkum okolí. Starý zlozvyk. Ale nebylo co zkoumat. Kam až oko mé (skoro slepé od věčného papírování) dohlédlo, všude písečná pláž, polonahé šlečinky a svalouši poskakující okolo nich. Nic pro mě. Naštěstí nedaleko byl i plážový bar. Takový to stavení, co není poznat kde začíná, ani kde končí, s palmovou střechou a dřevěným nábytkem. Zula jsem si boty a vydala se na nějaký drink. Dumala jsem nad tím, jestli se moje vlasy v tom přímém slunci taky tak pěkně bliští, jako ostatním, ale nechtěla jsem to zkoumat. Určitě by mě zase vyděsilo to rezavé cosi na mojí hlavě. Ani pořádně učesat se to nedá. Pomalou chůzí jsem došla až k baru a vyškrábla se na jednu židličku. Do vteřinky u mě byl pohledný barman.
"Co to bude, zlato?"
Velmi familierní oslovení, které by mě ještě včera nehorázně urazilo, jsem přešla lehkým úsměvem.
"Co nějakou specialitu, po které ještě dojdu sama domů?"
Koketně jsem se na něj usmála a on mi to obratně vrátil. Za chvilku přede mě postavil bambulatou sklenici na noze, barvy tyrkysovo-růžovo-žluté s červeným děštníčkem a kouskem ananasu. Překvapeně jsem povytáhla obočí.
"Copak v tom všechno je?"
Opřel se lokty kolem mého drinku a přiblížil svůj pohledný obličej blíž ke mě. Potěšilo mě, že se mi dívá do očí a ne jinam. Ale co by se koukal na mě oblečenou, když všude kolem běhaj jenom bikiny...
"Je to horkost z nového setkání, krása zapadajícího slunce, teplo rozpáleného písku a klid nočního oceánu. A je to skoro bez alkoholu."
Mrknul na mě.
"Jen ochutnej zlato, určitě ti to bude chutnat."
Chvilku jsem zvažovala, jestli tenhle sympoš není nějakej úchyl, kterej chytá nebohý turistky a rovnou za barem si je neukládá do dodávky na pozdějc. Ale moře a pláž a slunce... To všechno způsobilo, že jsem se konečně trochu uvolnila a ochutnala. Bylo to opravdu výborné! Než jsem se ale stačila nadechnout k pochvale, ozval se za mnou jiný hlas. Chraplavý a přesto podivně měkký.
"Ale notak Spidere! To mi nenecháš ani jednu nebohou turistku, abych si ji zkazil sám?"
Zamrazilo mě v zádech. Že bych měla pravdu?
Barman, o kterém jsem se právě dozvěděla, že se jmenuje Spider, se začal smát a ne takovým tím úsměvem "právě jsi mi zkazil zábavu, mohla bejt mrtvá už za chviličku" prostě se tomu cizímu muži smál jako přítel.
"Ale Nicku, tohle je určitě první za poslední měsíc, kterou jsem viděl první já!"
Mluvili o mě, jako bych tam ani nebyla, tak jsem si nenápadně odkašlala. Muž, který až doteď stál za mnou, udělal krok a posadil se na volnou stoličku vedle mě. Kdybych neseděla, asi by to se mnou seklo. Bílý nátělník. Rozhalená květovaná košile (podivná hawajská móda). Černé vlasy stažené do culíku, ze kterého vypadává pramen nad pravým uchem. Ďolíčky ve tvářích a oči modřejší než oceán za poledne. Níž jsem se nedostala. Ty jeho oči, Nickovi oči.
Pokusila jsem se o úsměv, ale co z toho vyšlo radši nechci vědět.
Natáhl ke mě ruku. Stiskla jsem ji a nepustila.
"Já jsem Nick Slaughter, to blonďatý za barem je Spider a ty jsi?"
"Silvie."
Polkla jsem, doufám, že ne moc nahlas.
"Silvie Girardová."
"Těší mě, Silvie."
Nick mi políbil ruku a Spider za barem pohrdlivě odfrknul. To mi připomělo...
"I mě těší Nicku. A ten koktejl je výbornej."
Usmála jsem se na oba a tak nějak stále nepouštěla Nickovu ruku. Co to do mě jenom vjelo?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mrs Honey Mrs Honey | Web | 6. ledna 2010 v 23:31 | Reagovat

Wwwow  to je uoplne super..xD  dufam že tu budeš  písať  dalej.. :)  ja aj keby newem co som robila take dlhe nenapisem..xD  Noo mozno hej ale    by som nevedela co dalej..xD

2 Mrs Honey Mrs Honey | Web | 6. ledna 2010 v 23:40 | Reagovat

nmz.. :) Noo  a pls  ked  ti  vyjde  dalsia ccasť n api na blog.. :)

3 Mrs Honey Mrs Honey | Web | 6. ledna 2010 v 23:44 | Reagovat

som rada..xD

4 Jana a Tanny Jana a Tanny | Web | 7. ledna 2010 v 11:49 | Reagovat

Bohužel Star of Leone je jen virtuálni chs... Ale sama bych chtěla také pyrenejského ovčáka.. V ČR je jedna chovná fena z ch.s. Farma Štěkot..

http://www.eurobreeder.com/breeds/berger_des_pyrenees_faces_rase.html
To je odkaz na stránku, kde je pár ch.s. i z ciziny a tady jsou nějaké další:
http://www.valventdore.be/
http://www.chiens-des-pyrenees.com/
Tam jsou i nějaké další odkazy. Také Silvia Trkman (Slovensko) má pyrenejského ovčáka.
Tanny

5 Isabella-Bella Isabella-Bella | Web | 7. ledna 2010 v 14:32 | Reagovat

Good povídka :-)

6 Basee‼Kris(Sussanah) de Simon Basee‼Kris(Sussanah) de Simon | Web | 7. ledna 2010 v 17:11 | Reagovat

jo vidíš:D...já to četla už včera, ale na mobilu, tak jsem nemohla napsat koment;-)
mě se to moc líbí;-):-D...vážně, až budu mít trochu víc času, tak si přečtu pokračko;-):-)

7 Basee‼Kris(Sussanah) de Simon Basee‼Kris(Sussanah) de Simon | Web | 7. ledna 2010 v 17:24 | Reagovat

jak myslíš zahůcenej?:D:D...on vydrží, ale net ho dost vyčerpává:D:D

8 Basee‼Kris(Sussanah) de Simon Basee‼Kris(Sussanah) de Simon | Web | 7. ledna 2010 v 17:44 | Reagovat

to ani ne:-D:..mám docela dost velkej displej:-D

9 Nausy Nausy | Web | 10. ledna 2010 v 18:51 | Reagovat

pěkný :D ráda si přečtu pokračování :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama